برگزیده های پرشین تولز

موتور جستجو = کسب درامد ؟؟؟!!!

amk

Registered User
لایک‌ها
9
کلا واسه هرکاری باید چندنفر شریک شن بعد میتونی خیلی راحت از اون ایده های قدیمی هم پول دربیاری.....

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
سلام

به نظر شما اگه بنده بیام یه موتور جستجو مثل دهیو و ریسمون بزنم ( البته با اوصاف زیر ) میتونه ماهی 200 تومن تا 300 تومن سرور رو در بیاره ؟!

اوصاف :
-خودش اسپایدر داسته باشه ( مثل گوگل نه این ایرانی ها که دارن از MSN و ... استفاده میکنن )
-در ساعت 20000 تا صفحه ثبت کنه
-پیج رنک بده به صفحات
-تبلیغاتش مثل گوگل با کلمه سرچ شده بخونه

به نظر شما یه موتور جستجو بیشتر میصرفه یا یه چیر مثل بلاگفا با امکانات بیشتر ؟!!!

با تشکر
من در تجربه دوستان شکی ندارم و مططمئنن هم بر اساس دیدگاهشون جواب شما را دادند اما به نظر من یک جستجوگر فارسی قوی خیلی هم جالب و مورد نیاز هست ... البته که بازدهی بالا هم خواهد داشت !
فقط چند نکته اساسی
1- شما برنامه نویسیت در چه حدی هست ؟ چند مقاله در باره کار موتور های جستجوگر خوندید . آیا با سرچ انجین های تعاملی و معنا گرا مبتنی بر WEB 3 آشنا هستید ؟
آیا می دونید یک تیم قوی در دانشگاه شریف دارند روی نسل جدیدی از سرچ انجین فارسی جدید کار می کنند ؟ ...
شما گفتید 20000 صفحه در ساعت ! خوب خیلی عالیه ... ولی چطوری می تونید این کارو انجام بدید ایندکس کنید و ذخیره کنید ...
با php , asp تحت وب نمیشه جوستجوگر راه اندازی کرد....
اگر توانایی فنی و حرفه ای دارید این مورد تنها چیزی هست که مشابه نداره !

اما در مورد وبلاگ !

وبلاگ ها خیلی امکانات را امروزه کم دارند مخصوصا فارسی ها ! ایرانی ها خیلی از وبلاگ و وبلاگ نویسی استقبال کردند پس اگر شما امکانات جالبی بهشون بدید بیشتر استقبال می کنند ... مثلا امکان اپلود فایل و عکس و صدا و ... امکان اشتراک گذاری ... امکان گنجاندن صفحات شخصی از سایت های دیگشون در وبلاگ شخصی .. تعامل بهتر و راحت تر با دوستان ... سادگی و نو آوری ...

یکی که میاد وبلاگ نویسی شروع کنه میخواد
1- به خودش و نوشتش احترام بگذارید و احساس کنه نه یک وبلاگ که یک سایت مهم و اساسی داره : باید این حسو بهش بدید که اگر وبلاگش یک لحظه نباشه اینترنت کلا مختل میشه !
2- دوست داره سریع و ساده کارشو انجام بده و جایی در سیستم شما به شعورش توهین نشه !
3- دوست داره همیشه در دسترس باشه
4- دوست داره این احساسو داشته باشه که مالک حقیقی وبلاگش خودشه نه وبلاگ دهنده ... مثلا باید حق انتخابشو زیاد کنید و باهاش مثل صاحب سایت برخورد کنید
5 - نباید فکر کنه شما دارید از نوشتش پول در می آرید باید حس کنه شما دارید پول در میارید تا بهتر و بیشتر بهش خدمات بدید !!
....
خیلی از وبلاگ ها ناقصند و امکانات کمی دارند چون خودشونو بی رقیب می دونند چون هم که بازدید دارند تلاش برای دادن امکانات بیشتر نمی کنند . حتا تبلیغ هم نمی کنند !
شما از این موضوعات به نفع خودت استفاده کنی می تونی با راه اندازی یک وبلاگ مورد قبول کلی مشتری جذب کنی !

در ضمن یک توصیه شخصی : از 300 هزار تومنت ! 250 تومن را برای خریدن یک دامین خوب خرج کن !

Last edited:

phpmkr

Registered User
لایک‌ها
4
Perfect!
ممنون خيلي استفاده كرديم.

amk

Registered User
لایک‌ها
9
من در تجربه دوستان شکی ندارم و مططمئنن هم بر اساس دیدگاهشون جواب شما را دادند اما به نظر من یک جستجوگر فارسی قوی خیلی هم جالب و مورد نیاز هست ... البته که بازدهی بالا هم خواهد داشت !
فقط چند نکته اساسی
1- شما برنامه نویسیت در چه حدی هست ؟ چند مقاله در باره کار موتور های جستجوگر خوندید . آیا با سرچ انجین های تعاملی و معنا گرا مبتنی بر WEB 3 آشنا هستید ؟
آیا می دونید یک تیم قوی در دانشگاه شریف دارند روی نسل جدیدی از سرچ انجین فارسی جدید کار می کنند ؟ ...
شما گفتید 20000 صفحه در ساعت ! خوب خیلی عالیه ... ولی چطوری می تونید این کارو انجام بدید ایندکس کنید و ذخیره کنید ...
![/B]

حرفاتون درباره وبلاگ درست بودش اما به نظرم درباره موتور جستجوگر نه!!!
چرا؟چون الان که گوگل با صفحات فارسی مشکلی نداره....یعنی این که هیچ تفاوتی میان صفحات زبونهای مثلا عربی و فارسی وجود نداره تا اون جاییکه من میدونم....چون اون بابا کارش اینه که هرچی میبینه ذخیره کنه....
یه چیز دیگه مگه الان ما موتور جستجو فارسی نداریم؟فکر کنم حداقل 10 تا یا بیشتر که دارن حرفه ای کار میکنن ولی درآمد آنچنانی ندارن.....

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
حرفاتون درباره وبلاگ درست بودش اما به نظرم درباره موتور جستجوگر نه!!!
چرا؟چون الان که گوگل با صفحات فارسی مشکلی نداره....یعنی این که هیچ تفاوتی میان صفحات زبونهای مثلا عربی و فارسی وجود نداره تا اون جاییکه من میدونم....چون اون بابا کارش اینه که هرچی میبینه ذخیره کنه....
یه چیز دیگه مگه الان ما موتور جستجو فارسی نداریم؟فکر کنم حداقل 10 تا یا بیشتر که دارن حرفه ای کار میکنن ولی درآمد آنچنانی ندارن.....
اول باید گفت موتور های جستجوگر انواع مختلف دارند که در حال حاضر تمام موتور های جستجوگر فارسی از نوع تعاملی و Meta-Search engine هستند . گوگل همه چیز را ایندکس میکنه ولی نتایج اون برای کاربران و سایت های فارسی به صورت اختصاصی بهینه شده نیست . یک مثال کوچکش همین ی فارسی و ی عربی (زیر د و نقطه دار) که جستجوی یک کلمه را با نتایج مختلف بر می گردونه ! در ضمن نتایج گوگل خوبه ولی چون فارسی را درست نمی شناسه عالی نیست ! الان چینی ها جستجوگر محبوب و مختص خودشونو دارد به نام Baidu که واقعا گوگل در جستجوی چینی به گردش نمی رسه اینجور که میگن !
جستجوی فارسی اگر روش سرمایه گذاری و کار شه و از وب 2 و ب 3 استفاده کنه با این حجم عظیم کاربرای ایرانی واقعا خوب بازده داره !

amk

Registered User
لایک‌ها
9
اول باید گفت موتور های جستجوگر انواع مختلف دارند که در حال حاضر تمام موتور های جستجوگر فارسی از نوع تعاملی و Meta-Search engine هستند . گوگل همه چیز را ایندکس میکنه ولی نتایج اون برای کاربران و سایت های فارسی به صورت اختصاصی بهینه شده نیست . یک مثال کوچکش همین ی فارسی و ی عربی (زیر د و نقطه دار) که جستجوی یک کلمه را با نتایج مختلف بر می گردونه ! در ضمن نتایج گوگل خوبه ولی چون فارسی را درست نمی شناسه عالی نیست ! الان چینی ها جستجوگر محبوب و مختص خودشونو دارد به نام Baidu که واقعا گوگل در جستجوی چینی به گردش نمی رسه اینجور که میگن !
جستجوی فارسی اگر روش سرمایه گذاری و کار شه و از وب 2 و ب 3 استفاده کنه با این حجم عظیم کاربرای ایرانی واقعا خوب بازده داره !

خب آخه مشکل اینه که تقریبا موتورهای جستجوگر فارسی پروژه هاشون شکست خورده!نه کامل ولی اونطور که باید بشه نشدن.....

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
خب آخه مشکل اینه که تقریبا موتورهای جستجوگر فارسی پروژه هاشون شکست خورده!نه کامل ولی اونطور که باید بشه نشدن.....
من تاکید کردم اونا متا سرچ انجین هستند ما جستجوگر فارسی نداریم که خودش ایندکس و سرچ کنه ... بازدید پارسیک که خیلی بالاست ... جاماسپ هم یک مدتی تو صد سایت برتر ایران بود قبل از فیلتر شدن ... بقیم کم بازدید ندارند ...

milade

Registered User
لایک‌ها
1,077
فقط چند نکته اساسی

سلام دوست عزیز

در حد پیشرفته کار میکنم .
برنامه نویسی هم Win Application با C#.Net انجام میشه ...
من حدود 200 تایی کتاب و سایت فارسی و انگلیسی دیدم و خوندم ، واقعیتش برنامه در حد اجرایی پیش رفت اما یه اسپانسر مالی میخواستم .
یکی پیدا کردم تا 300 ملیون ساپورت میکرد اما 1.5 برابر وجه سفته میگرفت که برا یه وب سایت که هیچیش معلوم نیست خوب خطرناکه حسن !
برا همین پروژه یکی دو ماه معلق شد تا ...
وبلاگ ها خیلی امکانات را امروزه کم دارند مخصوصا فارسی ها ! ایرانی ها خیلی از وبلاگ و وبلاگ نویسی استقبال کردند پس اگر شما امکانات جالبی بهشون بدید بیشتر استقبال می کنند ... مثلا امکان اپلود فایل و عکس و صدا و ... امکان اشتراک گذاری ... امکان گنجاندن صفحات شخصی از سایت های دیگشون در وبلاگ شخصی .. تعامل بهتر و راحت تر با دوستان ... سادگی و نو آوری ...
بله .
من هم فکر میکنم بلاگ داران کنونی در تنگناهای زیادی اند که برخی به خاطر جو حاکم و بعضی به خاطر تنگ نظری مدیریت هست .

استفاده کردیم .

موفق باشید

Best Boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به عقيده منم برو دنبال ايده هاي ناب و تك !

milade

Registered User
لایک‌ها
1,077
پس ایده های ناب شما رو خریدارم ...

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
در حد پیشرفته کار میکنم .
برنامه نویسی هم Win Application با C#.Net انجام میشه ...
من حدود 200 تایی کتاب و سایت فارسی و انگلیسی دیدم و خوندم ، واقعیتش برنامه در حد اجرایی پیش رفت اما یه اسپانسر مالی میخواستم .
یکی پیدا کردم تا 300 ملیون ساپورت میکرد اما 1.5 برابر وجه سفته میگرفت که برا یه وب سایت که هیچیش معلوم نیست خوب خطرناکه حسن !
برا همین پروژه یکی دو ماه معلق شد تا ...

خیلی عالی هست ... من هم مدتی مطالعه کردم در این زمینه اما به دلیل کمبود وقت چه برای برنامه نویسی و چه یافتن سرمایه گذار بهش نپرداختم ..
خوب 1.5 برابر سفته مبلغ زیادی نبود معمولا چند برابر سفته را در قرار داد ذکر می ککند و در بند های قرارداد هم مشکلات ناشی از وب و ساست گذاری های دولت ... حتما ذکر میشه و شما متعهد به پیاده کردن طرحتون می شید و با توجه به طرح توجیه اقتصادی هم که ارائه دادید یا براش وام می گیرید یا این که سرمایه گذار شما براش بازار یابی مینه به هر شکل ...

من پیشنهاد می کنم اگر واقعا زححمت کشیدید و آماده پیاده سازی هستید یک نسخه کوچک از سرچ انجینو راه اندازی کنید با هزینه شخصی بر فرض فق برای سرچ در سایت های .ac.ir یا در .co.ir که تعداشون کم سایت های خاص هستند . نتایج گویای توانایی شما در ایندکس و نمایش نتایج مرتبط خواهد بود در نتیجه دستتون خیلی باز میشه برا ادامه کار یا جذب سرمایه...

به عقيده منم برو دنبال ايده هاي ناب و تك !
ایده ناب و تک یک جور شعار هست !

اگر ایده ای ای ناب باشه دیگه تک نیست ! چون روش حتما کار می شد...
اگر ایده ای تک باشه ناب نیست چون ریسکش فوق العاده بالاست....
اکثر سایت هی مطرح ایرانی از لحاظ بازدید ایده های خوبی دارند ولی ناقص پیاده شدند یا جای تکامل کیفی و کمی خیلی دارند ...
میشه اونارو گسترش و بسط داد و ترکیب کرد و به چیز جالبی رسید .
همه ایده ها به نوعی یا ایرانی یا خارجی کار شده این طرح هست که برای ایده های تغییر میکنه در هر سایت .
ایده وبلاگ دهی سال ها پیش کار شده این طرجش هست که عوض میشه هر بار ...

Last edited:

milade

Registered User
لایک‌ها
1,077
خیلی عالی هست ... من هم مدتی مطالعه کردم در این زمینه اما به دلیل کمبود وقت چه برای برنامه نویسی و چه یافتن سرمایه گذار بهش نپرداختم ..
خوب 1.5 برابر سفته مبلغ زیادی نبود معمولا چند برابر سفته را در قرار داد ذکر می ککند و در بند های قرارداد هم مشکلات ناشی از وب و ساست گذاری های دولت ... حتما ذکر میشه و شما متعهد به پیاده کردن طرحتون می شید و با توجه به طرح توجیه اقتصادی هم که ارائه دادید یا براش وام می گیرید یا این که سرمایه گذار شما براش بازار یابی مینه به هر شکل ...
سلام

متاسفانه فقط سفته نیست .
بلفزض من مبلغ 5 ملیون واسه سرور و ... گرفتم .
خوب سر ماه من باید سود رو بدم به این بابا .
حالا مگه اونها میفهمن که بازدید کمه ؟! میگن ما حداقل 250 تومن میخوایم .!
من پیشنهاد می کنم اگر واقعا زححمت کشیدید و آماده پیاده سازی هستید یک نسخه کوچک از سرچ انجینو راه اندازی کنید با هزینه شخصی بر فرض فق برای سرچ در سایت های .ac.ir یا در .co.ir که تعداشون کم سایت های خاص هستند . نتایج گویای توانایی شما در ایندکس و نمایش نتایج مرتبط خواهد بود در نتیجه دستتون خیلی باز میشه برا ادامه کار یا جذب سرمایه...
البته فقط Spider , Crawel , Indexer پیاده شده و خود موتور که بدنه سایت هست خیر .
ضمن اینکه هزینه اجرایی برای یک ماه سرور با اون خصوصیات لازم حداقل 300 تومان تا 600 تومان هست .
که چون ریسک داره ...
البته اگه کسی سرور خصوصی داشته باشه و Windows خوب یه وجهی بهش میدم که چند روز کار کنه و نتیجه ببینم ...

و در اخر به قول بچه ها ریسک در مادن جلو گوگل و یاهو و التاویستا فوق العاده بالاست .

ایده ناب و تک یک جور شعار هست !
من فکر نمیکنم . فرض کنید Blogfa هم شاید از اولین ایده های ناب بلاگ نویسی بوده اما حالا ... یا گوگل ..

با تشکر از شما

mehrzad22

Registered User
لایک‌ها
95
سلام

متاسفانه فقط سفته نیست .
بلفزض من مبلغ 5 ملیون واسه سرور و ... گرفتم .
خوب سر ماه من باید سود رو بدم به این بابا .
حالا مگه اونها میفهمن که بازدید کمه ؟! میگن ما حداقل 250 تومن میخوایم .!

البته فقط Spider , Crawel , Indexer پیاده شده و خود موتور که بدنه سایت هست خیر .
ضمن اینکه هزینه اجرایی برای یک ماه سرور با اون خصوصیات لازم حداقل 300 تومان تا 600 تومان هست .
که چون ریسک داره ...
البته اگه کسی سرور خصوصی داشته باشه و Windows خوب یه وجهی بهش میدم که چند روز کار کنه و نتیجه ببینم ...

و در اخر به قول بچه ها ریسک در مادن جلو گوگل و یاهو و التاویستا فوق العاده بالاست .

من فکر نمیکنم . فرض کنید Blogfa هم شاید از اولین ایده های ناب بلاگ نویسی بوده اما حالا ... یا گوگل ..

با تشکر از شما
خوب اگر کرولر و ایندکسر پیاده شده .... شما خودتون می تونید بگید که کار موتورتون چطوره . یعنی چند درصد خوبه ! لازم به سرور نیست شما روی کامپیوتر شخصی با اینترنت 512 خودمون چند روز راش بندازید و نتایج را انالیز کنید یا اگه کردید خیلی دلم می خواد بدونم چطور بوده نتایج ...

در مورد بالاگفا هم عرض کردم ایده ناب نبوده چون وقتی حتا بعد از پرشین بلاگ اومده ... نه ایده نابی بوده نه تک بلکه یک طرح جدید و بهینه از ایده وبلگ نویسی بوده .... ایده تک و ناب را بلاگر سالها قبل راه اندازی کرده بود ...

بالا