برگزیده های پرشین تولز

ویرایشگر مزخرف گوتنبرگ

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
ویرایشگر جدید واقعا مشکل زیاد داره و روی اعصاب هست. می خواسته شبیه ویژوال کامپوزر پیاده کنه ولی گند زده

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
من که ویرایشگر کلاسیک که TinyMCE‌ هست رو برای کاربری خاص خودم کلی تغییرات دادم و بهینه‌اش کردم و الان هم افزونه‌ی ویرایشگر کلاسیک رو نصب کردم و فعلاً به گوتنبرگ کار ندارم. خدا کنه همیشه هم همین تاینی‌ام‌سی‌ای باقی بمونه.
فکر میکنم مدتی طول میکشه تا گوتنبرگ به پختگی کامل برسه و اگه این جور بشه، به نظرم بهتر از TinyMCE هست برای به خصوص سایت‌هایی که صفحات و مطالب کمی دارن.
البته بازم میگم در نهایت اگر طراح قالب دستکاری و سفارشی‌سازی کرده باشه، ارزش نداره آدم از گوتنبرگ استفاده کنه. چیزی که کاستمایز بشه برای یه کاربری خاص، به راحتی با بهترین جایگزین‌ها نمیشه عوضش کرد.

heavonlord

Registered User
لایک‌ها
151
برای غیر فعال کردن گوتنبرگ و جاگزینی آن با ویرایشگر کلاسیک افزونه Classic Editor را نصب کنید و در تنظیمات آن تیک جایگزینی با گوتنرگ را بزنید
یا افزونه Disable Gutenberg را نصب کنید تا غیر فعال بشه
هنوز خیلی مونده تا این ویرایشگر گوتنبرگ بتونه برا کاربر راحت کار کنه البته برا ما فارسی زبونا هم هنوز اکی نشده

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
افتضاح برای یک لحظه هست من نتونستم یدونه مطلب بزنم

m.ghadiri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
منم ویرایشکر کلاسیک رو فعال کردم واقعا مزخرف هستش

abrihost

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
ویرایشگر ویژال کامپوزر یا ادیتور بهتر هستند و امکانات خوبی دارند
می تونید از این دوتا استفاده کنید

palettewebdesign

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
این ویرایشگر در ابتدای راه خودش هست و ایراداتی داره ، مثل اینکه پنجره مربوط به افزونه Yoast رو درست نمایش نمیده،توسعه دهندگان اون هیچوقت این ویرایشگر رو برای رقابت با افزونه های صفحه ساز عرضه نکردن، تو این لینک مقاله ای هست که مقایسه گوتنبرگ صفحه ساز هاست و تفاوت هاشون مطرح شده..پایدار باشید

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250
سلام ظاهرا گوتنبرگ justify برای متن نداره باید چی کار کرد ؟

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
سلام ظاهرا گوتنبرگ justify برای متن نداره باید چی کار کرد ؟

سلام. بهترین کار شاید اینه که به CSS هم بک‌اند و هم فرانت‌اند یه justify اضافه کنید.
ببینید اگر هم داشته باشه چه گوتنبرگ و چه عادی، بهتره که استایل Inline به متن داده نشه! این جوری یه وقت تغییری کلی بخواید اعمال کنید تو سایت یا قالب مثلا عوض کنید، تموم این استایل‌های اینلاین باید با سرچ و ریپلیس تو دیتابیس حذف بشه که کار رو سخت میکنه.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250
سلام. بهترین کار شاید اینه که به CSS هم بک‌اند و هم فرانت‌اند یه justify اضافه کنید.
ببینید اگر هم داشته باشه چه گوتنبرگ و چه عادی، بهتره که استایل Inline به متن داده نشه! این جوری یه وقت تغییری کلی بخواید اعمال کنید تو سایت یا قالب مثلا عوض کنید، تموم این استایل‌های اینلاین باید با سرچ و ریپلیس تو دیتابیس حذف بشه که کار رو سخت میکنه.
ممنون یعنی فقط راست چینشون کنم ؟ یا کلا بهش استایل ندم؟
چون دیشب هم توی سایت انگلیسی یه نفر اینو گفته بود منتها فکر کردم مختص زبان انگلیسی هست

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
ممنون یعنی فقط راست چینشون کنم ؟ یا کلا بهش استایل ندم؟
چون دیشب هم توی سایت انگلیسی یه نفر اینو گفته بود منتها فکر کردم مختص زبان انگلیسی هست
ببینید بستگی به قالب داره خب. برخی قالب‌ها شما وسط چین که میکنید عملاً یه کلاس به اون پاراگراف یا هر چی که هست اضافه میشه. این جوری هر وقت تغییری لازم باشه در کل سایت، یک خط کد در CSS عوض میشه و حله.
یه موقع هم شما رو وسط چین کلیک میکنید یا با شورت‌کات کیبورد مثلاً وسط چین میکنید، استایل اینلاین داده میشه که روش خوبی نیست. البته سایتی که تغییر قالب نداره هیچ وقت، خب مهم نیست اینلاین باشه یا کلاس اضافه کنه.

این روشی که دوستمون گفتن شورت‌کات Ctrl + J رو من تست نکردم چون از گوتنبرگ استفاده نمیکنم ولی چک کنید تو ادیتور html ببینید آیا کلاس اضافه میشه به پاراگراف یا استایل اینلاین. اگه شک داشتید اسم سایتتون رو پیام خصوصی بدید ببینم چطوریه.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250
هیچ شورت کاتی توی گوتنبرگ جواب نمی ده چون اصلا جاستیفای براش تعریف نشده من که از خیرش گذشتم اصلا به متن استایل نمی‌دم. به نظرتون مشکل خاصی پیش میاد؟ مثلا ظاهر و این چیزا

یک سوال دیگه
عنوان مطلب توی گوتنبرگ، اتومات، هدینگ ۱ میشه. درسته ؟

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
بدون استایل بهتره تا با استایل اینلاین.

عنوان مطلب و کلاً تموم محتوا که تو دیتابیس ذخیره میشه رو قالب فراخونی میکنه و تو صفحه میچینه. هدینگ و همه چی دست قالب هست در کل. درستش اینه که تیتر مطلب تو قالب سایت همون اچ۱ باشه از نظر سئو که اغلب قالب‌ها هم همینجوری هست البته.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250
چطور یک متن رو توی گوتنبرگ باید بهش لینک داد؟
من متنو هایلایت می کنم و بعد روی آیکن هایپرلینک کلیک میکنم و لینکو پیست میکنم اما به جای لینک دادن به نوشته، خود آدرس لینکو پایین نوشته درج می‌کنه!
یه مقداری توی سایت های خارجی سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد هر کسی یه مشکلی داشت
ضمنا منظورم اینه می‌خوام متنو اینجوری لینک کنم نمیشه:
اینجا کلیک کنید

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250
چطور یک متن رو توی گوتنبرگ باید بهش لینک داد؟
من متنو هایلایت می کنم و بعد روی آیکن هایپرلینک کلیک میکنم و لینکو پیست میکنم اما به جای لینک دادن به نوشته، خود آدرس لینکو پایین نوشته درج می‌کنه!
یه مقداری توی سایت های خارجی سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد هر کسی یه مشکلی داشت
ضمنا منظورم اینه می‌خوام متنو اینجوری لینک کنم نمیشه:
اینجا کلیک کنید
حل شد ظاهرا عبارتی که انتخاب می کردم زیادی طولانی بود یا چون نصفش رفته بود خط بعد اینجوری مشد که به نوعی باگه

بالا