برگزیده های پرشین تولز

نصب لینوکس روی سیستم قدیمی

badluck

Registered User
لایک‌ها
31
من یه سیستم قدیمی توی خونم دارم افتاده گوشه فکر کنم کنم رم 512 وگرافیک 256 و سی پی یو پنتیموم باشه

میتونم روش لیونوکس نصب کنم؟

چطوری؟:D

یه کمک میکنید دوستان؟ اصلا نصب میشه؟

توی بازار ایا اماده روی دی وی دی هست برم بخرم مال کدوم شرکت؟قیمت چنده؟

اخه 700 مگ کو ترافیک برای دانلود؟

badluck

Registered User
لایک‌ها
31
میدونستم هیچکس جواب نمیده ولی به اخرین امید یه تاپیک پرسشی زدم

اصلا پرشین تولزیا فقط تو کار چیزایین که توش پول سود واین چیزا باشه کی میاد کار دیگری رو بندازه نه بابا این که پول توش نیست بی خیال دریغ از یه راهنمایی ساده

دیگه پی تی مثل اون پی تی های قدیم نمیشه اون دوران هموطن دوستی تمام شد تو ایران الان دوران هموطن زنی شده تمام

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
کاری نداره که . یه مینت یا اوبونتو بزن خیلیم خوبه

unknown boy

Registered User
لایک‌ها
918
کاری نداره که . یه مینت یا اوبونتو بزن خیلیم خوبه
:blink:مینت و اوبونتو؟؟!! برای اجرای اینها به حداقل یک سیستم تقریبا متوسط و یک گیگ رم احتیاج،والا اطلاعات ندارید مجبور نیستید چیزی بگید.البته یک توزیع با میزکار LXDE مثل لوبونتو رو سیستم ایشون به خوبی جواب میده.و البته ایشون میتونند از یک توزیع سبک(Light Distro)
هم استفاده کنند.
پیشنهاد من به شما استارتر اپن سوزه با میزکار LXDE هستش.ضمنا بهتره سوالات و مشکلات لینوکسی خودتون را در انجمنهای لینوکسی بپرسید،من انجمن اوبونتوی ایران را به شما پیشنهاد میکنم.

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
اگه واسه اینترنت و وبگردی امن و گوش دادن به موسیقی میخواید، بهترین و کم حجم ترین لینوکس Slitaz هستش. حجمش به 50 مگابایت هم نمیرسه. از سایت رسمی خودش دانلود کن بریز روی یه یو اس بی، بعد اگه سیستمت با یو اس بی بوت میشه بوت کن حالشو ببر. اگرم که فقط از روی سی دی بوت میشه، که خوب یه سی دی از روش رایت کن. لینوکس امن تر و کم حجم تر از Slitaz پیدا نمیکنی. (نسخه های دیگه ای هم هستن اما به خوبی و کارآمدی و دارای ابزارهای اسلیتاز نیستند)

Slitaz.org

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
اگه واسه اینترنت و وبگردی امن و گوش دادن به موسیقی میخواید، بهترین و کم حجم ترین لینوکس Slitaz هستش. حجمش به 50 مگابایت هم نمیرسه. از سایت رسمی خودش دانلود کن بریز روی یه یو اس بی، بعد اگه سیستمت با یو اس بی بوت میشه بوت کن حالشو ببر. اگرم که فقط از روی سی دی بوت میشه، که خوب یه سی دی از روش رایت کن. لینوکس امن تر و کم حجم تر از Slitaz پیدا نمیکنی. (نسخه های دیگه ای هم هستن اما به خوبی و کارآمدی و دارای ابزارهای اسلیتاز نیستند)

Slitaz.org
واقعا 50 مگه؟اونوقت سخت افزارها رو میشناسه./

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
واقعا 50 مگه؟اونوقت سخت افزارها رو میشناسه./
بله، 50 مگابایته. والا خود من خیلی از مواقع فقط با Slitaz وارد اینترنت میشم و سایت هایی که میخوام رو مرور یا فایل و حتی تورنت دانلود میکنم. از نظر شناسایی سخت افزار اون چیزیش که برای من مهمه شناختن کارت شبکه و چیپست صداست که هیچ مشکلی نداشتم تا حالا باهاش و براحتی شناخته. تنها کاری که در حالت پیشفرض نمیتونید باهاش بکنید تماشای فیلم و فایل ویدیوییه که اونم کافیه همینکه بوت کردید پکیج موردنظرتون رو دانلود کنید اونم ردیف میشه. (کمتر از نیم ساعت با اینترنت 128 نصب شد)

badluck

Registered User
لایک‌ها
31
باگ یا مشکلی نداره دوست من؟

سرعت مرور و نتش چطوره؟
ممنون از کمکت

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
باگ یا مشکلی نداره دوست من؟

سرعت مرور و نتش چطوره؟
ممنون از کمکت
باگ که میشه گفت اصلا. سرعت مرورگرش (اسمش هست Midori) فوق العاده ست. یعنی اینجوری بگم که حس میکنی
داری آفلاین از رو هارد مرور میکنی! باور کن با اسلیتاز وبگردی کنی، دیگه ویندوز حالت رو بهم میزنه.
دانلودش با اینترنت ذغالی من نیم ساعت هم نکشید.

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
از Knoppix هم میتونی استفاده کنی البته حجمش زیاد ولی چون لایو با سخت افزار های قدیمی هم کار میکنه.
اولا که خودتون هم گفتید حجمش بالاست. در ثانی همون کاری رو میکنه که اسلیتاز با حجم 50 مگ! انجام میده. هیچی بیشتر نداره.
حجم اضافیش رو پکیج های غیرضروری و چیزای مربوط به Developers (توسعه دهنده های لینوکس) و یه سری درایورهای obsolete (از رده خارج) که جز جا گرفتن و اشغال فضا هیچ کاربردی ندارن تشکیل میده.

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
اولا که خودتون هم گفتید حجمش بالاست. در ثانی همون کاری رو میکنه که اسلیتاز با حجم 50 مگ! انجام میده. هیچی بیشتر نداره.
حجم اضافیش رو پکیج های غیرضروری و چیزای مربوط به Developers (توسعه دهنده های لینوکس) و یه سری درایورهای obsolete (از رده خارج) که جز جا گرفتن و اشغال فضا هیچ کاربردی ندارن تشکیل میده.
دست بالا دست زیاده دوست من ، قصدم کمک بود. به هر حال شاید اگه اینا ازش گرفته بشه یه تفاوت هایی با توزیع Slitaz داشته باشه.

handynasty

Registered User
لایک‌ها
364
دست بالا دست زیاده دوست من ، قصدم کمک بود. به هر حال شاید اگه اینا ازش گرفته بشه یه تفاوت هایی با توزیع Slitaz داشته باشه.
بله حق با شماست. خدا خیرتون هم بده که کمک میکنید. موفق باشید.
یا علی

بالا