آژانس هواپیماییexchanging

پارتیشن بندی هارد 1 ترا با ویندوز 7

شروع موضوع توسط skyeagle ‏20 فوریه 2010 در انجمن سیستمهای عامل

1. skyeagle

skyeagle کاربر فعال سخت افزار و عکاسی کاربر فعال

با سلام
    دوستان یک هارد 1 ترا گرفتم خواستم با ویندوز7 پارتیشن بندی کنم :
    50 تا برای C گذاشتم و برای بقیه خواستم چند تا 200 تایی داشته باشم اما وقتی 2تا پاتیشن ساختم مابقی فضای باقی مونده که حدود 500 تا بود رو اجازه نمیداد پاتیشن بندی بشه
    نمیدونم کلا ساختار و مدل این ویندوز برای پارتیشن بندی اینجوریه یا من اشتباهی انجام دادم
    اگر ممکنه کمکم کنید
    در ضمن مشکلی پیش نمیاد اگه با ایکس پی فرمت کنم و بعد روش7 بریزم؟
    چون توی 7 100 مگ کنار میگذاره و ایکس پی حدود 8 تا

2. igimax

igimax کاربر فعال کامپیوتر

سلام skyeagle عزيز [​IMG]

. اصولن ويندوز 7 نبايد مشكلي داشته باشه!! احتمالن اشتباهي كرديد! در هر صورت مشكلي نيست! شما در همان پارتيشن 50 تايي (Primary) ويندوز 7 خودتان را نصب نماييد، سپس در درون ويندوز يك برنامه مديريت پارتيشن نصب نماييد، مثلن Acronis يا Paragon يا EasyUS و .... اگر ويندوز 7 شما 32 بيتي هست مي‌توانيد از نسخه مجاني EasyUS استفاده نماييد.

. معمولن كار با برنامه‌هاي مديريت پارتيشن راحتتر از كار با برنامه‌هاي مديريت پارتيشن سيستم عامل‌ها هست، همچنين داراي امكانات بيشتري هم هستند....

موفق باشيد. [​IMG]

خداحافظ
    IgImAx
    88/12/01
    [​IMG] [​IMG]

3. ghazal-m

ghazal-m Registered User

از نرم افزار Paragon Partition Manager که بصورت بوتبل هست استفاده کن کار باهاش خیلی راحت هست و می تونی به راحتی پارتیشنهای هارد رو تغییر یا ایجاد کنی . بوتیبل این برنامه رو مجموعه نرم افزار کینگ هست لینک دانلودشو اگه کسی دار بذاره

4. skyeagle

دوستان ممنونم

راستش کار خاصی در تنظیمات نبود اما وقتی کل ظرفیت رو بجز 900 گیگ برای c اختصاص دادم تنها 2 تا 200 گیگی ساختم و فضای باقیمونده رو اجازه نمیداد تقسیم کنم
    البته 2 تا دیگه از دوستانم هم این مشکل رو داشتند و مجبور شدند با مقادیر دیگه ای پارتیشن بندی کنند

اما 2 تا مسئله یکی اینکه خود سایت وسترن یه نرم افزار داده که باهاش اینکارو انجام بدم- شما باهاش آشنا هستید؟ کلا خوبه یا نه؟ اگه بعدا با مشکلی بر بخورم در بازیابی فایلها با مشکلی روبرو نمیشم؟/
    دیگه اینکه من الان با ایکس پی پارتیشن بندی کردم اما اگه همینجوری رو C ویندوز 7 نصب کنم با توجه به تفاوت سایز allocation unit در این 2 ویندوز مشکلی پیش نمیاد؟

از راهنماییتون خیلی ممنونم

5. igimax

سلام skyeagle عزيز [​IMG]

. محم نيست با چي پارتيشن بندي نماييد، اون هم يك برنامه مديريت پارتيشن ساده هست....
    . allocation unit در زمان فرمت تعيين مي‌شود و نه در زمان پارتيشن بندي، پس زماني كه شروع به نصب ويندوز 7 نموديد، در صفحه كه مي‌خواهيد پارتيشن را انتخاب نماييد، بگيد كه كامل فرمت كنه پارتيشن‌ رو.... بعدش تنظيم هر allocation unit-اي مشكلي براي برنامه‌هاي بازيافت ايجاد نمي‌كنه. بهترين كار براي يك بازيافت موفقة مرتب سازي پارتيشنظها هست(Defragment)

موفق باشيد. [​IMG]

خداحافظ
    IgImAx
    88/12/01
    [​IMG] [​IMG]

6. Asadi

Asadi Registered User

در کل ویندوز 7 بیشتر از 3 تا پارتیشن نمی سازه! چند بار با این مسئله برخورد کردم....
    راه حل هم استفاده از نرم افزار های پارتیشن بندی هست...که کم هم نیستند. به قول استاد igimax نوعش مهم نیست.... :)

behzadbz از این نوشته تشکر کرده است.
  7. appbannerkhuniresbanner
  8. skyeagle

از هر دونفرتون ممنونم واقعا لطف کردید

9. hzajkani

hzajkani کاربر تازه وارد

سلام دوستان من یه لب تاب اچ پی دارم که هاردش 58 گیگ پارتیشن بندی نشده ، وقتی میرم توی device manager
    در داخل خود ویندوز و گزینه new simple volume رو میزنم و در ادامه next ها رو میزنم در پایان این اررور رو میده :
    there is no enough space available on the disk(s) to complete this operation

ایم هم تصویر این ارور :

My error.jpg

10. igimax

سلام shervin جان [​IMG]

. در ابتدا ورودتان را به فروم PT تبريك عرض مي‌كنم. دوست عزيز تاپيك مربوط به پارتيشنبندي اين است.

. ميشه يه عكس از Disk Management خود در اينجل بگذاريد!؟ يا از اون بهتر يك عكس از يك برنامه مديريت پارتيشن مثل مثلن Acronis يا Paragon يا EasyUS و ....

. شما مطمعن هستيد كه اون 58GB پارتيشن Unallocated است؟! (يعني آدرسي دهي نشده) ممكنه اون پارتيشن Backup لپتاپتان باشد!؟ معمولن چنين پارتيشن‌هايي در ابتداي هاردديسك و قبل از پارتيشن ويندوز قرار دارد.(معمولن و نه هميشه)

موفق باشيد. [​IMG]

خداحافظ
    IgImAx
    90/06/09
    [​IMG] [​IMG]

11. reza vir

reza vir کاربر تازه وارد

کلا در ویندوز 7 به بالا شما نمیتونی تعداد زیادی درایو perimery بسازی باید یک یا دو تا برای سیستم عاملات بسازی بقیه رو extended کن میتونی 1000 تا درایو بسازی و هیچ محدودیتی نداری . اون فضایی هم که گفتی 8 مگ اکس پی میگرفت و اینجا 100 میگیره فضای mbr هارد هست که امار ایندکس فایل ها و تعداد پارتیشن ها و .... درون اون هست .
    موفق باشی

12. skyeagle

با سلام
    دوست عزیز کلی جا خوردم اصلا یادم نمیومد این پست رو زده باشم که الان شما نقل قول کردید فکر کردم اشتباهی شده
    تا اینکه به تاریخش نگاه کردم دیدم برای 6 سال پیش بوده خخخخخخ
    زیر خاکی در آوردید ها ;)