• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

مکمل های ورزشی ( گفت و گو درباره مکمل های بدنسازی)

آیا داشتن یک بدن ایده آل بدون دوپینگ امکان پذیر است ؟

• Total voters
    271

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
اکثر این مکملها برای حجم دادن به بدن یا ماهیچه هستند و شما هم دنبال وزن بالا نیستید پس نیازی به مکملهای افزایش وزن ندارید و با تغذیه ی مناسب و bcaa میتونید به اون چیزی که میخواید برسید !

بهترین bcaa های موجود :

musclepharm bcaa که بصورت 240 عدد کپسول هست که راحت تا 3 ماه شما رو تامین میکنه و قیمت هم 70 هست !

usp labs modern bcaa که بصورت پودری هست 30 سروینگ داره و نهایت 45 روز تا 2 ماه شما رو نگه میداره و قیمت این هم همون حدود 70 هست !

پیشنهاد میکنم بیشتر دنبال اولی باشید که راحتتر هم پیدا میشه و مصرفش راحتتره و از لحاظ قیمت هم به صرفه تره و فرق انچنان هم با نمونه ی پودریش نداره !

ولی عزیز اینو باید بدونید که bcaa چیزی مثل whey نیست که شما با مصرفش بلافاصله نتیجش رو ببینید و منتظر افزایش حجم ماهیچه و ... باشید و باید مدت زیادی بصورت مداوم مصرف بشه !

bcaa دارای سه امینو اسید مهم هست که بصورت طبیعی در بدن تولید نمیشوند و به جذب بهتر پروتین و کاهش خستگی و جلوگیری از نابودی ماهیچه ها بعد از تمرین های سنگین کمک میکنه !

بهترین نوع مصرف کپسولش هم یکی بین صبحانه و یکی قبل از تمرین و یکی بعد از تمرین و یکی قبل از خواب هست که همه ی وعده ها رو حتما با اب فراوان میل کنید ! روزهایی هم که تمرین ندارید یکی بین صبحانه و یکی قبل خواب میل کنید !

تشکر از راهنمایی این bcaa مخفف چیزی هست؟؟امثال پمپاژ خون اینها تاثبر نداره؟؟اینجا که من تمرین میکنم باشگاه بدنسازی هست بغلش پارکت رو من برای تمرین گرفتم میتونم چربی سوز وپروتئین بخورم بدن سازی سبک کار کنم؟

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
والا چربی در این نقطه از بدن خیلی به سختی آب میشه .. شما اگر خیلی عجله داری برو لیپوساکشن .. چون فقط این یه تیکه هست عوارض آنچنانی نداره و سریع جواب میگیری ..

Xzero

Registered User
لایک‌ها
1
تشکر از راهنمایی این bcaa مخفف چیزی هست؟؟امثال پمپاژ خون اینها تاثبر نداره؟؟اینجا که من تمرین میکنم باشگاه بدنسازی هست بغلش پارکت رو من برای تمرین گرفتم میتونم چربی سوز وپروتئین بخورم بدن سازی سبک کار کنم؟

bcaa مخفف branched chain amino acids هست که ترجمش میشه امینو اسیدهای زنجیره شاخه دار !

برای پمپاژ خون باید از مکملهای pre-workout استفاده کنید که بهترینش musclepharm assault هست و قبل از تمرین استفاده میشه !

اگه بدنسازی سبک هم انجام بدید مشکلی نیست و تاثیر نسبی خودش رو میزاره ولی پیشنهاد نمیکنم تا 2-1 ماه اول از پروتئین استفاده کنید چون با تغذیه مناسب تو این مدت بدنتون پروتئین مورد نیاز رو خواهد داشت ! چربی سوز هم برای زمانی هست که به حجم ماهیچه دلخواهتون رسیدید !

برای 2-1 ماه اول از همون bcaa استفاده کنید + تغذیه حاوی پروتئین(مثل سفیده تخم مرغ و سینه مرغ و شیر کم چرب و گوشت قرمز بدون چربی) !

بعد از 2-1 ماه بسته به اینکه چقدر پیشرفت کرده باشید میتونید وی خالص یا Xtend مصرف کنید !

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
bcaa مخفف branched chain amino acids هست که ترجمش میشه امینو اسیدهای زنجیره شاخه دار !

برای پمپاژ خون باید از مکملهای pre-workout استفاده کنید که بهترینش musclepharm assault هست و قبل از تمرین استفاده میشه !

اگه بدنسازی سبک هم انجام بدید مشکلی نیست و تاثیر نسبی خودش رو میزاره ولی پیشنهاد نمیکنم تا 2-1 ماه اول از پروتئین استفاده کنید چون با تغذیه مناسب تو این مدت بدنتون پروتئین مورد نیاز رو خواهد داشت ! چربی سوز هم برای زمانی هست که به حجم ماهیچه دلخواهتون رسیدید !

برای 2-1 ماه اول از همون bcaa استفاده کنید + تغذیه حاوی پروتئین(مثل سفیده تخم مرغ و سینه مرغ و شیر کم چرب و گوشت قرمز بدون چربی) !

بعد از 2-1 ماه بسته به اینکه چقدر پیشرفت کرده باشید میتونید وی خالص یا Xtend مصرف کنید !

مرسی از راهنمایی کم کم شروع کنم به تمربن

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
سلام . اقا من 10 روزی هست میرم باشگاه بدن سازی . بیشتر بخاطر اینکه وزنم زیادتر بشه و بدنم یکم رو فرم بیاد و اینقدر لاغر نباشم میرملاغریم هم بیشتر ارثی هست با مربی صحبت کردم بهم گفت برنامه غذایی برا تو فایده نداره چون کارم هم یکم سنگین هست و وقت هم نمیکنم دائم غذا بخورم و هر چی هم بخورم توکار میسوزه گفت بهترین راه استفاده از مکمل هاست که زود هم تاثیر میکنه و وزنت زیاد میشه دوستان به نظرتون چیکار کنم و اینکه استفاده از مکمل ها برای بدن ضرر نداره و قیمتشون چند هستمثلا کراتین الان قیمتش چقدره ؟ از کجا بگیرم ؟ همین ها که مربی میده بخرم ازش یکی از فامیلها هم مث خودم لاغر بود الان مدتی هست میره باشگا و مکمل مصرف میکنه هیکلش خوب شده و چاق شده لطفا راهنمایی کنید

prince of forex

Registered User
لایک‌ها
2
سلام . اقا من 10 روزی هست میرم باشگاه بدن سازی . بیشتر بخاطر اینکه وزنم زیادتر بشه و بدنم یکم رو فرم بیاد و اینقدر لاغر نباشم میرملاغریم هم بیشتر ارثی هست با مربی صحبت کردم بهم گفت برنامه غذایی برا تو فایده نداره چون کارم هم یکم سنگین هست و وقت هم نمیکنم دائم غذا بخورم و هر چی هم بخورم توکار میسوزه گفت بهترین راه استفاده از مکمل هاست که زود هم تاثیر میکنه و وزنت زیاد میشه دوستان به نظرتون چیکار کنم و اینکه استفاده از مکمل ها برای بدن ضرر نداره و قیمتشون چند هستمثلا کراتین الان قیمتش چقدره ؟ از کجا بگیرم ؟ همین ها که مربی میده بخرم ازش یکی از فامیلها هم مث خودم لاغر بود الان مدتی هست میره باشگا و مکمل مصرف میکنه هیکلش خوب شده و چاق شده لطفا راهنمایی کنید

ببین رفیق شما اولین کاری که میکنید اینه که میری آزمایش تیروئید میدی تا مشخص بشه که تیروئیدت درست کار میکنه یا نه

اگه تیروئیدت مشکل داشته باشه و درمانش کنی 50% قضیه حل میشه

در مورد 50% باقی مونده هم باید بگم که مکمل بدن شما رو موقتی میاره بالا

مثلا 1 ماه میای رو فرم و اگر نخوری دوباره لاغر میشی

من خوردن مکمل رو نفی نمیکنم و خیلی هم خوبه ولی باید عضلات بدنتو کاملا تحریک کنی تا شروع کنه به عضله سازی

شما وقتی وزنه سنگین میزنی بافت های عضلاتت پاره میشه و مغز به عضله شما دستور میده که بافت جدید بسازه و همین باعث میشه که عضله بزرگ تر بشه

پس باید حسابی زحمت بکشی و حرکت های آخر هر ست(مثلا 6 و7 و8) باید برات مرگ و زندگی باشه تا عضله سازی صورت بگیره حالا این وسط مکمل هم کمک میکنه

فمارا

Registered User
لایک‌ها
1,418
اگه خواستي مكمل بخري ترجيحا مكمل رو از يه جاي معتبر ديگه غير از باشگاه يا مربيت بگير
مكملي بگير كه تاييد شده باشه

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
مثلا از کجا ها مکمل بگیرم و چطوری بفهمم خوبه و مطمئا .قیمتاش چقدر هست؟

t.sunami

Registered User
لایک‌ها
478
یه کلام ختم کلام!!

اگه برنامه عذاییت و استراحتت رو حساب نباشه 1000تا مکمل هم بخوری فایده نداره

حالا خود دانی

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
کسی جواب دیگه ای نداره راهنمایی بیشتر

اگه مکمل را از باشگا نگیرم پس از کجاها باید بخرم . بیشتر چه جاهایی دارن؟؟

ahoraman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
حدود یه ساله بدنسازی کار می کنم و فقط خیلی کم چربی شکم دارم مربی گفته روزی تا دو تا تخم مرغو با زرده بخورم مشکلی نیست . مشکلی نداره؟ به خاطر چربیهای اشباعش؟
اگه نه چند تا مناسبه در روز یا هفته؟

matgogoia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,006

اگر نمیتونی اصل بودنش رو تشخیص بدی از دارخونه ها بگیر چون اونا نمیتونن چیز تقلبی بیارن

بن دائم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
سلام
حدود یه ساله بدنسازی کار می کنم و فقط خیلی کم چربی شکم دارم مربی گفته روزی تا دو تا تخم مرغو با زرده بخورم مشکلی نیست . مشکلی نداره؟ به خاطر چربیهای اشباعش؟
اگه نه چند تا مناسبه در روز یا هفته؟

روزانه 2 تا زرده زیاده . به ازای هر 5 یا 6 تا سفیده تخم مرغ یه دونه زرده بخوری مشکلی پیش نمیاد . سعی کن یه روز زرده بخوری ، یه روز نه .

بن دائم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11

از مکمل فروشی های معتبر سراسر کشور !
ببین مکمل رو بیخیال . وقتی میگی تغذیه ت ضعیفه انتظار معجزه از مکمل نداشته باش .

ADM!N

Registered User
لایک‌ها
16
سفیده تخم مرغ از هر چی مکمل بهتره

روزی 5-10 تا بخور البته فقط سفیده تخم مرغ رو نه زردش رو

مهدی=کولمن

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
176
سلام به همگی

من همیشه دوس دارم کمک کنم

داداشی که دنبال مکملی :ما بدنسازا بیشتر حواسمون به تغذیه مناسبه و در کنار تغذیه مکمل خوب من مثلا همیشه از گلوتامین و پروتیین استفاده میکنم

و خیلی مکمل های دیگه .و به طور کاملا مرتب دارم تمرین میکنم ...

بدنی که اماده نباشه هر چقدر هم بخوای سنگین بزنی بدتر افت میکنه تا رشد پس باید بدنت رو آماده کنی .

چجوری بدنت آماده میشه (استراحت -و تغذیه و مکمل )بعد تمرین .

سعی کنید که با فرمول جدید بدنسازی رو دنبال کنید نه با داروهای استروییدی و نیستروییدی که وزن کاذب بهت بده خوشحال بشی

خیلی اروم برین بالا ولی درست حسابی و خشک و کات شده .

bodybuilder_boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هفته ائی هر چند تا که سفیده می خورین ، بخورین ... اما زرده فقط دو تا !!!!
در تحقیقی مشخص شده اونهایی که در هفته دو تا نصفی تخم مرغ می خوردند ، احتمال سرطان پروستات در اونها بعد از چندین سال بالا می رفته .... بی خیال زرده ...
اصلاً تلاونگ مکمل سفیده زده ، عین بسته بندی دنت .....
ولی مممکنه بیوتین خونتون کم بشه ....

peptid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تقریبا 4 ماه پیش بود از یکی از دوستانم راجع به شاخه هایی از آمینو اسیدها که ترشح هورمون رشد رو به میزان عجیب و طولانی مدتی بالا می برند شنیدم و می گفت تو کانادا روش خیلی دارن کار می کنند، یک هفته پیش با یک موضوع مشابه برخورد کردم، مسئله ای که اخیرا هم داخل ایران بین بدنسازها مطرح شده، استفاده از داروهایی با نام های

(Growth Hormone Releasing Peptide-2 (GHRP-2
(Growth Hormone Releasing Peptide-6 (GHRP-6
(Hexarelin (HEX
(CJC-1295 (Long-acting Growth Hormone Releasing Hormone Analog
(Fragment 176-191 of HGH (Human Growth Hormone
(Pegylated Mechano Growth Factor (PEG MGF
Melanotan-2

که تاثیر ظاهری این داروها در مقایسه با استروئید رو معادل 1 سال به 10 سال می دونن، من توضیح مختصری راجع به هرکدام پیدا کردم می دم و از دوستان خواهش می کنم هر اطلاعاتی دارن در اختیار بگذارند، ضمنن این داروها در مرحله تحقیق هستند و با این وجود می بینم خیلی افراد تحت تاثیر اثر عجیب این داروها سمتش می رن و استفاده می کنن که به نظر من منطقی نیست.

GHRP2

خانواده کوچکی از پپتیدها هستند که محل اثر گذاریشون غده هیپوفیز و هیپوتالاموسِ که موجب ترشح هورمون رشد در بدن می شه.مکانیزم GHRP2,GHRP6 و Hexarelin مشابه هم هست و HEX از دیگر محرکها قوی تره و باعث بالا رفتن سطح کوریتوزول و پرولاکتین می شه، GHRP2 ضعیف تره و سطح کوریتوزول و پرولاکتین رو کمتر بالا می بره، GHRP6 از اون هم ضعیف تره و تا دوز 100mcg تاثیری رو کوریتوزول و پرولاکتین نداره(دوز باید بالاتر از 100mcg باشه)
طریقه مصرف این 3 تقریبا مشابه همه :
4 ماه بین 1تا6 بار در روز از 25 تا 50mcg شروع می شه و بالا می ره و دوباره به همین دوز بر می گرده(هرمی)
نحوه تزریق مشابه انسولین در شکمه که باید 2 ساعت یعد از یک وعده غذایی یا 1 ساعت قبل وعده باشه و فاصله بین هر تزریق 3 الی 4 ساعت باشه
GHRP6 به عنوان anti aging به کار می ره و گفته شده اگر GHRP2 و GHRP6 رو در میزان دوز صحیح مصرف کنن هیچ side effect نداره(البته هنوز جای تحقیق باقیه!)

CJC 1295

از 30 آمینو اسید تشکیل می شه و مهمترین ویژگی این دسته طولانی بودن رمان ترشح بعد از تزریقه، حدودا تا دو هفته بعدش هم ترشح هورمون رشد بالا می مونه
سنتز پروتئین رو افزایش می ده و زمان ریکاوری بافت ها و ترمیم رو به حداقل می رسونه و تولید بافت عضلانی جدید می کنه، چگالی استخوان رو بالا می بره و ایمنی بدن رو هم افزایش می ده، از زمانی که CJC به بازار اومد تقریبا جای GHRP2 , GHRP6 رو گرفت چون همون اثر رو تو زمان طولانی تری از طریق چسباندن خودش به آلبومین رو داره

NeoFragment 176-191

بحث چربی سوزی هورمون رشد بر اساس قسمت انتهایی مولکول اونه که شامل 176-191 آمینو اسیده که کمتر از 10 درصد کلش رو تشکیل می ده، بر اساس این قضیه این دارو بدست اومد که اثر تجزیه و تحلیل چربیش 12.5 برابر هورمون رشده! می گن side effect های هورمون رشد رو نداره و سطح IGF-1 رو هم بالا می بره که خواص anti aging می شه.
طریقه مصرف 3 وعده تزریق در 24 ساعت :
1000mcg قبل از صبحانه
1000mcg قبل از ناهار
1000mcg نیم ساعت قبل از تمرین
اگر تمرین نمی کنید
2 وعده 1000mcg یا 1500mcg اولی

NeoGF

عملکردی مشابه IGF-1 داره که دسته بندی بافت های عضلانی اولیه و باعث به اصطلاح بالغ شدن آنها می شه، تفاوت MGF با IGF-1 اثرگذاری روی گیرنده های مختلفیه، در ابتدا این دارو به سرعت در بدن تجزیه می شد، اما از طریق چسبانده شدن به مولکولهای پلی اتیلنی اکلی تونستن اون رو داخل خون بدون تجزیه شدن نگه دارن و عمرش رو زیاد کردن، حدودا با 2 3 تزریق در هفته.راجع به این هم گفته شده side effect مشاهده نشده.
نحوه استفاده :
5 الی 6 هفته، 2 3 بار در هفته است، 1 الی 2 ساعت قبل از تمرین تزریق می شه، محدوده دوز 1000mcg در هر 24 ساعت

NeoTan

این جالب ترین دارویی بود که دیدم، یک ماده مصنوعی از هورمون پپتیدی ملانوکروتینه که از طریق تحریک ترشح ملانین باعث برنزه شدن پوست می شه! 5 می 2010 italian medicine agency برای درمان حساسیت به نور این دارو رو تایید کرده، و مهمترین بخش قضیه تغییر رنگ پوست بدون دردسرهای سرطان پوست و .... این دارو افزایش میل ج ن س ی رو هم در پی داره

طریقه مصرف 1mg در روز تا به رنگ دلخواه برسید، زمان لازم هم 1 تا 3 هفته است

مطالب بالا صرفا جهت اطلاع از سمت و سویی که بشر داره می ره داره نه تشویق و ترغیب افراد به استفاده، البته داخل ایران این مطالب هنوز شناخته شده نیست و خوشبختانه دستیابی به آنها هم بسیار سخته و بسیار هم گران تمام می شه.اگر منطقی باشیم هنوز این تحقیقات کامل شده نیستند و بهتره در حد درمان بیماریها استفاده بشن تا زیبایی بدن ما
از دوستان هم خواهش می کنم اگر کسی مطلبی داره در اختیار بزاره، پپتیدها نسل بعدی درمان بیماری های انسانن

استفاده هم زمان cjc 1925 و ghrp2 با دوز روزانه 100 میکرو گرم 3 بار در روز نتایج حیرت اوری رو به وجود میاره که با 100 تا دوره استروئیدی هم نمیشه انتظار داشت
عوارض خیلی کمی هم داره
من سایت های خارجی رو که نگاه میکردم به جز گرسنگی عوارض دیگه ای رو گزارش نکرده بودند

attachment-191479d1345638905-86225048095664927841.jpg

مهدی=کولمن

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
176
سلام

مرسی از اینکه اطلاعات مفید دادی

هورمون های استروئیدی فعلا موارد مصرفش تو باشگاه زیاده

هورمون های آمینی هم رو دارن استفاده میکنن

ولی هورمون پیتیدی بین ورزشکاران ناشناخته است

ولی در کل حساب کنی من از هورمون های پیتیدی خوشم میاد تا از استروئید

هورمون پیتیدی نسبت به استروئید هم عوارضش پایینه و هم نتیجه خیلی بهتری میده .

هورمون پیتیدی فقط ghrp و cjc رو میپسندم

Last edited:

peptid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خواهش میکنم داداش
cjcو ghrp پیپتید های خیلی عالی ای هستن
خیلی از استروئید سرتره هم تو جواب دهی هم تو عوارض کمتر
البته فراگمنت هم برای افرادی که میخوان چربی سوزی کنن فوق العادس

بالا