برگزیده های پرشین تولز

واسه شوره سر چه چیزی پیشنهاد می کنید ؟

M-r-r

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
يه چيز ميگم امتحان كن . . .
حنا - توي آب حل كن - بشه مثه شله - موهات رو بزار خيس بشن يه ربع تو بخار حمام بمون بعد بمال به سرت و يه نيم ساعتي بزار بمونه . يه مقدار رنگ موهات رو تغيير ميده اما شوره سر رو كامل ميبره . بعد از نيم ساعت آروم آروم با آب گرم شستشو بده . . .

Tiva

Registered User
لایک‌ها
113
من تا زمانیکه از کتوکونازول استفاده می کنم موهام بد نیست ، تقریبا شوره نداره .. اما به محض قطع کردن بعد از دو هفته شوره به طرز فجیع پیدا می شه !!!!!!!

meli

Registered User
لایک‌ها
23
آبلیمو یا ضد شوره هد اند شولدرز

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از parsbin :
فکر نمیکنم با شامپ. حل بشه!
یک دکتره تو تلویزیون میگفت هنگام شستشونی سر یک بار سرتون رو با شامپو بشورید بعدش سرتون رو با سرکه شستشو بدید و با آب ولرم خوب بشوریدش.میگفت خیلی تاثیر داره

والا دلم از این چیزا دیگه پره :wacko:

به نقل از mehdvirus :
منم سرم شوره ميداد
بهم چيزاي مختلفي پيشنهاد دادن مثل تايد
64.gif

حتي پيش دكتر هم رفتم شامپو گلتار رو پيشنهاد داد كه بوي بدي هم داشت و اثري نكرد
بعد همين هد اند شولدرز گرفتم فكر كنم اسمش همين بود مطمئن نيستم
اينم اثري نكرد اواخر يكي از دوستام يه شماپو معرفي كرد كه من دو سه بار كه سرم رو شستم به كلي پاك شد
اسمش مرو هست اينطوري نوشته ميشه
MERO
پيدا كن يه امتحاني بكن رو من كه كار كرد
56.gif
اینو از کجا گیر بیارم ؟

به نقل از Dj--Aligator :
هد اند شولدرز خيلي خوبه من خودم امتحان كردم و جواب هم داد!!
حتما اوني كه شما خريده بودي نوشته هاش عربي بوده!!
چون هد اند شولدرز دو نمونه هست يكي عربي و يك هم فكر كنم آلماني باشه ولي نوشته هاش انگليسيه!!
اینی که من دارم روش کاملا انگلیسی نوشته و پشتش برچسب یه شرکته ایرانی با بارکد و شماره تماسش هست

به نقل از Niaz :
® Nizoral با اسم ایرانی (طبی) (Ketoconazole)

نیزورال اسم تجاریش هست ولی تو داروخونه ها با اسم کتوکونازول %2 فروخته میشه

شامپو کتوکونازول %2

--------------------

سلنيم سولفيد

--------------------

زينک پريتيون

بنده کتوکونازول رو توصیه میکنم
این کتاکونازول رو یه وقتی مصرف کردم موقع استفاده واقعا قطع می کنه ولی بعد از چند وقت دوباره ! ... :(
ولی سلنیم سولفید رو هنوز تست نکردم ! :f34r:

به نقل از IcedAngel :
اینایی که میگن هیچ کدومشون کار نمیکنه ! منم یه دوره گرفتم ولی خودش رفع شد
انقده از این چیزا مالیدم که داشتم گر میشدم
یه دفعه که رفتم دکتر یه پماد داد برام ساخت ... اونم تاثیر نکرد ... بزار دورش طی شه
:blink:

به نقل از saeed_violinist :
راس میگه منم وقتی راهنمایی بودم چند ماهی گرفتم هیچی اثر نکرد تا اینکه خودش خوب شد !

البته اون موقع بچه بودم و برام زیاد مهم نبود ولی برای افراد خوشتیپی مثل آرتین این یه فاجعس ! بهتره به دکتر مراجعه کنی تا علتش رو تشخیص بده و از روی علت دوا بده .... این همه پول میدی به شامپوهای مختلف ممکنه تاثیری هم نداشته باشه
با منی ؟ :happy:

به نقل از Tiva :
من تا زمانیکه از کتوکونازول استفاده می کنم موهام بد نیست ، تقریبا شوره نداره .. اما به محض قطع کردن بعد از دو هفته شوره به طرز فجیع پیدا می شه !!!!!!!
اگه یادم باشه رو ش نوشته بود که موهاتون رو به این دارو معتاد نکید ! فکر کنم همین مشکل براتون پیش اومده که به نظرم پیش یه متخصص بری بهتره !

خوب تا اینجا خیلی چیزا یاد گرفتم از بخیه دوستان هم ممنون
حالا از فردا برم آزماشیات رو به ترتیت شروع کنم ! حالا یا این ور میشه یا اون ور دیگه :p

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
جيگر بهترين روش استفاده از صابونهاي قديمي كوره دهاتها هست و شستشوي سر با بورس سيمي و (در حد تراشيدن سر بايد بزني به كلت).
من اون وقتا كه جوون بودم با همينها سرم رو تميز ميكردم .البته حداقل دو هفته بايد استفاده كني و هر روز تا نتيجه بده . يعني از اين صابون دست سازهاي قديمي (مثلا صابون قمصري) بزني سرت بعدش هم با اين بورس سيمي ها عينهو فرچه سيمي بايد بزني به سرت هر روز هم بايد بشوري بخصوص اگه تهران هستي بايد خيلي بيشتر هم بشوري سرت رو تو روز.
از اين دوا مواها و شامپو ها هم استفاده نكن اينا اگه يه فايده داشته باشن 100تا ضرر دارن.
بهترين دارو - شستشوي سر بصورت مدام هست.

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
ببینم شون کانری مگه کچل نیست ؟؟ مگه سر کچل شوره هم میزنه ؟ :blink: :blink:

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نقل از iranvig :
جيگر بهترين روش استفاده از صابونهاي قديمي كوره دهاتها هست و شستشوي سر با بورس سيمي و (در حد تراشيدن سر بايد بزني به كلت).
من اون وقتا كه جوون بودم با همينها سرم رو تميز ميكردم .البته حداقل دو هفته بايد استفاده كني و هر روز تا نتيجه بده . يعني از اين صابون دست سازهاي قديمي (مثلا صابون قمصري) بزني سرت بعدش هم با اين بورس سيمي ها عينهو فرچه سيمي بايد بزني به سرت هر روز هم بايد بشوري بخصوص اگه تهران هستي بايد خيلي بيشتر هم بشوري سرت رو تو روز.
از اين دوا مواها و شامپو ها هم استفاده نكن اينا اگه يه فايده داشته باشن 100تا ضرر دارن.
این خیلی عالیه!! :D
و 100% هم جواب میده!!
چون قاعدتا بعدش مویی باقی نخواهد ماند!! :D :D
ولی اشکان جان!!انصافا شما جوونی هاتون چه قدر جنس موهاتون خوب بوده! :D

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از iranvig :

خیلی ممنون شما لطف دارید ! :confused: :eek:hno:

به نقل از IcedAngel :
ببینم شون کانری مگه کچل نیست ؟؟ مگه سر کچل شوره هم میزنه ؟ :blink: :blink:
شون کانری نیازی به داشتن مو نداره :D

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
شوره سر همون چربی روی پوست هستش که خشک و سپس موجب خارش و نهایتا بر اثر خارش و یا هر تحریک دیگه شکسته و پخش میشه
خوب حالا که ماهیتش مشخص شد دیگه درمانش کاری نداره
1- جلوگیری از تجمع چربی ( برس زدن موها به تعداد دفعات بالا) اگه چربی تجمع کرده موجب پخش و اگه قسمتی خشک شده موجب تحریک اون قسمت میشه
2- حذف چربی های پخش شده ( شستشوی سر ) شستشوی روزانه موجب حذف چربی ها شده و دفعات بالای شستشو موجب حذف سریعتر میگردد
3- حتما هنگام شستشو برس زده شود
4- موردی رو که دوستمون در رابطه با صابونهای قدیمی محلی گفت کاملا درسته ( مثل صابونهای سفید یا همون مراغه) در این نوع صابونها چون سود سوزاور با چربی اشباع شده ساخته میشن لذا همیشه خاصیت بازی ترکیب نشده دارن لذا هنگام شستشو چربی سر کاملا گرفته میشه و موها خشک و زبر میشن

5- پس از انجام مرحله بالا استفاده از شامپو هایی که خاصیت اسیدی داشته باشن . برای این کار میتونین از نرم کننده ها استفاده کنین . چون خاصیت اسیدی بالایی دارن.
. ولی کلا شستشو و برس زدن روزانه فراموش نشه

یکی دو هفته که این کار ها رو بکنین شوره سر کمتر و نهایتا حذف میشه .

بالا