برگزیده های پرشین تولز

مقدار ذخيره شده در بانك كه نه نال هست نه مقدار دارد!؟

ealia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بسم الله
من به بانكم گفتم كه اجازه نده يه مقدار نال در فيلدي خاص ذخيره بشه و به برنامم(asp.net)گفتم كه مقدار يك تكست باكس رو در اون فيلد ذخيره كنه؛ وقتي مقدار تكست باكس پر باشه كه مشكلي نيست اما اگر خالي باشه درون فيلد يه مقداري ذخيره ميشه كه نه نال هست نه يك مقدار حقيقي !:؟ يه يك مقدار است اما به طول صفر راهنمايي كنيد لطفا كه اولا اين مقدار چيه ثانيا چطور ميشه از ذخيره شدنش جلوگيري كرد؟

esm

Guest
لایک‌ها
0
اولا اين مقدار چيه ثانيا چطور ميشه از ذخيره شدنش جلوگيري كرد؟[/QUOTE]

در مورد اینکه این مقدار چیه نمیدونم تنها چیزی که فکر میکنم کارتونو راه بندازه اینه که توی همون برنامه چک کنید اگر کاربر مقدار نال وارد کرد یک پیغام خطا ببینه

ali00h

Registered User
لایک‌ها
0
در مورد اینکه این مقدار چیه نمیدونم تنها چیزی که فکر میکنم کارتونو راه بندازه اینه که توی همون برنامه چک کنید اگر کاربر مقدار نال وارد کرد یک پیغام خطا ببینه[/QUOTE]

اين مقدار '' است يعني يه string كه طولش صفر
كه با Null فرق ميكنه شما ميتونيد به كاربر اجازه وارد كردن اين مقدار رو نديد يا اگه ميخواهي به جاي اين مقدار Null قرار بدي فقط لازمه يه شرط توي برنامت بزاري

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از ali00h :
در مورد اینکه این مقدار چیه نمیدونم تنها چیزی که فکر میکنم کارتونو راه بندازه اینه که توی همون برنامه چک کنید اگر کاربر مقدار نال وارد کرد یک پیغام خطا ببینه

به نقل از ali00h :
كه با Null فرق ميكنه شما ميتونيد به كاربر اجازه وارد كردن اين مقدار رو نديد يا اگه ميخواهي به جاي اين مقدار Null قرار بدي فقط لازمه يه شرط توي برنامت بزاري

من کاملا با این موافقم .

جسارتا اگر روشش رو نمیدونی به اینجا سر بزن

:)

ealia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كه با Null فرق ميكنه شما ميتونيد به كاربر اجازه وارد كردن اين مقدار رو نديد يا اگه ميخواهي به جاي اين مقدار Null قرار بدي فقط لازمه يه شرط توي برنامت بزاري[/QUOTE]

از همه دوستان ممنونم اما فرم من جوري بايد باشه كاربر مي‌تونه اونرو خالي رها كنه، پس از جهت كنترل خالي نبودن كاري از دستم بر نمي‌اد ولي اگه كسي بتونه يه ايده يا تيكه برنامه براي ذخيره نال در بانك بده ممنون مي‌شم.

ali00h

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از ealia :
از همه دوستان ممنونم اما فرم من جوري بايد باشه كاربر مي‌تونه اونرو خالي رها كنه، پس از جهت كنترل خالي نبودن كاري از دستم بر نمي‌اد ولي اگه كسي بتونه يه ايده يا تيكه برنامه براي ذخيره نال در بانك بده ممنون مي‌شم.

خوب اگه شما نميتوني توي يك فيلد Null قرار بدي پس بايد يك چيزه ديگه قرار بدي در نتيجه نبايد اجازه بدي اون مقدار خالي رها بشه يا اگه خالي رها شد يه چيزه ديگه توي پايگاه داده ذخيره بشه

mehdi25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
مقدار پیشفرض برای فیلدهات تو دیتا بیس بزار. اگه خالی بود ( **** ) اونمقدار سیو بشه

ealia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
باز هم از همگي ممنونم.

بالا