برگزیده های پرشین تولز

مناقصه نرم افزار تبدیل پایگاه داده ق.پ:1500000T

morison

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حذف شد

Last edited:

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232

میلاد

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
اگر اشتباه نکنم این فایل اکسل که گذاشتید بصورت صحیح کانورت نشده است و فقط یکسری اطلاعات فارسی داخلش هست ...
اگر این کانورت درست انجام بشه وارد کردنش به دیتابیس mysql زیاد مشکل نیست
اگه به این راحتی بود که مشکلی نداشتن ایشون. :دی
مشکل ایشون اینه که میخوان فایل های دیتا بیس برنامشون که تحت داس هست به کدپیج ویندوزی و بعد به دیتا بیس مورد نظر تبدیل بشه.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
احتمالا میتونم بنویسمش! منتها باید اول یه نمونه از برنامه داسی که این دیتاها رو میخونه و نمایش میده ببینم و مرور کنم...

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
سلام

این فایل های dat همشون مربوط به یه دیتابیس هستن؟ چرا تعدادشون زیاده؟
شما خودتون با چی اینو به فرمت excel تبدیل کردین؟ انکودینگ کاراکترهای فارسی arabic هست؟ تو چه محیطی تایپ شدن؟

Last edited:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
برنامه ای که می فرمایید، تجاری هست و سورسش رو نمی تونید داشته باشید.
اگر منظور خود برنامه هست بفرمائید تا جایی واستون آپلود کنم. البته بعید می دونم کمکی کنه...

البته این فایل های dat رو اگر با فرمت ایران سیستم و توی محیط داس با دستور type باز کنید هم چیزی شبیه به اینی که توی فایل اکسل نمونه هست نمایش داده می شه.
مسئله اصلی چگونگی تبدیل این ساختارِ ظاهراً نامنظم، به ساختار منظم و بعد انتقال به پایگاه داده هست.
بنظر من این فایلها کامل نیست یا اون چیزی که من فکر میکنم نیستن. اگر ساختار دیتابیس اختصاصی باشه اینکار بدون سورس کد مثل decrypt کردن می مونه!!

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
بنظر من این فایلها کامل نیست یا اون چیزی که من فکر میکنم نیستن. اگر ساختار دیتابیس اختصاصی باشه اینکار بدون سورس کد مثل decrypt کردن می مونه!!
بله decrypt هست! حتما از یه الگوریتمی برای ذخیره استفاده کردن! ولی سوال من اینه که چرا این همه فایل؟ هر کدومشون حاوی چه اطلاعاتی هستن؟

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
هر چی هست باید از روی خود فایل های dat دربیاد این فایل excel رو نمیشه کاریش کرد!

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
ممنون از توضیحتان :)

اگر به زبان سی باشه فکر میکنم میشه حدس زد یک استراکچر برای مثل دانش آموز وجود داشته که حالا با این استراکچر نوشته و خوانده می شده این فایل ها و اگر استراکچر باشه بقیه کارهای تبدیل ایران سیستم به یونیکد یا عربیک 1256 دیگه کاری نداره ...

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
بهش می گن فایلینگFiling.
خب من یه فرمت دیگه ای مد نظرم بود و فکر میکردم اونه (فکر میکردم پاراداکسه)...
با این اوصاف پیدا کردن استراکچرش خیلی خیلی سخته!
موفق باشید

skyupper2

Registered User
لایک‌ها
3
دوست عزیز من یک برنامه دارم که تو پادگانمون ازش استفاده میکردند :f34r:
به نام : تبدیل کننده کد پیج های داس به ویندوز
CODPAGE DBF 2 MDB
من زیاد از برنامه نویسی سر در نمیارم گفتم شاید به کارت بیاد !! :blush:

shahkey

Registered User
لایک‌ها
5
دوست عزیز من یک برنامه دارم که تو پادگانمون ازش استفاده میکردند :f34r:
به نام : تبدیل کننده کد پیج های داس به ویندوز
CODPAGE DBF 2 MDB
من زیاد از برنامه نویسی سر در نمیارم گفتم شاید به کارت بیاد !! :blush:
DBF واسه foxpro هست!
مگه دانا چقدر گرون میده که شما نمیخوای از اونا کانورتر رو بگیری؟

morison

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حذف شد

Last edited:

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
طرف مناقصه: شرکت طراحان وب شمال
قیمت سقف: 1500000تومان (یک میلیون و پانصد هزار تومان)
موضوع پروژه: تهیه یا برنامه نویسی نرم افزار تبدیل پایگاه داده نرم افزارهای پیشفرض مدارس به پایگاه داده MySQL
فاز اول: حل مسئله و برنامه نویسی نرم افزار و ارائه نمونه تبدیل شده پایگاه داده نمونه+تصاویری از محیط نرم افزار به ایمیل شرکت طراحان وب شمال و دریافت دو سوم (2/3) قیمت کل و سپس ارسال فایل نصب نرم افزار+سورس نرم افزار
فاز دوم: اعمال تغییرات جزئی که به اطلاع مناقصه گر می رسد و ارسال مجدد فایل نصب و سورس تصحیح شده نرم افزار و دریافت الباقی حق الزحمه

مهلت شرکت در مناقصه: حداکثر تا پایان بهمن ماه سال جاری (دو هفته)

*نکته*: حقوق نرم افزار تولید شده انحصاری نبوده و مناقصه گر می تواند نرم افزار را پس از تولید به اختیار خود و به نام خود به فروش بگذارد و یا در اختیار کاربران قرار دهد.

توضیحات: شرکت طراحان وب شمال برای نرم افزار پویان (مدیریت مدارس هوشمند)، نیاز به نرم افزاری دارد که کلیه اطلاعات قابل دریافت از نرم افزار استاندارد مدارس که از طرف آموزش و پرورش ارائه می شود را بازیابی و به پایگاه داده MySQL منتقل کند.
به طوری که با ارائه فایل فشرده به نرم افزار و کلیک بر روی دکمه تبدیل، اطلاعات مربوطه به پایگاه داده MySQL منتقل گردد.

نمونه فایل فشرده ZIP که مربوط به مقطع متوسطه می باشد و توسط نرم افزار آموزش و پرورش به عنوان نسخه پشتیبان ارائه می شود از این لینک قابل دریافت است.

راهنمایی: محتوای فایل ZIP، گزارشات تحت Dos و با پسوند DAT می باشد که با کدپیج ایران سیستم قابل بازیابی است و یک نمونه تبدیل شده به اکسل از دانش آموزان نیز در فایلی که دانلود می کنید موجود است.

از دوستان و اساتیدی که توانایی انجام این پروژه رو دارند دعوت می شه قیمت و اطلاعات تماس خودشون رو تو همین تاپیک ارسال کنن تا با پایین ترین قیمت تماس بگیریم.

سلام.
1) شما باید دقیقا مشخص کنید که چه اطلاعاتی رو نیاز دارین, تا توی این دیتا بیس دنبالش بگردم و فرم کلی رو پیدا کنم.
برای این کار اگه بتونین برای مثال اطلاعاتی که از همین فایلی که گذاشتین رو دقیقا بگین چی هست؛ مثلا لیست دانش آموزان و... که مربوط به این فایل هست رو بدین شاید بتونم کمکتون کنم.فکر کنم اون برنامه ای که گفتین Source ش در دسترس نیست بتونه کمک کنه.
2) آیا تضمینی هست که فرمت این دیتابیس ثابت بمونه؟ مطمئنا اگه برنامه ای برای تبدیلش نوشته بشه و بعد 1 بایت از فرمت مطابقت نکنه همه چیز میریزه به هم. ضمنا فایل هایی که توی این دیتابیس هست یکسریشون شماره دارن مثل MAST8402 آیا این شماره ها ثابته (که بعید میدوم)

Last edited:

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
جواب سؤالتون توی پست های همین تاپیک هست:

فقط یکی از این موارد رو من دقیقاً مطمئن نیستم توی کدوم فایله. اونم نمرات هست.

ستون های همین جدول رو هم توی پست7 به صورت عکس قرار دادم که با همون کامپوننت تجاری که به زبان دلفی هست تبدیل شده:
مشاهده پیوست 43090

این هم فایل خود نرم افزار هست+فایل نمونه تبدیل شده دروس:
http://www.twsh.ir/SCHLSAL.rar
مشاهده پیوست 43283

در مورد اینکه پرسیدید این ساختار تغییر می کنه یا نه باید بگم اطلاع دقیقی ندارم.
ولی وقتی برنامه ای وجود داره که این فایل ها رو تبدیل می کنه پس حتماً ساختار مشخص یا حد اقل ثابتی داره...
در مورد اون فایل ها هم که عدد مثلاً 8402 مربوط به ذخیره هایی هست که از پرونده ها در اون تاریخ 84/02 گرفته شده.
من تمام پست ها رو دقیق خوندم و وقتی گفتم اطلاعاتی که لازم دارید رو دقیقا بگین منظورم این بود که مثلا اگه اطلاعات مربوط به آموزشگاه ها رو میخوایین دقیقا بگین چه فیلد هایی ازین رکورد ها رو میخواهین؛ مثلا اسم آدرس شماره تا من ببینم میتونم این اطلاعات رو بدست بیارم یا نه. تا مشخص نباشه دنبال چی باید گشت که نمیشه کاری کرد.
توجه کنین که چیزی که شما میخوایین یک Decrypt هست و تا جزییات رو مشخص نکنین نمیشه انجام داد یا لااقل من نمیتونم.مثلا همین شماره ها اگه نگفته بودین تاریخ هست بعید بود همچین حدسی بزنم.
برنامه ای که گذاشتین هم فایل rar پسورد داره.

پ.ن: در مورد اون عکسی که در مورد دانش آموز ها هست هم، آیا فقط همین اطلاعات رو میخواهین؟
پ.ن 2: برنامه رو بررسی میکنم و البته منتظر جواب شما هم در مورد فیلد ها هستم.

Last edited:

morison

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حذف شد

Last edited:

m3hrz4d

Registered User
لایک‌ها
1
سلام.
اطلاعاتی که میخواهین رو میتونم براتون در بیارم.قیمت پیشنهادی هم فعلا همون قیمت پایه.
البته چند تا مساله هست.
x این فایل های zip مربوط به همه ی مقاطع هستن دیگه؟ اگه اینطوریه آیا شما فایل نمونه از مقطع های دیگه (غیر از متوسطه) دارین به من بدین؟ برای اطمینان بیشتر از چک کردن همه ی شرایط میگم.البته در صورتی که قرار شد این پروژه رو به شما تحویل بدم قبل از تحویل حتما باید چند نمونه از این فایل ها تست بشه تا اطمینان کامل از عملکرد درستش داشته باشم.

x یه چیزه دیگه اینکه اگه نسخه ی نرم افزار دانا عوض بشه احتمالا ساختار اطلاعات هم کم و بیش تغییر میکنه (مثلا ممکنه فیلد جدید اضافه بشه) و برنامه ای که برای تبدیل نوشته شده باید تغییر کنه که مقدار تغییر مبدل هم بسته به مقدار تغییر ساختار اطلاعات داره.

x آیا دیتا بیسی که میخواهین این اطلاعات بهش وارد بشه برای همه مدارس مشترک هست(یک دیتابیس واحد) یا اینکه برای هر مدرسه یک دیتابیس هست?

x حداکثر زمان مورد نظر شما برای تحویل پروژه کی هست؟

x زبان برنامه نویسی که من استفاده میکنم ++C هست شما الزامی که در مورد زبان برنامه نویسی/نوع پروژه (exe, ActiveX ...) ندارین؟

x در مورد دیتابیس آیا حتما MySQL مد نظرتون هست؟

x در صورتی که به احتمال خیلی کم به مشکل اساسی بر بخورم تا زمان پایان مناقصه یعنی آخر بهمن اعلام میکنم.(با توجه به اینکه نفر اول هستم و سقف قیمت رو هم پیشنهاد دادم فکر نمیکنم موردی داشته باشه.)
فکر نمی کنم اطلاعات دیگه ای قابل بازیابی باشه یعنی اصلاً وجود داشته باشه. بله همین ها رو می خوام.
برای هر دانش آموز بیشتر از 30 فیلد اطلاعات موجوده، کلا اطلاعات موجود بیشتر از اونی هست که شما انتظار دارین.در صورت انجام پروژه من سعی میکنم حداکثر ممکن رو بدست بیارم.که البته اطلاعاتی که شما میخواهین هم حتما جزوشونه.

Last edited:

Tiva

Registered User
لایک‌ها
113
اگر نرم افزار داس همون سیستم اسکولز آموزش و پرورش هست، نرم افزار سمیم از این شرکت این کار رو می کنه و به راحتی کانورت می کنه.

بالا