برگزیده های پرشین تولز

منظور از کانفیگ سیستم چیست ؟

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
یه دوست دارم که گیمنتش رو براش ما راه انداختیم؛ ببعضی وقتا مشتریاش میپرسن ازش که کانفیگ سیستمات رو کی انجام داده و این حرفا؛
منظور از کانفیگ سیستم چیه ؟ بحث خاصیه ؟ چون امروز هم چند نفر از خودم پرسیدن؛ یه جوری پیچوندم !

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
خب Config که به معنای پیکربندی هست و از این جور حرفا :دی

اما منظورشون باید این باشه که : کی واست ردیفش کرده :)

Last edited:

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
نصب سیستما و شبکه کردن !؟ یا تنظیم شبکه ای و گرافیکی بخصوص ؟ یا انتخاب قطعات و مطابقت اونا ؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
نصب سیستما و شبکه کردن !؟ یا تنظیم شبکه ای و گرافیکی بخصوص ؟ یا انتخاب قطعات و مطابقت اونا ؟

من زیاد تو این کار استاد نیستم ، اما خب میتونم بگم همه ی موارد ، چون شما وقتی میگی "کی این سیستم رو واست بسته" فقط این معنا رو نمیده که چه کسی مثلا مانیتورش رو واست ردیف کرده..

پ.ن : یه آف تایپیک هم میدم شرمنده..

شما سرور هم گرفتی تا حالا؟ قیمتاش رو میخواستم بدونم؟

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
من زیاد تو این کار استاد نیستم ، اما خب میتونم بگم همه ی موارد ، چون شما وقتی میگی "کی این سیستم رو واست بسته" فقط این معنا رو نمیده که چه کسی مثلا مانیتورش رو واست ردیف کرده..

پ.ن : یه آف تایپیک هم میدم شرمنده..

شما سرور هم گرفتی تا حالا؟ قیمتاش رو میخواستم بدونم؟

در کل از قطعات مطمئنم؛ شک وی تنظیمات دارم...

سرور هم بله، قیمت هم بسته به نوع سرور و امکانات و نیازمندی ها متفاوته... اما یه سرور خوب حتما باید CPU زئون (Xeon) داشته باشه که قیمتش از حدودای یک میلیون و نیم شروع میشه !

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
در کل از قطعات مطمئنم؛ شک وی تنظیمات دارم...

پرسیدن عیب نیست ، ندانستن عیب است ، اگر دفعه بعد اومد بگو آقا منظورتون از Config چیه ، شاید اصلا خودشم بلد نباشه :D

سرور هم بله، قیمت هم بسته به نوع سرور و امکانات و نیازمندی ها متفاوته... اما یه سرور خوب حتما باید CPU زئون (Xeon) داشته باشه که قیمتش از حدودای یک میلیون و نیم شروع میشه !

ممنون :)

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
پرسیدن عیب نیست ، ندانستن عیب است ، اگر دفعه بعد اومد بگو آقا منظورتون از Config چیه ، شاید اصلا خودشم بلد نباشه :D

اتفاقا صبح اونجا بودم؛ یکی اومد گفت سیستمات رو کی کانفیگ کرده؛ این رفیقمون هم اشاره کرد به من گفت این؛ رو کرد به من گفت این چه مدل کانفیگ کردنه !؟ گفتم چشه ؟ گفت فلان بازی می افته بیرون.. گفتم مشکل از خود بازیه س؛
گفت نه از کانفیگه؛ گفتم منظورت از کانفیگ یعنی چی |اصلا خودت میدونی کانفیگ سیستم یعنی چی ؟ اگه میدونی بگو تا ما هم یاد بگیریم...
طرف هنگید یکم تعویض رنگ کرد بعد رفت ! :blink:

ripek

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
همونطور که جناب Captive فرمودن کانفیگ به معنای پیکر بندی
اگه بخوایم دقیق شیم منظور قطعات هست مثلآ سیستم اینتل هست یا ای ام دی
مین و چیپ ست و رم و گرافیکش چیه
چون همونطور که می دونید بعضی قطعات با هم بهتر مچ می شن و بازده بالاتری دارن

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
ظاهرا یکی اومده بهش گفته اگه میخوای به فلانی بگم بیاد برات کانفیگ کنه ؛ این جمله، به فرض صحت؛ معنیش یه سری تغییراته که بعد از قطعات انجام میشه !؟

panizgraphic

Registered User
لایک‌ها
6
کانفیک همه چیزایی که دوستان گفتن میشه !
طرف یه تیکه اومده سوال کنی ازش فکر کنم ندونه موس چیه ، کیبورد چیه ! :دی

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
ببینید، یه سری تنظیمات مرتبط میشن با جامپر هایی که روی برد اصلی و کارت گرافیک قرار دارند . در مادر برد های جدید و کارت های گرافیک جدید، تقریبا این تنظیمات حذف شده و همه آنها به حالت ایده آل تغییر داده شده اند تا نیازی به این تغییرات و مچ کردن ها وجود نداشته باشد .

یه سری تغییرات و تفاوت ها وابسته به انتخاب سخت افزار مناسب هست . موثر ترین ها در این گروه، در ابتدا برد اصلی، پردازنده و سپس کارت گرافیک خواهد بود . اکثریت قریب به اتفاق رم ها، با برد های مادر سازگاری خوبی دارند . سایر قطعات و ادوات نظیر هارد دیسک و درایو ها عمومیت داشته و چندان ارتباطی با قطعات و پردازنده ندارند .

بر روی بعضی از برد های اصلی، سوییچ هایی جفتی یا بیشتر وجود دارند که مربوط به OverClocking میباشند . بصورت پیش فرض و گاها حتی توصیه شرکت سازنده، بهتر است این وضعیت فعال باشد تا بتوان از قدرت و کیفیت بالاتری بهره مند شد .

در تنظیمات اصلی بایوس، (Setup) هم بسته به نوع سازنده و نوع برد اصلی، تنظیماتی وجود دارد که میتوانند در نحوه عملکرد دستگاه و ارتباطات برد اصلی با سایر قطعات موثر باشد.

و اما تنظیمات نرم افزاری؛
استفاده از نرم افزار های راه انداز و کمکی تاثیر بسزائی در کیفیت و قدرت سیستم خواهند داشت . از طرف دیگر، جهت اموری که مرتبط با گرافیک (خصوصا بازی های کامپیوتری) آخرین نسخه های نرم افزار های مرتبط (منجمله DirectX ) میتوانند به این کیفیت کمک کنند .
تنظیمات مرتبط با تجهیزات و ادوات سیستم، کارت گرافیک و نمایشگر که بر روی سیستم عامل و حتی بازی انجام میشوند نیز تاثیر بسازئی در این امر خواهد داشت .

خوب؛
در مورد سیستم هایی که تابحال چه برای مصارف خانگی و چه مصارف حرفه ای، به مشتری ارائه کرده ام، تمامی موارد فوق پیاده شده اند . اما گاها با برخورد ها و صحبت هایی از طرف مشتریان و دوستان مواجه میشویم که ایجاد شک میکنند .

نظر شما چیست ؟

123perspolis

Registered User
لایک‌ها
2
ملت یه سری شون هیچی بلند نیستن ولی حس می کنن بلد هستن
میان چنتا کلمه خارجی با کلاس میگن که جلوی فروشنده کم نیارن
حالا هر چی بهشون توضیح بدی فلان چیز خوبه . اینجوری بده و... بازم حرف خودشون می زنن
اینجور آدم ها را باید ولشون کرد هر چی میگن بگی درسته . آره همینه ( بندازی بره)

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
كلافه شدم....

باز امروز رفتيم واسه يكي از دوستان ديگه گيمنت راه بندازيم باز حرف همين موضوع شد !!!

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
اقا اين قضيه داره بدجوري اذيت ميكنه؛‌كسي واقعا اطلاعاتي نداره در اين مورد ؟‌ امروز وسط بازي ژنرال (General) افتاد بيرون،‌يكي در اومد گفت كه كي كانفيگ كرده اينطوريه !!!؟

Oracle_Eldorado

همکار بازنشسته
لایک‌ها
1,156
اقا اين قضيه داره بدجوري اذيت ميكنه؛‌كسي واقعا اطلاعاتي نداره در اين مورد ؟‌ امروز وسط بازي ژنرال (General) افتاد بيرون،‌يكي در اومد گفت كه كي كانفيگ كرده اينطوريه !!!؟

دوست عزیز فکر کنم منظور از کانفیگ کردن ، یعنی کسی که سیستم رو جمع کرده و کلا یه سیستم رو زنده کرده .
مثلا مادربورد و رم و اینا رو زده سرهم و ویندوز نصب کرده .

از یه طرف هم به معنی مشخصات یه سیستم یا نوت بوک میشه .
مثلا میگن فلان لپتاپ با فلان کانفیگ
یعنی یه لپتاپ با کانفیگ رم 2 گیگ و گرافیک 1 گیگ و غیره .

اونی هم که جنرال میوفته بیرون و یه ارور معروفی میده ، باید یه بار بازی رو پاک کنین و دوباره نصب کنین .
چون به احتمال زیاد بازی رو به جای نصب کردن کپی کردین .

ما قبلا گیم نت داشتیم این مشکل بود .

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
دوست عزیز فکر کنم منظور از کانفیگ کردن ، یعنی کسی که سیستم رو جمع کرده و کلا یه سیستم رو زنده کرده .
مثلا مادربورد و رم و اینا رو زده سرهم و ویندوز نصب کرده .

از یه طرف هم به معنی مشخصات یه سیستم یا نوت بوک میشه .
مثلا میگن فلان لپتاپ با فلان کانفیگ
یعنی یه لپتاپ با کانفیگ رم 2 گیگ و گرافیک 1 گیگ و غیره .

اونی هم که جنرال میوفته بیرون و یه ارور معروفی میده ، باید یه بار بازی رو پاک کنین و دوباره نصب کنین .
چون به احتمال زیاد بازی رو به جای نصب کردن کپی کردین .

ما قبلا گیم نت داشتیم این مشکل بود .

نه عزیز ! دیگه اینقدرا هم گیج نیستم که بازی ای که باید نصب بشه رو کپی کنم !

یه چیزایی پیدا کردم؛ جالب بود برام :

1. Open up Notepad or you favorite text editor.
  2. Step 2
    Copy these settings into notepad:

rate "30000"
    cl_cmdrate "101"
    cl_updaterate "101"
    fps_max "101"
    hud_fastswitch "1"
  3. Step 3
    Save the file as:

userconfig.cfg
  4. Step 4
    Put the file into your cstrike folder.