برگزیده های پرشین تولز

نظرتون راجع به این موضوع چیه (دو گروه)؟

usgroup1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
اینو دقیق بخونین بگین نظرتون راجع بهش چیه لطفا؟
مغز انسان خیلی پیچیده است و هر قسمت اون یه وظیفه خاص داره مثلا یه قسمت خاص مختص عشقه یعنی مثلا وقتی عاشق میشین به کار می افته و روی همه چی زندیگیتون تاثیر میزاره و وقتی هم که از کار می افته زمانیه که شما راجع به اون شخص بی تفاوت هستین این یه قسمته مغزه اونو مثال زدم که براتون ملموس بشه که قسمتهای مختلف مغز کارای مجزایی رو انجام میدن.
حالا میرم سر اصل مطلب : فرض کنین که یه قسمته خیلی خاص توی مغز هست (ربطی به اون قسمته عشق نداره ها) که همه از بدو تولد اونو دارن ولی اگر زمان بچگی مثلا تا 12-13 سالگی میون کسایی زندگی کرده باشن که اون قسمته مغزشون از کار افتاده مال اوناهم از کار میفته یا اصلا از بین میره(فرقی نمیکنه) و دیگه تا آخر عمر نمیشه به کارش انداخت(مگه با یه عمل جراحی شاید). حالا کاری به این که وظیفه اون قسمت چیه نداریم. حالا ما به این ترتیب دو گروه آدم داریم یه گروه اونایی که اون قسمته مغز درشون فعاله و یه گروه اونایی که اون قسمت مغزشون از کار افتاده(به غیر از بچه ها که هنوز گروهشون معلوم نیست) اسمشونو میزاریم به ترتیب گروه یک و گروه دو.
افراد گروه دو کوچکترین اطلاع یا تصوری از این موضوع ندارن واضحه چون اصلا این قسمته مغزو ندارن مثلا فرض کنین از یه ربات که مخصوص نظافت خونه است سوال کنن "شطرنج بازی میکنی؟" خوب معلومه که چون اون هیچ تصوری از شطرنج نداره نمیاد بگه "نه" یا "شطرنج بلد نیستم" میگه "شطرنج ؟؟؟؟" نمیدونم تا چه حد تونستم منظورمو برسونم. پس به این ترتیب چون معین کننده گروه آدما محیطیه که در بچگی توش زندگی کردن به این ترتیب در جوامعی که اکثریت مثلا گروه یک هستن تعداد گروه یک به مرور بیشتر و گروه دو به مرور کمتر خواهد شد و برعکس تا جایی که مثلا یه جا تقریبا همه گروه یک هستن و جای دیگه همه گروه دو. همه آدمای گروه یک از این موضوع باخبرن. خوب حالا فرض کنین کار این قسمته خاص مغز خیلی خیلی مهمه طوری که آدمهای گروه یک فکر میکنن که تبدیل شدن یه بچه به یه آدم گروه دو به مراتب بدتر از مردن اون بچه است پس باید بچه های اون جوامعی که اکثریت در اونها گروه دو هستند رو نجات داد با از بین بردن به مرور آدمهای گروه دو. حالا فرض کنین این موضوع حقیقت داشته باشه و شما عضو گروه دو هستین نظرتون چیه سریع و قاطع میگید نه اینجوری نیست ولی خوب گفتم اگر عضو گروه دو باشید هیچ تصوری از اون قسمته مغز ندارید پس ممکنه که باشه نه؟ فکر میکنین مضخرفو چرنده باشه فقط نظرتونو بگین.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918

usgroup1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
از اين سوالهاي فلسفي مدل فيلم ماتريكس بود... ولي كلا با ايده ات حال كردم.
خوب حالا غير از حال كردن هيچ نظري راجع بهش نداري :?:
من الان بايد به چه سوالي جواب بدم؟
فقط نظرتونو بگين بابا مثلا به نظرتون يه همچين چيزي ممكنه واقعا وجود داشته باشه؟

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
والا من خبر ندارم جزو کدوم گروهم (حتماً ميشه گروه 2 ديگه) اما چيزي که مطمئنم ازش اين هست که راست راست واي نميسم کسي منو بکشه و از اونجايي که تعداد اعضاي گروه 2 بيشتر از يک هست و فکر نکنم هيچ کدومشون هم علاقه اي به کشته شدن داشته باشن يک جنگ کوچيک در ميگيره و تمام اعضاي گروه يک توسط اعضاي گروه دو کشته ميشن.

Parastoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
راستش ممكنه كه وجود داشته باشه اما چون هم از آدم كشتن بدم مياد و هم دوست ندارم بميرم، وايميسم ببينم اكثريت چي مي گن، من با همونام !

semahoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
پس به این ترتیب چون معین کننده گروه آدما محیطیه که در بچگی توش زندگی کردن به این ترتیب در جوامعی که اکثریت مثلا گروه یک هستن تعداد گروه یک به مرور بیشتر و گروه دو به مرور کمتر خواهد شد و برعکس تا جایی که مثلا یه جا تقریبا همه گروه یک هستن و جای دیگه همه گروه دو. همه آدمای گروه یک از این موضوع باخبرن. خوب حالا فرض کنین کار این قسمته خاص مغز خیلی خیلی مهمه طوری که آدمهای گروه یک فکر میکنن که تبدیل شدن یه بچه به یه آدم گروه دو به مراتب بدتر از مردن اون بچه است پس باید بچه های اون جوامعی که اکثریت در اونها گروه دو هستند رو نجات داد با از بین بردن به مرور آدمهای گروه دو. حالا فرض کنین این موضوع حقیقت داشته باشه و شما عضو گروه دو هستین نظرتون چیه سریع و قاطع میگید نه اینجوری نیست ولی خوب گفتم اگر عضو گروه دو باشید هیچ تصوری از اون قسمته مغز ندارید پس ممکنه که باشه نه؟ فکر میکنین مضخرفو چرنده باشه فقط نظرتونو بگین.
اين يعني اينكه چون بايد گروه حفظ بشه و به قولي از نابود شدنش و تبديل شدنش به گروه رقيب جلوگيري بشه بياند و آدمهاي گروه 2 را از بين ببرند؟! :shock: اين احتياج به فكر كردن داره گمون كنم! :oops:

en2fa

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
من الان بايد به چه سوالي جواب بدم؟
منم خاستم همين رو بگم روم نشد!!!من به متن طولانی يک جور فوبيا دارم!!!
يکی نميتونه ساده شدش رو به من تفهيم کنه...در حد iq 25-30...چيه آدم خنگ نديدين؟!!!

black_jack_of_black_city

Registered User
لایک‌ها
73
با قلبی شکسته در انتظار مرگ گوشه ای نشستم . به آرز
منم كه نفهميدم چي بود بيست بار خوندم ها ولي نفهميدم

daydad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منم حوصله ندارم بخونم ... خيلى طولانيه! ;)

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
من فكر نكنم تا معلوم نشه وظيفه اون قسمت مغز كه كار افتاده مربوط به چيه بشه گفت عاقبت اين چي ميشه.مثلا فكر كن اون قسمت مغز مربوط به تنفر بوده حالا كه از بين رفته هيچ وقت بين اين گروه جنگ رخ نميده و منم به عنوان يك موجود از گروه 2 هيچ وقت با اونا مشكلي نخواهم داشت.ميشه يك هپي اند.
نميدونم يا من درست حسابي متوجه نشدم يا اينكه اين فرضيه يك مشكل داره.

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
من يه چيز طولاني نوشته بودم ولي حذفش كردم!

usgroup1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
والا من خبر ندارم جزو کدوم گروهم (حتماً ميشه گروه 2 ديگه) اما چيزي که مطمئنم ازش اين هست که راست راست واي نميسم کسي منو بکشه و از اونجايي که تعداد اعضاي گروه 2 بيشتر از يک هست و فکر نکنم هيچ کدومشون هم علاقه اي به کشته شدن داشته باشن يک جنگ کوچيک در ميگيره و تمام اعضاي گروه يک توسط اعضاي گروه دو کشته ميشن.
اشتباه میکنی تعداد اعضای گروه 2 خیلی بیشتر از گروه 1 نیست شاید این فکرو از اونجا کرده باشی که آدمهای دوروبرت یا اونایی که باهاشون در رابطه هستی گروه دویی هستن که اینم واضحه چون آدمهای گروه 1 با گروه دویی ها نمیتونن با هم بسازن در ضمن با اونا راجع به قضیه دو گروه هم صحبت نمیکنن اینم واضحه چون خوب اونا که نمیتونن هیچ جوری بفهمن. در ضمن اصلا ماهییت دو گروه اونا رو از هم جدا میکنه.
هوم که اعضای گروه 1 کشته میشن :D . باید بگم که عمرا چون که به خاطر داشتن اون قسمته مغز اونا قدرت خیلی بیشتری دارن از هر نظر که فکر کنید
اين يعني اينكه چون بايد گروه حفظ بشه و به قولي از نابود شدنش و تبديل شدنش به گروه رقيب جلوگيري بشه بياند و آدمهاي گروه 2 را از بين ببرند؟!  اين احتياج به فكر كردن داره گمون كنم!  
همونطور که آدمها برای بقاشون حشرات موزی رو از بین می برن.
منم حوصله ندارم بخونم ... خيلى طولانيه!
شرمنده از این بیشتر دیگه نتونستم خلاصه کنمش
من فكر نكنم تا معلوم نشه وظيفه اون قسمت مغز كه كار افتاده مربوط به چيه بشه گفت عاقبت اين چي ميشه.مثلا فكر كن اون قسمت مغز مربوط به تنفر بوده حالا كه از بين رفته هيچ وقت بين اين گروه جنگ رخ نميده و منم به عنوان يك موجود از گروه 2 هيچ وقت با اونا مشكلي نخواهم داشت.ميشه يك هپي اند.  
نميدونم يا من درست حسابي متوجه نشدم يا اينكه اين فرضيه يك مشكل داره.
کار اون قسمته مغز ربطی به احساسات مثلا دوست داشتن یا تنفر نداره ربطی به سلیقه و مرام هم نداره به حافظه و چیزایی مثل هماهنگی اعصاب و عضله ;) هم نداره ولی خیلی مهمتر از این چیزاست طوری که روی همه چیز زندگی تاثیر داره. مثلا فرض کنید همه (همیشه استثناء هم هست) توی ایران گروه دو هستن دلیلی که همه دلایل دیگه از اون سرچشمه میگیره برای وضع این مملکت همین تجمع گروه 2 توی این کشوره همونطور که توی عراق بود همچنین کره شمالی. این فقط یه چیز کلی بود ولی برای تشخیص گروه یه نفر آدم آزمون های مختلفی وجود داره. فکر کنم خیلی سیاسی شد فعلا ما میخوایم بدون اینکه بدونیم کار اون قسمته مغز چیه ببینیم واقعا شما با منطقی که دارید احتمال وجود اون رو میدید یا نه؟ :?:

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
اگر همه سوال اينه كه منطقيه يا نه كه من فكر نكنم از لحاظ پزشكي منطقي باشه.اما يه جورايي باورپذيره.
اما اگه بخواي كه نتيجشو حدس بزنيم بايد اطلاعات بيشتري بدي.
جدا چه بازي باحاليه جون ميده واسه تخيل-وقت گذروني!!

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
به هر حال اينجوي هميشه همه آدمها توي گروه دو هستند.
چون يك جاهايي از مغزشون فعال نشده كه توي بقيه فعال شده !!!!
ولي ضمنا توي بعضي زمينه ها جزو گروه يك باشند.
به هر حال من فكر مي كنم اينجوري همه جزو گروه دو هستند هر چقدر كه فكر كنند جزو گروه يك هستند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

usgroup1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اگر همه سوال اينه كه منطقيه يا نه كه من فكر نكنم از لحاظ پزشكي منطقي باشه.اما يه جورايي باورپذيره.
اما اگه بخواي كه نتيجشو حدس بزنيم بايد اطلاعات بيشتري بدي.
جدا چه بازي باحاليه جون ميده واسه تخيل-وقت گذروني!!
از لحاظ پزشكي :!: چطور :?:

usgroup1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به هر حال اينجوي هميشه همه آدمها توي گروه دو هستند.  
چون يك جاهايي از مغزشون فعال نشده كه توي بقيه فعال شده !!!!
ولي ضمنا توي بعضي زمينه ها جزو گروه يك باشند.
به هر حال من فكر مي كنم اينجوري همه جزو گروه دو هستند هر چقدر كه فكر كنند جزو گروه يك هستند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ما حرفمون يه جاي خيلي خاص توي مغزه كه رو حساب اون دو گروه ايجاد ميشه به بقيه جاها كه كاري نداريم.

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
اقا جان هي آدم رو تحريك ميكني مجبور ميشم هويتم رو بر ملا كنم. من جزو گرون صفر هستم كه اعضاش از گروه يك هم با هوش ترن، اعضاي گروه يک هم از وجود گروه ما بي خبرن و فکر ميکنن از ما با هوش ترن اما نيستن!!!!!
اميدوارم منظورم رو متوجه شده باشي.

Mazyar_Kh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فكر نميكنم يك همچين چيزي وجود داشته باشه. اينها رو استكبار جهاني درست كرده تا بتونه به اين وسيله هر كسي رو كه باهاش مخالفه نابود كنه!!!!!!!!

مگه نه؟

بالا