برگزیده های پرشین تولز

ویژه ادبیات فانتزی

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
گفتم یه تاپیک جامع برای این ژانر ایجاد بشه تا واسه هر کتاب یه تاپیک باز نکنیم. خودم این ژانر رو خیلی دوست دارم.
rainbowf.gif

توضیح ادبیات فانتزی در ویکپدیا

این جا هم یه مطلب خوندم در مورد زیر سبک های این ژانر که نوشته ی جالبیه.

آثار و نویسندگان مهم این ژانر :

هری پاتر نوشته ی جی کی رولینگ
گرگ و میش نوشته ی استفانی میر
ارباب حلقه ها نوشته ی جی آر تالکین
سرزمین اشباح و دیوموناتا نوشته ی دارن شان
آرتمیس فاول نوشته ی ا این کالفر
وار کرافت نوشته ی ریچارد ناک
وقایع نگاری نارنینا نوشته ی سی اس لوئیس
و ...

حالا طرفدار هر کدوم از کتاب های این تیپی هستید بیاین این تاپیک تا در مورد کتابای محبوبمون صحبت کنیم
computer3.gif

معرفی چند سایت فارسی فعال ادبیات فانتزی :

طرفداران گرگ و میش
طرفداران دارن شان
تارنمای پارسی نو قلم
آکادمی فانتزی: مرجع هواداران علمی‌تخیلی و فانتزی
طرفدار های سرسخت هری پاتر

Last edited:

manuela89

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,241
آزاده جون ممنون از ایجاد تاپیک ، خیلی کاره خوبی کردی .
وای هری پاتر!:rolleyes:

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
گرگ و میش

این جا کسی این سری رو خونده؟ من خیلی خانواده ی دکتر کارلایل رو دوست دارم. ابتکار یه خون آشام متمدن که نمی خواد هیولا باشه هم جالب.

استفاده از رنگ های مختلف عنبیه واسه نشون دادن تشنگی هم جالبناک بود. شخصیت مورد علاقم آلیس و خود دکتر کارلایل.

Last edited:

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
با تشکر از آزاده ی عزیز برای ایجاد تاپیک،
cheers1.gif

من شخصا بسی به ادبیات فانتزی علاقه دارم. دنیای تخیلات شگفت انگیز بشری که حد و مرزی نداره...
فوق العاده هست...
joytears.gif

هری پاتر نوشته ی جی کی رولینگ
گرگ و میش نوشته ی استفانی کینگ
ارباب حلقه ها نوشته ی جی آر تالکین
سرزمین اشباح و دیوموناتا نوشته ی دارن شان
آرتمیس فاول نوشته ی ا این کالفر
وار کرافت نوشته ی ریچارد ناک
وقایع نگاری نارنینا نوشته ی سی اس لوئیس
و ...

خوب اجازه بدین به اون "و..." یکی دو مورد اضافه کنم:
یکی از کتابایی که فوق العاده دوستش دارم سه گانه ی پادشاهی کهن هست، از گرت نیکس.
و اراگون هم که معرف حضور دوستان هست، اونم بسی کتاب جالبی هست از کریستوفر پائولینی. (فیلمش البته چنگی به دل نمی زد)...

پ.ن: به نظرتون کتابای کلاسیک تخیلی (مثل دراکولا) اصولا در تعریف این ادبیات می گنجن؟
hmm.gif

Last edited:

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
پ.ن: به نظرتون کتابای کلاسیک تخیلی (مثل دراکولا) اصولا در تعریف این ادبیات می گنجن؟
hmm.gif

بله ... تو اون دو لینکی که گذاشتم ادبیات فانتزی رو از گیلگمش شروع کرده تا به مدرن رسیده.

با این که ژانر فانتزی به شکل مدرن کمتر از دو قرن عمر دارد، شکل‌های سابق آن تاریخی برجسته و طولانی دارند. عناصر فانتزی و اسطوره‌ای که سرانجام ژانر فانتزی و زیرگونه‌های فانتزی را ساختند احتمالاً با حماسهٔ گیلگمش و اولین نوشته‌های بشر آغاز شوند که در دوران بعد بخشی از بزرگ‌ترین و مشهورترین ادبیات بشر را شکل دادند. ماجراجویی‌های خیالی، از اودیسهٔ هومر تا بئوولف، از مهابهاراتا تا کتاب هزار و یک شب، از شاهنامه تا افسانه‌های شاه آرتور که پهلوانان شجاع، هیولاهای مرگبار و سرزمین‌های پنهان بسیاری از خوانندگان را در دنیای خیال فرو برده‌است. اگر این طور به تاریخ ژانر فانتزی نگاه کنیم، تاریخ ادبیات و تاریخ فانتزی آن قدر در هم آمیخته‌اند که نمی‌توان از هم جدا کرد.

Last edited:

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
بله ... تو اون دو لینکی که گذاشتم ادبیات فانتزی رو از گیلگمش شروع کرده تا به مدرن رسیده.

خوب پس با این حساب بذارین یکی دیگه رو هم معرفی کنم: دراکولای برام استوکر رو همه مون می شناسیم، یه کتاب دیگه نوشته شده به اسم مورخ از الیزابت کاستووا، که یه جورایی در ادامه ی همون اثر هست و اینم بسیار جالبه (من البته تا اواسطش رو خوندم) و اخیرا انتشارات کاروان منتشرش کرده...

Killer

Registered User
لایک‌ها
3
twilight هم حسابه دیگه نیست ؟

در ضمن من تمام کودکی م زییبا ترین خاطراتم مربوط به سیر و سیاقق تو کتابهای نارنیا می شن ، من کودکیم رو بی سی.اس.لوییس مدیونم

هری پاتر هم که همدم نوجوونی مون بود !

ارباب حلقه ها هم همین طور

Killer

Registered User
لایک‌ها
3
گرگ و میش

این جا کسی این سری رو خونده؟ من خیلی خانواده ی دکتر کارلایل رو دوست دارم. ابتکار یه خون آشام متمدن که نمی خواد هیولا باشه هم جالب.

استفاده از رنگ های مختلف عنبیه واسه نشون دادن تشنگی هم جالبناک بود. شخصیت مورد علاقم آلیس و خود دکتر کارلایل.

اااااااااااااااااااااااااا ایول چه عجب !
آره من خوندم هر چهار تا جلدشو ! چهل بار ! خودمو کشتم دیگه ! :D

من خانواده کالین رو دوست دارم ولی با پک سم اینها بیشتر حال می کنم کلا من تو تیم جیکوبم شدید !!!

من تو خانواده کالین کارلایل رو از همه بیشتر دوست دارم یه جوریی به من حس گاندی میده

اما شخصیت محبوبم تو کتاب جیکوب ه

مخصوصا تو eclipse و Iواسط breaking dawn

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
من خانواده کالین رو دوست دارم ولی با پک سم اینها بیشتر حال می کنم کلا من تو تیم جیکوبم شدید !!!

من تو خانواده کالین کارلایل رو از همه بیشتر دوست دارم یه جوریی به من حس گاندی میده

مخصوصا تو eclipse و Iواسط breaking dawn

آقا من هنوز کتاب 4 رو نخوندم. جون هر کی دوست داری یه دفعه چیزی ازش لو ندی.

در مورد قرارداد بین کوئیلت ها و دکتر کارلایل

مگه اون چند وقت تو این شهر اومده که با جد کوئیلت ها قرارداد بسته

گرگ نما ها ایده ی خوبی بود. جیکوب ولی خیلی بچه س. تازه از کجا معلوم اگه بلا اونو انتخاب بکنه (کتاب 4 رو نخوندم)
بلای لیا سرش نیاد.

نشونه گذاری، اوپس ...

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
گرگ و میش

سلام دیکسی جان. این سری کتاب ها رو از کجا باید تهیه کرد؟ در واقع منظورم اینه که دانلود کردنی هست یا خریدنی..؟!! http://************/files/x83p6paqzkhk8sslvsbv.gif

شخصیت قحط بود..؟
monkey.gif

توی فیلم'ش که بدجوری داغون بود.
2753.gif

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
سلام دیکسی جان. این سری کتاب ها رو از کجا باید تهیه کرد؟ در واقع منظورم اینه که دانلود کردنی هست یا خریدنی..؟!! http://************/files/x83p6paqzkhk8sslvsbv.gif

کتاب اول تو 2 سایت داره ترجمه می شه. کتاب کلا 25 فصل که هر چند روز 1 بار یه فصلش رو تو نت می ذارن. تا فصل 18 اینجا http://www.hdmfans.com/modules/news/ ترجمه شده و تا فصل 16 http://www.darrenshanfans.ir/ در این سایت گذاشته شده. من یه مقایسه کردم ترجمه دارن شان روان تر بود.
کتاب 3 کامل ترجمه شده از این سایت می تونی دریافت کنی :http://twilight.ir/

اسکن ترجمه ی چاپی کتاب هم از این جا می تونی بگیری : کتاب 1 و کتاب 2

کتاب 3 یه مدت تو بازار بود که ارشاد جمعش کرد.
ترجمه ی اسکن کتاب ها تقریبا ویراستاری بهتری دارن از کاغذ مرغوبی هم واسه چاپ استفاده کردن ولی سانسورشون زیاد و ترجمشون هم کاملا بی کیفیت. ترجمه های گروهی ویراستاری خوبی ندارن، چون مترجمین غیر حرفه ای هستن بعض اصطلاحات و جمله بندی ها لنگ می زنه ولی ترجمه ی روان تری دارن و بدون سانسور هم هستند.

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
کتاب اول تو 2 سایت داره ترجمه می شه. کتاب کلا 25 فصل که هر چند روز 1 بار یه فصلش رو تو نت می ذارن. تا فصل 18 اینجا http://www.hdmfans.com/modules/news/ ترجمه شده و تا فصل 16 http://www.darrenshanfans.ir/ در این سایت گذاشته شده. من یه مقایسه کردم ترجمه دارن شان روان تر بود.
کتاب 3 کامل ترجمه شده از این سایت می تونی دریافت کنی :http://twilight.ir/

اسکن ترجمه ی چاپی کتاب هم از این جا می تونی بگیری : کتاب 1 و کتاب 2

کتاب 3 یه مدت تو بازار بود که ارشاد جمعش کرد.
ترجمه ی اسکن کتاب ها تقریبا ویراستاری بهتری دارن از کاغذ مرغوبی هم واسه چاپ استفاده کردن ولی سانسورشون زیاد و ترجمشون هم کاملا بی کیفیت. ترجمه های گروهی ویراستاری خوبی ندارن، چون مترجمین غیر حرفه ای هستن بعض اصطلاحات و جمله بندی ها لنگ می زنه ولی ترجمه ی روان تری دارن و بدون سانسور هم هستند.
بسیار ممنونم.

Killer

Registered User
لایک‌ها
3
والا اگه انگلیسیت خوبه ای بوکش رو بهت بدم ؟
من خودم انقلاب پرینت کردم چهارتا 35 تومن در اومد .

خیلی تو ترجمه اش حذفیات داره . در ضمن اینکه جیکوب شخصیت محشری داره و با اینکه سنش کمه اما به بلوغ شخصیتی بالایی رسیده و مثل بعضی ها پدر بزرگ بازی هم در نمیاره !!!!

آها در باره ی truce ه بین خانواده کالین و قبیله هم تو کتاب اول توضیح داده که خانواده کالین تو هیچ مکانی بیشتر از یه مدت نمی مونن که مردم مشکوک نشن که چرا اینا پیر نمی شن .

ادوارد هم توضیح داده بود که حدود 80 سال پیش قبل از اینکه جسپر و الیس بهشون بپیونددند تو شکار به پدر بزرگ جیک و گله ش می رسن که اون عهدنامه رو می بندن ییه مدت بعد طبق سنت اونجا ترک می کنن و الآن دوباره برگشتن.چون بابای جیک (بیلی
) دیگه گرگ نمی شد فکر کردن این ژن از بین رفته که این طور نبود .

لیا واقعا شخصیت متناقض و جالبی داره ! کتاب 4 :D

Anne Shirley_75

Registered User
لایک‌ها
110
این جا کسی سری کتاب های Twilightرو خونده؟؟؟؟

*************​

خلاصه کتاب اول
دخترنوجوانی به اسم ایزابلا " بلا " سوان تصمیم می‌گیرد به شهر کوچک فورکس " Forks " نقل مکان کند و در کنار پدرش چارلی زندگی کند . در مدرسه بلا با همکلاسی مرموزش ادوارد کلن آشنا می‌شود. ادوارد در اصل خون آشام ۱۰۹ ساله‌ای است که در ظاهر نوجوان ۱۷ ساله‌ای به نظر می‌آید. هر چند در ابتدا ادوارد سعی می‌کرده از این عشق دوری کند ولی با این حال آن دو دل به یکدیگر می‌بازند. بلا ادوارد را خاطر جمع می‌سازد که مشکلی با خون آشام بودن او و خانواده اش ندارد. وقتیکه سه خون آشام مسافر جیمز، لورن و ویکتوریا به شهر فورکس مراجعت می‌کنند. زندگی بلا دستخوش خطر از جانب آنها می‌شود. خانواده ادوارد " آلیس کارلا Carlisle " " اسما Esme " " جاسپر Jasper " " امت Emmett " و " روزالی Rosalie " به او کمک می‌کنند که از دست خون آشام‌ها فرار کند و زندگی خود را به خطر میاندازند تا او را حفظ کنند .

Anne Shirley_75

Registered User
لایک‌ها
110
کتاب کسوف سومین کتاب مجموعه twilight رو می تونید از این سایت دانلود کنید....
جلد 4 هم در حال ترجمست که چند فصلش اومده....

twilight.irhttp://twilight.ir/

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
از پل اختاپوس پیشگوی جهان فوتبال، پس از اتمام جام جهانی خواستند که بین 2 ظرف جیکوب و ادوارد یکی رو انتخاب کنه؛ طرفداران جیکوب خوشحال باشند چون پل پیشگو جیکوب رو انتخاب کرد :دی

لینک مطلب +

http://www.youtube-nocookie.com/watch?v=fnn3XX5eD34

نگین

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
71
من يه مدت عاشق هري پاتربودم ولي الان ديگه به اون شدت دوسش ندارم البته هنوزم خوشم مياد چون باهاش خيلي خاطره دارم وبعدازاونم به خاطررابرت پتينسون طرفدارتوايلايت شدم .البته اونم خيلي كشته مردش نيستم ولي مجموعه جذابيه راستي كسي اينجا طرفدار درجست وجوي دالتورا نوشته ي اميلي رودا نيست اونم به قشنگيه هري پاترو توايلايت هست ولي متاسفانه چون هنوزفيلمشو نساختن كسي زياد ازش شناخت نداره اگه نخوندين به شدت توصيه ميشه

Last edited:

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
از پل اختاپوس پیشگوی جهان فوتبال، پس از اتمام جام جهانی خواستند که بین 2 ظرف جیکوب و ادوارد یکی رو انتخاب کنه؛ طرفداران جیکوب خوشحال باشند چون پل پیشگو جیکوب رو انتخاب کرد :دی
من که طرفدار هیچکدوم نیستم، ولی جالب بود. باز جیکوب بهتره از ادوارد
icon10.gif

ولی این سری Twilight خطرناکه ها ... یه بنده خدایی موقع تماشای قسمت آخر فیلمش مرد (+)
126fs3186991.gif

راستي كسي اينجا طرفدار درجست وجوي دالتورا نوشته ي اميلي رودا نيست اونم به قشنگيه هري پاترو توايلايت هست ولي متاسفانه چون هنوزفيلمشو نساختن كسي زياد ازش شناخت نداره اگه نخوندين به شدت توصيه ميشه

در جستجوی دلتورا رو منم چند سال پیش خوندم؛ بد نبود ... یه انیمه هم از روش ساختن چند سال پیش (Deltora Quest) که موفق نبوده.

attachment.php
//

سری فانتزی محبوب من تا اینجا نبرد با شیاطین دارن شان ه ... سیاه، خلاقانه و مهیج، یه مجموعه فانتزی کامل
10.gif
(+ ارباب حلقه ها البته)

فایل های ضمیمه

• deltora_quest.jpg
    deltora_quest.jpg
    85.1 KB · نمایش ها: 67
Last edited:

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
دارن شان کلا کارش درسته، من مجموعه اولش رو هم خیلی دوست داشتم
10.gif

کتاب نبرد با شیاطین، جلد اولش خیلی خوب شروع شد؛ جلد دوم افتضاح بود (نظر شخصی) بعد دوباره خوب شد. لرد لاس شخصیت جالبی داشت
126fs3186991.gif

سایت فارسی طرفداران دارن شان

بالا