برگزیده های پرشین تولز

مواظب کارت خوان های جعلی باشید

2funs

Registered User
لایک‌ها
91
این شیوه های دزدی چیز جدیدی نیس.
بهترین کار اینه که یه حداکثر مبلغی، مثلا 100 تومن تو حساب کارتی تون داشته باشین که اگر 1 به 1000 اطلاعات کارت سرقت رفت بگین فدا سرم که رفت :)
مثال معروف که همه تخم مرغ هارو تو یه سبد نزارین :) (تو چند تا حساب بزارین..)

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
بهترین کار اینه که یه حداکثر مبلغی، مثلا 100 تومن تو حساب کارتی تون داشته باشین که اگر 1 به 1000 اطلاعات کارت سرقت رفت بگین فدا سرم که رفت :)
موافقم!
استفاده از کارت هدیه هم خوبه... کامزد هم که نداره...

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
موضوع جدیدی نیست و خیلی از دزدی هایی که میشه و صداش در نمیاد به همین صورته ولی شما وقتی میخواین مبلغ رو از pos پرداخت کنین به چند نکته باید توجه داشته باشین:

1. تمام pos ها آرم بانک مربوطه رو باید داشته باشن پس قبل از اینکه فروشنده مبلغی رو یا هرچیزی رو وارد کنه شما حتما آرم بانک (منظورم آرم روی صفحه دیجیتالی هست نه اون لوگوی که میچسبونن بالاش) رو روی دستگاه چک کنید.
2. ممکنه دستگاه وصل نباشه و فروشنده بخواد تازه روشنش کنه و ... شما از فروشنده بخواین دستگاه رو طوری قرار بده که شما هم ببینید و مراحل ثبت و شناسایی دستگاه رو ببینید و بعد کارت بکشید.
3. شما به هر دلیلی شک می کنید که این دستگاه مشکلی داره و یا فروشنده یکی از موارد بالا رو رعایت نکرد، شما با خونسردی بگید من میخوام از حسابم اول یه موجودی بگیرم بعد اینجاست که اگر تقلبی باشه طرف شروع میکنه به طفره رفتن و خلاصه یه جوری میپیچونه که شما از گرفتن موجودی منصرف بشین (چون دستگاهی که به بانک وصل نباشه نمیتونه موجودی بده) و شما هم نهایتا یا از خرید منصرف بشین یا رمز رو اشتباه بزنید و بگین فراموش کردم.
4. و نکته مهم اون قبضی هست که بعد که کارت کشیدین بهتون میده ، شما چه تو تراکنش موفق باشید و چه غیر موفق pos به شما قبض میده و مشخصات کارت و بانک و کد فروشنده روشه که تو دستگاههای تقلبی این قبض به این صورت صادر نمیشه بعد از خرید قبض رو نگیرید سریع بزارین جیبتون همه چیز رو چک کنید روش.

Mahyar2012

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
عجب دوره و زمونه ای شده...

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745

کارتی که توش 100 تومن باشه به چه دردی میخوره؟ دو تا تراول بجاش بذاریم تو جیب که کمتر جا میگیره :)

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
اونقدر کشک و ماست و دوغ و لبنیات تازه هست که نگو!!
مشکل همینجاست که اطلاعات داخلش چیزی نیست جز یه شماره که راحت کپی میشه و encrypt هم نیست.

نه آقا ، اون شماره یه عدد تصادفی همینجوری نیست. جریاناتی داره که حال ندارم بگم :blush::D. به طور خلاصه ! هزار تا مهندس برق تو همین فروم هستن که نصفشون میگن این یه نوار مغناطیسی سادست و کپی کردنش کار 2 دقیقه است. یکیشون بیاد کارت منو کپی کنه ، من بهش 50 میلیون میدم ، اگه نتونست اون به من 5 میلیون بده :)

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
نه آقا ، اون شماره یه عدد تصادفی همینجوری نیست. جریاناتی داره که حال ندارم بگم :blush::D. به طور خلاصه ! هزار تا مهندس برق تو همین فروم هستن که نصفشون میگن این یه نوار مغناطیسی سادست و کپی کردنش کار 2 دقیقه است. یکیشون بیاد کارت منو کپی کنه ، من بهش 50 میلیون میدم ، اگه نتونست اون به من 5 میلیون بده :)

از کیت استفاده میکنن چرا کارت صادر کنن خب D:

terminator.jpg

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745

از همینا که تو فیلم ترمیناتور پسره باهاش دزدی میکرد. یه کارت بود متصل به کامپیوترش، کد میداد میزد توش و تمام D:
در کل چیزی که من شنیدم این هست که همچین چیزی وجود داره حالا نمیدونم این کارت های بانکی چجوریه ولی همچین کلاهبرداری انجام میشه به هر صورت. پس یه گافی داره که میتونن ازش استفاده کنن..

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,844

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
چرا اصلا کارت بانکی که اینهمه دردسر داره و باید POS ببرن و رمز طرف رو بدزدن و غیره ! این آقایون دزدا اگه میتونن به این راحتی کپی کنن ، همین کارتهای مترو رو کپی کنن و بفروشن یا اصلا کارت اعتباری ها رو شارژ کنن

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
چرا اصلا کارت بانکی که اینهمه دردسر داره و باید POS ببرن و رمز طرف رو بدزدن و غیره ! این آقایون دزدا اگه میتونن به این راحتی کپی کنن ، همین کارتهای مترو رو کپی کنن و بفروشن یا اصلا کارت اعتباری ها رو شارژ کنن

اینو از خودشون باید بپرسی D:
ولی یک حساب بانکی کجا و چندرغاز کارت مترو کجا..

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
دروغ 13 آوریل

پس شاپرک چه کار میکننه؟
شرکت شبکه الکترونيکي پرداخت کارت

لابد کارت مجازی برای راه حل این موضوع اختراع کرده اند :D

https://epayment.bankpasargad.com/Helps/CyberCardHelp.pdf

https://epayment.bankpasargad.com/GetCyberCard.aspx
اتفاقا برای همینا هست که شاپرکو دارن راه میندازن و قرار جای شتاب رو بگیره چون تکنولوژی شتاب خیلی قدیمیه و این مشکلا بوجود اومده میخوان کل کارت ها رو یکی بکنن احتمال چیپ دار هم بکنن مثل مسترکارت و ویزا..

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
از همینا که تو فیلم ترمیناتور پسره باهاش دزدی میکرد. یه کارت بود متصل به کامپیوترش، کد میداد میزد توش و تمام D:
در کل چیزی که من شنیدم این هست که همچین چیزی وجود داره حالا نمیدونم این کارت های بانکی چجوریه ولی همچین کلاهبرداری انجام میشه به هر صورت. پس یه گافی داره که میتونن ازش استفاده کنن..

اون فیلمه بلابلاجون :D میخوان ما سرگرم بشیم

999 در هزار اینجور دزدیها با تکنیکهای روانشناسی و کلاهبرداریه ، نه از روش فنی و مهندسی. اون 1 در هزار هم که میتونن این کارا رو بکنن ، خیلی روشهای بهتری برای پول درآوردن دارن از این دله دزدیها
بعدشم سیستم بانکی ایران بر خلاف اون چیزی که اکثرا فکر میکنن ، بخاطر محدودیتهای ذاتی که داره ، خیلی سخت تر قابل نفوذ و دزدیه ، تا خارج از کشور

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
اینو از خودشون باید بپرسی D:
ولی یک حساب بانکی کجا و چندرغاز کارت مترو کجا..
حساب بانکی بدون رمز دوم یا نت بانک ، نهایتا 200 تومن می ارزه ، اونم با کلی سر نخ که بجا میذارن. اما کارت مترو پتانسیل تا روزی چند صد میلیون رو داره ، بدون هیچ سر نخی ، از طریق شبکه پخش مویرگی ! :D

اتفاقا برای همینا هست که شاپرکو دارن راه میندازن و قرار جای شتاب رو بگیره چون تکنولوژی شتاب خیلی قدیمیه و این مشکلا بوجود اومده میخوان کل کارت ها رو یکی بکنن احتمال چیپ دار هم بکنن مثل مسترکارت و ویزا..
ویزا و مستر مجبور بودن چیپ بذارن. اینا هیچ نیازی به این کارها ندارن. اما سود کلانی برای شرکتهای دست اندرکار داره این کارا . از این رو ! هر چند وقت خودشون یه مشکل و جعل و اینا رو علم میکنن که کارت هوشمند جدیدی به مردم بندازن. کارت ملی جدید ، کارت معافی و پایان خدمت جدید وووو

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
اون فیلمه بلابلاجون :D میخوان ما سرگرم بشیم

999 در هزار اینجور دزدیها با تکنیکهای روانشناسی و کلاهبرداریه ، نه از روش فنی و مهندسی. اون 1 در هزار هم که میتونن این کارا رو بکنن ، خیلی روشهای بهتری برای پول درآوردن دارن از این دله دزدیها
بعدشم سیستم بانکی ایران بر خلاف اون چیزی که اکثرا فکر میکنن ، بخاطر محدودیتهای ذاتی که داره ، خیلی سخت تر قابل نفوذ و دزدیه ، تا خارج از کشور
به هر حال این چیزی بود که من از کسی که تو بانک کار میکنه شنیدم
306.gif
(منظور پست اوله)
حتی هشدار داده بودن که ATM هایی که تو پاساژای خلوت هست هم استفاده نشه
306.gif
یعنی تا این حد مورد وجود داشته که ATM قلابی هم پیدا کردن
306.gif

اگر قرار بود من و شما بفهمیم چیکار میکنن که الان اینجا نبودیم
306.gif
D:

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
به هر حال این چیزی بود که من از کسی که تو بانک کار میکنه شنیدم
306.gif
(منظور پست اوله)
حتی هشدار داده بودن که ATM هایی که تو پاساژای خلوت هست هم استفاده نشه
306.gif
یعنی تا این حد مورد وجود داشته که ATM قلابی هم پیدا کردن
306.gif

اگر قرار بود من و شما بفهمیم چیکار میکنن که الان اینجا نبودیم
306.gif
D:

والا من کاملا هم بی اطلاع از کارشون نیستم. دوست و رفیق توی بخش فنی بانک مرکزی دارم و وقتی صحبت فنی میشه ، معمولا در قالب دوستی یه سری از جزئیات کارشونو لو میدن :D ، با اون پیش زمینه اطلاعاتی که من دارم، به نظر من شایعه است . من باور نمیکنم . اما خب احتیاط شرط عقله، این تاپیک شما هم باعث میشه مردم بیشتر حواسشون رو جمع کنن و در کل خوبه خب. با تشکر از مسئولین. لطفا وقتشو بیشتر کنید :D

• Like
Reactions: s_x

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,844
جالب اینجا هم از وازه کارتخوان جعلی استفاده کرده است

مرکز توسعه کسب و کار صنعت بانکداری

امنیت شخصی
باید مراقب افراد اطراف خود در زمانی که از دستگاه‌های خودپرداز استفاده می‌کنید، باشید. هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز نزدیک به آن بایستید و روی صفحه کلید را بپوشانید به طوری که کسی رمز عبور شما را در هنگام وارد کردن نبیند. پس از تکمیل عملیات، قبل از اینکه دستگاه خودپرداز را ترک کنید، سریعا پول و کارت خود را بردارید. در پایانه‌های فروشگاه‌ها زمانی که رمز عبور خود را وارد می‌نمایید، مراقب باشید که کسی از پشت سر شما رمز عبور را نبیند. اطراف دستگاه خودپرداز به خصوص قسمت‌های کارت خوان و صفحه کلید را کنترل کنید، چراکه ممکن است افراد سودجو برای دزدیدن اطلاعات شما به نصب دوربین، صفحه کلید جعلی یا کارت خوان جعلی اقدام کرده باشند

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
داستان Card Skimmerـه دیگه!
یارو 4 میلیارد زد به جیب، صداشم در نیووردن
(حدود 1 1.5 سال پیش)

اطلاعات کارت رو میخوند و با کارت خام کپی میگرفت

البته الان سیستمشونو Anti Skimmer کردن (نوش دارو بعد مرگ سحراب)

credit-card-skimmer.jpg

cardskimmer.jpg

Encrypt هم تو این مملکت معنی نداره، آنیاک آخریش بود که ...
بقیه هم همینن :)

mr.kazemi

Registered User
لایک‌ها
62
چند وقت پيش فردي كه در وبلاگش اطلاعات چند هزار كارت بانكهاي ايراني را افشا كرد و اعلام كرد كارتخوانهاي ايراني كه از چين وارد ميشه بدليل ارزان شدن،دستگاههاي ساده را وارد مي كنند كه رمزنگاري در ارسال اطلاعات انجام نمي دهند و فردي متخصص در نرم افزار يا الكترونيك به راحتي مي تواند اطلاعات ارسالي در ميانه راه را بخواند.با گذشت زمان چنين سوء استفاده هايي فراگيرتر مي شود.

بالا