برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای مهاجرت و اقامت

پهلوان

Registered User
لایک‌ها
8
بلاخره به تاپیک دلخواهم رسیدم

من اماده رفتن به کشور محبوبم استرالیا هستم

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591

TruthPraiser

Registered User
لایک‌ها
10
واژه نخست سه نام اين شهر به ترتيب تاريخ ع ش ق
عزیز شما فکر می کنین یه خانم یکه و تنها پا می شه با شما می یاد اونور دنیا؟
انشاء الله که خیره.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
سلام
من خودم الان که سنم رفته بالا و کم کم دارم پیرمرد می شم، نمی فهمم چرا یه زمانی خود من و یا دوستان همه دنبال این بودیم که از این مملکت هر جوری هست بریم و .... دی
اما الان می بینم خب ما تو این مملکت چی نداریم که اونور داریم؟ من خودم تابستون انگلستان بودم یکی بود تو اون شهری که ما بودیم راه افتاده بود الکی ملتو می کشت، اونجا هیچکس جرات نمی کرد ساعت 6 بعدازظهر بره تو خیابون می گفتن این قاتله الان بیرونه ، مام که ایرانی می رفتیم بیرون صفا می گفتیم بابا تو ایران پره خفاش شبه!!:D دی
باور کنین تعطیلی هایی که ما اینجا داریم هیچ جای دنیا نیست!!
حالا یه موقعس یکی میگه آقا من توانایی هام بالاس اینجا دارم حیف می شم!! ولی تو ایرانم کسی که تواناییش بالا باشه رو می قاپن بخشهای خصوصی مگر اینکه طرف خرده شیشه داشته باشه که اونورم برخوردشون با کسی که خرده شیشه داره بدتر از ایرانه چون اونور تعارف با کسی ندارن.
یا آب و هوای چهار فصلی که ما داریم هیچ کجا نیست که هیچ ما الان تو تهران بارون میاد تو کیش می پزی تو خوزستان گرمه و بعد شما از جنوب دریای آب شور و از شمال دریای آب شیرین و .................. هزاران نکته دیگه
و یه نکته مهم تو هیچ کجا نمی شه مثل ایران بی حساب کتاب پول در آورد.
نظر شما چیه(جدای از مسایل سیاسیکه این رو بعضی از اقشار جامعه روش بحث دارن که اینجا مملکت اسلامیه و ... جدا از این حرفا) اونجا چه چیزی منتظرتونه که می خواهید برید و تو ایران نمی تونید بهش برسید؟

King Of Net

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
اینجا یک مملکت اسلامی است... من جوون می خوام هر طور که خودم دوس دارم زندگی کنم... چرا باید چوب عقده ی چند نفر همیشه باشه رو سر من؟

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
والا بذار یه حقیقتی رو بگم.

من هم آمریکا بودم هم ترکیه و هم دبی. مسافرت به بریتانیا و مالزی هم داشتم. اما...

یه مشت بچه تیتیش مامانی نشستن تو خونه شون و با دیدن برنامه های ماهواره فکر کردن اگر برن خارج تو هوا
می قاپن شون و فرش قرمز جلو پاشون می اندازن.

اگر یکی توی ایران وضع مالیش خوب باشه و کاری به سیاست و حکومت نداشته باشه و خونه ای در محلات خوب
شهر داشته باشه واقعا پادشاهی می کنه. جدا از موارد سیاسی باید بگم که ایران فعلی یکی از آزادترین کشورها
برای پول دارها است. هر کاری بخوای می تونی بکنی. هر جا کارت گیر کرد می تونی با پول مشکل رو حل کنی. به راحتی
و زرنگی می تونی ظرف چند سال حساب ات رو پر پول کنی. می تونی هر کاری حرامی رو در خفاء انجام بدی تا موقعی که
علنی اش نکنی. می تونی توی خونه ات عرق بخوری تریاک بکشی دختر بیاری و .... و خیلی از کارهای
زیر زمینی دیگه که توی کشورهای قانونمند فکرش رو نمی تونی بکنی.

توی آمریکا اگر 3 ماه بیکار باشی از گشنگی باید بری بمیری اما اینجا تو ایران پسره تا 30 سال نون خور بابا و مامان
است و بعد با سرمایه پدری یه مغازه می ذاره و دلش خوشه که کار می کنه.

آره اگر کسی هدف بزرگی برای آینده اش داشته باشه و پشتکار و یا سرمایه زیاد و یا سطح عالمی واقعا بالا اونوقت
اگر یه کار خوب گیرش بیاد می تونه اونجا هم آقایی کنه.

با این تفاسیر اگر کسی به این حرفا اعتراض داره بیاد جلو.

Last edited:

GUARANTEE

Registered User
لایک‌ها
5

من هم آمریکا بودم هم ترکیه و هم دبی. مسافرت به بریتانیا و مالزی هم داشتم. اما...

یه مشت بچه تیتیش مامانی نشستن تو خونه شون و با دیدن برنامه های ماهواره فکر کردن اگر برن خارج تو هوا
می قاپن شون و فرش قرمز جلو پاشون می اندازن.

اگر یکی توی ایران وضع مالیش خوب باشه و کاری به سیاست و حکومت نداشته باشه و خونه ای در محلات خوب
شهر داشته باشه واقعا پادشاهی می کنه. جدا از موارد سیاسی باید بگم که ایران فعلی یکی از آزادترین کشورها
برای پول دارها است. هر کاری بخوای می تونی بکنی. هر جا کارت گیر کرد می تونی با پول مشکل رو حل کنی. به راحتی
و زرنگی می تونی ظرف چند سال حساب ات رو پر پول کنی. می تونی هر کاری حرامی رو در خفاء انجام بدی تا موقعی که
علنی اش نکنی. می تونی توی خونه ات عرق بخوری تریاک بکشی دختر بیاری و .... و خیلی از کارهای

توی آمریکا اگر 3 ماه بیکار باشی از گشنگی باید بری بمیری اما اینجا تو ایران پسره تا 30 سال نون خور بابا و مامان

آره اگر کسی هدف بزرگی برای آینده اش داشته باشه و پشتکار و یا سرمایه زیاد و یا سطح عالمی واقعا بالا اونوقت
اگر یه کار خوب گیرش بیاد می تونه اونجا هم آقایی کنه.

با این تفاسیر اگر کسی به این حرفا اعتراض داره بیاد جلو.

دوست گرامی در مورد ایران همش حرف پول زدی...زندگی فقط پول نیست و متاسفانه برای افرادی که صرفا به مادیات فکر نمیکنند زندگی کردن در ایران مشکل هست.

pany

Registered User
لایک‌ها
19

با این تفاسیر اگر کسی به این حرفا اعتراض داره بیاد...

البته تا حدودی درسته اما اگه بخوایم از نظر مالی بسنجیم یک شهروند امریکایی حدود 12 برابر یک ایرانی به طور متوسط پول میسازه و نباید که دانشجو ساکن در امریکا رو با یه ادم پولدار تو ایران مقایسه کرد, اکثر کسانی که به امریکا مهاجرت میکنن در سالهای اول سطح زندگی پایین تری نسبت به ایران دارن اما کم کم شرایط عوض میشه. گاهی هم نمیشه.
در مورد عرق خوری و تریاک کشی و فلان کار کردن و ..... ( مردم از خنده ) باید بگم در اکثر ایالت ها مصرف مواد مخدر تو خونهازاده
در مورد بیکاری هم همونطور که گفتی پدر مادر ها اگه نرسن که تو ایران هم یارو از گشنگی میمیره.مسلم هس که زندگی تو خونه پدر مادر راحت تر از زندگیه مستقله , این مقایسه اصلا غلطه.

اما مسئله دیگه , احترام به شخصیت انسان هست . من وقتی ایران میام باید روسری و روپوش بپوشم , من دوست دارم لباسمو خودم انتخاب کنم , نه اینکه حالا بخوام دکلته بپوشم اما دوست دارم همون جین با یه تاپ رو تو ایران هم بتونم بپوشم ,
این روسری مثل یه پتک میمونه که هی تو سرم میخوره .دوست ندارم عین شلخته ها روپوش 20cm گشادتر تنم بشه .
قوانین ازدواج و....هم که دیگه بدتر. پسر ها یا مردها از نظر اجتماعی خیلی وضعیت بهتری داره .
حالا بقیه مسائل بماند...

Last edited:

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
دوست گرامی در مورد ایران همش حرف پول زدی...زندگی فقط پول نیست و متاسفانه برای افرادی که صرفا به مادیات فکر نمیکنند زندگی کردن در ایران مشکل هست.

خب عزیز... منظور من هم دقیقا همین بود ;)

اینجا برای آدمی که پول و پارتی نداره و آقازاده نیست جهنم است و بس. غیر از اینکه بی خیال زندگی آرمانی بشه و
به امید زندگی بهتر در اون دنیا موقتا عمرش رو در اینجا به پایان ببره.

البته این قضیه مسلما به نوع جهان بینی فرد بستگی داره که به چی قانع هست. به هر حال اینجا یه کشور جهان
سومه که از نظر فرهنگ و دانش حدود 75 سال با اروپا و آمریکا فاصله داره و نباید توقع خاصی داشت.

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
علاوه بر میزان سرانه درآمد ملی گزینه های خرج کردن پول هم در مثلا امریکا ده ها برابر ایرانه
یه دیزنی لندش می ارزه به کل پارکای تهران بقیه اش رو نمی گم
تو امریکا همه خرج می کنن شعار امریکا اینه بخر تا امریکا زنده بماند. جوون 18 سالش بشه میگه مامی ددی خدافظ شما ، چون کار براش هست. من خودم 23 سالمه خونه ننه بابامم احتمالا تا 30 سالگی هم مهمونشونم! بیکارم نبودما دارم فوق می خونم اما...
اینجا باید پس انداز کرد تا از گشنگی نمرد
کسی که دزدی می کنه خوب می خوره ما نخوایم دزدی کنیم باید اینطوری زندگی کنیم؟؟؟ ای وای اگر حدیث گنه روبرو رود

Hoomaan

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
57
یه دیزنی لندش می ارزه به کل پارکای تهران بقیه اش رو نمی گم

به جاش اینجا جاهای بهتری مثل مسجد جمکران داره. اگر چشم بصیرت ات رو باز کنی می بینی که مرغ همسایه
غاز نیست. آخه دیزنی لند چه خاصیتی داره پسر ؟

توی خارج یه جوون 18 سالش بشه میگه مامی ددی خدافظ شما ، چون کار براش
هست. من خودم 23 سالمه خونه ننه بابامم احتمالا تا 30 سالگی هم مهمونشونم! بیکارم نبودما دارم فوق می خونم اما...

خب همینه دیگه. شما هم اگر مثل اونا هنگام درس خوندن یه کار جانبی پیدا کنی دیگه لازم نیست نون ننه و بابات رو
بخوری . برو کار کن پسر ... نشستی تو خونه راحت و بی دغدغه نون گیرت میاد باز ناشکری می کنی ؟

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410

خب شما میگی همش پول نیست ، منم قبول دارم شما چجوری فکر می کنی که تو ایران موندن برات مشکله؟ بگو مشکلتو شاید بشه براش راه حل پیدا کرد.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
البته تا حدودی درسته اما اگه بخوایم از نظر مالی بسنجیم یک شهروند امریکایی حدود 12 برابر یک ایرانی به طور متوسط پول میسازه و نباید که دانشجو ساکن در امریکا رو با یه ادم پولدار تو ایران مقایسه کرد, اکثر کسانی که به امریکا مهاجرت میکنن در سالهای اول سطح زندگی پایین تری نسبت به ایران دارن اما کم کم شرایط عوض میشه. گاهی هم نمیشه.
در مورد عرق خوری و تریاک کشی و فلان کار کردن و ..... ( مردم از خنده ) باید بگم در اکثر ایالت ها مصرف مواد مخدر تو خونهازاده
در مورد بیکاری هم همونطور که گفتی پدر مادر ها اگه نرسن که تو ایران هم یارو از گشنگی میمیره.مسلم هس که زندگی تو خونه پدر مادر راحت تر از زندگیه مستقله , این مقایسه اصلا غلطه.

منم حرف هومان رو قبول دارم شما می تونی یه کار جانبی داشته باشی که هم برات سابقه کار محسوب بشه و هم درآمد داشته باشی و در ضمن سربار پدر و مادرت نباشی ، من خودم وقتی داشتم لیسانس می خوندم تو یه شرکت هم پاره وقت کار می کردم و کلی تجربه کسب کردم(البته قرار داد ساعتی سابقه کارش نصف می شه:()

اما مسئله دیگه , احترام به شخصیت انسان هست . من وقتی ایران میام باید روسری و روپوش بپوشم , من دوست دارم لباسمو خودم انتخاب کنم , نه اینکه حالا بخوام دکلته بپوشم اما دوست دارم همون جین با یه تاپ رو تو ایران هم بتونم بپوشم ,
این روسری مثل یه پتک میمونه که هی تو سرم میخوره .دوست ندارم عین شلخته ها روپوش 20cm گشادتر تنم بشه .

خب هرکشوری قانون خودش رو داره تو این زمینه مثلا شما بری هند نباید به گاو توهین کنی ، اگر یه گاو وسط خیابون باشه ، شما باید انقدر صبر کنی تا آقا گاوه از وسط خیابون بلند شه و بره پس چیزی که ارزش نداره وقت و قطعا شخصیت شماست و در کشور هند حرمت گاو بر همه چیز ارجحیت داره!!
ایرانم این مسئله قانون شده و شما باید قانون رو رعایت کنی ، مثل قوانین ترافیکی که تو ایران رعایت نمی شه.
ایرانیا کلا به رعایت قانون عادت ندارن ولی جالب اینجاست که به محض اینکه می رن اونور آب از خود اونوریا قانونمند تر می شن.

قوانین ازدواج و....هم که دیگه بدتر. پسر ها یا مردها از نظر اجتماعی خیلی وضعیت بهتری داره .
حالا بقیه مسائل بماند...

اینجا دو تا بحثو با هم مطرح کردین یکی ازدواج و دیگری از نظر اجتماعی که من منظورتون رو نفهمیدم که می گید پسرها و مردها وضعیت بهتری دارن؟ میشه یکم توضیح بدین؟

abraham_1366

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من به عنوان شحصی که اروپا زندگی میکنم .
من وقتی ایران بودم هم ماشین مدل بالا داشتم هم پول
الان اروپا دانشجو هستم . نه پول اضافی دارم نه ماشین نه چیزی .
با مترو یا اتوبوس میرم داشگاه
با این همه تفاوت .عاشق اینجا هستم

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
خب عزیز... منظور من هم دقیقا همین بود ;)

اینجا برای آدمی که پول و پارتی نداره و آقازاده نیست جهنم است و بس. غیر از اینکه بی خیال زندگی آرمانی بشه و
به امید زندگی بهتر در اون دنیا موقتا عمرش رو در اینجا به پایان ببره.
در مورد پولدارا این تو همه جای دنیا صدق می کنه که ملتو می خرن و میفروشن و قوانینو با پول تغییر می دن حالا تو فیلمای هالیوودی این چیزا رو نشون می دن و علنا خودشون می گن که هست ولی تو ایران خیلی کمرنگ این موضوع رو نشون میدن که تو ایرانم مثل بقیه دنیا هستن این آدما!

البته این قضیه مسلما به نوع جهان بینی فرد بستگی داره که به چی قانع هست. به هر حال اینجا یه کشور جهان
سومه که از نظر فرهنگ و دانش حدود 75 سال با اروپا و آمریکا فاصله داره و نباید توقع خاصی داشت.

به نظر شما اونا از نظر فرهنگ از فرهنگ ما غنی تر هستن؟! این یکیو من قبول ندارم.
از نظر دانش شما فکر می کنید با ترورهایی که اول انقلاب انجام شد و هرچی مخ بود رو درو کردن چیزی برای ایران میمونه ، شما بیا فرض کن هرچی آدم مخه تو ناسا بکشن ، به نظر شما دیگه کسی می تونه موشک بفرسته فضا!!

مشکل ایران به نظر من وجود انسانهای خائن هستش و کسانی که چه پیشنهاد رشوه می دن و چه رشوه می گیرن و با این کارشون به امنیت اجتماعی و کشورشون ضربه می زنند ، مشکل ایران فعلی عدم وجود دستگاههای نظارتی برای مدیران ماست که یکیشونو دیدین چقر الکی اومد شد وزیر اگر دستگاه نظارتی قدرتمندی بود که احیانا نه میشه بخریش و نه میشه تهدیدش کنی امثال کردان می تونستن رشد کنن.
یا اگر اون آدمی که ملی گرا است می تونه با یه بمب تیشه به ریشه کشور و یا مردمش بزنه؟!
حتی از نظر من کسانی که به پلیس پول می دهند تا جریمه نشوند و یا به ممیز دارایی رشوه می دهند که جریمه نشوند و .... خائن هستند، چون به کشور و مردم ضربه می زنن.

بالا