منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

نگاه مثبت بانک مرکزی به بلاکچین؛ پیاده‌سازی ۵ مدل آزمایشی رمزارز!

ehsanmortazavi

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
10 دسامبر 2018
نوشته‌ها
13
لایک‌ها
4
سن
29
azari-jahromi.jpg
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تاکنون چهار تا پنج مدل آزمایشی رمزارز پیاده‌سازی شده و تصمیم‌گیری در این حوزه برای فعالیت آن‌ها با بانک مرکزی است.

آذری جهرمی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر رویکرد بانک مرکزی درخصوص بلاک‌ چین و مقاومت این نهاد در مقابل آن، تصریح کرد:
ذات بلاک‌ چین تمرکز گریز و بانک مرکزی نهاد متمرکز تنظیم مقررات بانک‌ داری است، بنابراین بلاک‌ چین از لحاظ ساختاری در تعارض با بانک مرکزی است و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که بانک مرکزی آن را ترویج کند، بلکه بانک مرکزی باید نحوه تعامل جدید خود را با این ساختار پیدا کند و آن‌چه از آن به عنوان مقاومت بانک مرکزی در برابر بلاک‌چین نام برده می‌شود، شاید واژه درستی نباشد و بانک مرکزی باید نحوه تعامل خود را پیدا کند. وقتی بانک مرکزی درخصوص بلاک‌چین همایش می‌گذارد، آن را به عنوان یک چالش مطرح می‌کند و به آن می‌پردازد، یعنی رویکرد آن خوب و مثبت است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به طراحی چند رمزارز ایرانی، گفت: در خصوص استفاده از این رمزارزها بانک مرکزی باید نظر دهد، اما به لحاظ تکنولوژیک، تاکنون چهار تا پنج مدل آزمایشی و پیاده‌سازی شده از رمزارز وجود دارد و تصمیم‌گیری در این حوزه برای فعالیت آن‌ها با بانک مرکزی است که الان رویکرد اولیه خود را روی سایت این بانک منتشر کرده و کسب نظرات فعالان صنعت را می‌کند که در پایان رویکرد نهایی بانک مرکزی با رمزارزها مشخص شود.

آذری جهرمی درباره احتمال رفع فیلتر تلگرام نیز، تصریح کرد:
درباره تلگرام باید دستگاه قضایی تصمیم‌گیری کند و آخرین اظهارنظری هم که ما در رابطه با آن شنیدیم این بود که دادستانی اعلام کرد که علل فیلترینگ هنوز برطرف نشده که بخواهیم رفع فیلتر کنیم و چیزی هم هنوز به ما ابلاغ نشده است.

منبع: میهن بلاکچین
 

mohammad189

Registered User
تاریخ عضویت
31 ژانویه 2010
نوشته‌ها
891
لایک‌ها
114
مسخره تر از واژه رمزارز برای کریپتوکارنسی نبود. اینام میگردن چه واژه هایی پیدا می کنند مثلا به جای هلیکوپتر بگیم چرخبال.
 

mozafarrr

Registered User
تاریخ عضویت
5 ژوئن 2013
نوشته‌ها
637
لایک‌ها
262
مسخره تر از واژه رمزارز برای کریپتوکارنسی نبود. اینام میگردن چه واژه هایی پیدا می کنند مثلا به جای هلیکوپتر بگیم چرخبال.
کریپتوکورنسی یعنی ارز رمزنگاری شده البته نوشتند ارز دیجیتال.. بنظرم همون معنی فارسی رو استفاده کنن بهتره چون اکثر کلمات انگلیسی با تلفظ یا حتی شکل اشتباه در فارسی نوشته و خونده میشه
 
بالا