برگزیده های پرشین تولز

ملزومات راه اندازی یک آی.اس.پی وایرلس

-VAFA-

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یک ISP معمولی (دایل آپ) داریم . الان میخوام سروس هارو به صورت بیسیمی هم ارائه بدم.
برای این کار به چه :
1. سخت افزار
2. نرم افزار
3. حداقل پهنای باند
... ی نیاز دارم ؟
خب کمی سولوشن رو ریزتر بگم.
برای اخلاف ارتفاع 20 متری و دید مستقیمی که با کاربرام دارم در مسافت های 20متری الی 2 کیلومتری به چه اکسس پوینتی ،چه آنتنی و اگر نیاز است ، چه دکلی نیاز دارم.
...حالا لینک برقرار شد. برای کنترل کاربرام از نظر محدودیت زمانی در اتصال، پهنای باند و میزان مصرف معیین در زمان معیین از چه نرمافزارهایی می تونم استفاده کنم.(از NTTac+ که الان برای دایل آپ هام دارم میتونم استفاده کنم؟) و آیا این نرم افزارها مجنای اند یا ؟
از نظر مجوز و اینا چی؟ ما هماکنون یک ISP معمولی داریم آیا به مجوز های دیگه ای هم نیاز داریم یا نه؟
برای 10 کاربر فعال اگر بخواهیم به صورت اشتراکی پهنای باند اختصاص بدیم ، آیا 512 کافی خواهد بود؟ می دونم جواب این سوال مشخصه ولی در کل می خوام بدونم به طور متوسط و در کارکرد های عادی و نیمه سبک از اینترنت 512 کیلو برای 10 کاربر خانه گی کفاف می کند یا نه؟
هزینه؟(تا مسافت دو کیلومتری و 30 کاربر)
سعی کردم به گونه ای سوالاتم رو مطرح کنم که برای دیگرانی مثل من هم بعدا کاربرد داشته باشد.
امیدوارم جواب ها هم همینگونه باشد.​

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
من زیاد تو مدل های سخت افزار وارد نیستم ولی جای شما بودم یه آنتن Omni برای ISP و برای هر کاربر هم به Semi می گذاشتم .
بعد کاربر ها یه مدل خیلی از اکسس پونیت باید خریداری کنن یا شما باید اجاره بدین
اکسس پوینت ها معمولا قابلیت Auttentication و Autorasition رو دارن پس در بدو ورود می تونین یوزر و پس رو چک کنید یا با استفاده از یک Raduse این کارو انجام دهید مثلا همون Ntak+

star2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1- آنتن امني و اكسس پوينت درست و حسابي مثل سري سنائو با آمپليفاير براي سرور
2- يوزرها بسته به فاصله اي كه دارند از كارت شبكه pci ارزون تا اكسس پوينت هاي مختلف با انواع مختلف آنتن(همه مدلهاش ميتونه استفاده بشه)
3- نرم افزار اكانتينگ رايگان مثل ان تي تك هم ميتونه استفاده بشه
4- ميتونيد از bandwidthcontroller براي محدود كردن سرعت كاربرا استفاده كنيد (هم روي MAC و هم روي IP )
5- ميتونيد يوزرهاتون رو از بانك اطلاعاتي ديال آپتون هم اشتراكي بگيرين. يعني هر يوزر به دو صورت هم بتونه كانكت بشه !!
6- تا 20 كيلومتر هم مي تونيد سرويس با ديد مستقيو بدين

همه اين كارها رو چند جا قبلا نصب كردم و تست شده - كاملا عملي و منطقي هست. اطلاعات بيشتر راجع به هر مورد خواستي بگو تا توضيح بدم.

-VAFA-

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هزینه رو هم بگید لطفا
و در ضمن اینم بگید که چه براندی از اکسس پوینتها رادیوس رو ساپرت می کنن و هم اینکه کاربرهام با کارت شبکه معمولی ، بدون آنتن تا چه مسافتی میتونن به شبکه دسترسی داشته باشن؟ فرض بر این که من از یک انتن قوی (25db) و بوستر استفاده می کنم.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
آخه نمیشه که کلاینت هام Omni داشته باشن
دیوانه گی هست , خیلی راحت هک می شه :D

freeuser

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

می تونی برای نصب و راه اندازیش با من تماس بگیری