برگزیده های پرشین تولز

ویروس. ( تبدیل شدن فولدر به فایل)..

Mohsen.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
من 1 هفته پیش چند تا عکس زدم رو فلش کارتم و بردم کافی نت برا پرینت.بعد که اومدم خونه داداشم فلش رو زده داخل سیستمش که روش چیزی کپی کنه.میگه همون موقع هر چی عکس jpg بوده تو فولدره پاک کرده. بعد از چند ساعت همه فایلهای JPG پاک شد. برنامه NOD32 رو نصب و آپدیت کردم، ویروسی با نام SERVICES.EXE قرنطینه شده و فایلهای JPG هم دیگه پاک نمیشه.
حالا مشکل اصلی اینه که جدای از اون بعضی از فولدرها به فایل تبدیل شده و هیچ جور نمیشه رفت توش، حجمش رو در حد کیلوبایت نشون میده و بعد از راست کلیک > Properties توی دیسکریپشن هم کلمه Atributes نشون داده میشه. تازه این فولدرها دونه دونه غیب میشه ولی همچنان توی ویروس اسکن ها، محتویاتشون اسکن میشه و حجمشون روی هارد اشغاله. راستی توی BitDefender هم این فولدرها بعنوان یک فایل *.exe دیتکت میشه ولی کاری از دستش برنمیاد. خلاصه بدبخت شدم.:(
.
اگر کسی راه حلی یا اطلاعاتی داره لطفا کمک
ممنون

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
سلام
مشکل شما با آنتی ویروس Kaspersky حل میشه.
بهتره که موقع اسکن کردن توی safe mode باشین.

Mohsen.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی ممنون.من با nod32 آپدیت کردم اون ویروس که عکس و پاک میکرد (services.exe ) رو قرنطینه کرد.کاسپراسکی رو نتونستم آپدیت کنم. گیر میداد موقع آپدیت یه بار به لایسنس بعد هم که یه لایسنس جدید گیر آوردم تا 50 درصد رفت بعد یه باره رفت آخرش یه اروری داد یه چیزایی راجع به signature نوشته که یادم نیست دقیقا چی بود. حالا شما لایسنس معتبر سراغ ندارین. چون حالا که گفتین حتما با کاسپراسکی میخوام چک کنم شاید یه فرجی بشه.
ویندوز جدیدی هم که غیر از اون اولیه نصب کردیم.الان خراب شده دیگه هیچ ویندوزی بالا نمیاد . تازه ویندوزم نمیشه نصب کنی نمیدونم به این ربط داره حالا یا نه .تو همون مراحل اولیش گیر میکنه قبل از اینکه به coping files برسه.

راستی کسی نمیدونه اسم این ویروسه یا ورم یا هر چیز دیگه ای که هست چیه ؟ شاید برای راه حلش کمک کنه.
من این تایپیک رو هم راجب همین مشکل پیدا کردم.ولی توش راه حلی نگفته بود که چه طوری ویروسه از بین میره.

بالا