برگزیده های پرشین تولز

وزوز کردن پاور

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
سلام balabala جان
1.gif

. يك نكته ديگه كه الان يادم آمد، زماني كه سيستم را خاموش مي‌كني بهتره برق آن را هم قطع كنيد. چون همانطور كه ميدانيد حتا در حالت خاموش هم پاور سيستم داره يك برق 5- يا + توليد مي‌كنه و به عبارت ديگه هنوز اكتيو است و به هر حال افت يا افزايش برق ورودي روي آن تاثير مي‌گذارد! نه!؟ (من كه از برق مي‌كشمش به غير از شب‌ها و آن هم براي اكنت شبانه!)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/19
26.gif
103.gif
سلام igmax عزیز
اتفاقا من کلید رو هیچ وقت خاموش نمی کنم:f34r: یادم باشه هر شب خاموش بکنم نکته مفیدی بود.
/
البته دو روز پیش، یک سه چهار باری برق نوسان محسوسی داشت که به چشم هم دیده می شد و سیستم تا می رفت روی ups خاموش می کرد! درصورتی که باید ups نگهش میداشت و نوسان هم به حدی نبود که دستگاه های دیگه که ups ندارن خاموش کنن!
زنگ زدم به شرکتش گفت باتری شما احتمالا تعطیل شده! بردمش باتری بندازن براش. از دیروز هم که ups رو وصل نکردم دیگه وزوز نمیکنه!
حالا این ups درست بشه ببینم باز هم مشکل ادامه داره یا نه. فکر میکنم برای همین بوده و ups موقع نوسان تغذیه درست حسابی نمیکرده سیستم رو. ولی اگر شانس ماست 40-50 تومن خرج ups میکنم باز میبینیم مشکل هست و 40-50 تومن هم پاور پیاده میشیم:wacko:
/
راستی سیم ارت هم زدم شاید اون مشکل رو حل کرده
297.gif

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام balabala جان
1.gif

راستی سیم ارت هم زدم شاید اون مشکل رو حل کرده
297.gif
. سيم ارت كه از واجباته حالا نه فقط براي وزوز پاور! با يك ولت متر چك كن بايد حداقل 100 يا 110 ولت AC تخليه بشه از سيم ارت! اگه كمتره!؟ ادامه ان سيم ارت را به چهارچوب در فلزي يا ... نصب كن. فقط يادت نره در زمستان (بر اساس همون توضيحات درون اون پستم) و روز‌هاي رعد و برقي! سيم ارت پشت سيستم و سيم تلفن مودم را قطع كني!!!

زنگ زدم به شرکتش گفت باتری شما احتمالا تعطیل شده! ب
. مگه UPS شما نمايشگري؟ LEDيي؟ لامپي؟؟! چيزي براي اطلاع از ازكار افتادن يا ضعيف بودن باتري نداره؟! UPS شما استابلايزر هم توش داره؟!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/19
26.gif
103.gif

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
سلام balabala جان
1.gif

. سيم ارت كه از واجباته حالا نه فقط براي وزوز پاور! با يك ولت متر چك كن بايد حداقل 100 يا 110 ولت AC تخليه بشه از سيم ارت! اگه كمتره!؟ ادامه ان سيم ارت را به چهارچوب در فلزي يا ... نصب كن. فقط يادت نره در زمستان (بر اساس همون توضيحات درون اون پستم) و روز‌هاي رعد و برقي! سيم ارت پشت سيستم و سيم تلفن مودم را قطع كني!!!

. مگه UPS شما نمايشگري؟ LEDيي؟ لامپي؟؟! چيزي براي اطلاع از ازكار افتادن يا ضعيف بودن باتري نداره؟! UPS شما استابلايزر هم توش داره؟!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/19
26.gif
103.gif
سلام igmax عزیز
متاسفانه ولت متر ندارم ولی فازمتر زدم برق داشت :eek: این یعنی چیی :f34r:

نه UPS نمایشگر نداره. استابلایزر داره که موقعی که درست بود تو نوسانات و قطعی میرفت روی UPS. منتها این آخری تا میرفت روی UPS خاموش میکرد که شرکت گفت احتمالا برای باتریه بردم تعویض و تعمیر کنن ببینم مشکلمون حل میشه یا نه. (مارکش هم فاران بلیزر هست).

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام balabala جان
1.gif

متاسفانه ولت متر ندارم ولی فازمتر زدم برق داشت :eek: این یعنی چیی :f34r:
.
21.gif
حالا وحشت نكنين!
3.gif
والا! تو همين لينك كه قبلن خدمتتان داده‌بودم آقاي مهندس عمراني كامل توضيح داد‌ه‌اند. حالا از دوستي يه مالتيمتر يا ولتمتر بگيريد و از درست و كامل تخليه شدن برق بدنه كيس از سيم ارت مطمعن شويد!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/20
26.gif
103.gif

Last edited:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
خب. بلاخره همون چیزی شد که فکرش رو می کردم :|
ups تعمیر شد. بدون یو پی اس، پاور وزوز نمی کرد ولی یو پی اس رو که می زدم وزوز شروع می شد. به شرکتش گفتم میگه طوری نیست!
خلاصه رفتیم یه پاور هم گرفتیم با پاور جدید دیگه وزوز نمیکنه!
یعنی کلا 40 تومن یو پی اس و 50 تومن پاور نزدیک 100 تومن پیاده شدم تا درست شد. همونی که فکرش رو می کردم D:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام balabala جان
1.gif

ups تعمیر شد. بدون یو پی اس، پاور وزوز نمی کرد ولی یو پی اس رو که می زدم وزوز شروع می شد. به شرکتش گفتم میگه طوری نیست!
. خوب!؟ اين نشان از مشكلي در UPS است يا پاور؟! من فكر كنم UPS؟!؟!

یعنی کلا 40 تومن یو پی اس و 50 تومن پاور نزدیک 100 تومن پیاده شدم تا درست شد. همونی که فکرش رو می کردم D:
. آخي! حالا چه نوع پاوري خريدي؟! اميدوارم برند خوبي از پاورها را خريده باشي! پاور قلب سيستمه!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/25
26.gif
103.gif

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
سلام balabala جان
1.gif

. خوب!؟ اين نشان از مشكلي در UPS است يا پاور؟! من فكر كنم UPS؟!؟!

. آخي! حالا چه نوع پاوري خريدي؟! اميدوارم برند خوبي از پاورها را خريده باشي! پاور قلب سيستمه!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/25
26.gif
103.gif
سلام igmax عزیز

من اینطور فکر می کنم که مشکل از پاور هم بوده بلاخره.

البته UPS که باتریش مرخص شده بود و باید عوض می شد. پاور رو که بدون یو پی اس چند روز استفاده کردم صدایی نداشت ولی با یو پی اس باز صداش شروع شد! پاور جدید که گرفتم به هر دو صورت صدایی ازش در نمیاد (چه با یو پی اس چه بی یو پی اس).
شاید یک چیزی تو پاور قبلی خراب شده بوده که با نوسان یو پی اس صدا می داده.. یا یه همچین چیزی :wacko: این چندروز نوسان برق خیلی زیاد بود، یو پی اس هم درست نبود زد خرابش کرد.

پاور، کولرمستر گرفتم (قابل توجه DARYACO :p).
از گرین که خاطره خوشی ندارم ترمال هم که اینطوری شد گفتیم کولرمستر هم یه تستی بزنیم:D

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام balabala جان
1.gif

. خوب پس! به مباركي و ميمنت! انشاالله كه پاي هم پير شيد و وزوز نكنيد!!
4.gif
(چيز!! نكنه!
65.gif
)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/05/25
26.gif
103.gif

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مبارك باشه اگر مشكلي بود من بهادر هستم . اومدي دريا براتون سريع درست ميكنم .
بهادر اميد
كارشناس تعميرات دريا كامپيوتر ولي انصافا خرابي زير 1 در صد هست مبارك باشه رفيق

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستاني كه با پاور كولر مستر مشكل دارند كافيست پخ بدهند . بالا بالا من اميدم شايد منو يادت باشه

top.jpg

Last edited:
بالا