برگزیده های پرشین تولز

***ناگفته های بازی کلش اف کلنز***

19charge

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام ؛
شاید این روزها زیاد اسم بازی کلش اف کلنز رو شنیده باشید چه بسا خودتون بازی میکنید و یا درگوشی یا تبلت دوستان یا آشنایان یا اعضای خانواده خود دیده باشید..
درسته منم خودم کسی هستم که نزدیک به یک سال هست که این بازی رو رها نمیکردم و به قول معروف معتاد بازی بودم...
این روزها در راس بازی های اندرویدی و اپلی میتونید این بازی جذاب رو نظاره گر باشید ...بله بازی جذاب ...قبل از اینکه برم سراغ ناگفته های این بازی جذاب برخودم واجب میدونم یکم ازین بازی بگم و بگم چرا به این بازی وابسته میشیم ..
این بازی اول از همه از یک دهکده خالی از تجهیزات شروع میشه که با تلاش و ساخت و ساز باید به دهکده ای قوی برسیم با نیروهای قوی و قدرتمند...دلیل اعتیاد آور بودن این بازی به نظر بنده البته، این است زمان دار بودن به روز شدن تجهیزات و نیروها هست چون برای اونکه برسیم به آنچه که دوست داریم باید ساعت ها یا گاها روزها صبر کنیم تا خانه اصلی ما به روز و لول بالاتری داشته باشه برای مثال...این بازی همش جنگ هست و خشن و غارت کردن دیگران برای پیشرفت خود و در عین حال در فضای گرافیکی حذاب و جالبی که کمتر جنگ و خشن بودن رو میشه توش لمس کرد...{ولی کاش به جای برنامه ریزی کردن و هدف گذاشتن برای پیشرفت کردن در بازی برای درس و تحصیل و آینده زندگی خودمون اینطور دقیق و عمیق برنامه ریزی میکردیم که هم پیشرفت کنیم سریع هم شکست کمتری رو متحمل بشیم}
و حالا میخوام تجربه زندگیم در این بازی رو برای شما روایت کنم...
والدین محترم که به بچه ها گوشزد میکنید به بچه ها این بازی مزخرف چی هست که دایم بازی میکنی کافیست فقط یک روز زمان بذارید و بازی کنید کمتر کسی سراغ دارم مجذوب بازی نشه....که این ترفند موفقی بود که شرکت سازنده آن از پسش بر آمد ...
و امّا ناگفته های کلش اف کلنز ...
میخوام براتون از زندگی حدود یک ساله ام در کلش اف کلنز بگم...
من در روزهای اول بازی رو خیلی دوست داشتم زود پیشرفت کنم و به دوستان و آشنایان برسم ولی رفته رفته آسیب های این بازی باعث که متنفر بشم ازش...
من بیشترین زمان بازیم رو در کلن یکی از آشنایان گذروندم که خدا رو شکر مشکل اخلاقی در اون کلن نبود چون اعضای کلن مودب بودند...
در اوایل بازی حدود دو ماهی در کلن های مختلفی گشت زدم و با آدم و گروه های متفاوتی آشنا شدم...
که برخی مشکلات این بازی رو در کلن های مختلف باهاش برخورد کردم و این اواخر هم بیشتر در قسمت چت همگانی بودم به برخی فسادهای این بازی برخورد کردم..که فکر میکنم این برای والدین افراد زیر 18 سال هشدار هست نه افرادی که خوب و بد رو تشخیص میدن و شخصیتشون شکل گرفته...
من به یک کلنی پا گذاشتم که رنج سنی **** داشت اول گفتم خوبه عوضش بچه بازی نیست { در کلن هایی که افراد زیر 17 سال وجود داره ثبات حاکم نیست چون هنوز احساس نوجوانی در بچه ها هست و حس غرور کاذب و احساس بزرگی زود رس }گفتم پس در محیطی آرام و کم تنش زا هستم..چون بیشتر افراد بالای 19 سال یا دانشجو هستند یا شاغل و توقع دارند ساعات استراحت خود رو در بازی بگذرونن و دچار اعصاب خوردی نشن {چنین چیزی نبودش در این بازی محال هست }...بعد از گذشت چند ساعت در بازی فحاشی هایی رو از افراد اون کلن دیدم که برای اونها جنبه تفریح و شوخی داشت و کم کم یکی از پسران کلن شروع کرد برای یکی از دخترهای کلن خاطرات خود رو در مورد روابط نامشروع خودش گفتن و تمام کلن دم به دم هم دادن در این مورد و تازه متوجه شدم این دوستان اکثریت اینکاره هستند و اگرم نیستند افراد رو تحریک به اعمال نادرست میکنن و تشویش به این امر ...واقعا متاسف بودم برای افرادی که بازی نمیکردند هدفشون چیز دیگری بود و سریع ازون کلن زدم بیرون و خیلی از خدای خودم شرمنده بودم که چرا باید ما انسانها محیط بازی رو هم به فساد بکشیم و خوشحالم که سریع متوجه شدم اومدم بیرون...شاید خیلی نگذشت از حضورم در این کلن ولی دریافتم فاسد در همه جا کار خودش رو انجام میده...حتی در چت همگانی به وفور دیده میشه ...پسر 12 ساله فحاشی هایی میکنه فقط آدم خجالت میکشه این به عنوان ایرانی داره حرف میزنه....
بعد اون کلنی رفتم بر حسب اتفاق به پیشنهاد یکی از اقوام که حالت دوستانه و خانوادگی داشت کلن واقعا مودب و عالی بودجالب بودم برام یه چیزیش که دوتا داداش و یک خواهر بودن در این کلن که مامانشونم بود حتی نامزد یکی از پسرها هم بود...میخوام بگم مادر که حس نگرانی به این بازی رو با ورود خودش به بازی و جایی که فرزندانش بیشترین ساعات رو میگذروند نظاره گر بود و آفات بازی رو از نزدیک لمس میکرد...
یکی از اتفاقات این بازی سر شوخی بین افراد کلن اختلاف بین یک زوج افتاد تا حدی که باهم قهر کردند و یکی از کلن رفتو دیگری راحت در کلن بود و با ابجی های هم کلنیش میگفت و میخدید و براش مهم نبود چون تنوع برای انتخاب و فکر میکرد این بازی باعث شد روشن بشه و بفهمه که دختر خوب و سر به زیر به درد زندگی نمیخوره...
افراد کوچیکتر هم شاهد این موضوع بودن که سر یک باز ی هم میشه حتی یک زندگی مشترک دچار آسیب بشه...
در کلن دیگری یکی از افراد با افتخارمیگفت من حتی سر کار یواشکی بازی میکنم و وقتی خونه میام برای پسر یکساله ام و همسرم وقتی نمیذارم بعد شام وارهایی که دارم رو میرم و چندتا غارت میکنم و به دهکده ام سر و سامان میدم و اونقدر خسته هستم میخوابم...
واقعا سوالم اینه ازین پدر و همسر سی و چند ساله که ارزش بازی از فرزند یک ساله که شیرین ترین لحظات یک بچه هست بیشتره؟لحظاتی که هیچ وقت بر نمیگرده...یا اینکه همسر شما واقعا حقی نداره بعد از یک روز تمام انتظار رسیدن شما به خونه که به جای بازی به ایشون توجه بشه نه ابجی های توی کلن !!!
گاهاً دیدم طرف میگه از خستگی چشمام باز نمیشه و از سر کار با همسرم اومدیم و شام خوردیم
و الان اون خوابیده من اومدم ات وار برم بعد ات وارش رو رفته ولی زمانیکه برای گپ زدن میتونست برای همسرش بذاره رو برای ابجی ها یا برعکس برای داداشی هاشون گذاشتن خانم ها و اونقدر که در صدد رفع ناراحتی اینها هستند برای اعضای خانواده خودشون زمانی نمیذارن...
بعد رفتم کلنی دیگر فضای خوبی بود ولی آسیب هایی که قشر محصل میدید رو براتون میگم ...
رنج سنی 13- 16 سال مخصوصا آقا پسرا از درس خودشون میزدن که بازی کنن شب امتحان میومدن که وار برن هرچند مدیر کلن حواسش بود آسیب نبینن ولی باید همه وار میرفتن ...و کلا نگم از تنش هایی که بین افراد پیش میومد برای شرکت در وار و چه کدورت هایی ایجاد میشد بین صمیمی ترین افراد و حتی بین زوج ها و خواهر برادرها...
طرف سال پیش دانشگاهی بود و خیلی باهوش ولی تایم زیادی رو برای بازی میذاشت و خیلی قوی بود...سال شرنوشت ساز یک نوجوان...
یک سوال دارم از همه ی محصلین عزیز واقعا بازی ارزشش از آینده شغلی ،اقتصادی ،اجتماعی شما بیشتر هست...یک روزی ازین بازی زده میشد که دیگه دیر هست برای جبران روزها و ساعتها و زمان های خوب برای فرصت های خوب یادگیری یا فرصت های خوب شغلی یا از همه مهم تر در کنار خانواده بودن...
شما اون زمانی رو که صرف بازی میکنید صرف تفریحات همراه خانواده کنید و برای درس و وظایف اصلیتون زمان بذارید ،برای کسب درآمد به فکر دزدی بازی نمی افتید...{البته کم هستند این افراد ولی هستند در همه رنج سن}
بله دزدی در سسن 13 و 16 ساله ...یه بنده خدایی میخواست بازی خودش رو بفروشه چون دیگه میخواست زمانش رو بیشتر برای کار و چیزهای مهم زندگیش بذاره دوتا مشتری داشت که نوجوون بودن و اصرار داشتن که یوزر نیم و پسورد جیمیلش رو بگیرن اول و بعد 1500000تومان رو به حساب شخص بریزن...خلاصه همین که اسم سایتهای معتبر واسطه برای فروش اکانت بازی آوردیم کم کم عصبی میشدن و زیر بار نمی رفتن و میگفتن ما به شما اعتماد داریم و شما هم باید به ما اعتماد کنید ولی در آخر نفروخت و اونها توی اون سن فحاشی هایی میکردن که من توی این 24 سال زندگیم نشنیده بودم...
معلوم و آشکار شد که قطعا دزدن...{چون فکر نمیکنم پدر و مادر درست و فهمیده اجازه خرج میلیونی به نوجوون خود بدهند و چه بسا بیشتر چدر و مادرهای این افراد انسانهای خوبی هستند ولی فرزندانشون با هم نشینی با افراد نادرست یا کل با دوستان یا طمع پول و یا هر دلیل دیگری فرزندشون گرفتار کار نادرستی بشه}
خب چرا یه بازی باید باعث بشه افراد زیادی فقط به فکر دزدی و کلاه برداری باشن ...مگه اسمش بازی نیست؟!!!این هایی که گفتم تازه بعضی از آسیب های این بازی هست...
لازم به ذکر هست که با خودن این مطلب فقط قرار هست هشیار بشیم و نه اینکه بگیم تمام افرادی که بازی میکنن به این شکل هستند بنده تجربیات خودم رو گفتم و افراد خوب و متشخص زیادی هم در همه رنج سنی بود و فقط فقط قصد بازی داشتند و بس که تعداد این افراد خیلی بیشتر از آنهایی بود که روایت شد...فقط بنده قصد آگاهی بخشس به همه افرادی بود که حتی درست بازی میکنن که گرفتار این طور مشکلات نشن....
در آخر از همه میخوام که اگرم بازی میکنید در حد یک بازی و تفریح سالم زمان بذارید براش...محصلین و مجردین بزرگوار زندگی فقط بازی نیست که حتی پس انداز های خودتون رو سر این بازی هدر کنید...پدر و مادر ان ما زحمت بسیار زیادی برای ما کشیدن تا شدیم ماهایی که در کلن تا لول و سطحمون بالا میره دیگه خدارو بنده نیستیم و سر بازی باهاشون جر و بحث میکنیم و باعث نگرانی اونها میشیم که آینده اخلاقی و اجتماعی و تحصیلی فرزند من چی میشه وقتی که حتی وقت غذا و خرید و مهمانی و سر کلاس درس و شب یواشکی زیر پتو مشغول بازی هست...پرخاشگر شده!!!
بزرگواران نسلی بودیم که تلاش کردیم ودرس خوندیم و کمتر به تفریحات کاذب روی آوردیم شدیم این که با تحصیلات مناسب هم باید باز هم تلاش کنیم برای مدارج بالای تحصیلی پیش بریم تا شغل خوب و اقتصاد خوب و موقعیت اجتماعی خوب داشته باشیم...پس فرصت یادگیری و یا فرصت های طلایی زندگی و با هم بودن رو از دست ندید... دیگه بر نمگیرده...مگه چقدر میخوایم زندگی کنیم که نصف عمرمون هدر بازی بشه و سرنوشت درست رو با هدر دادن زمان از دست بدیم..
بچه ما همیشه نوجوان نمیمونیم...نمیگم بازی نکنید به اندازه باشه در حد رضایت پدر و مادر و کاری نکنید که در آینده حسرت گذشته بخورید...
افراد متأهل هم یکم به فکر فرزند و خانواده باشند ..چون همیشه زندگی یک شکل نمیمونه و همیشه طاقت افراد و صبر افراد در برابر غیر ضروریات زندگی یک شکل نیست..
وقتی همسر شما قصد کرد با شما زندگی کنه خواست با خود شما زندگی کنه چه خانمی که بازی میکنی و یا آقایی که بازی میکنی ،{در آقایون بیشتر دیده شده}نه اینکه با کسی زندگی کنه که بیشترین زمان زندگیش رو صرف بازی کنه که هیچ سودی نداره نه برای خودش نه برای افراد خانواده و نه برای آینده اونها...و بهترین لحظات با در کنار هم بودن و محبت بگذرونید و تفریحات سالم و خوب در کنار هم بودن رو از دست ندید...
چرا باید در اینترنت سرچ کنیم روش ترک اعتیاد بازی کلش اف کلنز باشه ؟!شرکت سوپرسل سود میکنه چون از همین فکر و تحصیل و شغل مناسبش داره استفاده میکنه تا کسب در آمد کنه تا فضای مناسبی برای خانوادش داشته باشه ....و در آخر رسیدیم به آخرین نقطه ی بازی آخرش که چی ؟!برسید در حد یک بازی نه زندگی کردن...
زندگی نوجوونا و جوونای ما ایرانی ها شده کلش اف کلنز...
در آخر عرض کنم آسیب های این بازی بیشتر از این حرفها هست که بعد از اینکه فرصت ها و زمانها و عمر خودمون رو تلف کردیم و هدر میفهمیم که دیگه دیره..
موفق و پیروز باشید...
دلنوشته نویسنده وبلاگ همه چیز در باره کلش اف کلنز...

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
چند خط رو خوندم طولانی بود. کلا این بازی ها وقت گیره (اینو تالا ندیدم) من ترجیح میدم یوتیوب ببینم موقع بیکاری

rezax01

Registered User
لایک‌ها
453
اوه داداش منم تا نصفه بیشتر نخوندم منم یکساله دارم بازی میکنم ولی اصلا تا حالا تو کلن ها چت نکردم
اگر قراره بچه به این بازی خراب بشه لاین و واتس اپ و چتروم ها نابودش میکنند دیگه
نمیشه که جلو بچه ها رو گرفت این بازی نشد یه بازی دیگه یه چتروم دیگه
کلا نقش این بازی رو انحراف افراد دقیقا میشه زیر پونس یک نقشه!! (اینقدر کوچیک هست)
موفق باشید

19charge

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
کاش کامل کامل میخوندین بعد قضاوت میکردین تا آخر که فضای بازی خوب رو خراب نکنیم نه اینه بازی نکنیم...یا اینکه به اندازه بازی کنیم نه 24 ساعته ..همین...کاش همیشه حرف همدیگرو کامل بخونیم و یا بشنویم تا درست قضاوت کنیم...

behzadnoor

Registered User
لایک‌ها
287
عجیبه تو چت روم های این بازی با اینکه میدونن اکثرا بچه ها فعالیت دارن و بازی میکنن اینهمه فحش زشت رد و بدل میشه . عجیبه واقعا شعور بعضیا با اینهمه ادعای تمدن زیر صفره

فروشگاه متفاوت ردز www.radz.ir

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
داش مرسی ولی چند نفرواست بیارم با درس خوندن اونم نخبه هیچی نشدن اونوقت اون گاو عباس آباد ک پارتی داشت و کل زمان تحصیلش گشته و ول بوده الان کارمند بانک بذا هرکس هرجور دلش خواست زندگی کنه

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
داداش وقت کردی بیا بقیه رو هم بنویس . بچه های پیتی گشاد تر از این حرفان که بشینن بخونن . در کل من بازی نمی کنم و نکردم گوشیم هم زود شارژش تموم میشه و هم زود داغ میشه . می ترسم خراب بشه . وقت و حوصله ندارم یه روز بعد عمری بازی بیام ببینم زدن و داغون کردن هییچ نمونده .

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
من خودم 7-8 ماهه دارم بازی میکنم بله هر بازی اگه از حد بگذره مضره ضمن اینکه کلن ها هم هیچ نظارت و دسته بندی ندارن
خود من لیدر کلن بچه های پرشین تولز بودم اونجا انواع و اقسام حرفهایه سیاسی و بعضی موقعا حرفایه 18+ میزدیم چند موردم بچه اومد تو کلن که با حرف خوب راضیش کردم بره
در کل بهتره پدر مادرا رو بازی بچه شون نظارت داشته باشن بعضی کلن هایه خانوادگی مناسب سن بچه هاست که بهتره اونجا بازی کنن

farahabad

Registered User
لایک‌ها
145
زمان ما تراوين بود خيلي باهاش حال ميكرديم.اگر اشتباه نكنم اين كلش هم شبيه تراوين باشه.سن كه بره بالا ديگه حس بازي كردن نميمونه براي ادم

arash_1996

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
469
من خودم 7-8 ماهه دارم بازی میکنم بله هر بازی اگه از حد بگذره مضره ضمن اینکه کلن ها هم هیچ نظارت و دسته بندی ندارن
خود من لیدر کلن بچه های پرشین تولز بودم اونجا انواع و اقسام حرفهایه سیاسی و بعضی موقعا حرفایه 18+ میزدیم چند موردم بچه اومد تو کلن که با حرف خوب راضیش کردم بره
در کل بهتره پدر مادرا رو بازی بچه شون نظارت داشته باشن بعضی کلن هایه خانوادگی مناسب سن بچه هاست که بهتره اونجا بازی کنن
یادش بخیر عمو بنچی،چه حال داد اون کلن....

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
بدم میاد از هرچی بازی . بازی یعنی کار بیهوده حالا اینقدر بازی کنید تا جونتون دربیاد!

lucifer_quest

Registered User
لایک‌ها
748

aploon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
عاغا یه نامه بدیم همه امضا کنید برادران زحمت کشمون پ.ی.ل.ت.ر.ش کنن بره پی کارش
من مجبورم بازی کنم .اصلا هم باهاش حال نمیکنم.حوصله بازی استراژی ندارم .باتری موبایل رو هم بد میخوره .
نمیشه کشید کنار باید بازی کرد.مجبوریم میدونی مجبووریم

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,735
اسلام اوردم

saeedbg

Registered User
لایک‌ها
171
من تابستون 12 ساعت بازی میکردم،خیلی بازی میکردم ولی بعد به واسطه شکست عشقی خوردم و کسی که دوستش داشتم رفت و ازدواج دیگه حال هیچی ندارم این بازی هم الان برام هیچ ارزشی نداره، زمانی حتی از امتحان و درس میزدم تا بازی کنم ولی الان میفهمم هیچ چیز و هیچ کس ارزش وقت گذاشتن زیادی نداره، اگر ازدواج کردید وقتتونو بزارید برای خانوادتون اگر هم مجرد هستید به فکر اینده شغل و زندگی باشید، وقتی همه چیز داشته باشید بازی رو میشه انجام داد ولی وقتی چیزی نداری یا همه فرصتاتو از دست بدی دیگه بازی هم برات بی فایده میشه
امیدوارم همه موفق باشن در زندگی

mohsen0123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با سلام
منم همین مشکل رو با کلش داشتم
وقت کرانبهای خودم رو هدر دادم
از بچه بازی های کلش هم خسته شدم
الان دیگه بازی نمیکنم
جدا بدون کلش خیلی راخت ترم

roteal2007

Registered User
لایک‌ها
804
اسم تاپيك ميزاشتي هزار كلش نرفته

Sent from my iPad using Tapatalk

new24-5

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
2,697
فقط تراوین :(

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
پ.ن :
تو پادگان ما طرف از سر پست بر میگرده لوت میزنه ساعت 3 شب 600 تایی پرات میریزه :دی
یعنی لوتایی که از 2 شب تا 5 صب میده هیچ وقت نمیده !

بالا