برگزیده های پرشین تولز

- هشدار جدی به دارندگان حساب های بانکی ایرانی

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,665
ممنون از hamed_m

دوست عزیز...نتیجه چی شد ؟

اگر با من هستید باید بگم که هنوز نامه ای چیزی نیومده از ( دادگستری ) . :)

mehrad5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی ممنون بابت از اطلاع رسانی ، به نظر میرسه در شرایط فعلی بهترین راه واریز نقدی هست

راهنمایی خوبی بود. عجب چیزایی پیدا میشه. دیگه آدم به خودشم شک میکنه.

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,665
مهم.

چند روز بیش از حساب یکی از دوستان من ( از طریق اینترنت ) به طرز خیلی عجیبی در مدت کمتر از 10 دقیقه حدود 3 میلیون و هر دفعه 1000 تومان ( !!! ) دزدیده شد ، که در نوع خودش بی سابقه بود..

این پولها به حساب یک نفر که احتمالا کارت شارژ اینا میفروخته واریز شده .. حساب مورد نظر هم بانک صادراتی بوده که همه ی ما فکر میکردیم کارش درست ِ...

وقتی به بانک هم رفت ، اونا هم حتی نفهمدین چه اتفاقی افتاده ( !!!! ) ..

و حالا بعد از چند روز :

باز یه نفر دیگه مبلغ 5 میلیون از حسابش کم شده ( بانک ملت ) !!!

یا پولاتون رو بکشید بیرون ، یا برید تقاضا بدید که وجه از طریق نت بانک به هیچ وجه قابل برداشت نباشه...

فعلا بانک سامان همچین چیزی مشاهده نشده.. اما من تبدیلشون میکنم به دلار و فعلا نگه میدارم یا از حساب میکشم بیرون ببینم چی میشه. !

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
یعنی از سایتی کارت شارژ خرید کردن؟ امکان داره فیشینگ بوده

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,665
یعنی از سایتی کارت شارژ خرید کردن؟ امکان داره فیشینگ بوده

کلا مسخرست ، خود بانک اصلا نفهمدیه چی به چیه...

بعد طرف عرض 10 مین 3 میلیون رو کش رفته ، هر دفعه هم 1000 تومان :blink::blink:

قربون دلار لیبرتی برم که اینجوری نیست..بعد اینا...

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
کلا مسخرست ، خود بانک اصلا نفهمدیه چی به چیه...

بعد طرف عرض 10 مین 3 میلیون رو کش رفته ، هر دفعه هم 1000 تومان :blink::blink:

قربون دلار لیبرتی برم که اینجوری نیست..بعد اینا...
راستی لیبریتی به ایران گیر نمیده؟ یا باید کلا با اسم و رسم خارجی باهاش کار کرد؟..

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,665

amiri27

Registered User
لایک‌ها
37
فکر کنم بهترين کاری که ميشه کرد اينه که يک سيستمی بياد اين وسط و انتقال وجه رو تضمين کنه!
برای مثال شايد فروشنده روش نشه بگه اسکن مدارکت رو برای ما بفرست اما اون سيستم همه ورودی ها و خروجی ها رو چک ميکنه و از کلاه برداری های احتمالی جلوگيری ميکنه!
يه چيزی شبيه پی پال ! برای کارهای ريالي!

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
فکر کنم بهترين کاری که ميشه کرد اينه که يک سيستمی بياد اين وسط و انتقال وجه رو تضمين کنه!
برای مثال شايد فروشنده روش نشه بگه اسکن مدارکت رو برای ما بفرست اما اون سيستم همه ورودی ها و خروجی ها رو چک ميکنه و از کلاه برداری های احتمالی جلوگيری ميکنه!
يه چيزی شبيه پی پال ! برای کارهای ريالي!

همینجوریش بچه ها ازاینکه پولو تو بانک نگه دارن ترسیدن ! حالا بیان پولو بدن به یه واسطه ؟!:p

بد دوره ای شده آقا ! بد !

Mr. Smith

Registered User
لایک‌ها
23
آقا یه سوال برام پیش اومد اگه یه نفر از طریق دستگاه خود پرداز برامون کارت به کارت کرده باشه بازم میتونه بره دادگاه و همچین ادعایی بکنه واز دستمون شکایت بکنه و ما مجبور بشیم پول رو پس بدیم

از نظر قوانین حقوقی هر فردی میتونه هر شکایتی رو بکنه. ولی اثباتش منوط به ذکر دلیل هست. یارو باید خیلی بیکار باشه که الکی بره همچین شکایتی بکنه مگر براش مشکلی پیش بیاد مخصوصا کارت به کارت که حتما کارت ممکنه دزدی بوده باشه. به هر حال بهترینش انه که با هر کسی معمامله نکنید و قبلا با تلفن ثابت وریفایش کنید و در جائی هم ثبت کنید .

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,665
سلام

خب بعد از یه مدت اومدیم باز توی این بخش ، خواستم به اطلاع برسونم که بلاخره با من تماس گرفتند و من رفتم باز دادسرا ، پست های دوستان رو خوندم اینجا و تا اونجایی که تونستم واسشون توضیح دادم ، اما خیلی گیر بودند و خدا رو شکر هم میدونستند اینترنت یعنی چی ( ! ) :دی هم با دلار و فارکس و اینا آشنایی داشتند ، بعد از تکمیل پرونده پیش قاضی رفتم و باز اون توضیحات تکمیلی رو از من خواستار شد ، و همش به من میگفت که چه اطلاعاتی از اون شخص داری ( یعنی اینکه واضح و مشخص بود ) که من هکر نبودم و واقعا دلار دادم به شخص مورد نظر و هزینه کردم.

نکته ی جالب اینکه بعد از 1 سال مخابرات هنوز نتونسته بود شخص مورد نظر رو پیدا کنه ( حالا از هر کجا و از هر طریقی ) که توی حساب لوگین کرده.. در صورتی که اگر طرف یک کار 30 یا سی انجام داده بود ، فرداش دستگیر میشد ..

. باز هم تکرار میکنم حداالامکان با کسانی که نمیشناسید کار نکنید. حالا جدا از بحث پولش ، ادم اواره و گرفتار میشه.

Viruser

Registered User
لایک‌ها
25
در مورد کارت شارژ اخرش ما نفهمیدیم چه حکمتی داره وقتی خود بانک کارت شارژ میفروشه چرا باید از سایت های متفرقه خرید!؟

اها یه چیز دیگه:
عجب نامردییه که بعد از 2 ماه واست نامه اومد!!
اگه یه ماه بود لاقل Refund می کردی

فکر کنم طرف می دونسته اینجوریه این کارو کرد

Last edited:

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,665
لیبرتی رزرو که ریفاند نداره ، وب مانی هم نداره ، فقط اگر حسابت VF باشه (تو وبمانی)میتونی شکایت کنی از صاحب حساب اونم پول رو Hold میکنن و نمیذاره به جایی سند کنه ...

Viruser

Registered User
لایک‌ها
25
گفتی پپل دادم که!؟
اها مثال زدی
خوب ولی اگه بانکای ما بتونن یه سیستمی مثل پیپال بسازن (نه این که مال یه بانک باشه بلکه با کله شتاب کار کنه عین پپال)
که در صورت موارد مشکوک حساب بسته بشه
خیلی راحت میشه جولویه اینجور کلاه برداری ها رو گرفت

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,665
یک سال تقریبا گذشت!!!

چند روز پیش دادگاه نهایی رو رفتیم ، همانطور که پیش بینی میشد گیر یک قاضی بیسواد افتادیم که اصلا نمیدونست IP چی هست /. 2-3 بار من خودم رفتم اصفهان کلی خرج کردم ، کلی مدارک دادم ، پرونده سازی شد ، منتهی روز آخر قاضی یک سوال از من کرد و یک سوال هم از شاکی بعدش رای رو داد و گفت برید به سلامت !! بدون اینکه حتی کل پرونده رو بخونه..

حتی یک سوال هم ازش کردم نتونست جواب بده ! گفتم : شما این رای رو دادی ( اشکالی هم نداره ) اما اگر من فردا یوزر و رمز عبور حساب بانکیم رو دادم به یک نفر اونم رفت یک خرید اینترنتی انجام داد ، بعد من میتونم بیام شکایت کنم و پولم رو پس بگیرم؟؟ قاضی دیگه جوابی نداد...

بعد یه سوال دیگه هم مظرح شد اونم اینکه باید هویت خریدار مشخص میشد که شما این کارو نکردی ، گفتم مگه این همه آدم که از بانک های ایرانی به صورت آنلاین کارت شارژ خریداری میکنند ، این ها همه هویت واقعیشون مشخص هست؟؟ باز هم جوابی نداد..

خلاصه اینکه هرچی سنگه مال پای لنگه.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
یک سال تقریبا گذشت!!!

چند روز پیش دادگاه نهایی رو رفتیم ، همانطور که پیش بینی میشد گیر یک قاضی بیسواد افتادیم که اصلا نمیدونست IP چی هست /. 2-3 بار من خودم رفتم اصفهان کلی خرج کردم ، کلی مدارک دادم ، پرونده سازی شد ، منتهی روز آخر قاضی یک سوال از من کرد و یک سوال هم از شاکی بعدش رای رو داد و گفت برید به سلامت !! بدون اینکه حتی کل پرونده رو بخونه..

حتی یک سوال هم ازش کردم نتونست جواب بده ! گفتم : شما این رای رو دادی ( اشکالی هم نداره ) اما اگر من فردا یوزر و رمز عبور حساب بانکیم رو دادم به یک نفر اونم رفت یک خرید اینترنتی انجام داد ، بعد من میتونم بیام شکایت کنم و پولم رو پس بگیرم؟؟ قاضی دیگه جوابی نداد...

بعد یه سوال دیگه هم مظرح شد اونم اینکه باید هویت خریدار مشخص میشد که شما این کارو نکردی ، گفتم مگه این همه آدم که از بانک های ایرانی به صورت آنلاین کارت شارژ خریداری میکنند ، این ها همه هویت واقعیشون مشخص هست؟؟ باز هم جوابی نداد..

خلاصه اینکه هرچی سنگه مال پای لنگه.
عجب :blink:
حالا حکمش چی شد آخرسر؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,665
عجب :blink:
حالا حکمش چی شد آخرسر؟

رای اون این بود که باید پول رو برگردونم !! یا بهتر بگم برگردونیم چون 2 نفر بودیم. منتهی من درخواست دادگاه تجدید نظر کردم ، که اونم 1 الی 3 ماه امکان داره طول بکشه !!

بعد دیگه جوابش میاد در خونه که به احتمال 99% همون رای قبلی هست.خیلی چیزای دیگه هم هست که اگر بگم خندتون میگیره ، اما فقط بگم که خیلی حواستون باشه ، حالا من فوقش ( به قول پیرزن ها :دی ) قالی زیر پام رو میفروشم میدم ، اما اگر مبلغش زیاد بود دیگه...!!!!

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,688
یعنی چی. ممکنه واسه فروشگاه های اینترنتی و تاپیکهامون تو بازارچه هم این مشکل پیش بیاد؟

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,665
یعنی چی. ممکنه واسه فروشگاه های اینترنتی و تاپیکهامون تو بازارچه هم این مشکل پیش بیاد؟

تاپیک؟؟؟

واسه فروشگاه اینترنتی یا هر جای دیگه فرقی نداره که/ فقط شماره تماس بگیرید اونم دائمی باشه حتما.

MacBook

Registered User
لایک‌ها
201
اگر میتونید یه سایت بزنید و یه درگاه از بانک برای پرداخت آنلاین بگیرید تا در این مواقع دیگه شما طرف حساب نباشید.

بالا