برگزیده های پرشین تولز

نظرتون راجب این مانیتور چیه؟

ho3einsa

Registered User
لایک‌ها
129
بنده این مانیتورو خریدم حدود دو سه هفتس ولی میخاستم بدونم 4کی عوض کنم یا خیر. البته بنده بیشتر برای فیلم و بازی و وبگردی میخام و اینکه سیستمم برا گیمینگ 4کی فک نکنم کفاف بده
این سیستم بنده هست: ryzen 5600x / 32gb/6700xt
مانیتوری هم که خریدم :
msi otix ag321cqr
دقت کنین مدل مگ نیس مدل ای جی هست که رفرش ریت بالاتر ولی روشنایی پایین تر داره. ممنون میشم نظرتونو راجب این مانیتور بدونم و اینکه عوض کنم یا خیر
https://www.msi.com/Monitor/Optix-AG321CQR

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
گیم رو به صورت 2K و تنظیمات بالا استفاده کنید محاله ممکنه 165 فریم بگیرید.
در واقع تنظیمات ultra و رزولوشن 1080 قابل مقایسه هست با تنظیمات پایین و رزولوشن 4K و نمیشه یکی رو بر دیگری ترجیه داد و وابسته هست به سلیقه کاربر.

کلیه وبسایت ها عرضشون نهایتا روی 1200 پیکسل قفل شده و فرقی بین مانیتور شما . یک مانیتور بسیار ضعیف وجود نداره.
در وبسایت ها کلیه عکس ها هم به شدت کیفیتشون اتوماتیک وار کم میشه تا پهنای باند کمتری مصرف کنند.

به نظرم برای دیدن فیلم یک تلویزیون 4K بخرید بهتره

نتیجه : من جای شما بودم، همین مانیتور رو نه تنها ارتقا نمی دادم، بلکه کاهش می دادم به ۲۴ اینچ FHD ۶۰ هرتزی و یک تلویزیون 4K تهیه می کردم.

ho3einsa

Registered User
لایک‌ها
129
گیم رو به صورت 2K و تنظیمات بالا استفاده کنید محاله ممکنه 165 فریم بگیرید.
در واقع تنظیمات ultra و رزولوشن 1080 قابل مقایسه هست با تنظیمات پایین و رزولوشن 4K و نمیشه یکی رو بر دیگری ترجیه داد و وابسته هست به سلیقه کاربر.

کلیه وبسایت ها عرضشون نهایتا روی 1200 پیکسل قفل شده و فرقی بین مانیتور شما . یک مانیتور بسیار ضعیف وجود نداره.
در وبسایت ها کلیه عکس ها هم به شدت کیفیتشون اتوماتیک وار کم میشه تا پهنای باند کمتری مصرف کنند.

به نظرم برای دیدن فیلم یک تلویزیون 4K بخرید بهتره

نتیجه : من جای شما بودم، همین مانیتور رو نه تنها ارتقا نمی دادم، بلکه کاهش می دادم به ۲۴ اینچ FHD ۶۰ هرتزی و یک تلویزیون 4K تهیه می کردم.
ممنون عزیز گیمینگ ۲کی رو ترجیه میدم مانیتور قبلیم ۲۴ اینچ فول اچ دی ۱۶۵ هرتز‌بود اتفاقا ولی گیم روی سایز بزرگ رو ترجیح میدم

OMiD.1080p

Registered User
لایک‌ها
240
رو تلوزیون 4K HDR حداقل 49 اینچ فکر کن .
یک سری بازی ها مثل رزیدنت اویل 7 و 8
اگر با قابلیت HDR بازی کنی اصلا یک حال دیگه ایی داره .

ho3einsa

Registered User
لایک‌ها
129
رو تلوزیون 4K HDR حداقل 49 اینچ فکر کن .
یک سری بازی ها مثل رزیدنت اویل 7 و 8
اگر با قابلیت HDR بازی کنی اصلا یک حال دیگه ایی داره .
والا برای کار با پی سی اصلا تی وی گزینه مناسبی نیست

OMiD.1080p

Registered User
لایک‌ها
240
والا برای کار با پی سی اصلا تی وی گزینه مناسبی نیست
کار با PC نه . فقط واسه گیم
حتی با موس و کیبورد هم میتونی بازی کنی جلو تلوزیون
مخصوصا اینه که یک سیستم صوتی خفن هم بشن وصل کنی با صدای دابلی ( مثل خودم )

ho3einsa

Registered User
لایک‌ها
129
کار با PC نه . فقط واسه گیم
حتی با موس و کیبورد هم میتونی بازی کنی جلو تلوزیون
مخصوصا اینه که یک سیستم صوتی خفن هم بشن وصل کنی با صدای دابلی ( مثل خودم )
دادا این همه هزینه به نظر من به صرفه نیس. من یه مانیتور 32 رو ترجیح میدم به یه تی وی و یه مانیتور. هم گرونتر درمیاد هم جای زیادی میخاد.
قبل خرید مانیتور با تلویزیون هم تست کردم واقعیت ادم گردن درد میگیره! صفحه به اون بزرگی باید فاصله خیلی زیاد باشه و موس و کیبورد قطعا سیمش کوتاهه و پدر چشم و گردن درمیاد. من رو ای وی 4کی با اچ دی ار تست کردم ولی خب مانیتور 165 هرتز کجا تی وی 60 هرتزی کجا ولو که 4کی هم باشه. اینم بگم یه سیستم گولاخ هم میخاد برا بازی ولی تا جایی که تست کردم تی وی و پی سی بهینه نیستن برا بعضی بازی ها نمیدونم چرا خودکار قفل میشد روی 30 فریم.

babak_9

Registered User
لایک‌ها
238
تی وی برای گیم به نظرم به چشم آسیب میرسونه مگر اینکه از تی وی های جدید مثل نانوهای بالای ال جی و مدل های q80 مثلا سامسونگ که 120 هرتز هستن استفاده بشه که هم گرون هستن و هم باید فاصله از تی وی زیاد باشه که عملا مثل این میمونه که شما مانیتور 32 رو از حدود 1 متری ببینی . پس تفاوتی نداره و به نظرم همون 32 و 4k گزینه خیلی خوبی هست فقط مشکل اینجاست که سیستم شما جوابگوی 4k نمیتونه باشه و همون 2k که دارید مناسب تر هست . مگه اینکه قید گیم رو بزنید یا اینکه سیستم رو قوی کنید که بازم هزینه زیادی میطلبه
پس من جای شما باشم مانیتور هم که فرمودید تازه خریداری کردید نگه میدارم و هروقت که وضعم بهتر شد اون موقع هم سیستم رو ارتقاء میدم هم مانیتور رو

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,720
تیوی بدرد گیم نمیخوره کلا، باز برای کنترلر پلیر یه چیزی موس کیبورد اصلا

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
مانیتور با هرتز و رزولوشن بالا فقط به درد بازی های گیمنتی می خوره و به شما قدرت دو چندانی نسبت به مانیتور معمولی میده
نیاز به سخت افزارهای خیلی قوی هم ندارند
تو کانتراستریک می گن طرف سایم رو با تیر زد جریانش همینه!

دوباره تکرار می کنم که : برای تجربه لذت بخش از بازی، تنظیمات بالا و 1080 و 60 فریم خیلی تفاوتی با تنظیمات پایین و 4K و 160 هرتز نداره و فقط بحث سلیقه مطرح هست پس همون 2K با تنظیمات بالا و 160 (فرض اگر جواب بده) هرتز بازی کنید بهتره تا 4K و تنظیمات پایین و 160 هرتز (فرض اگر جواب بده) بازی کنید

آپدیت سخت افزاری برای پشتیبانی از گیم 4K هم بسیار گران تمام میشه.

تو PES 2021 اومدیم تنظیمات تصویر تلویزیون رو دستکاری کردیم، خیلی خوب جواب می داد

ولی تا جایی که تست کردم تی وی و پی سی بهینه نیستن برا بعضی بازی ها نمیدونم چرا خودکار قفل میشد روی 30 فریم.

کابلی که استفاده کردید احتمالا جوابگو نبوده. 60 فریم و 4K باید کابل HDMI 2.0 استفاده کنید.
اگه تونستید تصویر جلد کابل رو ارسال کنید.

ho3einsa

Registered User
لایک‌ها
129
مانیتور با هرتز و رزولوشن بالا فقط به درد بازی های گیمنتی می خوره و به شما قدرت دو چندانی نسبت به مانیتور معمولی میده
نیاز به سخت افزارهای خیلی قوی هم ندارند
تو کانتراستریک می گن طرف سایم رو با تیر زد جریانش همینه!

دوباره تکرار می کنم که : برای تجربه لذت بخش از بازی، تنظیمات بالا و 1080 و 60 فریم خیلی تفاوتی با تنظیمات پایین و 4K و 160 هرتز نداره و فقط بحث سلیقه مطرح هست پس همون 2K با تنظیمات بالا و 160 (فرض اگر جواب بده) هرتز بازی کنید بهتره تا 4K و تنظیمات پایین و 160 هرتز (فرض اگر جواب بده) بازی کنید

آپدیت سخت افزاری برای پشتیبانی از گیم 4K هم بسیار گران تمام میشه.

تو PES 2021 اومدیم تنظیمات تصویر تلویزیون رو دستکاری کردیم، خیلی خوب جواب می داد

کابلی که استفاده کردید احتمالا جوابگو نبوده. 60 فریم و 4K باید کابل HDMI 2.0 استفاده کنید.
اگه تونستید تصویر جلد کابل رو ارسال کنید.
دادا بالا گفتم که فقط رو یpes مشکل داره بقیه بازیا 60 شیرین میده چه ربطی به کابل داره. اینا همه سر بهینه نبودن بازیا با تی وی هست نه کابل. کابل اورجینال خود مانیتوره که 165 هرتزه 4کی 60 فریم که براش چیزی نیس

در کل بنده هم به این نتیجه رسیدم جای خرید 4کی ارزون قیمت همین مانیتورو نگه دارم سنگین ترم. با تشکر از دوستان.
پس همون 2K با تنظیمات بالا و 160 (فرض اگر جواب بده)
اکثر بازیا بالای 120 الی 144 میده راحت جز بازیای انگشت شمار سینگل پلیر مثه گاد او وار و سایبرپانک و این چیزا که نیازی به فریم بالای 60 ندارن.

mostafa-b

Registered User
لایک‌ها
249
واسه بازی رفرش ریت بالا از نون شب واجب تره. اونایی که میگن با فریم ریت مثلا ۹۰ نیاز به رفرش ریت بالا نیست اشتباه میکنن. من پابجی موبایل رو با شبیه ساز با فریم ریت ۶۰ و ۹۰ هر دوحالت تست کردم. یه مدت مونیتور افسانه ای zowie 2546 داشتم که ۲۴۰ هرتزه. بعد فروختم یه مدت کوتاهی هم ایسوس ۱۶۵ هرتز داشتم. منطقا ۹۰ فریم روی هردو مونیتور باید یه جور باشه. ولی روی بنکیو بسیار روون تر اجرا میشد و خیلی راحت تر کیل میگرفتم با پینگ دقیقا یکسان. کلا اگه استفاده اصلی گیم باشه ZOWIE عالیه واقعا

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
بنده رو می بخشید، نظرم رو اصلاح می کنم و روی نظر قبلی خودم نمی مونم و حرفم رو با کمال عذرخواهی پس می گیرم.

اگر تفاوت قیمت زیاد نیست 4K تهیه کنید بسیار بهتر و مناسب تر هست.
2K رزولوشن استانداردی نیست و موتورهای بازی سازی معمولا برای رسیدن به رزولوشن 2K میان 1080 رو Upscale می کنن (رزولوشن به طور مصنوعی بالا میره و تجره مطلوبی نیست).

قدرت سخت افزاری شما هم بسیار مطلوب و مناسب هست.

سری 600K# در اینتل و 600X# در amd همیشه بالاترین قدرت رو در گیم نشون می دن، به طوری که پردازنده سری 7 و 9 اینتل یا AMD در همون رده و سال در گیم هرگز بهشون نمی رسن.

برای دانلود فیلم یا سریال 4K هم می تونید بسته حجمی اینترنت در ساعات خاص استفاده کنید و نسخه HEVC یا 265 فیلم یا سریال رو دانلود کنید.
100 گیگ شبانه و یک ماهه 25 تا 30 تومن هست (در حد مفت).

ho3einsa

Registered User
لایک‌ها
129
بنده رو می بخشید، نظرم رو اصلاح می کنم و روی نظر قبلی خودم نمی مونم و حرفم رو با کمال عذرخواهی پس می گیرم.

اگر تفاوت قیمت زیاد نیست 4K تهیه کنید بسیار بهتر و مناسب تر هست.
2K رزولوشن استانداردی نیست و موتورهای بازی سازی معمولا برای رسیدن به رزولوشن 2K میان 1080 رو Upscale می کنن (رزولوشن به طور مصنوعی بالا میره و تجره مطلوبی نیست).

قدرت سخت افزاری شما هم بسیار مطلوب و مناسب هست.

سری 600K# در اینتل و 600X# در amd همیشه بالاترین قدرت رو در گیم نشون می دن، به طوری که پردازنده سری 7 و 9 اینتل یا AMD در همون رده و سال در گیم هرگز بهشون نمی رسن.

برای دانلود فیلم یا سریال 4K هم می تونید بسته حجمی اینترنت در ساعات خاص استفاده کنید و نسخه HEVC یا 265 فیلم یا سریال رو دانلود کنید.
100 گیگ شبانه و یک ماهه 25 تا 30 تومن هست (در حد مفت).
عزیز این چه حرفیه اومدیم دور هم مشورت کنیم اطلاعات ببریم بالا طبیعیه نظرات طی گذر زمان تغییر پیدا کنن. 4کی هم بخرم مجبورم 60 هرتز بخرم ولی اول باید مانیتور خودمو بفروشم.

مونا1372

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نظر من این مانیتور‌‌ با‌کیفیتیه که عملکرد خوب و قابل قبولی داره، این مانیتور گیمینگ یکی از محصولات خوبه شرکت MSI هست. ابعاد 31.5 اینچ، رزولوشن 1440×2560 پیکسل و نرخ بروزرسانی 165 هرتز همگی برای مانیتور گیمینگ قابل قبولن. پنل VA خمیده‌اش هم تاثیر زیادی روی جذابیت این محصول داشته در ضمن پورت‌‌های مانیتور هم ارتباط بین دستگاه‌‌های مختلف ایجاد می کنن. در کل با توجه به مشخصات این مانیتور می‌تونه مناسب برای کسایی که قصد تولید محتوا یا بازی دارن باشه.

بالا