برگزیده های پرشین تولز

نیازمند مشاوره برای یاد گرفتن مکانیکی-پیدا کردن کار-شرایطم بدجوره

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,557
درود
من 22 سالمه-لیسانس روانشناسی از پیام نور دارم-خدمت معلوم نیست به خاطر کم شنوایی معاف شم یا نه-بیکارم و بدجور نیازمند کار-هیچ کاریم بلد نیستم به جز ترجمه انگلیسی یکم-سرمایه هم = 0 وضع زندگیمم نمی گم گریه تون می گیره چقدر افسرده ام همین طور افسرده صب تا شب پای سیستمم:)
خب بنده تو این فکرم برم مرکز فنی حرفه ای مکانیکی یاد بگیرم صبح تا شب کار کنم (شاگردی هر چی بود)
رفتم یه مرکز فنی حرفه ای دولتی
گفتن باید پایان خدمت داشته باشی یا معافیت منم نمی دونم معاف می شم یا نه و موندم برم دنبالش یا نه؟ اگه معاف نشم دو سال باید مثل گداهای سامره بگردم بدون پول...
مرکز فنی خصوصی هم پول ندارم بالای یه میلیون بدم و ته جیبم شپش ملق می زنه
شما بگید چیکار کنم وضع خونواده مم خرابه آیا برم تعمیرگاه یاد بگیرم و کلا بیخیال خطر معافیت شم؟
آیا برم دنبال معافیت و ریسک بدبخت شدن رو کنم؟ اصلا برم دنبال معافیت و معاف نشم حتما باید برم خدمت؟
مغزم هنگ کرده
هرکار پولسازیم که به ذهنتون می رسه به درد من می خوره بگید حالا هر چی بود
با این وضع تورم اگه نرم سرکار گرسنه می مونم
بیاید کار خیر کنید کمک کنید

Last edited:

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,557
میکانیکی و کلا صنعت خودرو در ایران آینده ای نداره.......................................................................

بزن تو کار صنایع دستی مثلا منبت کاری..!!..البته اینم مخ میخواد:دی
چی هست که آینده داشته باشه؟
hmmsmiley02.gif

کرج

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام . اولا امیدت به خدا باشه که روزی دهنده اونه در درجه دوم اگر از نظر روابط اجتماعی در سطح خوبی قرار داری برو دنبال بازاریابی که الان پول توی بازاریابی و واسطه گری هست . 1000 تومن هم برات هزینه نداره . لوازمی که احتیاج داری ایناس : زبون چرب + پشتکار

joseffist

Registered User
لایک‌ها
53
سلام

دوست گرامی ، ببخشیا اما خیلیها مدرک دارن و دنبال کارن ! اما طرف بیسواده و میلیونی پول درمیاره .

شما دو کار کن
یا رشته تاسیسات سرمایشی
یا همون مکانیکی

برو از شاگردی شروع کن ، حتی با حقوق بسیار کم ، پشت کار داشته باش و نزار مخت و بزنن که ، فایده نداره و از این حرفا

ببین نشستن فقط فکرتو متوقف میکنه !
از فردا هر طور شده خودتو در یک مکانیکی مشغول کن ، شاگردی کن ، چوب استاد بخور و تلاش،مضاعف و حداقل یکسال ادامه بده

تلاش تلاش تلاش ،،،،،همین

میتونی ماهانه چند میلیون درآمد داشته باشی ! افسرده نشو ، بقول معروف مثل بولدوزر شاگردی کن !

میدونم سخته ،، شروع کن و بامید خدا حتما موفق میشی .
به حرفای ناامید کننده هم گوش،نکن ،

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,557
سلام . اولا امیدت به خدا باشه که روزی دهنده اونه در درجه دوم اگر از نظر روابط اجتماعی در سطح خوبی قرار داری برو دنبال بازاریابی که الان پول توی بازاریابی و واسطه گری هست . 1000 تومن هم برات هزینه نداره . لوازمی که احتیاج داری ایناس : زبون چرب + پشتکار
سلام

دوست گرامی ، ببخشیا اما خیلیها مدرک دارن و دنبال کارن ! اما طرف بیسواده و میلیونی پول درمیاره .

شما دو کار کن
یا رشته تاسیسات سرمایشی
یا همون مکانیکی

برو از شاگردی شروع کن ، حتی با حقوق بسیار کم ، پشت کار داشته باش و نزار مخت و بزنن که ، فایده نداره و از این حرفا

ببین نشستن فقط فکرتو متوقف میکنه !
از فردا هر طور شده خودتو در یک مکانیکی مشغول کن ، شاگردی کن ، چوب استاد بخور و تلاش،مضاعف و حداقل یکسال ادامه بده

تلاش تلاش تلاش ،،،،،همین

میتونی ماهانه چند میلیون درآمد داشته باشی ! افسرده نشو ، بقول معروف مثل بولدوزر شاگردی کن !

میدونم سخته ،، شروع کن و بامید خدا حتما موفق میشی .
به حرفای ناامید کننده هم گوش،نکن ،

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

مرسی آقایون.
من کار کردن رو عار نمی دونم ولی کو کار؟
بازاریابی که گفتید علاوه بر زبون یه سری خصوصیات اخلاقی خاص می خواد (مهره مار اینا) فکر کنم نداشته باشم.
راستی یکی از دوستان گفت برو تعمیرگاه یاد بگیر، باید بگم بابامم تو جوونی مکانیک بوده خودش می گه حتما فقط برو فنی حرفه ای یاد بگیر بعد برو مغازه! الان مشکل من اینه که فنی حرفه ای پایان خدمت می خواد! حالا اگه برای معافیت اقدام کنم و معاف نشم باید برم سربازی یا می شه نرم؟

.:kamran:.

Registered User
لایک‌ها
95
مرسی آقایون.
من کار کردن رو عار نمی دونم ولی کو کار؟
بازاریابی که گفتید علاوه بر زبون یه سری خصوصیات اخلاقی خاص می خواد (مهره مار اینا) فکر کنم نداشته باشم.
راستی یکی از دوستان گفت برو تعمیرگاه یاد بگیر، باید بگم بابامم تو جوونی مکانیک بوده خودش می گه حتما فقط برو فنی حرفه ای یاد بگیر بعد برو مغازه! الان مشکل من اینه که فنی حرفه ای پایان خدمت می خواد! حالا اگه برای معافیت اقدام کنم و معاف نشم باید برم سربازی یا می شه نرم؟

تلقین نکن

هر کار میتونی انجام بده ، از یه جار شروع کن ، بهتز از پای سیستم هست

norooz1390

Registered User
لایک‌ها
2
حیف اون پول و وقتی که گذاشتی رفتی رشته روانشناسی.حداقل اگه میدونستی تو این رشته به جایی نمیرسی از همون اول میرفتی یه رشته دیگه.مثلا یکی از رشته های فنی حرفه ای.خدمتم که یا میری یا معاف میشی .بالاخره باید بری هر چه زودتر کلکش رو بکنی بهتر.حالا چندتا ایده به ذهنم رسید بهت میگم

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,557
حیف اون پول و وقتی که گذاشتی رفتی رشته روانشناسی.حداقل اگه میدونستی تو این رشته به جایی نمیرسی از همون اول میرفتی یه رشته دیگه.مثلا یکی از رشته های فنی حرفه ای.خدمتم که یا میری یا معاف میشی .بالاخره باید بری هر چه زودتر کلکش رو بکنی بهتر.حالا چندتا ایده به ذهنم رسید بهت میگم
یه سوال:
این رشته مکانیک خودرو رو از دبیرستان هم می تونستم شروع کنم؟ اینی که الان می رم چقدر با دبیرستان فرق داره؟
بعد فنی حرفه ای دولتی رشته کامپیوتر یا برنامه نویسی یا هر رشته مرتبط با کامپیوتر دیگه داره که بازار کار داشته باشه؟ و آیا رشته های کامپیوتر به درد منی که از کامپیوتر سر درمیارم یکم+انگلیسیم خوبه می خوره یا خیر؟ تو درسای مرتبط با کامپیوتر دانشگاه استعداد خوبی داشتم و نمره بالا می گرفتم...
من پول موسسه خصوصی کامپیوتر ندارم متاسفانه...
در مورد خدمت هم تو هفته دیگه می رم سراغش واسه معافیت. گوشام خیلی کم می شنون و سمعک می زنم جفت گوش.
ممنون از همه دوستایی که کمک می کنن، دارم به نتیجه می رسم...

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898

سلام
هر چه سریعتر به آموزش فنی و حرفه ای شهرتون مراجعه کن
دارن واسه تابستون ثبت نام میکنن

دوره ی مکانیک خودروهای سبک و سنگین
تعویض روغن خودروهای سبک و سنگین

سیستم برق خودرو و تعمیرات هم دارن

chernobil

Registered User
لایک‌ها
15
یه سوال:
این رشته مکانیک خودرو رو از دبیرستان هم می تونستم شروع کنم؟ اینی که الان می رم چقدر با دبیرستان فرق داره؟
بعد فنی حرفه ای دولتی رشته کامپیوتر یا برنامه نویسی یا هر رشته مرتبط با کامپیوتر دیگه داره که بازار کار داشته باشه؟ و آیا رشته های کامپیوتر به درد منی که از کامپیوتر سر درمیارم یکم+انگلیسیم خوبه می خوره یا خیر؟ تو درسای مرتبط با کامپیوتر دانشگاه استعداد خوبی داشتم و نمره بالا می گرفتم...
من پول موسسه خصوصی کامپیوتر ندارم متاسفانه...
در مورد خدمت هم تو هفته دیگه می رم سراغش واسه معافیت. گوشام خیلی کم می شنون و سمعک می زنم جفت گوش.
ممنون از همه دوستایی که کمک می کنن، دارم به نتیجه می رسم...
یه چیزه کلی بهت بگم مدرک فنی حرفه ای خوبه ولی فکر نکن اگه گرفتی همه در به در دنبالت میگردن
کار هیچ ربطی به مدرک نداره
تو فقط برو مهارت و یاد بگیر ضرر نداره
برای کار باید اشنا پیدا کنی والسلام
حالا یا این آشنا رو خودت از قبل داری یا باید پیدا کنی
یکی از راههای پیدا کردن اشنا کارگری کردن و شاگردی کردنه
اینجوری تو وارد بازار کار میشی
با افراد بیشتری اشنا میشی که ممکنه کار بهت معرفی کنن وگرنه با ته خونه نشستن کاری پیدا نمیشه
پیشنهاد دیگمم اینه که یه سری برو بهزیستی احتمالا کار بتونن درست کنن یا حداقل بیمه بیکاری کمک هزینه ای وامی چیزی برات بگیرن البته برای بیمه باید معافیت بگیری
با وضعیت جسمانی هم که داری احتمال زیاد معاف میشی
الان طرف کف دسش عرق میکنه معاف میشه تو که جای خود داری
فقط قبل از اینکه اقدام کنی برا معافیت برو دقیق زیر و تهشو در بیار تو **** وظیفه هستن کسایی که بهت بگن البته اگه غیبت نخورده باشی
هر کاری هم که میکنی از این شاخه به اون شاخه نکن قشنگ یه کار و بگیر تا آخر ادامه بده خدا بخواد ردیف میشه

Last edited:

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,557

سلام
هر چه سریعتر به آموزش فنی و حرفه ای شهرتون مراجعه کن
دارن واسه تابستون ثبت نام میکنن

دوره ی مکانیک خودروهای سبک و سنگین
تعویض روغن خودروهای سبک و سنگین

سیستم برق خودرو و تعمیرات هم دارن

من کرجم، نزدیک به من سه مرکز هستن:
شهید خدایی (استاندارد) - این مرکز مکانیک نداره و برق خودرو هم نداره و فقط برق خودرو درجه 1 داره که 2 ش رو باید اول یه جا دیگه برم ضمنا تو این مرکز پارسال دوره انژکتور رفتم به مدت 10 روز بود دوره اش
شهریار - اینجا مکانیک داره
هشتگرد - برق خودرو داره
حالا اگه مرکز دیگه هم تو کرج می شناسید معرفی کنید

یه چیزه کلی بهت بگم مدرک فنی حرفه ای خوبه ولی فکر نکن اگه گرفتی همه در به در دنبالت میگردن
کار هیچ ربطی به مدرک نداره
تو فقط برو مهارت و یاد بگیر ضرر نداره
برای کار باید اشنا پیدا کنی والسلام
حالا یا این آشنا رو خودت از قبل داری یا باید پیدا کنی
یکی از راههای پیدا کردن اشنا کارگری کردن و شاگردی کردنه
اینجوری تو وارد بازار کار میشی
با افراد بیشتری اشنا میشی که ممکنه کار بهت معرفی کنن وگرنه با ته خونه نشستن کاری پیدا نمیشه
پیشنهاد دیگمم اینه که یه سری برو بهزیستی احتمالا کار بتونن درست کنن یا حداقل بیمه بیکاری کمک هزینه ای وامی چیزی برات بگیرن البته برای بیمه باید معافیت بگیری
با وضعیت جسمانی هم که داری احتمال زیاد معاف میشی
الان طرف کف دسش عرق میکنه معاف میشه تو که جای خود داری
فقط قبل از اینکه اقدام کنی برا معافیت برو دقیق زیر و تهشو در بیار تو **** وظیفه هستن کسایی که بهت بگن البته اگه غیبت نخورده باشی
هر کاری هم که میکنی از این شاخه به اون شاخه نکن قشنگ یه کار و بگیر تا آخر ادامه بده خدا بخواد ردیف میشه

ممنون نه من غیبت نخوردم، تازه همین ترم فارغ می شم و برگ گواهی پایان تحصیل جهت ارائه به **** وظیفه رو هفته بعد بهم می دن
گوشامم بدون سمعک نمی شنون
نمی خوام از این شاخه به اون شاخه کنم اصلا. اولویتم مکانیکیه ولی چون تو کامپیوترم استعداد دارم می خوام بدونم ارزشش رو داره برم یا نه
این بهزیستی که می گید چطوریه؟
من آشنا-پارتی سرمایه و هیچی ندارم کلا:(
ولی درسم تو مدرسه خوب بود الان شاگرد اولایی که تو راهنمایی با من بودن بعضیاشون اونور آبن بخاطر همین افسرده شدم...
اگه بچه پولدار بودم به زور کلاس خصوصی و کنکور حتما الان رشته مهندسی چیزی داشتم می خوندم ولی پول نداشتم شدم این. انقدر افسرده ام که جز فحش دادن به زمین و زمان فکر دیگه ای ندارم قرص اینام اثر نداره.

Last edited:

frzn87

Registered User
لایک‌ها
79
به نظرم اگر می تونی وارد کار بنگاه معاملاتی بشی خیلی خوبه ... سرمایه ای نمی خوای به جز زبانت و حتی شاگردی هم کنی بعد 1 مدت می تونی بنگاه بزنی و کار رو گسترش بدی ..
البته همه جانرو ... جاهایی برو که اکثرا تیپ جوون و تحصیل کرده هستند تو روزنامه آگهی می دند .
موفق باشید

hbptbs

Registered User
لایک‌ها
53
معاف نشدی فوقش مشمولم بشی نمیریو میشی فراری!
بعدا یکی دوماه اضاف میخوری. فعلا کارو بچسب
کسی به خدمت تو نیاز نداره.
بشین سرکارت دو روز دیگه تو خدمت هم ی صنعت بلد باشی یهو دیدی به جا خوب کار بهت دادن...
فهلا کاااار!

در ضمن من دانشجو امیرکبیرم منم از تو وضعم زارتر بود! فک نکن ی مدرک گرفتی پول از درو دیوار میریزه! نه، منم باید برم شاگردی. پس از الان بچسب به مکانیکی. انقدم اینجا پست نده.
اولش به قدری سخته که از وسط دو نصف میشی ولی بعدش که اوستا شی از وسط دو نصف میکنی!!!!

در صمن منم افسرده م که من مهندس باید پراید سوار شم بعد اون بچه پولدار باید پورشه سوار شه ولی میگم به درک! شدت دیگه:))

ErfanOnline

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,150
کدوم شهری؟
دسترسی به اینترنت داری؟
چقد درامد مد نظرته ؟

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
اگه بچه پولدار بودم به زور کلاس خصوصی و کنکور حتما الان رشته مهندسی چیزی داشتم می خوندم ولی پول نداشتم شدم این. انقدر افسرده ام که جز فحش دادن به زمین و زمان فکر دیگه ای ندارم قرص اینام اثر نداره.

دادا هی به خودت تلقین نکن . ببین الان من مهندسی برق خوندم حدود 8-10 میل هم براش هزینه کردم + سختیهای خیلی زیاد نتیجش چی شد ؟ الان رفتم خدمت اومدم 2-3 ماهه توی خونه افتادم از بیکاری . هر جا نیرو میخواد 1 نفر میگیره اونم کسیه که پارتیش از همه کلفتره ! اون مدرک فنی حرفه ای مونتاژ کار تابلو برق هم 2 سال قبل گرفتم . تا حالا هیچیش به دردم نخورده .

اصلا این چرت و پرتا که چون روانشناسی خوندی کار گیرت نمیاد رو به خودت تلقین نکن . توی یه شهر کوچیک حداقل 6-7 تا همکلاسی دانشگاه و دبیرستان داشتم که برق خوندیهم هممون از دم بیکاریم یا مثلا طرف میره کشاورزی میکنه!
الان دیگه مدرک و مچاله کن بنداز دور ، دکترا هم داشته باشی ولی از قوانین جنگل اطلاعی نداشته باشی نمیتونی شکمتو شیر کنی . الان بخوای مثه من خجالتی باشیو بگی فلان امکانات و ندارم و .... باید مثه من الاف بمونی .

بی رو در بایستی نظر شخصی من اینه : اگه به کامپیوتر علاقه داری برو دنبال برنامه نویسی ، در عرض 4-5 ماه به حدی میرسی که گیلیمتو از اب بکشی بیرون . د رکنارش میتونی فنی حرفه ای هم بری
حتما حتما برو دنبال معافیت ، عقب انداختن سربازی عواقب بدی داره واسه کسی که میخواد بچسبه به کار و زندگی . اونایی که میگنند نرو تا غیبت بخوری و به تخمت یه مشت بچه سوسولند که از سربازی واهمه دارند ، البته نه که سربازی خوب باشه ها ولی اقدام کن حتی اگه معاف نشدی زودتر بری و بیای . توی سن بالا سربازی خیلی عذابه الان دائم مدت خدمت میره بالا تا چند وقت دیگه ممکنه بره روی 36 ماه و .... !!!!!!!

در مورد اموزشهای فنی حرفه ای در کنار مکانیک میتونم بهت سیم پیچی موتور و بستن تابلو برق پیشنهاد بدم که اگه تلاش کنی نسبت به مکانیکی هم کارهای با کلاستری هستند هم درامد بهتری دارند .

این دوستمون هم چند وقت قبل دنبال یه نفر میگشت برای بستن تابلو برق . البته فک کنم تهران باشه ولی یه پ.خ بهش بده . توی کار تابلو برق وارد بشی مطمئن باش کار خوبیه .
نمایش مشخصات: .:smr:. - PersianTools Forums

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,557
معاف نشدی فوقش مشمولم بشی نمیریو میشی فراری!
بعدا یکی دوماه اضاف میخوری. فعلا کارو بچسب
کسی به خدمت تو نیاز نداره.
بشین سرکارت دو روز دیگه تو خدمت هم ی صنعت بلد باشی یهو دیدی به جا خوب کار بهت دادن...
فهلا کاااار!

در ضمن من دانشجو امیرکبیرم منم از تو وضعم زارتر بود! فک نکن ی مدرک گرفتی پول از درو دیوار میریزه! نه، منم باید برم شاگردی. پس از الان بچسب به مکانیکی. انقدم اینجا پست نده.
اولش به قدری سخته که از وسط دو نصف میشی ولی بعدش که اوستا شی از وسط دو نصف میکنی!!!!

در صمن منم افسرده م که من مهندس باید پراید سوار شم بعد اون بچه پولدار باید پورشه سوار شه ولی میگم به درک! شدت دیگه
smilingsmiley.gif
)
فعلا که اول باید معافیت رو بگیرم، الانم رفتم دانشگاه هنوز نمی دن برگه پایان تحصیل رو و گفتن فردا پس فردا بیا.
باز خوبه شما سوار پراید می شید...من با اتوبوس اینور اونور می رم:(
کدوم شهری؟
دسترسی به اینترنت داری؟
چقد درامد مد نظرته ؟

کرج هستم
دسترسی به اینترنت 128 نامحدود با سرعت دانلود پایین و بد
بستگی داره کار نیمه وقت باشه یا تمام وقت چقدر از روز رو زمان بخواد!
دادا هی به خودت تلقین نکن . ببین الان من مهندسی برق خوندم حدود 8-10 میل هم براش هزینه کردم + سختیهای خیلی زیاد نتیجش چی شد ؟ الان رفتم خدمت اومدم 2-3 ماهه توی خونه افتادم از بیکاری . هر جا نیرو میخواد 1 نفر میگیره اونم کسیه که پارتیش از همه کلفتره ! اون مدرک فنی حرفه ای مونتاژ کار تابلو برق هم 2 سال قبل گرفتم . تا حالا هیچیش به دردم نخورده .

اصلا این چرت و پرتا که چون روانشناسی خوندی کار گیرت نمیاد رو به خودت تلقین نکن . توی یه شهر کوچیک حداقل 6-7 تا همکلاسی دانشگاه و دبیرستان داشتم که برق خوندیهم هممون از دم بیکاریم یا مثلا طرف میره کشاورزی میکنه!
الان دیگه مدرک و مچاله کن بنداز دور ، دکترا هم داشته باشی ولی از قوانین جنگل اطلاعی نداشته باشی نمیتونی شکمتو شیر کنی . الان بخوای مثه من خجالتی باشیو بگی فلان امکانات و ندارم و .... باید مثه من الاف بمونی .

بی رو در بایستی نظر شخصی من اینه : اگه به کامپیوتر علاقه داری برو دنبال برنامه نویسی ، در عرض 4-5 ماه به حدی میرسی که گیلیمتو از اب بکشی بیرون . د رکنارش میتونی فنی حرفه ای هم بری
حتما حتما برو دنبال معافیت ، عقب انداختن سربازی عواقب بدی داره واسه کسی که میخواد بچسبه به کار و زندگی . اونایی که میگنند نرو تا غیبت بخوری و به تخمت یه مشت بچه سوسولند که از سربازی واهمه دارند ، البته نه که سربازی خوب باشه ها ولی اقدام کن حتی اگه معاف نشدی زودتر بری و بیای . توی سن بالا سربازی خیلی عذابه الان دائم مدت خدمت میره بالا تا چند وقت دیگه ممکنه بره روی 36 ماه و .... !!!!!!!

در مورد اموزشهای فنی حرفه ای در کنار مکانیک میتونم بهت سیم پیچی موتور و بستن تابلو برق پیشنهاد بدم که اگه تلاش کنی نسبت به مکانیکی هم کارهای با کلاستری هستند هم درامد بهتری دارند .

این دوستمون هم چند وقت قبل دنبال یه نفر میگشت برای بستن تابلو برق . البته فک کنم تهران باشه ولی یه پ.خ بهش بده . توی کار تابلو برق وارد بشی مطمئن باش کار خوبیه .
نمایش مشخصات: .:smr:. - PersianTools Forums

دوست عزیز من از همینش می سوزم، شاید اگه ریاضی فیزیک رفته بودم، مثل خر هم می خوندم و مهندس می شدم الان بیشتر پشیمون می شدم که با کلی زحمت به هیچ جا نرسیدم.
آخه خود شما انصاف بده این چه جور دنیاییه که توش هستیم مهندس و دکترش باید برن حمالی؟
فعلا نظرم رو مکانیکه و یکمم کامپیوتر بقیه هم تحقیق می کنم.

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,557
بیا بالا...
دوستان رشته مرتبط با کامپیوتر سراغ دارید که مراکز فنی و حرفه ای یاد بدن؟
هر چی بود بود، فقط مرتبط با کامپیوتر باشه، از برنامه نویسی گرفته تا تعمیر قطعات.

بیا بالا...
دوستان رشته مرتبط با کامپیوتر سراغ دارید که مراکز فنی و حرفه ای یاد بدن؟
هر چی بود بود، فقط مرتبط با کامپیوتر باشه، از برنامه نویسی گرفته تا تعمیر قطعات.

کسی نیست در این مورد اطلاع داشته باشه؟

Last edited:

Tidus

Registered User
لایک‌ها
11,557
سوال بالا^^^

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا