برگزیده های پرشین تولز

موقع لود شدن ویندوز، کامپیوتر خاموش میشه!

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
سلام دوستان
کیس بنده یه مشکلی پیدا کرده.
روش ویندوز XP نصبه. وقتی که صفحه ی loading ویندوز XP میاد، کامپیوتر خاموش میشه!
حتی DVD ویندوز هم میذارم که ویندوز رو از اول نصب کنم، وقتی درایو C رو انتخاب میکنم و اینتر میزنم که ویندوز توش نصب بشه، تا میخواد فایل ها شروع به کپی شدن کنن، کامپیوتر خاموش میشه.
یعنی یه جورایی فکر میکنم کامپیوتر به محض اینکه میخواد با هارد دیسک ارتباط برقرار کنه، این مشکل خاموش شدن رخ میده.
لطفاً راهنمایی بفرمایید چطوری این مشکل رو حل کنم؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بدون هارد یا با هارد دیگه چک کنید سیستم خاموش میشه یا نه

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
بدون هارد یا با هارد دیگه چک کنید سیستم خاموش میشه یا نه
بدون هارد, خاموش نمیشه.
با Hiren boot سیستم رو روشن کردم. با Hiren boot, چه هارد به کامپیوتر وصل باشه و چه وصل نباشه و فقط همین فلش دیسک هایرن بوت وصل باشه, هایرن تا میخواد ویندوز اکس پی خودش رو بالا بیاره, سیستم خاموش میشه!
انگار سیستم به ویندوز حساسیت داره.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بدون هارد, خاموش نمیشه.
با Hiren boot سیستم رو روشن کردم. با Hiren boot, چه هارد به کامپیوتر وصل باشه و چه وصل نباشه و فقط همین فلش دیسک هایرن بوت وصل باشه, هایرن تا میخواد ویندوز اکس پی خودش رو بالا بیاره, سیستم خاموش میشه!
انگار سیستم به ویندوز حساسیت داره.
مشکل از هارد نیست . خنک کننده cpu را چک کن . خمیر سیلیکونش را عوض کن و دوباره تست بگیر .

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314
دو تا چیز میتونه باشه
1 دمای بالای پردازنده(خرابی فن)
2 خازنهای روی مادربرد کنار سی پی یو(نگاه کن باد نکرده باشن یا نترکیده باشن)

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
مشکل از هارد نیست . خنک کننده cpu را چک کن . خمیر سیلیکونش را عوض کن و دوباره تست بگیر .
فن CPU سالمه. خمیر سیلیکون هم عوض کردم. ولی مشکل از دما نیست؛ چون اگر وارد تنظیمات BIOS بشم و حتی یک ساعت همونجا بمونم، کامپیوتر خاموش نمیشه و دمای CPU روی 40 درجه ثابت هست. فقط به محض اینکه میخواد ویندوز لود بشه، یهو خاموش میشه.

پاورش 24 پین هست. با یه پاور 20 پین هم تست کردم. اونم روشن میشد، ولی موقع لود شدن ویندوز، خاموش میشد.
دو تا چیز میتونه باشه
1 دمای بالای پردازنده(خرابی فن)
2 خازنهای روی مادربرد کنار سی پی یو(نگاه کن باد نکرده باشن یا نترکیده باشن)
ممنون از راهنمایی تون
نگاه کردم، دیدم 3 تا از خازن های کنار CPU نشت کرده بودن. ولی 2 تا نکته هست:
اول اینکه، معلومه نشتی برای خیلی وقت پیشه، چون خشک شده بود. انگار بالای 3 تا خازن، حالت زنگ زدگی داشت.
نکته دوم اینکه، اگر مشکل از خازن هاست؛ پس چرا به صورت رندوم، یهو کامپیوتر خاموش نمیشه؟ و فقط وقتی ویندوز میخواد لود بشه خاموش میشه؟ یعنی چرا وقتی توی تنظیمات BIOS هستم، خاموش نمیشه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
فن CPU سالمه. خمیر سیلیکون هم عوض کردم. ولی مشکل از دما نیست؛ چون اگر وارد تنظیمات BIOS بشم و حتی یک ساعت همونجا بمونم، کامپیوتر خاموش نمیشه و دمای CPU روی 40 درجه ثابت هست. فقط به محض اینکه میخواد ویندوز لود بشه، یهو خاموش میشه.

پاورش 24 پین هست. با یه پاور 20 پین هم تست کردم. اونم روشن میشد، ولی موقع لود شدن ویندوز، خاموش میشد.

ممنون از راهنمایی تون
اول اینکه، معلومه نشتی برای خیلی وقت پیشه، چون خشک شده بود. انگار بالای 3 تا خازن، حالت زنگ زدگی داشت.
نکته دوم اینکه، اگر مشکل از خازن هاست؛ پس چرا به صورت رندوم، یهو کامپیوتر خاموش نمیشه؟ و فقط وقتی ویندوز میخواد لود بشه خاموش میشه؟ یعنی چرا وقتی توی تنظیمات BIOS هستم، خاموش نمیشه؟
مادربردت باید بررسی بشه
مشکل چیپ مادربرد
هیت سینکش رو چیپ باز کن و خمیر سیلیکونش را عوض کن . اگر باز خاموش شد باید بردت را عوض کنی

mhaf

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
314

ممنون از راهنمایی تون
همونطور که گفتم مشکل از خازن هاست
اگه بردت ارزشش بالای 100 هزار تومنه برده برات خازن ها رو عوض کنن
اگه نه بردت رو عوض کن

بالا