برگزیده های پرشین تولز

يک جانشين خوب براي Photoshop

خوبی کن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
GIMP يک جانشين خوب براي Photoshop

هومن برادران

Photoshop بدون شک بهترين برنامه برای دستکاری و رتوشه عکسها است. اين برنامه ۹۹۹ دلار آمريکايی قيمت دارد و تهيه يک نسخه (قانونی) آن برای افراد معمولی اگر غير ممکن نباشد خيلی سخت خواهد بود. The GIMP يک جانشين بسيار خوب برای Photoshop است که نه تنها کاملا رايگان است و علاوه بر ويندوز و مکنتاش در لينوکس، يونيکس و OS/2 هم اجرا می شود برتری های ديگری هم نسبت به Photoshop دارد.

برای مثال اگر نتايج مقايسه های مختلف اين دو نرم افزار را در اينترنت پيدا کنيد می بينيد با اينکه برای امور مربوط به چاپ هنوز Photoshop انتخاب بهتری است، برای کارهای مربوط به طراحی وب GIMP انتخاب بهتری است. همچنين GIMP کمتر از ۱۰ مگابايت است و دريافت نسخه جديد آن بسيار آسان است. در ضمن GIMP از ويدئو نيز پشتيبانی می کند.

متاسفانه با اينکه هر دو برنامه امکانات مشابهی دارند استفاده از GIMP با Photoshop کمی تفاوت دارد و استفاده از آن برای کاربران Photoshop نياز به کمی تمرين دارد. خود من با Photoshop هم کار می کنم و آشنايی با GIMP برای من کمی سخت بود ولی فکر می کنم برای افراد مبتدی که با هيچکدام از دوبرنامه کار نکرده اند استفاده از GIMP حتی آسانتر خواهد بود زيرا تمام گزينه ها در يک منو هستند که با فشردن کليد راست ماوس ظاهر می شود و پيدا کردن گزينه ها در آن بسيار آسان است.

بدليل اينکه GIMP رايگان و open source است تمام امکانات اضافی يا plug-in های آن نيز رايگان هستند. برای مثال در GIMP امکان استفاده از کروماکی (برداشتن رنگ آبی پشت صحنه از عکس که از آن برای منتاژ دو تصوير در فيلمها استفاده می شود) وجود دارد ولی در Photoshop بايد آنرا جداگانه پيدا کرده و تهيه کنيد. برای اينکه ببينيد امکانات مورد نظر شما ساخنه شده به registry.gimp.org برويد و برای آنها جستجو کنيد.

البته اگر با هيچکدام از اين دو برنامه کار نکرده ايد لازم است بدانيد که هردو برنامه برنامه های حرفه ای هستند و اگر دنبال يک برنامه ساده می گرديد ميتوانيد از برنامه هايی مانند Photo Express که استفاده از آنها آسانتر است (ولی امکانات آنها کمتر) استفاده کرد.

همانطور که هميشه گفته ام بهترين راه تمرين و استفاده از اين برنامه است. برای دريافت GIMP به http://www.gimp.org برويد. کاربران ويندوز فعلا بايد از http://www.wingimp.org استفاده کنند ولی سايت اصلی در حال تجديد است (نسخه جديد در http://mmmaybe.gimp.org وجود دارد) و نسخه جديد شامل ويندوز هم می شود. در ضمن لازم است بدانيد که برای اجرای اين برنامه به GTK+ نياز داريد که آنرا نيز هنگام دريافت اين برنامه پيدا می کنيد.

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان
سلام به دوست عزيزمن خوبي كن
آقا من قبلاَ اين كار رو با Photo Impact امتحان کردم و حتی یک دوره نظر خواهی و حتی کار به جا های باریک و یک دوره تدریس و ساخت CD آموزشی هم کشید ولی جواب نداد
ولی با این حال دستت درد نکنه یک سر میزنیم

قربان شما
MHa

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
خوبي كن عزيز ممنونم از اين اطلاع جالب كه دادي
من خودم فتوشاپ را تاحدي به صورت پيشرفته كار مي كنم الان هم اين برنامه رو دانلود مي كنم ببينم چطوره.

موفق باشيد.

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
طاها جان شما از حرفه اي هم بالاتر هستين

تا حدي!!!

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
خوبي كن جان ممنون از لطفت !

طاها جان آقا هر وقت دانلود كردي اگه ديدي واقعا مفيده يك خبرم به ما بده تا ما هم ....

بازم ممنون از لطفتون !

موفق باشيد .

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان
برنامه مشابه Photo Shap من Photo Impact رو معرفي مي نکم
اين برنامه خداي افکته
کي باهاش کار کرده پيغام بذاره
توضيح بيشتر بعد از پيغام

قربان شما
MHa

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نقل از Mehdi Hamedali :
سلام به همه دوستان
برنامه مشابه Photo Shap من Photo Impact رو معرفي مي نکم
اين برنامه خداي افکته
کي باهاش کار کرده پيغام بذاره
توضيح بيشتر بعد از پيغام

قربان شما
MHa
انقدر اين برنامه شلوغه كه اصلا" ازاش خوشم نمياد

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
GIMP رو منظورتونه ؟

به درد نميخوره ؟!

... :rolleyes:

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از Saeidgraph :
GIMP رو منظورتونه ؟

به درد نميخوره ؟!

... :rolleyes:

×× نه فتو ايمپكت رو منظورش هست. منم موافقم و اين باعث شده كه برنامه خيلي سنگين شه و براي همين گرافيك خيلي بالايي رو مي طلبه.

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان
من با نظر شما موافقم ولي با نا ديده گرفتن بعضي قابليت هاي بالاي فتو ايمپكت مخصوصا تو افكتهاي كه به عكس ميده چون من خودم به خاطر موضوعاتي مفصل مطالعه داشتم
ميتونم بيشتر بحث كنم

قربان شما
مهدي

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
سلام به همه دوستان
من با نظر شما موافقم ولي با نا ديده گرفتن بعضي قابليت هاي بالاي فتو ايمپكت مخصوصا تو افكتهاي كه به عكس ميده چون من خودم به خاطر موضوعاتي مفصل مطالعه داشتم
ميتونم بيشتر بحث كنم

قربان شما
مهدي

×× حس من نسبت به فتو ايمپكت و فتوشاپ مثل سوييش و فلش ميمونه :blush: . ببخشيدا.

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه دوستان
خواهش مي كنم دوست عزيز
من هم با نظر شما موافق هستم ولي اين رو هم قبول دارم كه شما به برنامه Photo Shap عادت کرديد و نمي خواهيد به برنامه هاي ديگه نظري بندازيد و البته ببخسيد که اين جوري ميگم ها ولي شما مجبور حتمي نبوديد تا با ايت برنامه کار کنيد و قابليت هاي پنهان اون رو ببينيد و بشناسيد
ولي من خودم اطمينان دارم که بعضي از قابليت هاي اين برنامه و حتي کارخانه Ulead Studio تو هيچ نرم افزار و کارخونه ديگه (که رقيبش Adobe Studio است) پيدا نيشه
و از طرفي من حرف شما رو تصديق مي کنم اون هم به دلايلي که اصل اين دلايل به گذشته و مطالعه من به روي اين کارخونه برمي گرده
نمي خواهم خودم رو تبرعه کنم ولي ....

خودم هم اصلاً اهل جروبحثي که به دعوا بکشه نيستم
:p :lol:

قربان شما
MHa

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
سلام به همه دوستان
خواهش مي كنم دوست عزيز
من هم با نظر شما موافق هستم ولي اين رو هم قبول دارم كه شما به برنامه Photo Shap عادت کرديد و نمي خواهيد به برنامه هاي ديگه نظري بندازيد و البته ببخسيد که اين جوري ميگم ها ولي شما مجبور حتمي نبوديد تا با ايت برنامه کار کنيد و قابليت هاي پنهان اون رو ببينيد و بشناسيد
ولي من خودم اطمينان دارم که بعضي از قابليت هاي اين برنامه و حتي کارخانه Ulead Studio تو هيچ نرم افزار و کارخونه ديگه (که رقيبش Adobe Studio است) پيدا نيشه
و از طرفي من حرف شما رو تصديق مي کنم اون هم به دلايلي که اصل اين دلايل به گذشته و مطالعه من به روي اين کارخونه برمي گرده
نمي خواهم خودم رو تبرعه کنم ولي ....

خودم هم اصلاً اهل جروبحثي که به دعوا بکشه نيستم
:p :lol:

قربان شما
MHa

×× نه مهدي جان دعوا كجا بود عزيز ;) .
با نرم افزارهاي مختلفي كار كردم ( و البته منظور از كار كردم هم كار در حد معمولي هست)گرافيكي و غير گرافيكي , و از روي عادت اين رو نگفتم.

sara_gonjeshk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عوض اين همه بحث دانلودش كنين شايد خوشتون اومد شايدم نيومد .برا من كه در حال دانلوده :rolleyes: ;)

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
فتو ايمپكت رو دارين dl ميكنين :blink:

Mehdi Hamedali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستش fireboy8766 عزيز يك بار در يك همچين شرايطي يكي از دوستامو از دست دادم نمي خواهم دوباره تكرار بشه
من هم مثل خيلي هاي ديگه خيلي از نرم افزار هاي گرافيكي و غير گرافيكي رو حتي تو سطوح بالا ياد گرفتم و هيچ ادايي در موردشون ندارم
چون من هيچ مدركي در مورد اون ها ندارم حتي من ميگم كه سواد ندارم و اين مربوط ميشه به همين موضوع

آقا شما هم ناراحت نشيد دانلود مي كنيم

قربان شما
MHa

roozbeh007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
آقا منم از فوتوایمپکت استفاده میکنم. واقعاً که نرم افزارخوبی هستش.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
راستش fireboy8766 عزيز يك بار در يك همچين شرايطي يكي از دوستامو از دست دادم نمي خواهم دوباره تكرار بشه
من هم مثل خيلي هاي ديگه خيلي از نرم افزار هاي گرافيكي و غير گرافيكي رو حتي تو سطوح بالا ياد گرفتم و هيچ ادايي در موردشون ندارم
چون من هيچ مدركي در مورد اون ها ندارم حتي من ميگم كه سواد ندارم و اين مربوط ميشه به همين موضوع

آقا شما هم ناراحت نشيد دانلود مي كنيم

قربان شما
MHa

شما خودتون هم ميدونيد براي ينطور كارها نياز به مدرك نيست. ما كه شاگرديم عزيز. نگران هم نباشيد دوستان خوبي مثل شما رو از دست نخواهيم داد.
قبلا به عمو كاكو هم يه بار گفتم, اگه بين من و كسي تو پرشين يا جاي ديگه اي صحبتي چيزي هست كاملا دوستانه هست و خيلي خوب. اگر موردي هم بوده سو’ تفاهم بوده چون همونطور كه ميدونيد در يه همچين جاهايي و محيط هاي چت به دلايلي كه ميدونيد امكان به وجود اومدن سو’ تفاهم بسيار زياده و خوب من باز هم ميگم. اگه چيزي بوده قصد جسارت يا ناراحت كردن كسي رو نداشتم. انشالله در اين محيط خوب با هم و در كنار هم هستيم. كه بتونيم از دوستاني مثل شما چيز ياد بگيريم اگر كه اطلاعات خودتون رو در اختار ما بزارين ما استفاده ميكنيم. هم شما و هم بقيه دوستان.
موفق و پيروز باشي دوست من :)

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
خوب براي اينكه محيط عوض شه و ما هم چيزي ياد بگيريم , نظرم اين هست كه در مورد نرم افزارهاي گرافيكي با هم گپي داشته باشيم چون اينطوري با چيزهايي كه كار نكرديم آشنا بشيم. ميتونيم از نرم افزار ها قسمتهاييش رو عكس بگيريم و بزاريم اينجا. من چون خودم نياز دارم با نرم افراري كه كار نكردم آشنا بشم و قابليتهاشون رو بدونم.
نظر شما چيه مهدي جان؟

بالا