برگزیده های پرشین تولز

ميشه تو ايران هم شركت بازي سازي ساخت؟

x_Axez

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يك برنامه نويس تازه وارد به اينجام و الان در حال نوشتن يك موتور بازي هستم.با c#,DIRECT3D 9 نفر هم یکی برنامه نویس سه بعدی پایه نوشتن بازی دارم . دیگه کیا سرشون درد میکنه؟ ایده با جولو...هركي هر نظري داره در مورد چيزايي كه توي موتور بايد رعايت بشه (پشتيباني بشه) رو براي من بفرسته ببينم چه خاكي باير تو سرم بكنم.راستي اينجا اينتر چجوري بايد زد؟؟؟؟؟؟؟ .... باي..... امير محمد علي بيگي/ ارشد . نرم . شريف [email protected]

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از SherlockHolmes :
مسئله اينه كه ما مشكلمون بيشتر رو 3 تا چيزه
برنامه نويس حرفه اي كه نداريم (چون تو ايران خدا ترين برنامه با وي بي 6 نوشته ميشه!!!)
تيم وركمون فاجعه است!
مديريت معني نداره اصلا(چون تو ايرن هركي پولش بيشتر باشه و شركت مال اون باشه مسلما مدير پروژه هم خودش ميشه!!)
و چند تا مشكل ديگه...
تنها چيزي كه براي بازي زياد داريم داستانه ;)

قربان در مورد برنامه نويس ديگه كم لطفي نكنيد ! درسته كه هركسي از دانشگاه فارق التحصيل ميشه همون به قول شما وي بي رو هم به زور بلده ولي من خيلي كسا رو ميشناسم كه زندگيشون رو گذاشتن روي برنامه نويسي و كار هاي بزرگي كردند .
ميدوني همين الان كه ما راحت داريم فارسي مينويسم توي وب ، تقویم فارسی داریم که سال و ماه فارسی روی روی وب بهمون نشون میده . هزار تا چیز دیگه فارسی چقدر آدم بعضا حتی مجانی براش زحمت کشیدند؟!

کم لطفی نکنید دیگه بابا !

x_Axez

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا اين شبيه سازه راسته.... من خودم تو تيمشم چند وقت ديگه هم مياد تو بازار . سرمايه گذاريش بدك نيست و پروژه زير دست يك دكترا واقعيت مجازي هست. اين برنامه قراره با عينك سه بعدي كار كنه(اين بخشش با من بوده) الان هم دارم براش set-top-box ميسازم.
به غير از من هم يك فوق ليسانس ديگه هم رو پروژه كار ميكنه...
تازه الان فاز اوليم....
باي.

DonVito

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از SherlockHolmes :
مسئله اينه كه ما مشكلمون بيشتر رو 3 تا چيزه
برنامه نويس حرفه اي كه نداريم (چون تو ايران خدا ترين برنامه با وي بي 6 نوشته ميشه!!!)
تيم وركمون فاجعه است!
مديريت معني نداره اصلا(چون تو ايرن هركي پولش بيشتر باشه و شركت مال اون باشه مسلما مدير پروژه هم خودش ميشه!!)
و چند تا مشكل ديگه...
تنها چيزي كه براي بازي زياد داريم داستانه ;)

سلام.
با نظرت كاملا مخالفم. توي ايران هم برنامه نويس هاي خيلي خوبي وجود داره. حالا اينكه شما نديديشون دليل نمي شه كه وجود نداشته باشن يا فقط با VB6 كد بنويسن.

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از smd3d :
ساخت بازي تو ايران هم ميشه خوبش هم ميشه ... نياز به اين همه آدم هم كه برو بچه ها ميگفتن نداره ... اون چند تا برنامه مسخره مذهبي و بازيهاي فلش ايراني هم جزو بازيها حساب نميشه ...
مهمترين بخش كار يه انيماتور با يه برنامه نويس حرفه اي هست كه هر دو تاش تو ايران موجوده . كل سرمايه اوليه واسه راه اندازي يه بازي مثل GTA 4 هم 20 میلیون بیشتر نمیشه که اونم بیشتر صرف خرید تجهیزات میشه .
GTA 4 رو با محیط ایرانی و داستان ایرانی تصور کنید . یه رویایی که خیلی ساده میتونه به واقعیت تبدیل بشه . اما هیچ کس سرمایه نمیذاره . من نمونه هم زدم و برای ایران خودرو بردم اما اونا حتی نگاهش هم نکردن چون کسی از مسئولان نه کامپیوتر میفهمه نه بازی حالیشه نه میفهمه که این بازی بهتر از 100 تا تبلیغ تلویزیونیه . ضمنا اون وسط باید 60 نفر پول بخورن که قیمت 20 میلیون تا از دست چند تا مسئول بخواد رد بشه میشه 100 میلیون !! به 1000 نفر هم باید رشوه داد که کارتو درست کنند ...
به هر حال اگه کسی خواست سرمایه گذاری کنه من افراد متخصصشو دارم . 20 نفر حرفه ای که تا حالا بیشتر از 25& از بازی رو ساختن و demo هم براش زدن .
سودش هم خیلی بیشتر از ایناست . چون تبلیغات در بازی هم کلی سود داره . یه اسپانسر عاقل کافیه تا ایران هم بتونه مثل بقیه کشورها تو زمینه های کامپیوتری حرفی واسه گفتن داشته باشه ...

(بار اول كه نوشتم حواسم به تاريخ پست نبود :blush: ولي واسه تفريح هم شده تغييرش نميدم)
اس ام دي جان حرفات كاملا درسته ....

هي من به اين احسان ميگم بيا فاروم رو بي خيال شو سرمايه بزار با چند تا بروبچ مايه دار يه بازي درست كنيم
توش ايرانيا بيان عربا رو بكشن....(حدافل دق ودلي بروبچ عرب ستيز خالي شه )

من خودم يه بازي به نام زامبي كه VB نوشته شده بود ديدم با حجمي حدود 2 مگابايت (البته در كل با تكسچرها 5 مگ)
كه خيلي ابتكاري بود و موتور رندري Irander استفاده ميكرد و در كل براي نوشتنش فكر كنم يكي دو روز يه نفر وقت گذاشته بود...
خيلي ناراحت شدم كه ما ايرانيا با اينهمه ادعامون هنوز واسه يه چيز به اين مهمي(منظور سرمايه گذاري واسه ساخت بازي) تو دنياي كامپوتر ارزش قايل نيستيم ...

تو بازي دات كام يكي يه تاپيك بازي سازي زد بلافاصله منحرف شد بسمت اديت كردن و قرار دادن صدا و تبليغ روي بازي ديگران....همينه ديگه ما اصلا پيشرفت نميكنيم...

بالا