برگزیده های پرشین تولز

نهضت ملی مسکن!!!!

hosseinfaster

Registered User
لایک‌ها
75
درود

پس از ثبت نام و بررسی مدارک و البته بعد از گذشت 10 ماه ( شهر زنجان ) برام پیامکی اومد که با مدارک جهت تشکیل پرونده برم کارگزاری مسکن ملی
بعد از کلی پرس و جو راجع به هزینه ها بهم گفتن که باید در طول سه سال حداقل 350 میلیون تومن واریز کنیم و بعد از اون هم بسته به نرخ روز وام بازپرداخت 17 ساله میدن ( بین 250 تا 500 میلیون )،حالا موعد تحویلم گفتن هیچی مشخص نیست!
یه فرصت 4 روزه هم دادن که اولین پرداخت رو انجام بدم و 40 میلیون تومن واریز کنم!
حالا دو دلم برای خونه ای که توی ناکجا آباد و دور از شهر قراره با مصالح و کیفیت نامشخص ساخته بشه، میانگین ماهیانه 10 میلیون تومن پول بپردازم و البته موعد تحویلش هم مشخص نیست و حالا وام بعدش بماند

حالا سوالی که داشتم آیا به نظرتون می ارزه با توجه به قیمت مسکن تو این دورو زمونه همچین هزینه ای رو پرداخت کرد؟
دوستان کسی تاحالا از دوره های قبلی خونه اش رو تحویل گرفته؟چه مقدار پرداختی داشتین؟ چقدر منتظر موندین؟و در کل کیفیت ساخت خونه مورد قبولتون هست؟

ممنون میشم یکم راهنمایی کنید بالاخره پول کمی نیست از میانگین درآمد یه کارگر در طول ماه تو شهر خودمون این مبلغ بیشتره!

karbar20

Registered User
لایک‌ها
414
من جزو اولین ثبت نام کننده ها هستم ( تهران )
اولین واریزی 40 میلیون من هم سال 98 تیرماه بوده و حداقل فکر کنم تا دو سال دیگه طول بکشه ساختش.

تا به حال 210 میلیون پرداختی داشتم و در حال ساخت هستن البته کند پیش می روند و این به ضرر متقاضی هست به دلیل اینکه به ازای هر متر ملک به نرخ روز پول دریافت می کنند.

بیشتر جواب دادنم این بود که خوشم آمد که کاری را اقدام می کنی تمام جوانبش در نظر میگیری و پیگیری کردی قبل پرداخت چون بعضی از دوستان هستند که فکر می کنند از دولت ارث باباشون می خواهند با 40 میلیون اولیه و وام خانه را تحویل می دهند در صورتی که دولت قبل از ثبت نام اعلام کرده و تعهد نامه محضری میگیرد و شما امضا می کنید که فقط فقط از آورده متقاضی ملک ساخته می شود و تنها کاری که دولت می کند وام می دهن اونم 18 درصد...
در کل اگر پول اضافه داری و خودت می تونی ملک بخری که وارد این جریان نشو و ملکتو بخر ولی اگر نداری ادامه بده و مبلغ واریز کن چون امثال ما برای خانه دار شدن فقط همین هست و بس.
برای مصالح و نوع ساخت هم شرکت عمران برای ما بالای سر کار می باشد و پیگیری می کند و خود من هم به ملک و نحوه ساخت مراجعه کردم بد نیست خوب هم نیست حد متوسط در نظر بگیرید.

Last edited:

hosseinfaster

Registered User
لایک‌ها
75
من جزو اولین ثبت نام کننده ها هستم ( تهران )
اولین واریزی 40 میلیون من هم سال 98 تیرماه بوده و حداقل فکر کنم تا دو سال دیگه طول بکشه ساختش.

تا به حال 210 میلیون پرداختی داشتم و در حال ساخت هستن البته کند پیش می روند و این به ضرر متقاضی هست به دلیل اینکه به ازای هر متر ملک به نرخ روز پول دریافت می کنند.

بیشتر جواب دادنم این بود که خوشم آمد که کاری را اقدام می کنی تمام جوانبش در نظر میگیری و پیگیری کردی قبل پرداخت چون بعضی از دوستان هستند که فکر می کنند از دولت ارث باباشون می خواهند با 40 میلیون اولیه و وام خانه را تحویل می دهند در صورتی که دولت قبل از ثبت نام اعلام کرده و تعهد نامه محضری میگیرد و شما امضا می کنید که فقط فقط از آورده متقاضی ملک ساخته می شود و تنها کاری که دولت می کند وام می دهن اونم 18 درصد...
در کل اگر پول اضافه داری و خودت می تونی ملک بخری که وارد این جریان نشو و ملکتو بخر ولی اگر نداری ادامه بده و مبلغ واریز کن چون امثال ما برای خانه دار شدن فقط همین هست و بس.
برای مصالح و نوع ساخت هم شرکت عمران برای ما بالای سر کار می باشد و پیگیری می کند و خود من هم به ملک و نحوه ساخت مراجعه کردم بد نیست خوب هم نیست حد متوسط در نظر بگیرید.
فرمایشاتتون کمک شایانی میکنه برای تصمیم گیری
ممنونم

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,257
خود وزیر گفته طرح تقریبا ورشکست شده بدلیل اینکه اولا زمین مشخص نشده شاید در حد ۲۰ درصد مشخص شده و دوم اینکه فقط ۱۰ درصد متقاضیان پول واریز کردن و پیمانکاران هم پیشبرد پروژه رو منوط به پرداخت متقاضیان کردن...
در کل اگه دولت پول هنگفتی تزریق نکنه که بعید می‌دونم( با این شرایط اقتصادی ) بیشتر از ۱۰ درصد به مرحله تحویل برسه

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
بالا