برگزیده های پرشین تولز

نظر شما در مورد سریال در حاشیه

madman2011

Registered User
تاریخ عضویت
19 دسامبر 2011
نوشته‌ها
3,154
لایک‌ها
2,727
سن
28
مهران مدیری بعد مدتی ممنوع التصویری بالاخره با سریال در حاشیه که اول اسمش اتاق عمل بود به تلوزیون برگشت
ولی به نظرم این سریالش جذابیت سریال های طنز قبلی که از تلوزیون پخش می شد رو نداره و ی جوری به نظرم ی سریال مسخره ست
فک کنم این سریال هم 90 قسمتی باشه
نظر شما در مورد این سریال چیه
 

madman2011

Registered User
تاریخ عضویت
19 دسامبر 2011
نوشته‌ها
3,154
لایک‌ها
2,727
سن
28
تابناک :
مجموعه تلویزیونی «در حاشیه» به کارگردانی مهران مدیری در شرایطی این روز‌ها از تلویزیون در حال پخش است که سازمان **** پزشکی در اقدامی عجیب و غیرقابل هضم اقدام به ایجاد کمپین برای اردوکشی خیابانی علیه این کمدی نموده است؛ اقدامی که نشان می‌دهد نقدپذیری لزوماً نسبت مستقیمی با سطح تحصیلات عالی ندارد و اساساً هاله قدسی بخش اعظمی از مشاغل کشور را در بر گرفته، به گونه‌ای که باید با تصویب قانونی، ساخت کمدی را در کشور به یک جرم با مجازات سنگین و متناسب با چنین عملی، تغییر وضعیت داد!

به گزارش «تابناک»؛ همزمان با انتشار نامه زالی رئیس سازمان **** پزشکی در اعتراض به سریال «در حاشیه»»، سازمان **** پزشکی در سایت خود نیز پوستری از سریال منتشر و با لقب دادن "برنامه‌ی هتاکانه" به این سریال، از پزشکان تقاضا کرده در تجمع اعتراض‌آمیز شرکت کنند. در این سایت آمده: «درصورتی که با شرکت در تجمع قانونی و اعتراض حضوری (با کسب مجوزهای لازم) به پخش برنامه هتاکانه «درحاشیه» و رویه صدا و سیما، موافق هستند شماره **** پزشکی و همچنین کد ملی خود را وارد کنند.»

رضا لاری‌پور مشاور رئیس سازمان **** پزشکی در خصوص تعداد ثبت نام کنندگان در کمپین **** پزشکی برای تجمع مقابله با پخش سریال «در حاشیه» از سیما گفت: «تاکنون بیش از ۷هزار تن از پزشکان برای شرکت در این تجمع اعلام آمادگی کرده‌اند که یک چهارم جمعیت جزو مخالفان برگزاری تجمع هستند که البته این ۲۰ درصد تنها مخالف تجمع هستند. این تجمع در مخالفت با رویه صدا و سیماست و تنها نسبت به سریال نیست اما پخش این سریال آغازگر این اعتراضات بوده است. برهمین اساس در صورتی که مجوزهای رسمی از سوی مراکز ذی ربط دریافت شود زمان و مکان برگزاری تجمع متعاقبا اعلام خواهد شد.»

سخنگوی **** پزشکی با اشاره به هشدارهای این سازمان از دی ماه سال 93، تاکید کرده است: «اگر دولت در **** سلامت دستاورد مثبت و اقدامات چشمگیری انجام داده است و نسبت به آن مانور سنگینی در رسانه‌ها ارائه می‌کند، جز با همت و فداکاری جامعه پزشکی امکان پذیر نبوده است در حالی که متاسفانه سریال جدید «در حاشیه» مملو از لودگی و غیر منصفانه و فارغ از هر گونه آثار هنری است و این روند باعث تخریب روابط بین جامعه پزشکی و بیماران می شود.»

487341_613.jpg


این اظهارات عجیب نشان می‌دهد تولید یک محصول فرهنگی در ایران تا چه میزان دشوار است و با توجه به سوابق پیشین در خصوص موضع گیری‌ها پیرامون دیگر سریال‌ها و فیلم‌ها که دیگر مشاغل را دستمایه طنز قرار داده بودند، تولید یک کمدی جذاب و تاثیرگذار ماموریتی تا چه میزان به مرز «امر ناممکن» نزدیک است و در عین حال، این حقیقت را نیز آشکار می‌سازد که سطح آستانه تحمل هیچ نسبتی با تحصیلات دانشگاهی و طبقه اجتماعی ندارد و بسیاری از اقشار خود را در هاله قدسی تلقی می‌کنند که نباید در معرض نقد قرار گیرند.

درک تفاوت آشکار کمدی، ملودرام و تراژدی با مستند، ظاهراً حتی برای وزیر بهداشت و رئیس سازمان **** پزشکی نیز ممکن نیست و حتی این چهره‌ها که باید در پی فرهنگ سازی برای تمیز قائل شدن میان حقیقت و داستان باشند در ابتدای این صف قرار گرفتند و اتفاقاً با پیش داوری برای این سریال که پخش نشده بود بر آتش دمیدند و حال **** پزشکی میدان داری دعوایی شده که نمی‌توان ملاحظات امنیتی‌اش را نادیده گرفت و به مسئولان این حوزه متذکر نشد.

تشکیل جلسه در محل لوکیشن با حضور قائم مقام وزیر بهداشت و مدیر وقت شبکه ۵ و بحث درباره احتمال بروز حواشی در جامعه پزشکان، پرستاران و دست‌اندرکاران حوزه سلامت؛ جلسه با حضور وزیر بهداشت، اعضای شورای فرهنگی و هنری وزارت بهداشت، مدیران وقت شبکه ۵ و عوامل تولید؛ مذاکره و جلسه با دارابی وقت سیما؛ تشکیل جلسه و مذاکره با اصغر پورمحمدی معاونت کنونی سیما و انتقال دغدغه‌های جامعه پزشکی؛ برگزاری جلسه با رئیس سازمان صداوسیما در خصوص هماهنگی در سیاست‌ها و برنامه‌ها و طرح موضوع این سریال، تنها بخشی از تلاش وزیر بهداشت در مسیر ساخت این سریال بود که در نامه انتهای سال قاضی زاده هاشمی به سرافراز رسانه‌ای شد و نشان داد، حتی دست رسانه ملی نیز برای ساخت یک کمدی تا چه حد بسته است.

در این شرایط به نظر می‌رسد تکلیف برای مدیران رسانه ملی مشخص است و این اتفاق به عنوان یک مصداق شفاف، بزنگاهی برای سنجش توانمندی مدیران ارشد رسانه ملی برای دفاع از خواست عمومی و عبور از منافع و موقعیت یک طیف خاص است و در واقع شرایطی که با این سبک اعتراضات رخ داده، فراتر از تصمیم گیری درباره پخش یک سریال است و در سطح افکارعمومی، معیاری برای سنجش موقعیت رسانه ملی و نوع تصمیم گیری مدیران این نهاد است.

بنابراین هرگونه تعامل و کاهش جنبه کمیک این سریال و آب بستن در این مجموعه و یا خلق شخصیت‌های قدسی در ادامه سریال برای نشان دادن پزشک خوب و کاهش فشار علنی وزارت بهداشت و **** پزشکی و در نهایت بر هم زدن ترکیب کنونی این سریال، به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و انتظار می‌رود مدیران رسانه ملی به هیچ عنوان به این سمت و سو حرکت نکنند. در عین حال این توقع وجود دارد که تلویزیون در این زمینه که عموم مردم درک کاملی نسبت به تفاوت فیلم و سریال با حقیقت، به فرهنگ سازی با تولید برنامه‌های مکرر بپردازد، چرا که در غیر این صورت ادامه فعالیت برای سینماگران و برنامه سازان تلویزیون روز به روز دشوارتر و خطوط قرمز روز به روز گسترده تر خواهد شد.
 

افتک!!

Registered User
تاریخ عضویت
12 آپریل 2014
نوشته‌ها
897
لایک‌ها
8,848
محل سکونت
تهران
به نظر من مهران مدیری از وقتی که نویسنده هاش ( برادران قاسمخانی) رو از دست داد، دیگه فقط مزخرف ساخته. قهوه تلخ و ویلای من و این سریال جدیدش فقط دلقک بازیه. تیپ ها و اداهاشون هم تکراری شده
 

افتک!!

Registered User
تاریخ عضویت
12 آپریل 2014
نوشته‌ها
897
لایک‌ها
8,848
محل سکونت
تهران
مخصوصا پشت صحنه هاش که تهوع اوره

من در عجبم :D که اصلا چرا این پشت صحنه ها رو پخش میکنه ! نزدیک 10 دقیقه خندیدن افراد الکی خوش سر صحنه هایی که آدم به زور هم نمیتونه بخنده
 

madman2011

Registered User
تاریخ عضویت
19 دسامبر 2011
نوشته‌ها
3,154
لایک‌ها
2,727
سن
28
تابناك؛ نامه رئیس سازمان **** پزشکی
«جناب آقای دکتر محمد سرافراز

ریاست محترم سازمان صدا و سیما

سلام علیکم

احتراما با تبریک سال نو و آرزوی موفقیت برای جنابعالی، همانطور که مستحضرید پیش از این نیز در مکاتبات متعدد با جناب آقای ضرغامی، ریاست وقت سازمان و جنابعالی کرارا بر اهمیت تحکیم رابطه بین پزشک و بیمار و نقش موثر آن در درمان تاکید گردید و از رویه نامناسب آن سازمان محترم به طور اخص در طی ۱۸ ماه گذشته که به صور مختلف و با اتکا به آمار مجعول و تصاویر غیرقابل اعتماد و تولید برنامه‌های غیرآگاهانه و بعضا مغرضانه در تخریب این رابطه موثر کوشیده است، گلایه‌مندی خود را به نمایندگی از جامعه بزرگ پزشکی کشور اعلام نموده‌ام.

شعار امسال به ابتکار مقام معظم ***** به نام «دولت، ملت ـ همدلی و همزبانی» نامگذاری گردید. نیک می‌دانید که اگر دولت دستاوردی در زمینه سلامت داشته است و از کاهش پرداخت از جیب مردم سخن می‌گوید؛ این موفقیت جز با فداکاری و همکاری ایثارگرانه و صبورانه همه دست اندرکاران عرصه درمان اعم از پزشک و پرستار و پیراپزشک می‌سر نبوده است. فراموش نکنید طی این سال‌ها جامعه خدوم پزشکی بوده است که از حقوق واقعی خود گذشته و یارانه **** سلامت را از جیب خود پرداخت کرده است. آن‌ها که از نزدیک دستی برآتش دارند و یا خدای نکرده در طی این مدت به کسالتی دچار شده‌اند، حجم عظیم مراجعان و زحمات شبانه‌روزی و طاقت فرسای کادر درمان را دیده‌اند که البته بعضا میزان رضایتمندی مردم در رسانه ملی انعکاس یافته است. اما گویا برای رسانه همکاران درمانگر جزئی از مردم محسوب نمی‌شوند تا بخشی از زحمات آن‌ها نیز که علت‌العلل این رضایتمندی است را نشان دهد؛ اگرچه هرگز در این قاب آن همه ایثارگری نمی‌گنجد.

اعتماد مردم به پزشکان علاوه بر آنکه نیازی طرفینی است، تأثیر واضحی بر کاهش بار کاری **** سلامت و بار مالی دولت دارد و می‌بایست محور برنامه‌های پرمخاطب رسانه ملی قرار گیرد. قبلا نیز گفته‌ام که تصویر کلی حاصل از برنامه‌های صدا وسیما متاسفانه نمایی غیرقابل اعتماد، ناامیدکننده و آکنده با انواع ناهنجاری‌ها و فساد‌ها را در ذهن مخاطب از **** سلامت به یادگار می‌گذارد و این درحالی است که بدون شک جامعه پزشکی ایران یکی از موفق‌ترین و سالم‌ترین ****‌های سلامت در منطقه و حتی جهان است.

بزرگنمایی و استفاده از اشارات شیرین اگر به درستی استفاده شود، موجبات بهجت درونی و نشاط را ایجاد می‌کند، اما نه ساخت سریال به ظاهر طنزی که در آن پزشکان به نحوی به سخره گرفته می‌شوند که تصویری غیرمنصفانه و همراه با لودگی از آن‌ها نمایش داده می‌شود که نه فایده‌ای در اصلاح امور دارد و نه سبب ساز شادی است.

مطلعید در نامه پیشین که در اول دی ماه گذشته به معاونت محترم سیما نوشته شد به طور مبسوط و مستدل به نگرانی از ساخت چنین سریالی پرداخته و عواقب واکنش‌های اجتماعی پیش بینی شد. در‌‌ همان زمان در جلسه‌ای که با روسای انجمن‌های علمی - تخصصی کشور برگزار شد، نظرات مستفاد از آن جلسه با حضور رییس محترم شورای سیاستگذاری سلامت سازمان صدا و سیما بررسی و احتمالا منجر به تغییراتی در نام و سناریوی سریال که بن مایه اصلی آن به سخره گرفتن جامعه پزشکی بود، شد. اما گویا همه آن نظرات دلسوزانه مد نظر قرار نگرفته است.

درناف دو علم بوی طیب است و آن هر دو فقیه یا طبیب است

اهمیت طبابت تا بدان حد است که پیامبراکرم (ص) علم الادیان را در کنار علم الابدان آورده‌اند و ارزش طبابت را با فقاهت یکسان دانسته‌اند. در کدام یک از برنامه‌های صدا و سیما این خط قرمز شکسته می‌شود که حال طبابت را نشانه گرفته است؟

مقام معظم ***** در دیدار با اعضای شورای عالی **** پزشکی بر تقدیس جامعه پزشکی اشاره و فرمودند: «ما احتیاج داریم مردم به پزشک اعتماد کنند، احترام کنند، او را تکریم کنند و او را تقدیس کنند.» همچنین در زمان ترخیص از بیمارستان نیز فرمودند: «من به دکترهای خودمان افتخار می‌کنم. علم‌الیقین من درباره توانایی پزشکان ایرانی به عین الیقین تبدیل شد‌».

حال سوال این است که آیا پخش چنین برنامه‌های موهوم در طول سنوات گذشته در راستای نگاه مدبرانه مقام معظم ***** نسبت به جامعه پزشکی بوده است؟

پزشکان بیدار و مهربان ایران با هوشیاری تحسین برانگیز خود به رغم تمام نامهربانی‌ها که در حقشان صورت گرفته هیچ ‌گاه مراتب اعتراض خود را طوری بیان نکرده‌اند که نامحرمان و بدخواهان بتوانند از آن سوء‌استفاده کنند. با عنایت به ناخرسندی آحاد جامعه پزشکی از رویه صدا و سیما و همکاری شایسته‌ای که در ارتقای آموزش عمومی مردم در رسانه ملی داشته‌اند و همچنین درخواست قبلی مبنی بر حداکثر دقت و صلاح اندیشی آن سازمان محترم در خصوص برنامه‌های مرتبط با **** سلامت، موکدا با گوشزد نمودن عواقب هرگونه واکنش اجتماعی احتمالی از دستگاه‌های امنیتی و قضایی می‌خواهیم در جریان امر قرار گیرند.

قطعا اگر نیاز به هر اقدامی باشد سازمان **** پزشکی ضمن پیگیری قاطع، با نظرخواهی از جامعه پزشکی کشور و تصمیم‌گیری در شورای عالی خود از تمامی راهکار‌ها و ظرفیت‌های قانونی و مدنی استفاده خواهد کرد.

در آستانه سال نو نیز پخش گزارشی هدفمند در شبکه خبر موجبات تلخکامی جمع بزرگی از پزشکان عمومی کشور را فراهم آورد در حالی که بار‌ها تذکر لازم در زمینه مشورت در ساخت چنین برنامه‌هایی و حداقل آگاهی از قوانین و حتی اعلام آمادگی سازمان **** پزشکی نیز خاطرنشان گردیده بود.

لازم به یادآوری است که مردم به پزشکان خود اعتماد دارند و این جزئی از فرهنگ ایرانی است که حتی نه فقط در مشکلات درمانی که در برخی مسائل زندگانی شخصی نیز پزشک را محرم خود دانسته و او را طرف مشورت قرار می‌دهند و هرگونه تخریب در این رابطه بیش از آنکه پزشک را متضرر کنند اثری به مراتب بیشتر بر بیماران و مردم خواهد داشت.

در ضمن سازمان **** پزشکی به عنوان بزرگ‌ترین نهاد صنفی و براساس وظایف مصرح قانونی در حمایت از مردم شریف و جامعه معزز پزشکی، خواهان تغییر نگرش سازمان صدا و سیما در تولید و پخش برنامه‌های سلامت محور و ایجاد نگاه مثبت در **** سلامت کشور است که موجبات افزایش اعتماد فی مابین بیمار و پزشک فراهم گردد.

در پایان امیدوارم با حضور جنابعالی شاهد همراهی بیشتر ملت و رسانه ملی باشیم».
 

madman2011

Registered User
تاریخ عضویت
19 دسامبر 2011
نوشته‌ها
3,154
لایک‌ها
2,727
سن
28
من در عجبم :D که اصلا چرا این پشت صحنه ها رو پخش میکنه ! نزدیک 10 دقیقه خندیدن افراد الکی خوش سر صحنه هایی که آدم به زور هم نمیتونه بخنده

اره واقعا خیلی مسخره ست اون قسمت پشت صحنه ش
 

javadyazdani

Registered User
تاریخ عضویت
29 اکتبر 2012
نوشته‌ها
5,398
لایک‌ها
10,619
به نظر من مهران مدیری از وقتی که نویسنده هاش ( برادران قاسمخانی) رو از دست داد، دیگه فقط مزخرف ساخته. قهوه تلخ و ویلای من و این سریال جدیدش فقط دلقک بازیه. تیپ ها و اداهاشون هم تکراری شده
دقیقا !

اگه مهران مدیری اینی شد که هست , بخاطر برادران قاسم خانی بود
 
بالا