برگزیده های پرشین تولز

مکمل های ورزشی ( گفت و گو درباره مکمل های بدنسازی)

آیا داشتن یک بدن ایده آل بدون دوپینگ امکان پذیر است ؟

• Total voters
    271

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,369
من تازه شروع کردم. بهترین مکمل برای گرفتن حجم چیه؟ قدم 177 وزنم 76 اما هیکلم اصلا عضله نداره

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
من تازه شروع کردم. بهترین مکمل برای گرفتن حجم چیه؟ قدم 177 وزنم 76 اما هیکلم اصلا عضله نداره
تغذیه و تغذیه و باز هم تغذیه درست.بعد خواب .بعد تمرین و در آخر اگه کمبودی در تغذیه بود مکمل.تغذیه درست و اصولی جای هر مکملی رو میگیره.

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
وی + گلوتامین
بنظر من هیچ لزومی نداره توی دوران حجم در کنار پروتیین ورزشکار بیاد از گلوتامین استفاده کنه .... همون پروتیین خودش گلوتامین کافی داره ضمن اینکه غذاهایی که توی دوران حجم مصرف میشه مثل سینه مرغ و گوشت قرمز و ... پروتیین فراوان دارن و اگر ورزشکار تغذیه صحیح رو رعایت کنه خونش سرشار از این امینو اسید ها هست عملنا استفاده از گلوتامین در کنار این ها اثر بخشی خیلی کمی داره و به نظر من پول دور ریختن هست.
اگر از ورزشکارانی که در سطح حرفه ای دارن فعالیت میکنند صرف نظر کنیم مصرف همزمان پروتیین و انواع امینو ها و BCAA و گلوتامین فقط بار روی کلیه ها رو اضافه میکنه .اگر هدففتون از بدنسازی ساخت عضله و هایپرتروفی هست هیچ مکملی جای پروتیین وی رو نمیگیره در درجه بعد کراتین .

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
بنظر من هیچ لزومی نداره توی دوران حجم در کنار پروتیین ورزشکار بیاد از گلوتامین استفاده کنه .... همون پروتیین خودش گلوتامین کافی داره ضمن اینکه غذاهایی که توی دوران حجم مصرف میشه مثل سینه مرغ و گوشت قرمز و ... پروتیین فراوان دارن و اگر ورزشکار تغذیه صحیح رو رعایت کنه خونش سرشار از این امینو اسید ها هست عملنا استفاده از گلوتامین در کنار این ها اثر بخشی خیلی کمی داره و به نظر من پول دور ریختن هست.
اگر از ورزشکارانی که در سطح حرفه ای دارن فعالیت میکنند صرف نظر کنیم مصرف همزمان پروتیین و انواع امینو ها و BCAA و گلوتامین فقط بار روی کلیه ها رو اضافه میکنه .اگر هدففتون از بدنسازی ساخت عضله و هایپرتروفی هست هیچ مکملی جای پروتیین وی رو نمیگیره در درجه بعد کراتین .
منظروم گینر بود اونم با درصد کربو بالا نه پروتیینش :general609:

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319

اگه هدف افزایش وزنه، قرص مخمر آبجو خیلی موثره و عوارض جانبی هم نداره.

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
یعنی فقط یه پروتئنی تهیه کنیم جواب میده به بدن ؟ تهش یه پروتئین با یه کراتین . چون منم که حرفه ای ورزش نمی کنم . ولی میخوام یک حجمی باشه حالا بخاطر زحمتی که میکشم . من با دوستم که خیلی سردرمیاره سوال میکردم میگفت که چون تو تغذیه ات زیاد خوب نیست وی نگیر از این یکیا بگیر . بعد میگفت پروتئنی خودش کراتین داره ولی گلوتامین هم در اکثر مواد غذایی هست و BCAA در اولویت هست . به نظرتون همینطوره ؟ خوشحال میشم راهنمایی بکنید .

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
یعنی فقط یه پروتئنی تهیه کنیم جواب میده به بدن ؟ تهش یه پروتئین با یه کراتین . چون منم که حرفه ای ورزش نمی کنم . ولی میخوام یک حجمی باشه حالا بخاطر زحمتی که میکشم . من با دوستم که خیلی سردرمیاره سوال میکردم میگفت که چون تو تغذیه ات زیاد خوب نیست وی نگیر از این یکیا بگیر . بعد میگفت پروتئنی خودش کراتین داره ولی گلوتامین هم در اکثر مواد غذایی هست و BCAA در اولویت هست . به نظرتون همینطوره ؟ خوشحال میشم راهنمایی بکنید .
ببینید سناریو اصلی بدنسازی اینه که شما میرید توی باشگاه با وزنه و دستگاه تمرین میکنید و در عضلاتتون "ریز آسیب" ایجاد میکنید بعد با تغذیه و استراحت و خواب کافی ، بدن میاد این ریز اسیب ها رو ترمیم میکنه و عضلات حجیم تر و قوی تر از قبل میشن .یعنی حتی اگر ما فرض کنیم که شما بهترین مربی رو داشته باشید که مناسب ترین برنامه ورزشی رو برای شما تنظیم کنه و تمریناتتون رو باشدت کافی و منظم انجام بدید و همه حرکات رو کامل درست و اصولی انجام بدید ، در بهترین حالت شما فقط به میان کافی ریز آسیب در تار های عضلانیتون ایجاد کردید .برای ترمیم این ریز اسیب ها مهم ترین بخش در اختیار گذاشتن پروتیین کافی در دسترس بدن هست چونکه پروتیین پایه و ماده اصلی ساخت عضلاته .تصور کنید یه دیوار میخواید بسازید پروتئین نقش آجرش رو داره .میزان پروتیین برای هر بدنی فرق داره و مربی باید بر اساس تیپ بدنی تشخیص بده ولی بطور معمول برای کسانی که قصد ساخت عضله و هایپرتروفی رو دارن بین 1/7 تا 2 گرم به ازای هر کیلو وزن بدن(بدون احتساب چربی) یعنی اگر شما 75 کیلو باشید و حدود 5 کیلو بصورت تقریبی چربی داشته باشید باید در روز 120-140 گرم پروتیین مصرف کنید . تامین این حجم از پروتیین با تغذیه عادی ، خیلی سخت و پر هزینه و گاها نشدنی هست برای همین ورزشکار میاد از مکمل های غذایی(یعنی کامل کننده غذا) استفاده میکنه .تصور کنید شما تمرینات ورزشیتون رو شروع کردید و یه هزینه نسبتا زیاد هم کردید و یه پروتیین وی گرفتید در حالی شب ها تا دیروقت بیدارید و صبح بلند میشید نون و پنیر میخورید و نهار درست حسابی هم نمیخورید با فلافل و ساندویچ سر و تهش رو هم میارید ! خب مسلما اون نتیجه ای که باید رو نمیگیرید .
اگر واقعا میخواید نتیجه بگیرید از تمرین هاتون برای یک مدت هر چند کوتاه مثلا 6 ماه ، تغذیه رو کامل رعایت کنید برای تامین کربوهیدرات از سیب زمینی و ماکارانی و بادمجان استتفاده کنید برای پروتیین هم از سینه مرغ و پروتیین وی .... کراتین هم کمک کننده ست قیمتی هم نداره اونم در کنار وی استفاده کنید مکمل دیگه ای لازم ندارید از دیدگاه من .

Last edited:

fr_sdgh

Registered User
لایک‌ها
24
مکمل های ایرانی نوتریمد nutrimed
من گلوتامین رو گرفتم، توی هیچ شبکه اجتماعی حرفی ازش نشنیدم
واسه من الان داره بوی میگو میده و حالت کریستالی برق میزنه

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
گلوتامین شبیه آرد هست و حالت کریستالی نداره.بدون بو هست.ناتریمد هم یک برند فیک هست.دور بریزید و مصرف نکنید.

fr_sdgh

Registered User
لایک‌ها
24
مرسی همین کارو میکنم ولی فیک نیست! یه برند ایرانی هست، توی ایران هم پر میشه و سازمان بهداشت هم تایید کرده.

sisijun

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان کسی **** خوب میشناسه معرفی کنه لطفا برای کاهش چربی های دور شکمی:(

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
پروتئنی چقدر گرون شده . اصن پشیمون شدم از ورزش کردن . میخواستم یه پروتئنی بخرم دیدم قیمت ها همه شده بالای 300 تومن . توی اروپا قیمت ها رو زده 30$ ولی ایران که میاد میشه 320 به بالا ....

v_kamaly

Registered User
لایک‌ها
13
سلام گلوتامین رو مصرف کردید؟

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
مرسی همین کارو میکنم ولی فیک نیست! یه برند ایرانی هست، توی ایران هم پر میشه و سازمان بهداشت هم تایید کرده.
سازمان بهداشت روغن پالم توی کره و پنیر و همه روغن های خوراکی + اسید و کاهی که به اسم سرکه فروخته می شه رو هم تایید کرده

rezafarhang54

Registered User
لایک‌ها
214
سلام خدمت دوستان عزیز
چن سال پیش بحث استفاده استروعید های انابولیک کمپانی ماسلتک تو محصولاتش داغ بود...قضش چی بود و ب کجا رسید؟دوستانی ک میدونن جواب بدن حتما

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
سلام خدمت دوستان عزیز
چن سال پیش بحث استفاده استروعید های انابولیک کمپانی ماسلتک تو محصولاتش داغ بود...قضش چی بود و ب کجا رسید؟دوستانی ک میدونن جواب بدن حتما
سال 2002 بود و کلش هم شایعه بود.ولی بعدا در پروتئین هاش amino spiking زیاد انجام داده.البته فقط ماسل تک اینکار و نکرده خیلی کمپانیهای دیگه هم همین کار و میکنن.بازم میگم صنعت مکمل و دارو یک صنعت بی رحمه.

بالا