نقشه اینورتر 12 به 220 سینوسی و یا شبه سینوسی

شروع موضوع توسط sunny4u ‏13 ژانویه 2006 در انجمن برق و الکترونیک

1. sunny4u

sunny4u Registered User

آقا من به یک نقشه اینورتر 12 به 220 سینوسی و یا شبه سینوسی با هر توانی نیاز دارم. بی زحمت اگه کسی یه همچین نقشه ای رو داره اینجا پست کنه که یک عمر دعاش میکنم! :blush:

2. mazoolagh

mazoolagh کاربر فعال شبکه و صفحات استاتیک کاربر فعال

3. sunny4u

sunny4u Registered User

آقا دستت درد نکنه , خیلی نقشه کاملی بود توضیحاتشم عالی بود.
    تو emule یه جستجو کردم و این نقشه رو که ضمیمه کردم پیدا کردم ولی چون توضیحی همراهش نبود چندتا سوال برام پیش اومد.
    آیا این اینورتر سینوسی است؟ چرا خروجی ترانس رو dc کرده و دوباره با چندتا ماسفت اونو ac کرده؟ خازنهایی که روی خروجی که قرار داده 200 ولت هست, حالا سوال اینکه خروجی اینورتر 110 است یا 220؟

فایل های ضمیمه:

4. mazoolagh

mazoolagh کاربر فعال شبکه و صفحات استاتیک کاربر فعال

این مبدل DC-DC هست. فکر کنم از خروجی فیدبک میگیره و با TL598 پهنای پالسها رو کنترل میکنه که ولتاژ مورد نظر رو بدست بیاره.

در مورد ولتاژ خروجی هم ظاهرا نمیتونه 220 باشه!

صبر کن ART هم ببینه - اطلاعات اون هم وسیعتره هم جدیدتر.

5. Electronics Art

Electronics Art کاربر فعال برق و الکترونیک کاربر فعال

به نظر منم 12 به 110 هستش دلیل هم همون خازنها کفایت میکنه
    ولی یه چیزی بگم که چون مشخصات ترانسها اعم از تعداد دور رو ننوشته نمیشه اینو ساخت
    مدار خیلی بزرگه و به ریسکش نمی ارزه که اونو امتحان کنین به احتمال 99 درصد جواب نمیده
    به نظرم مدار اولی که مازو جان معرفی کردن خیلی بهتره هم 12 به 230 هست و 3 کیلو وات ;)

6. mehdihosseiny

mehdihosseiny کاربر تازه وارد

7. M.Saleh

M.Saleh Registered User

توی انجمن مهندسی اکا دیدم نقشه بوده برو بگرد پیدا میکنی

8. mojtabamir

mojtabamir Registered User

اینورتر سینوسی با شبه سینوسی خیلی تفاوت در طراحی و نوع کاربرد دارند

از شبه سینوسی های در جاهایی که خیلی نوع شکل موج خروجی حیاتی نیست می توان استفاده کرد مثلا اینورترهای باطری اتومبیل که برای روشن کردن تلویزیون معمولی و...استفاده می شود

برای ساختن سینوسی واقعی اگر از روش های آنالوگ استفاده شود ، توان کم در خروجی و تلفات زیاد داریم ک در نتیجه بازدهی کم خواهیم داشت که بالطبع برای توان های خروجی بالا بصرفه نیست که معمولا این نوع اینورترها ترانس بزرگی هم در خروجی دارند

روش های دیگر ساخت سینوسی کامل روش سوئیچ مد است همراه با pfc که بازدهی خوب -حجم کم- تلفات پایین بهترین ویژگی آنهاست اما نویز فرکانس بالا و EMI و..از مشکلات آن است
    در این روش با تغییر پهنای پالس PWM و یا تغییر فرکانس و...خروجی نزدیک به سینوسی ایجاد می کنند
    این مدل کاملا با مدل های شبه سینوسی بازار (اینورتر ماشین های ماشین چینی) که یک اسیلاتور موج مربعی 50 هرتز دارند وبنام شبه سینوسی معروف است متفاوت است
    در توان کم و عدم حساسیت به نوع شکل موج (مانند وسایل حساس پزشکی و یا موتورهای خاص مثل موتور فریزرها و..) از مدل های ارزان قیمت زیر 1000 وات اینورتر چینی ماشین می شود استفاده کرد که ارزان تر از ساختنش است (بخصوص در مدل های انالوگ که فقط هسته ترانس آنها هزینه بسیاری خواهد داشت)

9. simaafarin

simaafarin کاربر تازه وارد

zarpopخرید بک لینک عسل طبیعی و گرده گل ایرانیfootbal