برگزیده های پرشین تولز

نکات مهم عکاسی قسمت اول

ellanorouzi

Registered User
تاریخ عضویت
23 ژانویه 2016
نوشته‌ها
230
لایک‌ها
28
سن
38
نکته 1- بر روی چشم ها فوکوس کنید
گرچه تماس چشمی همیشه در پرتره ها مطلوب نیست، اما چشم ها قطعا باید مشخص باشند. به صورت دستی یک نقطه AF را که بالای یکی از چشم های مدلتان قرار دارد انتخاب کنید، یا نقطه فوکوس مرکزی را انتخاب کنید تا بر روی چشم های آنها فوکوس کنید.
سپس در حالی که دکمه شاتر را تا نیمه فشار داده اید تا این تنظیمات را حفظ کنید، قبل از اینکه عکس را بگیرید، آن را دوباره تنظیم کنید.
نکته 2 – از یک لنز استاندارد یا تله فوتو استفاده کنید
لنزهای زاویه باز یک انتخاب عالی برای عکاسی پرتره در محیط هستند، جایی که می خواهید فرد را در یک زمینه خاص نشان دهید. با این حال، وقتی لنزهای زاویه بازف به صورت کلوز آپ استفاده شوند، ویژگی های صورت را تحریف کرده و تغییر می دهند.
بهترین انتخاب برای تصاویر پرتره، لنز استاندارد یا لنز تله فوتو کوته است. فاصله کانونی پرتره های کلاسیک برای یک خرید دوربین فول فریم 50 میلی متر، برای لنز نخست 85 میلی متر و برای زوم 70-200 میلی متر است.
این فاصله ها کمک می کنند تا ویژگی ها فشرده تر شوند و نتیجه طبیعی تر خواهد بود.
نکته 3 – از حالت اولویت دیافراگم (Aperture Priority) استفاده کنید
حالت اولویت دیافراگم به شما امکان می دهد کنترل بیشتری بر روی دیافراگم و در نتیجه کنترل بیشتری بر روی عمق میدان (DOF) داشته باشید.
لنزهای پرایم سریع، مانند لنز 50 میلی متری f / 1.4 و 85 میلی متری f / 1.2، شما را قادر می سازد برای یک عمق میدان کم سطح، دیافراگم های بسیار بزرگی انتخاب کنید. به این ترتیب می توانید پس زمینه های فوکوس نشدۀ صافی خلق کنید که به پرتره ظاهری با کیفیت حرفه ای می دهد.
کار کردن با چنین وضوحی به این معنی است که شما باید در فوکوس کردن خیلی دقیق باشید - اگر با دقت بر روی چشم فوکوس نکنید، کل پرتره صاف به نظر خواهد رسید.
نکته 4 – از نور طبیعی استفاده کنید
شما برای گرفتن پرتره های شگفت انگیز، نیازی به یک کیت نورپردازی استودیوی خانگی گران قیمت ندارید - یک پنجره و یک بازتابنده می توانند در دستیابی به نتایج طبیعی خیره کننده، بدون صرف هزینه زیاد به شما کمک کنند.
مدل خود را در یک زاویه مناسب نسبت به پنجره قرار دهید و از یک بازتابنده سفید یا نقره ای استفاده کنید تا هر سایه ای که در سراسر چهره افتاده است را باز کند. کیفیت نور بازتابنده نقره ای موج دار تر است، اما لطافت بازتابنده سفید بیشتر است.
حواستان به رنگ هایی که در طبیعت وجود دارند باشد - مثلا رنگ سبز چمن ها باعث می شود رنگ صورت بیمارگونه شود، درحالی که نور خورشید در حال غروب در ایوان، نور گرم را منعکس می کند.
نکته 5 – عکاسی با نور زیاد (High-key portraits)
با افزایش عمدی نور عکس برای خلق افکت "high-key"، می توانید نور و ظرافت را در پرتره از زنان و کودکان افزایش دهید.
نکته این است که نور را در زمان عکس برداری افزایش نکنید، بلکه بعدا با استفاده از نرم افزار هایی مثل فوتوشاپ این کار را انجام دهید.
عکس برداری با فایل های RAW فضای بیشتری برای ویرایش در اختیارتان قرار می دهد، در فایل های RAW در مقایسه با JPEG، قادر خواهید بود جزئیات بیشتری در سراسر طیف رنگها خارج کنید.
 
بالا