برگزیده های پرشین تولز

مکمل های ورزشی ( گفت و گو درباره مکمل های بدنسازی)

آیا داشتن یک بدن ایده آل بدون دوپینگ امکان پذیر است ؟

• Total voters
    271

Hiddxn

Registered User
لایک‌ها
16
برای فیت و تیکه کردن شکم مکملی هست؟

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
فروش مکمل افزایش وزن و حجم گینر - Gainer

مارک Twinlab
وزن : 5.8 کیلوگرم
قیمت : 500 هزار تومان

ارسال رایگان - 09058052420
تلگرام : @drzey

i.sharifi

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
410
چگونه بفهمم توده چربی چه مقدار است؟
برای تشخیص دقیقتر توده چربی میتونید به کارشناس تغذیه مراجعه کنید.
البته به صورت دیداری و با مشاهده اندامتون هم میتونید مقدار توده چربی رو تخمین بزنید که اینکار نیازمند تجربه ست و شناخت بازه های چربی متفاوت .(تصویر زیر)
در هر حال خیلی ذهنتون رو با میزان توده چربی فعلی درگیر نکنید .
شما اینقدر وزن و توده چربی رو کاهش بدید تا بتونید 2 تا ردیف عضله بالایی شکم رو ببینید. در این حالت احتمالا در بازه 12 الی 10 درصد چربی قرار گرفتید .
این رو هم اضافه کنم که بدون پرورش دادن عضلات شکم حتی در صورت کاهش توده چربی به زیر 10 درصد هم عضلات شکم خیلی قابل تشخیص نیستند .

1e5276697b8d38f18a5a1906ba5ab7b8.jpg

Hiddxn

Registered User
لایک‌ها
16
برای تشخیص دقیقتر توده چربی میتونید به کارشناس تغذیه مراجعه کنید.
البته به صورت دیداری و با مشاهده اندامتون هم میتونید مقدار توده چربی رو تخمین بزنید که اینکار نیازمند تجربه ست و شناخت بازه های چربی متفاوت .(تصویر زیر)
در هر حال خیلی ذهنتون رو با میزان توده چربی فعلی درگیر نکنید .
شما اینقدر وزن و توده چربی رو کاهش بدید تا بتونید 2 تا ردیف عضله بالایی شکم رو ببینید. در این حالت احتمالا در بازه 12 الی 10 درصد چربی قرار گرفتید .
این رو هم اضافه کنم که بدون پرورش دادن عضلات شکم حتی در صورت کاهش توده چربی به زیر 10 درصد هم عضلات شکم خیلی قابل تشخیص نیستند .

1e5276697b8d38f18a5a1906ba5ab7b8.jpg
برای من حدود 20 تا 25 درصده
با وجود اینکه 5 سال تکواندو تمرین میکنم اما هنوز شکمم تیکه یا فیت نشده
اگه وزن مو پایین بیارم خوب هیکلم خیلی کوچیک نمیشه؟

i.sharifi

لایک‌ها
410
برای من حدود 20 تا 25 درصده
با وجود اینکه 5 سال تکواندو تمرین میکنم اما هنوز شکمم تیکه یا فیت نشده
اگه وزن مو پایین بیارم خوب هیکلم خیلی کوچیک نمیشه؟
مهم نیست چقدر ورزش می کنید و عرق میریزید . هستند اساتیدی که بیش از 40 سال در رشته های ورزشی پر تحرک مثل رشته های رزمی فعالیت می کنن اما هیچوقت اندام خوبی نداشتن .
شما با یک جا نشستن و فقط با تغییر در **** غذایی روزانه می تونید وزن کم یا اضافه یا وزن فعلیتون رو تثبیت کنید و تغییرات وزنی ارتباط مستقیمی با میزان تحرک شما نداره .
با کاهش وزن مطمئنا سایزتون هم کاهش پیدا می کنه .
20 تا 25 درصد...
شما برای ماه اول و دوم هر ماه 2 درصد چربی و از ماه سوم به بعد 1 الی 1.5 درصد توده چربی رو کاهش بدید .

Haideranoos

Registered User
لایک‌ها
3,769
دوستان پختن موادی ماهی و مرغ و سیب زمینی تو دستگاه هواپز اسیبی به بافت های سازندش وارد نمیکنه؟منظورم این هست که ارزش غذاییش رو پایین بیاره و پروتیین و ...رو نابود کنه چون خیلی خشک میشه

i.sharifi

لایک‌ها
410
دوستان پختن موادی ماهی و مرغ و سیب زمینی تو دستگاه هواپز اسیبی به بافت های سازندش وارد نمیکنه؟منظورم این هست که ارزش غذاییش رو پایین بیاره و پروتیین و ...رو نابود کنه چون خیلی خشک میشه
گرما و دمای زیاد بیشتر از هر چیزی به ویتامین های موجود در مواد غذایی آسیب میرسونه تا درشت مغذی ها .
سعی کنید مواد غذایی رو موقع پخت و پز تا جای ممکن از خشک شدن یا سوختگی محافظت کنید. به اصطلاح آبدار باشه.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
چه پروتئین وی رو پینشهاد می کنید بگیرم در حال حاضر ؟

i.sharifi

لایک‌ها
410
چه پروتئین وی رو پینشهاد می کنید بگیرم در حال حاضر ؟
محصولات موجود در بازار تفاوت چندانی با هم ندارن و از نظر کیفیت همه تقریبا در یک سطح هستن . انتخاب اول من همیشه اپتیموم و اگه نبود ماسل تک یا ماسل فارم
فقط هم از داروخونه
البته بیشتر از 1 ساله دیگه وی مصرف نمی کنم

arvin40

Registered User
لایک‌ها
236
دوستان امروز یه گینر 5 کیلویی اپتیموم سری کمبت خریدم 280 تومن
قیمتش خیلی مشکوکه اخه قبل بالا رفتن دلار هم قیمت همین قدر بود البته سری سریوس
بنظرتون تقلبیه؟

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
دوستان امروز یه گینر 5 کیلویی اپتیموم سری کمبت خریدم 280 تومن
قیمتش خیلی مشکوکه اخه قبل بالا رفتن دلار هم قیمت همین قدر بود البته سری سریوس
بنظرتون تقلبیه؟
تا اونجا که می‌دونم اپتیموم سری کمبت نداره!
گینر اپتیموم، سریوس مسه.
اره قیمتش مشکوکه. قبل گرونی 320 بود!

arvin40

Registered User
لایک‌ها
236
ببخشید ماسل فارم اشتباه گرفتم با اپتیموم
با این حال بازم خیلی ارزونه الان مکمل های ایرانی5 کیلیویی تو اینترنت اینقدره قیمتشون

download dd.jpg

i.sharifi

لایک‌ها
410
@arvin40
قیمت بالاتره . خصوصا اگه از داروخانه تهیه کنید (فقط از داروخانه بگیرید)
ولی پیشنهاد من اینه به جای گینر، وی تهیه کنید و با اضافه کردن مواد غذایی پر کالری به وی خودتون گینر بسازید . هم خوشمزه تره هم به صرفه تر .

یک نمونه گینر : وی یک یا 2 اسکوپ + 1 لیوان شیر پرچرب + 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی + 1 عدد موز + 1-2 قاشق غذاخوری شیره خرما یا عسل + بستنی در صورت تمایل

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام
دوستان با این اوضاع گرونی مکمل اگر بخوام ماهیانه یه بودجه محدود رو به خرید مکمل اختصاص بدم بنظرتون بصورت مداوم گلوتامین مصرف کنم یا 2-3 ماه یبار یه قوطی پروتیین وی مصرف کنم ؟

i.sharifi

لایک‌ها
410
سلام
دوستان با این اوضاع گرونی مکمل اگر بخوام ماهیانه یه بودجه محدود رو به خرید مکمل اختصاص بدم بنظرتون بصورت مداوم گلوتامین مصرف کنم یا 2-3 ماه یبار یه قوطی پروتیین وی مصرف کنم ؟
سلام
اگه در رشته هایی مثل دو ماراتون،راگبی،بوکس و رشته های ورزشی مشابه فعالیت ندارید و فقط با وزنه کار می کنید، نیازی به گلوتامین نیست .
همون هزینه رو سینه مرغ/ماهی/میگو بخرید فریز کنید .
حقیقتا به وی هم نیازی نیست اگه در وعده های غذاییتون پروتئین کافی باشه و البته وقت داشته باشید برای مصرف 3-4 وعده غذا .
به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن به طور متوسط 2 گرم پروتئین مصرف کنید کفایت می کنه . یعنی شخصی با 80 کیلوگرم وزن ،روزانه باید حدودا 160 گرم پروتئین مصرف کنه .
اگه در دوران کات باشید، میتونید تا 3 گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن هم پروتئین مصرف کنید .

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام
اگه در رشته هایی مثل دو ماراتون،راگبی،بوکس و رشته های ورزشی مشابه فعالیت ندارید و فقط با وزنه کار می کنید، نیازی به گلوتامین نیست .
همون هزینه رو سینه مرغ/ماهی/میگو بخرید فریز کنید .
حقیقتا به وی هم نیازی نیست اگه در وعده های غذاییتون پروتئین کافی باشه و البته وقت داشته باشید برای مصرف 3-4 وعده غذا .
به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن به طور متوسط 2 گرم پروتئین مصرف کنید کفایت می کنه . یعنی شخصی با 80 کیلوگرم وزن ،روزانه باید حدودا 160 گرم پروتئین مصرف کنه .
اگه در دوران کات باشید، میتونید تا 3 گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن هم پروتئین مصرف کنید .
سلام ممنون از راهنماییتون
فقط بدنسازی کار میکنم
والا خوراکم خیلی خوب نیست خیلی بد هم نیست :D متوسطه
از طرفی خیلی با مرغ و ماهی و میگو و اینا رابطه دوستانه ای ندارم :p البته منظورم این نیست بدم میاد ، اتفاقا سینه مرغ رو دوست دارم اما بحث اینجاست که واقعا نمیتونم روزی 300 گرم سینه مرغ بخورم . البته نه بخاطر بحث مالیش بلکه بخاطر اینکه خودم حال نمیکنم بشینم روزی 300-400 گرم سینه مرغ رو بخورم
پروتیین وی مزیتش زودجذب بودنش مخصوصا بعد از تمرین و صبح ناشتا هست . از طرفی قیمتا هم که واویلاست
گلوتامین رو خیلی تعریف شنیدم که حتما باید مصرف بشه . بخاطر همین جوگیر شدم گلوتامین بخرم :D چون به نسبت بقیه مکملا هم ارزونتره و هم میگن تو روند عضله سازی تاثیر بسزایی داره

i.sharifi

لایک‌ها
410
سلام ممنون از راهنماییتون
فقط بدنسازی کار میکنم
والا خوراکم خیلی خوب نیست خیلی بد هم نیست :D متوسطه
از طرفی خیلی با مرغ و ماهی و میگو و اینا رابطه دوستانه ای ندارم :p البته منظورم این نیست بدم میاد ، اتفاقا سینه مرغ رو دوست دارم اما بحث اینجاست که واقعا نمیتونم روزی 300 گرم سینه مرغ بخورم . البته نه بخاطر بحث مالیش بلکه بخاطر اینکه خودم حال نمیکنم بشینم روزی 300-400 گرم سینه مرغ رو بخورم
پروتیین وی مزیتش زودجذب بودنش مخصوصا بعد از تمرین و صبح ناشتا هست . از طرفی قیمتا هم که واویلاست
گلوتامین رو خیلی تعریف شنیدم که حتما باید مصرف بشه . بخاطر همین جوگیر شدم گلوتامین بخرم :D چون به نسبت بقیه مکملا هم ارزونتره و هم میگن تو روند عضله سازی تاثیر بسزایی داره
عضله سازی/ چربی سوزی / حجم / کات = تغذیه
گلوتامین هم هیچ تاثیری نداره و به کل فراموشش کنید خصوصا برای بدنسازی .
تا زمانی که شما کالری و درشت مغذی های لازم برای ساخت عضلات رو مصرف نکنید عضله سازی اتفاق نمیافته .
متاسفانه چاره و یا راه دیگه ای نیست .
400 گرم سینه مرغ (خام) در بهترین حالت 90 گرم پروتئین داره . میتونید مابقی پروتئین مورد نیازتون رو از وی،تخم مرغ و لبنیات بگیرید .

Amin_TM

Registered User
لایک‌ها
122
سلام
من دو ماهه بدنسازی میکنم
و الان موقع تمرین علیرغم سبک کار کردن به شدت بدنم کم میاره
رفتم با مربیم صحبت کردم اونم گفت یا به تغذیت برس و زیاد بخور یا اگه نمیتونی علاوه بر مورد قبل گینر هم بگیر
خودش پیشنهاد گینر رونی کلمن رو داد
من امروز رفتم داروخونه ON قیمت گرفتم 330 تومن
من کارمند هستم و بیشتر اوقات نسشته ام 8س ساعت
روزی 30 دقیقه پیاده روی دارم
3 روز میرم باشگاه
لاغر هستم
غذام هم به نسبت زیاده
قد 186
وزن 74
سن 29

به نظرتون چیکار کنم؟

بالا