برگزیده های پرشین تولز

نظر سنجی در مورد فرآیند فروش کارت گرافیک

آیا با تغییر قوانین فروش در مورد کارت گرافیک موافقین؟(قبل از رای دادن تاپیک رو به دقت بخونید)

• Total voters
    107
  • Poll closed .

Cyrus_2548

Registered User
لایک‌ها
210
درود به دوستان

من مثل دوستان دیگه تو گرافیک استاد نیستم اما تست 3D برنامه OOCT هم خویه. هم از gpu 100% استفاده میکنه، هم از میران زیادی vram و هم کارت رو error یابی میکنه. Afterburner هم باهاش باز باشه که مشخصات کامل دما و لود و سرعت فن و کور کلاک و مموری کلاک رو نشون یده. فورمارک هم تست خوبیه برای بدست آوردن بیشینه دمای کارت (با نمایش مشخصات کارت از برنامه Afterburner که سرعت فن هم توش مشخص باشه) اما دوستان راست گفتن که به vram زیاد فشار نمیاره. البته من تا حالا هر کارتی رو با فورمارک تست کردم و فروختم، مشتری نگفته رمش مشکل داشت. یک دور بنچمارک کامل برنامه Superposition روی 1080p High/Extremeهم با نمایش مشخصات کارت بوسیله Afterburner و نتیجه پایانی خوبه. این بنچمارک هم به همه بخشهای کارت فشار وارد میکنه.

PARSA SYSTEM

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
342
سلام
دوستان به نظرم اگه به عنوان یک قانون در نظر گرفته بشه یه مشکل بزرگ داره

اونم اینکه بعضی ها میتونن با روشهایی نتیجه تست ها رو به نفع خودشون عوض کنن . ( مثلا قراردادن گرافیک در فضای بسیار سرد )
اون موقع خریدار بیچاره (با توجه به اینکه فروشنده تست های مثلا مستند ارائه کرده) حق مرجوعی نداره .

به نظر من بهتره طبق روال قبل تمامی تست ها توی توافق بین خریدار و فروشنده انجام بشه .
بهرحال خرید گرافیک یک موضوع کاملا تخصصی هست و حتی با نتایج تست های مرسوم هم نمیشه به قطعیت در مورد سلامت کارت اظهار نظر کرد ..
اگه تست اجباری بشه به نظرم خیلی از خریداران متضرر میشن و حتی دستشون از اعتراض هم کوتاه میشه

max_3d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,002
اونم اینکه بعضی ها میتونن با روشهایی نتیجه تست ها رو به نفع خودشون عوض کنن . ( ************** )

پارسا جان میدونم شاید باعث رنجش شود ولی الان این تاپیک قشنگ داره تمام راهکارهای دورزدن یک کارت گرافیک را غیرمستقیم نشر میده یکیش همین نظری که قطعا دلسوزانه دادید ولی برداشت بعضی از خوانندگان که ما اصن میگیم بروبچ پرشین هم نباشند تو سرچ گوگل اگه این تاپیک اومد بالا حداقل تاپیک رو طوری هدایت شودکه برای برای کسانی که واقعا قصد خرید دارن به نفعشون باشد و هم اینکه فروشندگان غیر اخلاقی به واسطه همین اگاهی و روشنگری دستشون کوتاه بشود و....
ولی حتی یک راه دیگر کثیف و حربه خیلی خطرناک فقط در موضوع کارت گرافیک وجود دارد که تمامی راهکارهای ارایه شده با حتی تست نرم افزارهای تست حرفه ای هم قابل دور زدن هست حتی اگر خریدار هم تست کند هم متوجه نمیشود ولی از ذکر معذورم بنا به همان موضوع نشر نامناسب......

PARSA SYSTEM

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
342
پارسا جان میدونم شاید باعث رنجش شود ولی الان این تاپیک قشنگ داره تمام راهکارهای دورزدن یک کارت گرافیک را غیرمستقیم نشر میده یکیش همین نظری که قطعا دلسوزانه دادید ولی برداشت بعضی از خوانندگان که ما اصن میگیم بروبچ پرشین هم نباشند تو سرچ گوگل اگه این تاپیک اومد بالا حداقل تاپیک رو طوری هدایت شودکه برای برای کسانی که واقعا قصد خرید دارن به نفعشون باشد و هم اینکه فروشندگان غیر اخلاقی به واسطه همین اگاهی و روشنگری دستشون کوتاه بشود و....
ولی حتی یک راه دیگر کثیف و حربه خیلی خطرناک فقط در موضوع کارت گرافیک وجود دارد که تمامی راهکارهای ارایه شده با حتی تست نرم افزارهای تست حرفه ای هم قابل دور زدن هست حتی اگر خریدار هم تست کند هم متوجه نمیشود ولی از ذکر معذورم بنا به همان موضوع نشر نامناسب......
بزرگوار تازه این چیزی که عرض کردم ساده ترینش بود و برای مثال عرض کردم ( بقول فرمایش شما روش های دیگه هم هست )
الان مسئله این نیست که اینجا همه یادمیگیرند مسئله اصلی اینه پیشنهاد استارتر عزیز اگر چه بسیار مفید به نظر میرسه اما با توجه به موردی که عرض کردم میتونه به ضرر خریدار باشه
کلاهبرداری که میخواد خلاف کنه در هر صورت کار خودش رو میکنه . حالا اگه به استناد تست های ارائه شده خریدار امکان اعتراض نداشته باشه حقش از بین میره . مگر اینکه همچنان خریدار حق اعتراض داشته باشه

PARSA SYSTEM

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
342
دوستان عزیز لطفا قبل از رای دادن تمام جوانب رو بسنجید
ضمن اینکه امکان تغییر رای وجود داره

نکته :
شما بعد از رای دادن میتونید ببینید که کدوم کاربران رای مثبت و کدوم رای منفی دادن

اگه دقت کنید اکثر افرادی که رای منفی دادن اساتید با تجربه و صد البته معتبرو قابل اعتمادی هستند که سالها ست توی فروش گرافیک فعالیت دارند( این موضوع رو به اعتبار امتیازات بیشمار مثبتی که در بازارچه دارند عرض میکنم )
... البته بنده به شخصه شاگرد کوچک همه شما عزیزان هستم ....
اما میخوام اینو عرض کنم که کاربرانی که رای منفی دادن متوجه همون موضوعی شدند که قبلا عرض کردم که سایرین شاید هنوز متوجه نشدند . البته با احترام به همه عزیزانی که رای مثبت دادن و بنده کاملا میدونم که هدف این عزیزان هم بهبود شرایط معاملات گرافیک هست .

اما بنده به شخصه اگر این موضوع تصویب بشه صرفا از کاربرانی که قبلا باهاشون کار کردم و بهشون اطمینان دارم گرافیک میخرم .

Last edited:

مترجم

Registered User
لایک‌ها
930
اگه تست اجباری بشه به نظرم خیلی از خریداران متضرر میشن و حتی دستشون از اعتراض هم کوتاه میشه

درود
تا جایی که اطلاع دارم درج تست ها امکان اعتراض خریداری را سلب نمی کند! این تست ها برای شفافیت عملکرد یک کارت است و نه ابطال حق اعتراض...
در ثانی اطلاع داریم که کاربران با وجدان به دلیل چهار فصل بودن کشور ما همواره به محیط سرد دسترسی ندارند، پیشنهاد می کنم با فونت معمول تایپ کنید.

PARSA SYSTEM

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
342
جناب @مترجم عزیز
نقل بنده این نیست که کاربران باوجدان تو چه منطقه ای زندگی می کنند . مقصود کلام بنده کاربر بی وجدانی هست که گرافیک رو زیر کولر گازی که مستقیما روی کیس قرار داده شده تست میکنه تا عیب کارت رو مخفی کنه .
بلایی که قبلا سر خودم اومده.
این که میفرمایید حق اعتراض سلب نمیشه صحیح. اما...
وقتی فروشنده تستهای استاندارد رو توی تاپیک میزاره بعدا زیر بار مرجوعی نمیره و ادعا میکنه چون نتیجه تستها توی تاپیک هست پس کارت سالم بوده و دست خریدار خراب شده.پس مرجوعی قبول نیست .
هیچ کدام از تستهایی که تا الان اومده نمیتونه سلامت کامل کارت رو تضمین کنه
حرف آخر :
اجباری شدن تست نمیتونه ملاک سلامت کارت محسوب بشه بلکه فقط میتونه به شفافیت معامله کمک کنه
و اگر خریداری با وجود نتایج تستها مدعی خرابی کارت شد، نباید صرف درج نتایج تست در تاپیک ، حق کاملا به فروشنده داده بشه

Last edited:

mamadpuyol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
دوستان عزیز سلام
من چند ماه پیش از یکی از فروشندگان که بالای 450 امتیاز مثبت داشتند یک کارت گرافیک خریدم که اولین خریدم از این اینجا بود که هم تست ها رو قبلا ازش گرفتن و هم به من مهلت تست دادند و من هم تست کردم و مشکل خاصی نبود. بحث کارت گرافیک این روز ها به خاطر قیمت بالاتر و و فشار کارایی که روی کارت بوده یه مقدار تغییر کرده و اگه مبنا رو انصاف فروشنده در نظر بگیریم و اعتبارش مشکلی نیست به روش موجود معامله انجام بشه اما تعداد فروشندگان با امتیاز های متغییر زیاد هست به طوری که من سعی کردم از ایشون که امتیاز بالاتر داشتن خرید کنم با وجود این که کارت ارزون تر هم توسط کاربرای دیگه بود.اما به نظرم بحث اعتماد توی وضع فعلی کشور ما یه مقدار کم رنگ شده و ممکنه هر کسی رو یه مقدار بلغزونه.پیشنهاد من اینه که یه سیستم واسطه برای این بخش خرید و فروش در نظر گرفته بشه که همه با خیال راحت معامله کنند.برای بحث قیمت و صرفه اقتصادی همکاران هم پرشین تولز میتونه برای فروشندگان معتبر و با امتیاز بالا کارمزد رو بسیار پایین بیاره یا اصلا از بین ببره و برای فروشندگان جدید کار مزد بگیره.به هر حال خرید کالای دست دوم ریسک خودش رو داره که البته این روز ها به خاطر قیمت ها بهش توجه نمیشه هم قیمت کالا و هم ریسک معامله.
در ضمن یک کار دیگه هم که میتونید انجام بدید شفاف کردن پروفایل فروشندگان هست که مثلا نام و نشانی و شماره تلفن تایید شده به نام هم داشته باشند و برای خریدار قابل مشاهده باشه تا در صورت نیاز پیگیری راحت تر انجام بشه.

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
با تشکر از دوستان عزیز . این تاپیک تا فردا رای گیریش ادامه داره.لطفا دوستان اگر نظراتی راجب فرایند تست دارند در تاپیک بعدی به شکل دقیقتر بررسی کنیم تا به یک تست جامع برسیم.
راجب راه کارهای در رفتن از نشون دادن خرابی و غیره هم که میفرمایید. هدف تست گرفتن راحت کردن خیال خریدار و یا سلب مسئولیت فروشنده نیست . هدف اینه که شرایط کارت گرافیک تا حدی برای خریدار شفاف باشه.طبیعتا اکثر فروشنده های همکار اصلا گرافیک رو داخل کیس تست نمیکنند که شرایط سیستم خونگی برای کارت در نظر گرفته بشه.معمولا یک سیستم تست وجود داره که به صورت باز هست و دمای محیط موثره . اما گاهی بعضی تست ها حتی در حالت های ایده آل محیطی هم میتونند یک امار کلی از وضعیت کارت گرافیک رو به خریدار نشون بدند.
به هر حال کاربرهای زیادی هستند که شفافیت در معامله رو میپسندن و بهتر اینه که معامله شفافتر صورت بگیره حتی اگر کمی برای فروشنده وقت گیر باشه.

Aventador J

Registered User
لایک‌ها
418
درود دوست عزیز شما که زحمت ایجاد این تاپیک رو کشیدین یه تاپیک نظرسنجی هم بزارین برای تغییر نام کاربری شاید تصویب شد ما عوضش کردیم چند بار درخواست دادم فایده نداشت

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
درود دوست عزیز شما که زحمت ایجاد این تاپیک رو کشیدین یه تاپیک نظرسنجی هم بزارین برای تغییر نام کاربری شاید تصویب شد ما عوضش کردیم چند بار درخواست دادم فایده نداشت
این مربوط به بازارچه است . اون مورد شما مورد کلی هست خودتون در جای مشخصش ایجاد کنید.

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
با تشکر از دوستان و عزیزان.
لطفا تاپیک بعدی در مورد کارت گرافیک رو که به زودی ایجاد میشه دنبال کنید و عزیزان متخصص نظراتشون رو بفرمایند.
میخوایم تو اون تاپیک فرآیند تست رو مشخص کنیم که بتونه به شفافیت فروش کمک کنه.
مخالفان و موافقان هر فرایند باهم صحبت میکنیم و در نهایت 3 یا 4 فرایند نهایی رو به رای میزاریم . و رای گیری فقط بین اعضایی که تعیین میکنیم اعتبار خواهد داشت و نظرات کاربرانی که تازه وارد هستند رو در رای گیری اعمال نمیکنیم.

hulk_man

Registered User
لایک‌ها
313
دوستان عزیز سلام
من چند ماه پیش از یکی از فروشندگان که بالای 450 امتیاز مثبت داشتند یک کارت گرافیک خریدم که اولین خریدم از این اینجا بود که هم تست ها رو قبلا ازش گرفتن و هم به من مهلت تست دادند و من هم تست کردم و مشکل خاصی نبود. بحث کارت گرافیک این روز ها به خاطر قیمت بالاتر و و فشار کارایی که روی کارت بوده یه مقدار تغییر کرده و اگه مبنا رو انصاف فروشنده در نظر بگیریم و اعتبارش مشکلی نیست به روش موجود معامله انجام بشه اما تعداد فروشندگان با امتیاز های متغییر زیاد هست به طوری که من سعی کردم از ایشون که امتیاز بالاتر داشتن خرید کنم با وجود این که کارت ارزون تر هم توسط کاربرای دیگه بود.اما به نظرم بحث اعتماد توی وضع فعلی کشور ما یه مقدار کم رنگ شده و ممکنه هر کسی رو یه مقدار بلغزونه.پیشنهاد من اینه که یه سیستم واسطه برای این بخش خرید و فروش در نظر گرفته بشه که همه با خیال راحت معامله کنند.برای بحث قیمت و صرفه اقتصادی همکاران هم پرشین تولز میتونه برای فروشندگان معتبر و با امتیاز بالا کارمزد رو بسیار پایین بیاره یا اصلا از بین ببره و برای فروشندگان جدید کار مزد بگیره.به هر حال خرید کالای دست دوم ریسک خودش رو داره که البته این روز ها به خاطر قیمت ها بهش توجه نمیشه هم قیمت کالا و هم ریسک معامله.
در ضمن یک کار دیگه هم که میتونید انجام بدید شفاف کردن پروفایل فروشندگان هست که مثلا نام و نشانی و شماره تلفن تایید شده به نام هم داشته باشند و برای خریدار قابل مشاهده باشه تا در صورت نیاز پیگیری راحت تر انجام بشه.
انتشار اطلاعات شخصی هر فرد در اینترنت چه عمدی چه غیر عمدی جرمه و حکم زندان داره حالا اگر سایت تخلف کنه که پای مدیرانش هم گیره
هیچ کسی حق نداره تحت هیچ شرایطی از اطلاعات شخصی فردی که حتی بزرگ ترین کلاهبرداری هم کرده در اینترنت پخش کنه که پای شاکی هم گیره حالا اگر بهش توهین یا تهمت هم بزنید جرمتون سنگین ترم می شه
پس با داشتن چنین قوانینی که پای خیلی ها هم گیر انداخته خواسته شما ابدا قابل اجرا نیست در صورت کلاهبرداری می تونید از اطلاعات شخص در دادگاه برای پیدا کردنش استفاده کنید همین
با تشکر از دوستان عزیز . این تاپیک تا فردا رای گیریش ادامه داره.لطفا دوستان اگر نظراتی راجب فرایند تست دارند در تاپیک بعدی به شکل دقیقتر بررسی کنیم تا به یک تست جامع برسیم.
راجب راه کارهای در رفتن از نشون دادن خرابی و غیره هم که میفرمایید. هدف تست گرفتن راحت کردن خیال خریدار و یا سلب مسئولیت فروشنده نیست . هدف اینه که شرایط کارت گرافیک تا حدی برای خریدار شفاف باشه.طبیعتا اکثر فروشنده های همکار اصلا گرافیک رو داخل کیس تست نمیکنند که شرایط سیستم خونگی برای کارت در نظر گرفته بشه.معمولا یک سیستم تست وجود داره که به صورت باز هست و دمای محیط موثره . اما گاهی بعضی تست ها حتی در حالت های ایده آل محیطی هم میتونند یک امار کلی از وضعیت کارت گرافیک رو به خریدار نشون بدند.
به هر حال کاربرهای زیادی هستند که شفافیت در معامله رو میپسندن و بهتر اینه که معامله شفافتر صورت بگیره حتی اگر کمی برای فروشنده وقت گیر باشه.
به نظرم تست SUPERPOTION EXTREME که در انتهاش مکس دما هم می زنه در کنار GPU-Z که تمامی پارامترهاش روی مکس گذاشته شدن تست خیلی خوبیه
تست TIMESPY 3DMARK هم با گرافیک دمایی زیرش برای کارت گرافیک هم گزینه ی خوبی هست فقط بازم باید GPU-Z باشه که مشخص بشه فن در اتوماتیک بوده و دستی تنظیم نشده

Abtin008

Registered User
لایک‌ها
34
میشه از فروشنده درخواست کنید که از گرافیک موقع بنچمارک فیلم گرفته بشه تا تقلبی صورت نگیره
یه خورده کار رو سخت میکنه و ممکنه فروشنده وقت این کار رو نداشته باشه ولی با اینکار اعتماد خریدار بیشتر میشه.

بالا