برگزیده های پرشین تولز

مکمل های ورزشی ( گفت و گو درباره مکمل های بدنسازی)

آیا داشتن یک بدن ایده آل بدون دوپینگ امکان پذیر است ؟

• Total voters
    271

rezafarhang54

Registered User
لایک‌ها
214
سال 2002 بود و کلش هم شایعه بود.ولی بعدا در پروتئین هاش amino spiking زیاد انجام داده.البته فقط ماسل تک اینکار و نکرده خیلی کمپانیهای دیگه هم همین کار و میکنن.بازم میگم صنعت مکمل و دارو یک صنعت بی رحمه.
خیلی جالبه سریعم بحثش بسته شد...ی ورزشکارم از ماسل تک شکایت کرده بود ب خاطر مثبت شدن تست دوپینگش..ولی چیزی ک من متوجه نشدم بحث سره استروعید بود یا پاراهورمون؟

Hiddxn

Registered User
لایک‌ها
16
سلام وقت بخیر دوستان
بنده تکواندو کار میکنم، قدم 180 و خورده و وزنم اخیرا پایین اومده و فعلا 68 کیلو
نسبتا چربی اضافه دارم برای چربی سوزی و عضله سازی باید از چه مکملی که عوارض نداشته باشه استفاده کنم؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

arkafitness

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مکمل بدنسازی اصل از کجا پیدا کنیم

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
مکمل بدنسازی اصل از کجا پیدا کنیم
داروخونه
برند های وارداتی اصلی مثل ON
BSN
Body Attack
beast
BPI
Twinlab

هر مربی باشگاهی هم بهت گفت من اصلشو دارم عموم از امریکا میاره پسر داییم از المان یه دونه اورده ننم از ترکیه میفرسته و اینا بدون حرف مفته و بس ! مکمل به درد بخور قیمت مناسب میخوای ON نسبت به کیفیت فوق العاده اش قیمت به صرفه ای نسبت به برند های دیگه مثل بادی اتک داره .

Last edited:

iCelestia

Registered User
لایک‌ها
176
درود. لطفا از هر نوع دو سه مارک پیشنهادی به ترتیب اولویت معرفی کنید. تشکر
Lipo 100
Arginine
Glutamine
BCAA
Whey isolate

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

وكيل الرعايا

همکار کسب درآمد از اینترنت
همکار انجمن
لایک‌ها
7,461
دوستان گینر چه مدل بخرم ؟

بیشتر برای افزایش وزن میخواهم و پر شدن..

کربو هیدرات و چربی بیشتر باشد بهتر است درسته ؟

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
حال آن که خورشید معلوم است و انسان به دنبال سایه ها می گردد

mohsen-75

Registered User
لایک‌ها
58
سلام دوستان
یه چند تا مکمل در نظر دارم برای افزایش حجم
من فعالیت ورزشیم تقریبا بالاهستش
سه روز در هفته بدنسازی و سه روز در هفته شنا
خودم آمینو و کراتین رو مد نظر دارم
پروتئین هم برای نتیجه بهتر نیاز هست ؟
ممنون میشم دوستان نظر بدن

Last edited:

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
سلام دوستان
یه چند تا مکمل در نظر دارم برای افزایش حجم
من فعالیت ورزشیم تقریبا بالاهستش
سه روز در هفته بدنسازی و سه روز در هفته شنا
خودم آمینو و کراتین رو مد نظر دارم
پروتئین هم برای نتیجه بهتر نیاز هست ؟
ممنون میشم دوستان نظر بدن
اول اطمینان از سلامتی عمومیتون با انجام یک آزمایش و چکاب عمومی و کامل بدن شامل قند و چربی و اوره و کراتینین خون ،آنزیم های کبدی ،وضعیت کلیه ها و آزمایش ادرار،وضعیت هورمون های تیروئید و پاراتیروئید ،ویتامین دی ،و ....
بعد تغذیه اصولی
بعد خواب کافی و منظم
و بعد مکمل.پروتئین وی و کراتین کافیه.احتیاجی به آمینو و ... مکمل های رنگارنگ نیست.

Edare-Agahi

Registered User
لایک‌ها
433
اول اطمینان از سلامتی عمومیتون با انجام یک آزمایش و چکاب عمومی و کامل بدن شامل قند و چربی و اوره و کراتینین خون ،آنزیم های کبدی ،وضعیت کلیه ها و آزمایش ادرار،وضعیت هورمون های تیروئید و پاراتیروئید ،ویتامین دی ،و ....
بعد تغذیه اصولی
بعد خواب کافی و منظم
و بعد مکمل.پروتئین وی و کراتین کافیه.احتیاجی به آمینو و ... مکمل های رنگارنگ نیست.

بهترین جواب و توصیه کل این تاپیک

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
سلام . اینجا تقریبا همه دوستان پروتئین وی رو پیشنهاد میدن میخواستم نظر دوستان رو در مورد پروتئین های ترکیبی مث سینتا سیکس BSN یا کامبت ماسل فارم و .... ( منظورم پروتئین های بیف و ایزوله نیست ) . نظر دوستان در مورد این سبک از پروتئین ها که نام بردم چیه ؟ آیا وی رو بهتر میدونن یا ترکیبی ها رو !!‌ مچکرم .

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
سلام . اینجا تقریبا همه دوستان پروتئین وی رو پیشنهاد میدن میخواستم نظر دوستان رو در مورد پروتئین های ترکیبی مث سینتا سیکس BSN یا کامبت ماسل فارم و .... ( منظورم پروتئین های بیف و ایزوله نیست ) . نظر دوستان در مورد این سبک از پروتئین ها که نام بردم چیه ؟ آیا وی رو بهتر میدونن یا ترکیبی ها رو !!‌ مچکرم .
معمولا اینجور جا افتاده که کلا پروتئین رو "وی " میگن حالا چه وی 100 درصد چه ترکیبی.طبق تحقیقاتی که شده بود بهترین پروتئین مصرفی ترکیبی از وی WPC و پروتئین ایزوله شیر میتونه باشه"MILK PROTEIN ISOLATE".
مورد بعدی اون اعتبار و خوشنامی شرکت سازنده مهمه.سورس 80 درصد پروتئین های بازار مواد اولیشون یعنی WPC از چین میاد.مثلا شرکت معظم GLANBIA که صاحب شرکت هایی مثل OPTIMUM ,BSN,ISOPURE هست سورس بیشتر پروتئیناش از چین هست.البته نه اینکه بد باشه یا مشکلی داشته باشه.فقط بدونید چندان چیز شاخی نیست.یا مثلا صاحب اصلی شرکت MUSCLETECH ,شرکت کانادایی Iovate هست که سورس خردید پروتئیناش از شرکت بزرگ چینی Xiwang Foodstuffs هست.
به دلیل مسائل صرفه اقتصادی تعداد خیلی کمی از کمپانیهای آمریکایی پروتئین هاشون ساخت و تولید خود امریکا هست.یکی از این شرکت ها اوایل شرکت BPI SPORTS بود که سورس پروتئیناش از شیر گاوداری های بزرگ ایالت ویسکانسن امریکا بود.الان دیگه زیاد خبر ندارم.
پروتئین وی به عنوان یک پروتئین زود جذب حساب میشه حالا چه کنستانتره WPC چه ایزوله WPI چه هیدرولایز WPH .تفاوتشون اینه که وی معمولی یا WPC رو طی مراحل بیشتری فیلتراسیون سرد چربیش رو میگیرن و تبدیل به ایزوله و هیدرولایزش میکنن که باعث میشن جذبشون از وی معمولی یه خورده سریعتر باشه ولی خب دقت بفرمایید طی فیلتراسیون میزانی از ریزمغذی های پروتئین که برای سیستم ایمنی بدن مفیده از بین میره.پس از همون پروتئین وی کنستانتره یا WPC استفاده و مصرف بشه خیلی به صرفه تر و بهتر هست.قیمتش هم ارزونتره.بقیه بیشتر بازارگرمی صنعت مکمل سازی هستش و صد البته صنعت دارو و مکمل بسیار بی رحمن.پس الکی پولتون رو دور نریزید یک پروتئین وی کنستانتره ساده جوابگوی همه نیاز هاتون هست و احتیاجی به ایزوله یا کازئین یا ایزوله شیر نیست.گول مربیان و دکتر های مکمل فروش ایرانی و خارجی رو نخورید.

Last edited:

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
معمولا اینجور جا افتاده که کلا پروتئین رو "وی " میگن حالا چه وی 100 درصد چه ترکیبی.طبق تحقیقاتی که شده بود بهترین پروتئین مصرفی ترکیبی از وی WPC و پروتئین ایزوله شیر میتونه باشه"MILK PROTEIN ISOLATE".
مورد بعدی اون اعتبار و خوشنامی شرکت سازنده مهمه.سورس 80 درصد پروتئین های بازار مواد اولیشون یعنی WPC از چین میاد.مثلا شرکت معظم GLANBIA که صاحب شرکت هایی مثل OPTIMUM ,BSN,ISOPURE هست سورس بیشتر پروتئیناش از چین هست.البته نه اینکه بد باشه یا مشکلی داشته باشه.فقط بدونید چندان چیز شاخی نیست.یا مثلا صاحب اصلی شرکت MUSCLETECH ,شرکت کانادایی Iovate هست که سورس خردید پروتئیناش از شرکت بزرگ چینی Xiwang Foodstuffs هست.
به دلیل مسائل صرفه اقتصادی تعداد خیلی کمی از کمپانیهای آمریکایی پروتئین هاشون ساخت و تولید خود امریکا هست.یکی از این شرکت ها اوایل شرکت BPI SPORTS بود که سورس پروتئیناش از شیر گاوداری های بزرگ ایالت ویسکانسن امریکا بود.الان دیگه زیاد خبر ندارم.
پروتئین وی به عنوان یک پروتئین زود جذب حساب میشه حالا چه کنستانتره WPC چه ایزوله WPI چه هیدرولایز WPH .تفاوتشون اینه که وی معمولی یا WPC رو طی مراحل بیشتری فیلتراسیون سرد چربیش رو میگیرن و تبدیل به ایزوله و هیدرولایزش میکنن که باعث میشن جذبشون از وی معمولی یه خورده سریعتر باشه ولی خب دقت بفرمایید طی فیلتراسیون میزانی از ریزمغذی های پروتئین که برای سیستم ایمنی بدن مفیده از بین میره.پس از همون پروتئین وی کنستانتره یا WPC استفاده و مصرف بشه خیلی به صرفه تر و بهتر هست.قیمتش هم ارزونتره.بقیه بیشتر بازارگرمی صنعت مکمل سازی هستش و صد البته صنعت دارو و مکمل بسیار بی رحمن.پس الکی پولتون رو دور نریزید یک پروتئین وی کنستانتره ساده جوابگوی همه نیاز هاتون هست و احتیاجی به ایزوله یا کازئین یا ایزوله شیر نیست.گول مربیان و دکتر های مکمل فروش ایرانی و خارجی رو نخورید.

واقعا دست شما درد نکنه بابت توضیحات بسیار کامل و عالیتون که من هیچ کدوم اینا رو نمی دونستم . دمت گرم . ممنون . من نمی دونم راستش کدوم پروتئین ها کنسانتره هستند چون اسم های متفاوتی دارن . یه عکس می فرستم چون من بیشتر از این دوستمون خرید میکنن لیست پروتئین هاشو میدم بی زحمت میشه بفرمائید کدوم ها کنسانتره است ؟ یا اگر شخص مطمئن و معتبری سراغ دارید که کنسانتره داره و قیمتاش مناسب معرفی بفرمائید .
41619153276496740332_2018-07-28%2012_31_05-Window.jpg

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
واقعا دست شما درد نکنه بابت توضیحات بسیار کامل و عالیتون که من هیچ کدوم اینا رو نمی دونستم . دمت گرم . ممنون . من نمی دونم راستش کدوم پروتئین ها کنسانتره هستند چون اسم های متفاوتی دارن . یه عکس می فرستم چون من بیشتر از این دوستمون خرید میکنن لیست پروتئین هاشو میدم بی زحمت میشه بفرمائید کدوم ها کنسانتره است ؟ یا اگر شخص مطمئن و معتبری سراغ دارید که کنسانتره داره و قیمتاش مناسب معرفی بفرمائید .
خواهش میکنم.معمولا برچسب ارزش غذایی که پشت قوطی پروتئین ها میزنن supplement facts پایین جدولش نوع پروتئین و بقیه محتویات ذکر میشه.در مورد پروتئین های بالا غیر از بیف ماسل تک بقیه همه ترکیبی از وی کنستانتره و ایزوله هستن.چند تایی هم ایزوله شیر و کازئین هم دارن مثل سینتا یا پروتئین ای وی ال.با توجه به قیمت ها پیشنهاد بنده وی گلد التیمیت هست سروینگش هم خوبه بعد از اون سلوکور رو پیشنهاد میکنم کیفیتش خوبه .کل لیست فرقی با هم ندارن زیاد.پروتئین های bsn غیر از ایزوله ش بقیه کارب و چربیشون یه خورده زیاد تره .

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
خواهش میکنم.معمولا برچسب ارزش غذایی که پشت قوطی پروتئین ها میزنن supplement facts پایین جدولش نوع پروتئین و بقیه محتویات ذکر میشه.در مورد پروتئین های بالا غیر از بیف ماسل تک بقیه همه ترکیبی از وی کنستانتره و ایزوله هستن.چند تایی هم ایزوله شیر و کازئین هم دارن مثل سینتا یا پروتئین ای وی ال.با توجه به قیمت ها پیشنهاد بنده وی گلد التیمیت هست سروینگش هم خوبه بعد از اون سلوکور رو پیشنهاد میکنم کیفیتش خوبه .کل لیست فرقی با هم ندارن زیاد.پروتئین های bsn غیر از ایزوله ش بقیه کارب و چربیشون یه خورده زیاد تره .
یدونه ای داداش . دمت گرم . خیلی ممنون .

captcha

Registered User
لایک‌ها
64

با اینکه خودم هر چند مدت یک پروتئین وی اپتیمم یا سلوکور برمیدارم ولی دیگه با این قیمتهای جدید خیلی نمیصرفه برای ما قشر متوسط وی تهیه کنیم و اصولا کیفیت این پروتئین ها هم جالب نیست با اینکه همه اوریج هستن. دقت کنید که این پروتئین ها از گاو دانه خوار تولید میشه و نه گاو علف خوار. پروتئین های باکیفیت، Grass-fed هستن که تو ایران هم نیست و قیمتش حداقل 1.5 برابر این نمونه های معمول هستش. مثل Naked whey و Transparent labs
در مورد پروتئین های موجود صحبت دوستمون درسته وقتی پروتئین رو کامل ایزوله میکنن مواد مغذی چربی شیر گرفته میشه.

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
با اینکه خودم هر چند مدت یک پروتئین وی اپتیمم یا سلوکور برمیدارم ولی دیگه با این قیمتهای جدید خیلی نمیصرفه برای ما قشر متوسط وی تهیه کنیم و اصولا کیفیت این پروتئین ها هم جالب نیست با اینکه همه اوریج هستن. دقت کنید که این پروتئین ها از گاو دانه خوار تولید میشه و نه گاو علف خوار. پروتئین های باکیفیت، Grass-fed هستن که تو ایران هم نیست و قیمتش حداقل 1.5 برابر این نمونه های معمول هستش. مثل Naked whey و Transparent labs
در مورد پروتئین های موجود صحبت دوستمون درسته وقتی پروتئین رو کامل ایزوله میکنن مواد مغذی چربی شیر گرفته میشه.
بله کاملا در مورد قیمت و ارزش حق با شماست . تو اروپا که قیمت چندانی نداره ولی تو ایران برای ورزشکار یه چیز لوکس حساب میشه مصرف مکمل . منم زیاد توانم نمیرسه راستش و برای خریدش از یه چیزهای دیگه باید چشم پوشی کنم و هرازگاهی بخرم . ولی از طرفی هم ترس دارم که اگر مکمل رو ادامه ندی و قطع کنی حجمی هم که زمان مصرف گرفتی از دست میدی و این باعث میشه حریص تر به مصرف مکمل ادامه بدی . من گرون ترین مکملی هم که تو عمرم دیدم مال شرکت تونی اسفرز بود که زمان خودش فقط یک دوره اومد و بعدش نیومد بخاطر قیمت بالا و وزن کمش .

ای کاش عزیزان دل توضیح بدن که ه چند وقت یکبار اقدام به خرید مکمل کنیم ؟

gaxter

Registered User
لایک‌ها
150
بله کاملا در مورد قیمت و ارزش حق با شماست . تو اروپا که قیمت چندانی نداره ولی تو ایران برای ورزشکار یه چیز لوکس حساب میشه مصرف مکمل . منم زیاد توانم نمیرسه راستش و برای خریدش از یه چیزهای دیگه باید چشم پوشی کنم و هرازگاهی بخرم . ولی از طرفی هم ترس دارم که اگر مکمل رو ادامه ندی و قطع کنی حجمی هم که زمان مصرف گرفتی از دست میدی و این باعث میشه حریص تر به مصرف مکمل ادامه بدی . من گرون ترین مکملی هم که تو عمرم دیدم مال شرکت تونی اسفرز بود که زمان خودش فقط یک دوره اومد و بعدش نیومد بخاطر قیمت بالا و وزن کمش .

ای کاش عزیزان دل توضیح بدن که ه چند وقت یکبار اقدام به خرید مکمل کنیم ؟
ببینید بحث ریزش عضله و وضعیت های آنابولیک و کاتابولیک بدنی خیلی مفصله.اولا بحث مصرف مکمل در وهله اول نمیتونه از ریزش عضله جلوگیری کنه.میزان و نوع تمرینات ،تغذیه و خواب کافی و استرس عوامل تعیین کننده هستند نه مکمل.شما با یک برنامه غذایی اصولی از مصرف هرگونه مکمل هم بی نیاز خواهید بود.فقط اگه در تامین پروتئین از غذا مشکل داشتید و بحث هزینه های تهیه مواد غذایی پروتئینی بود میتونید جاش رو با پروتئین وی پر کنید.ولی ذکر این نکته ضروری هست که هیچ مکملی نمیتونه جای تغذیه سالم رو بگیره.دومین مورد که بنده در ایران میبینم رعایت نمیشه محاسبه کالری روزانه و میزان دریافت ریز مغذی های مثل پروتئین و چربی و کربوهیدرات روزانه با tdee calculator هست.شما باید با توجه به هدفتون که ساخت عضله و یا کات باشه برنامه غذایی داشته باشید و میزان کالری مورد نیاز روزانه رو تعیین کنید .بعد هم میزان پروتئین و چربی و کربوهیدرات روزانه به گرم.برای این کار میتونید از نرم افزار یا اپ یا سایت myfitnesspal استفاده کنید.آموزش بحث کالری روزانه و میکرونوترینت ها و محاسبه هاشون هم در یوتیوب فراوونه.با یه سرچ ساده با عنوان bodybuilding plan یا fitness plan , یا how to use myfitnesspal یا tdee calculator منابع و ویدئوهای مفیدی پیدا کنید و به راحتی برنامه غذایی و تمرینات خودتون رو طراحی و اجرا کنید.

بالا