برگزیده های پرشین تولز

مهم !!صحبت های من با Sony Live Assistance درباره طرح های Share کردن بازی ها PS4 ! کاملا غیر قانونی !

Big_Radeen

Registered User
لایک‌ها
401
سلام دوستان
این روزا دارم میبینم که طرح ها شیر کردن بازی های PS4 زیاد شده و خودم هم مثل بقیه یکی از کسانی بودم که میخواستم دقیقا بفهمم که این کار باگ هست یا غیر قانونیه یا ... که بعدا مشکلی واسه کنسول و اکانتم ایجاد نشه.
همین اول موضوع هم قسم میخورم که قصد خراب کردن کار و کاسبی کسی رو ندارم و خودم یوزر هستم کسی هم میخواد تو PSN میتونه ادد کنه
PSN ID: Big_Radin
قصدم فقط اطلاع رسانی هست.
من واسه اینکه ببینم اینکار قانونیه یا نه تصمیم گرفتم بهرترین راه رو انجام بدم و اونم تماس مستقیم با سونی بود.
من با پشتیبان سونی چت کردم و کامل این موضوع رو براش توضیح دادم و اون هم گفت که این روش غیر قانونیه !
چت رو کپی میکنم براتون که خودتون ببینید. قسمت های مهمش رو ترجمه کردم. اسکرین شات هم میزارم که بهتون ثابت بشه که مستقیم از پشتیبان سونی پرسیدم. بازم اگه دوستانی شک داشتند به این حرف بنده, میتونن دقیقا متن های بنده رو تو چت با Sony Live Assistance کپی کنن و ببینن که پشتیبان های سونی چه جوابی بهشون میدن.
من توی این چت با پشتیبان سونی, اطلاعات کاملی رو گفتم مثل اینکه یه سری از دوستان گفته بودند که چون از سونی زیاد خرید کردند سونی بهشون امتیاز داده که میتونن اکانت رو روی چند کنسول اکتیو کنن. یه سری دیگه هم گفته بودند این کار قانونیه و زیر نظر سونی انجام میشه (!).
که خب این مکالمه رو که بخونید میبینید توی این مکالمه همه این چیزا بسیار واضح روشن شد برای من و خیلی دیگه از دوستان.
اینم از چت کامل من. از ب بسم الله تا آخرش !
- قسمت های مهم رو رنگی کردم
پ.ن: Ivan B. نام پشتیبان هست و Radeen Mirzaie هم بنده هستم.

Ivan B.: Hi, my name is Ivan B.. How may I help you?

Radeen Mirzaie: Hi. I have some serious question about game sharing on ps4

Ivan B.: I see, Radeen. I'd be happy to look into this for you today.

Ivan B.: Tell me.

Ivan B.: Are you still there?

Radeen Mirzaie: these days I see some people here doing some weird businesses on selling ps4 accounts with games in it to multiple people

Ivan B.: Thanks for letting me know about this, Radeen.

Ivan B.: I understand.

Radeen Mirzaie: Im gonna explain it to you with every details that I know

Ivan B.: Perfect, tell me everything you know.

Radeen Mirzaie: It's like this. they sell you an account that (for example) has Last of Us remastered purchased on it. And they sell it for 20$ !!!

Radeen Mirzaie: you know wanna know what part of it is weird??

Ivan B.: I see.

Radeen Mirzaie: they sell this account to 4 or 5 people and they can play this game on 4-5 different ps4's. I mean this is not Gamesharing the what is it?!!

Radeen Mirzaie: then*

Radeen Mirzaie: is this legal?!

Ivan B.: Actually it is gamesharing. And that is against TOS (terms of service). That is not legal.

Radeen Mirzaie: I've been chatting with one of these guys and he told me that it's some kinda a bug or a software issue !!

Radeen Mirzaie: He told me that this method was also doable on psvita

Ivan B.: I highly recommend you not to do that, is not legal.

Radeen Mirzaie: Im not doing it and I never wanted to ! thats why Im telling you this right now

Radeen Mirzaie: why you guys just don't fix it?!

Ivan B.: Thank you so much for providing me that information.

Ivan B.: Your feedback is very important to us.

Ivan B.: I really appreciate it.

Radeen Mirzaie: You're wellcome !

Ivan B.: We will Radeen. I will leave some notes about this issue. Ivan B.: Thanks a lot.

Radeen Mirzaie: Okay. if you got anymore question about this method I'll be happy to help you

Ivan B.: Oh, thank you so much. I appreciate it.

Ivan B.: Everything you have told me is very important to us.

Ivan B.: We will see what we can do to solve this issue.

Ivan B.: Is there anything else I can assist you with today?

Radeen Mirzaie: Oh yeah

Radeen Mirzaie: I've been chatting with another guy in this business and he told me this

Radeen Mirzaie: he said he bought a lotta stuff from sony and because of that sony gave his account this ability that he can share games on his accounts and on multiple ps4's .

Radeen Mirzaie: is it possible? you give your consumers some kinda gifts like this? or he was lying?

Ivan B.: I do understand. Thank you so much for letting us all this important feedback.

Ivan B.: He's lying.

Radeen Mirzaie: yea I thought so !

Ivan B.: When we provide free games to people is because we have announced it.

Ivan B.: Is there anything else I can assist you with today?

Radeen Mirzaie: No thanks for your time. I just wanted to ask you its possible that people can share one account on different ps4's

Radeen Mirzaie: and I got my answer

Ivan B.: I hope I have answered all your questions.

Ivan B.: Thank you for contacting PlayStation Chat Support, have a wonderful day.

Ivan B.: Take care Radeen.

Ivan B.: Goodbye.

Ivan B. has disconnected.

ترجمه قسمت های مهم:
Radeen Mirzaie: It's like this. they sell you an account that (for example) has Last of Us remastered purchased on it. And they sell it for 20$ !!!
(مثه این میمونه. یه اکانتی که برای مثال Last of Us remastered توش خریداری شده رو به قیمت ۲۰دلار میفروشن). پ.ن: منظور از ۲۰دلار همون ۶۰-۷۰ تومن بود.

Radeen Mirzaie: you know wanna know what part of it is weird??
(میخوای بدونی کدوم قسمتش خیلی عجیبه؟)

Ivan B.: I see.
(منظورش اینه که میخواد توضیحاتم رو ادامه بدم)

Radeen Mirzaie: they sell this account to 4 or 5 people and they can play this game on 4-5 different ps4's. I mean this is not Gamesharing the what is it?!!
(اونا این اکانت رو به ۴-۵ نفر میفروشن و این افراد میتونن این بازی رو روی ۴-۵ کنسول مختلف بازی کنن. منظورم اینه اینکار گیم شیرینگ نیست پس چیه؟!!)

Radeen Mirzaie: then*

Radeen Mirzaie: is this legal?!
(آیا اینکار قانونیه؟)

Ivan B.: Actually it is gamesharing. And that is against TOS (terms of service). That is not legal.
(راستش اینکار دقیقا گیم شیرینگ هست. و خلاف (terms of service). این کار غیر قانونیه.
(منظورش این بود که این گیم شیرینگ هست ولی برخلاف قوانین)

Radeen Mirzaie: I've been chatting with one of these guys and he told me that it's some kinda a bug or a software issue !!
(من داشتم با یکی از این کسایی که این کار رو انجام میدادن چت میکردم و اون بهم گفت که این کار یجور باگ هست)

Radeen Mirzaie: He told me that this method was also doable on psvita
(اون گفت که انجام اینکار روی psvita هم ممکن بود)

Ivan B.: I highly recommend you not to do that, is not legal.
(من شدیدا پیشنهاد میکنم که اینکارو نکنی. این کار غیر قانونیه)

(بازم منظورش اینه که میخواد ادامه بدم)

Radeen Mirzaie: he said he bought a lotta stuff from sony and because of that sony gave his account this ability that he can share games on his accounts and on multiple ps4's .

(اون گفت که محصولات زیادی رو از سونی خریداری کرده و بخاطر همین سونی این قابلیت رو در اکانتش گذاشته که بتونه اکانتش رو روی ps4 های مختلف شیر کنه) و این کارو انجام بده

Radeen Mirzaie: is it possible? you give your consumers some kinda gifts like this? or he was lying?

(این کار امکان پذیره؟ شما به مشتری هاتون هدیه های انطوری میدید؟ یا اون داشت دروغ میگفت؟)

Ivan B.: I do understand. Thank you so much for letting us all this important feedback.

(منظورت رو متوجه میشم. ممنون بابت اینکه این فیدبک مهم رو به ما گفتی)

Ivan B.: He's lying.

(اون دروغ میگه)
اسکرین شات هارو هم اتچ کردم که میتونید ببینید.
بازم عرض میکنم قصد بنده فقط اطلاع رسانی بود و همه چیز رو با سند و مدرک در اختیارتون قرار دادم.
اگه چت رو مطالعه کنید میبینید که من موضوع رو کامل برای پشتیبان سونی شرح دادم و اون هم گفت که این کار کاملا غیر قانونیه. این تاپیک رو مطرح کردم که همه ببینید که ممکنه بعدا این روش فیکس بشه و خیلی ها که این کارو انجام دادن و از این طریق بازی خریدن پول هاشون رو از دست بدن. (یا اکانت و یا کنسولشون بن شه)

دوستای گلم من اصلا نمیگم که شما این کار رو نکنید. اگه دوست دارید اصن ۲۰ تا ۲۰تا بازی شیر کنید. من فقط خواستم از مطمعن ترین منبع ممکن که خود سونی هست سوال کنم و اطلاعات رو برای شما قرار بدم دیگه بقیه اش تصمیم خودتونه.
حالا اگه کسانی بازم میخوان حرف های پشتیبان سونی رو نقض کنند و توجیحات مختلفی بیارن, بهتره که توجیحاتشون رو اینجا بیان نکنن چون بعید میدونم کسی باشه که بیشتر از پشتیبان سونی اطالاعات داشته باشه و بتونه حرف های معتبر ترین منبع ممکن رو زیر سوال ببره.

امیدروارم یه سری از موضوعات شفاف سازی شده باشه و کمکی به دوستان کرده باشم.

آپدیت
دوستان ایندفعه با یکی از پشتیبان های قسمت PS4 / Users Agreements چت کردم و اون هم گفت که اینکار خلاف Users Agreements (همون قسمتی که همه تیک میزنیم ولی اصلا نمیخونیم) هست و کلا هرچی که بر خلاف Users Agreements باشه با برخورد جدی از طرف سونی روبه رو میشه مثل بن شدن اکانت یا کنسول.

فایل های ضمیمه

• Screen Shot 2014-09-03 at 3.05.50 AM.png
    Screen Shot 2014-09-03 at 3.05.50 AM.png
    402.3 KB · نمایش ها: 151
  • Screen Shot 2014-09-03 at 3.05.53 AM.png
    Screen Shot 2014-09-03 at 3.05.53 AM.png
    402.6 KB · نمایش ها: 145
  • Screen Shot 2014-09-03 at 3.05.57 AM.png
    Screen Shot 2014-09-03 at 3.05.57 AM.png
    390.5 KB · نمایش ها: 124
  • Screen Shot 2014-09-03 at 3.06.01 AM.png
    Screen Shot 2014-09-03 at 3.06.01 AM.png
    394.3 KB · نمایش ها: 118
  • Screen Shot 2014-09-03 at 3.06.05 AM.png
    Screen Shot 2014-09-03 at 3.06.05 AM.png
    403.7 KB · نمایش ها: 110
  • Screen Shot 2014-09-03 at 3.06.11 AM.png
    Screen Shot 2014-09-03 at 3.06.11 AM.png
    383.7 KB · نمایش ها: 110
Last edited:

iOS_DEV

Registered User
لایک‌ها
114
خیلی هم عالی پسر خوشمون اومد

تو psn هم friend request دادم

cr7gr8

Registered User
لایک‌ها
175
Wow, where did u learn English

hdr1

Registered User
لایک‌ها
42
ممنون از شما دوست عزیز.فقط یک مشکلی که هست شما توی چت نوشتید
they sell this account to 4 or 5 people and they can play this game on 4-5 different ps4's
در حالی که در واقعیت علاوه بر کسی که بازی رو از استور سونی خریده فقط دو نفر دیگه با شیرینگ میتونند از بازی استفاده کنند که در مجموع میشه 3 نفر.ولی شما نوشتید 4 یا 5 نفر و شاید این تعداد بیشتر از اندازه مجاز از نظر مشاوران سونی غیر قانونی به نظر بیاد.
پیشنهاد میکنم در چت بعدی تون بنویسید 2نفر.

H.T.C

Registered User
لایک‌ها
1,331
دوست عزیز فقط یک نکترو بگم
از اینکه پیگیر بودید تشکر میکنیم
ولی حرکت شما مثل این میمونه که بخواین قانون کپی رایتو تو ایران اجرا کنید.ایران!!!!
اینجا چه چیزش رسمی قانونی و منطقی هست که شما خودتو درگیره این موضوع کردی؟
اگر 3 مورد اشاره شده تو ایران معنی داشت الان باید بازی اوریج میخریدیم برای تمامی دستگاه ها
یا فیلمهای اصلی
پس بازی کن و لذت ببر

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
مشکل ماها اینه از روشنگری و شفاف سازی به علت سود شخصی که از نا آگاهی یه عده میبریم بیزاریم.
کار خوبی انجام شده خسته نباشی.

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,362
مثل اینکه این کار فقط تو ایران بوده طرف خبر نداشت(پشتیبان)
کاش یه جور دیگه یهش میگفتی که این روش خراب نشه و فقط ازش اطلاعات میگرفتی...

Sent from my HUAWEI Y300-0000 using Tapatalk 4 Beta

John Marston

Registered User
لایک‌ها
220
سلام برادر.
بسیار بسیار عالی.
من هی این تاپیکها رو میدیدم و رد میشدم.
الان که تاپیک شما رو دیدم مجبور شدم برم اونا رو بخونم البته کامل نه ولی همون سرسری هم کفایت میکنه.
کاملا مشخصه که اینکار غیر قانونی هست.
متاسفانه یه عده کلاه بردار میان از سادگی مردم سواستفاده میکنن .
یادتون باشه تا غذای لذیذ پهن باشه مگسان و میکروب ها هماره هستن.
واقعا آفرین به شما که پیگیر بودین.
باید به عقل کسی شک کرد که بعد این تاپیک دوباره تو دام این کلاه بردارا بیفته.

kamkar

Registered User
لایک‌ها
621
ولی حرکت شما مثل این میمونه که بخواین قانون کپی رایتو تو ایران اجرا کنید.ایران!!!!
اگر 3 مورد اشاره شده تو ایران معنی داشت الان باید بازی اوریج میخریدیم برای تمامی دستگاه ها
یا فیلمهای اصلی
پس بازی کن و لذت ببر
ما داریم بازی اورجینال میخریم.
اکانتامون یا اروپا است یا آمریکا!
کنسول هامون هم برای ایران تولید نشدن.
پس باید به قوانین اونجا هم متعهد باشیم که اتفاقی برای اکانت و دستگاهمون نیفته.

Cr0w

Registered User
لایک‌ها
56
یا فیلمهای اصلی
پس بازی کن و لذت ببر
کاملا موافقم
بنده خدا میگه کلاه برداری و ضرر وزیان رسوندن من نمیدونم رو چه حسابی حرف میزنن ! داداش قبلا گفتم .. اها این رئیس سونی که میگفتن بابای شما بود ؟؟ به به خوش به سعادت ما
برادر REPORT دادن این طور مسائل جز حرف های خوب , خوب براتون چیز دیگه ای گیرتون نمیاد
بنده که تو کار SHARE نیستم اما بازی شیر تهیه میکردم و با مبلغ کمی میتونستم بازی کنم اما به لطف شما این مورد هم در اپدیت بعدی انشالله رفع میشه
خیلی ممنون از این که اطلاع رسانی کردید . و بازیکن هارو از تهیه بازی ارزان منع کردید

چرا که در مملکتی هستیم دلار 3000 تومنه اقای مهندس انتظار دارن ما بیایم بازی اورجینال تهیه کنیم
عقبی ها حال میکنن ؟؟ جلویی ها چی ؟

H.T.C

Registered User
لایک‌ها
1,331
ما داریم بازی اورجینال میخریم.
اکانتامون یا اروپا است یا آمریکا!
کنسول هامون هم برای ایران تولید نشدن.
پس باید به قوانین اونجا هم متعهد باشیم که اتفاقی برای اکانت و دستگاهمون نیفته.

دوست من هیچ دستگاهی برای ایران زده نمیشه یا سفارشی نمیشه.ایران تمام شدست
یعنی شما میگی تا الان فقط بازی های اورجینال میخریدی و بازی میکردی؟
پس اگر گیمر هستین و بازی اورجینال میخرین آرشیو شما بالای 10 میلیون پولشه!!شاید بیشتر
من پی سی دارم مثل همه و بازی میکنم زیاد.آیا به این معنی هست که ما دزدیم؟یا احترام سرمون نمیشه؟
این بحث طولانی و بی فایدست
فقط بازم تکرار میکنم تو مملکتی هستیم که 99 درصد قوانین خودش رو نمیتونه اجرا کنه بعد ما میخوایم قوانین جهانی رو توش پیاده کنیم

stryk3r

Registered User
لایک‌ها
560
به نظر من خریدن بازی های اوریجینال بسیار کار خوب و خداپسندانه اییه ولی فک کنم اگه مسئولین شرکت های بازی ساز مثل سونی یه چند ماهی بیان توی کشور ما زندگی کنن و با وضعیت اقتصادی ما آشنا بشن اون موقع خودشون اعلام کنن که ایرانی های عزیز اگه بازی اورج خریداری نکنند هیچ اشکالی نداره ، چون 200 هزار تومن توی ایران واسه یه بازی پول دادن خیلی زیاده و فقط برای قشری از جامعه ممکنه که پولشون از پارو بالا میره.
به نظرم توی ایران 30 تومن هم پول بازی بدی زیاده، چون نمیتونی درست و حسابی از بخش آنلاینش استفاده بکنی (با این وضعیت نت)

Mehran.shabani

Registered User
لایک‌ها
248
کاملا مشخصه که این کار غیرقانونیه، و هر کس غیر این بگه دروغگوعه
اوایل پلی استیشن سه، طرح گیم شیرنگ تا حداکثر 5 تا دستگاه بود، یعنی یک بازی که میخریدی میتونستی رو پنج تا کنسول اکتیوش کنی، ولی بعد حدود یک سال سونی روش محدودیت گذاشت و اون را تا سه تا محدود کرد. خود من اگر مطمئن بودم همین سه تا خواهد موند و بعد یک مدت محدودترش نخواهد کرد، بازیهای دستینی، فیفا 15، کرو، جی تی ای را حتما از این طریق تهیه میکردم، ولی الان این کار ریسک داره، اومدیمو بازی را اینطوری گرفتیم، بعدش فرتی سونی زد محدودترش کرد :-( اون موقع کل پول میره رو هوا
:-(

P.R.E.D.A.T.O.R

Registered User
لایک‌ها
586
حاجی شما اصلا هدفت چی بود از این گفتگوتون؟ اینو همه میدونن ولی میدونی داری کجا زندگی میکنی؟ کل دنیا منگنه کرده مارو بازی که بیست سی دلار پولشه به قیمت فضایی بالای 150 تومن وارد ایران میشه منم دوست دارم اونور بودم و 30 دلار ناقابل از جیبم میذاشتم رو میز بازی اورجینال رو ورمیداشتم میبردم من خودم ps4 داشتم فروختم ورشکستم کرد بخاطر هزینه های سنگین بازیهاش حالا قیمت دستگاه جهنم! تا کی تو میخوای 150 تومن و شایدم بالاتر بدی یه بازی بعد بری اون یکی رو بخری اگه تاپیکهارو ببینی همش تعویض بازی و یارو تاپیک میزنه دو هفته بازی نمیکنه بلکه یکی بیاد بازیشو عوض کنه باهاش اینکه نمیشه حالا این طرح شیرینگ اومد خیلی کمک کرد و منم دوست ندارم بکنم این کارو ولی تو این مملکت نمیشه برادر باید یه جوری دور زد تحریم رو و اتقاقا این کارا شیرینگ و ...... باعث میشه قیمتا کمی نزول کنه مثل اون حرف دوستمون میمونه بیای کپی رایت رو از ایران حذف کنی داد همه در میاد ماها عادت کردیم به مفت خریدن و تقصیری هم نداریم چون قیمت اصلی ها فضایی هست و درکل به این نتیجه میرسیم تو حایی که بازیها 30 دلاره شیرینگ اصلا یه چیز مسخرس و میخندن میگن چرا خودتو عذاب میدی ولی تو ایران بهترین کاره حالا یا خوشبختانه یا متاسفانه:D:)

Cr0w

Registered User
لایک‌ها
56
از ماست که بر ماست

بالا