برگزیده های پرشین تولز

پارتیشن بندی هارد 1 ترا با ویندوز 7

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
دوستان یک هارد 1 ترا گرفتم خواستم با ویندوز7 پارتیشن بندی کنم :
50 تا برای C گذاشتم و برای بقیه خواستم چند تا 200 تایی داشته باشم اما وقتی 2تا پاتیشن ساختم مابقی فضای باقی مونده که حدود 500 تا بود رو اجازه نمیداد پاتیشن بندی بشه
نمیدونم کلا ساختار و مدل این ویندوز برای پارتیشن بندی اینجوریه یا من اشتباهی انجام دادم
اگر ممکنه کمکم کنید
در ضمن مشکلی پیش نمیاد اگه با ایکس پی فرمت کنم و بعد روش7 بریزم؟
چون توی 7 100 مگ کنار میگذاره و ایکس پی حدود 8 تا

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام skyeagle عزيز
animsmilysmile.gif

. اصولن ويندوز 7 نبايد مشكلي داشته باشه!! احتمالن اشتباهي كرديد! در هر صورت مشكلي نيست! شما در همان پارتيشن 50 تايي (Primary) ويندوز 7 خودتان را نصب نماييد، سپس در درون ويندوز يك برنامه مديريت پارتيشن نصب نماييد، مثلن Acronis يا Paragon يا EasyUS و .... اگر ويندوز 7 شما 32 بيتي هست مي‌توانيد از نسخه مجاني EasyUS استفاده نماييد.

. معمولن كار با برنامه‌هاي مديريت پارتيشن راحتتر از كار با برنامه‌هاي مديريت پارتيشن سيستم عامل‌ها هست، همچنين داراي امكانات بيشتري هم هستند....

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/01
26.gif
103.gif

ghazal-m

Registered User
لایک‌ها
42
از نرم افزار Paragon Partition Manager که بصورت بوتبل هست استفاده کن کار باهاش خیلی راحت هست و می تونی به راحتی پارتیشنهای هارد رو تغییر یا ایجاد کنی . بوتیبل این برنامه رو مجموعه نرم افزار کینگ هست لینک دانلودشو اگه کسی دار بذاره

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
دوستان ممنونم

راستش کار خاصی در تنظیمات نبود اما وقتی کل ظرفیت رو بجز 900 گیگ برای c اختصاص دادم تنها 2 تا 200 گیگی ساختم و فضای باقیمونده رو اجازه نمیداد تقسیم کنم
البته 2 تا دیگه از دوستانم هم این مشکل رو داشتند و مجبور شدند با مقادیر دیگه ای پارتیشن بندی کنند

اما 2 تا مسئله یکی اینکه خود سایت وسترن یه نرم افزار داده که باهاش اینکارو انجام بدم- شما باهاش آشنا هستید؟ کلا خوبه یا نه؟ اگه بعدا با مشکلی بر بخورم در بازیابی فایلها با مشکلی روبرو نمیشم؟/
دیگه اینکه من الان با ایکس پی پارتیشن بندی کردم اما اگه همینجوری رو C ویندوز 7 نصب کنم با توجه به تفاوت سایز allocation unit در این 2 ویندوز مشکلی پیش نمیاد؟

از راهنماییتون خیلی ممنونم

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام skyeagle عزيز
animsmilysmile.gif

یکی اینکه خود سایت وسترن یه نرم افزار داده که باهاش اینکارو انجام بدم- شما باهاش آشنا هستید؟ کلا خوبه یا نه؟ اگه بعدا با مشکلی بر بخورم در بازیابی فایلها با مشکلی روبرو نمیشم؟/
. محم نيست با چي پارتيشن بندي نماييد، اون هم يك برنامه مديريت پارتيشن ساده هست....
دیگه اینکه من الان با ایکس پی پارتیشن بندی کردم اما اگه همینجوری رو C ویندوز 7 نصب کنم با توجه به تفاوت سایز allocation unit در این 2 ویندوز مشکلی پیش نمیاد؟
. allocation unit در زمان فرمت تعيين مي‌شود و نه در زمان پارتيشن بندي، پس زماني كه شروع به نصب ويندوز 7 نموديد، در صفحه كه مي‌خواهيد پارتيشن را انتخاب نماييد، بگيد كه كامل فرمت كنه پارتيشن‌ رو.... بعدش تنظيم هر allocation unit-اي مشكلي براي برنامه‌هاي بازيافت ايجاد نمي‌كنه. بهترين كار براي يك بازيافت موفقة مرتب سازي پارتيشنظها هست(Defragment)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
88/12/01
26.gif
103.gif

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
50 تا برای C گذاشتم و برای بقیه خواستم چند تا 200 تایی داشته باشم اما وقتی 2تا پاتیشن ساختم مابقی فضای باقی مونده که حدود 500 تا بود رو اجازه نمیداد پاتیشن بندی بشه
نمیدونم کلا ساختار و مدل این ویندوز برای پارتیشن بندی اینجوریه یا من اشتباهی انجام دادم
در کل ویندوز 7 بیشتر از 3 تا پارتیشن نمی سازه! چند بار با این مسئله برخورد کردم....
راه حل هم استفاده از نرم افزار های پارتیشن بندی هست...که کم هم نیستند. به قول استاد igimax نوعش مهم نیست.... :)

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
از هر دونفرتون ممنونم واقعا لطف کردید

hzajkani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من یه لب تاب اچ پی دارم که هاردش 58 گیگ پارتیشن بندی نشده ، وقتی میرم توی device manager
در داخل خود ویندوز و گزینه new simple volume رو میزنم و در ادامه next ها رو میزنم در پایان این اررور رو میده :
there is no enough space available on the disk(s) to complete this operation

ایم هم تصویر این ارور :

My error.jpg

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام shervin جان
1.gif

. در ابتدا ورودتان را به فروم PT تبريك عرض مي‌كنم. دوست عزيز تاپيك مربوط به پارتيشنبندي اين است.

سلام دوستان من یه لب تاب اچ پی دارم که هاردش 58 گیگ پارتیشن بندی نشده ...
. ميشه يه عكس از Disk Management خود در اينجل بگذاريد!؟ يا از اون بهتر يك عكس از يك برنامه مديريت پارتيشن مثل مثلن Acronis يا Paragon يا EasyUS و ....

. شما مطمعن هستيد كه اون 58GB پارتيشن Unallocated است؟! (يعني آدرسي دهي نشده) ممكنه اون پارتيشن Backup لپتاپتان باشد!؟ معمولن چنين پارتيشن‌هايي در ابتداي هاردديسك و قبل از پارتيشن ويندوز قرار دارد.(معمولن و نه هميشه)

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
90/06/09
26.gif
103.gif

reza vir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
اگر ممکنه کمکم کنید
در ضمن مشکلی پیش نمیاد اگه با ایکس پی فرمت کنم و بعد روش7 بریزم؟
چون توی 7 100 مگ کنار میگذاره و ایکس پی حدود 8 تا

کلا در ویندوز 7 به بالا شما نمیتونی تعداد زیادی درایو perimery بسازی باید یک یا دو تا برای سیستم عاملات بسازی بقیه رو extended کن میتونی 1000 تا درایو بسازی و هیچ محدودیتی نداری . اون فضایی هم که گفتی 8 مگ اکس پی میگرفت و اینجا 100 میگیره فضای mbr هارد هست که امار ایندکس فایل ها و تعداد پارتیشن ها و .... درون اون هست .
موفق باشی

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
کلا در ویندوز 7 به بالا شما نمیتونی تعداد زیادی درایو perimery بسازی باید یک یا دو تا برای سیستم عاملات بسازی بقیه رو extended کن میتونی 1000 تا درایو بسازی و هیچ محدودیتی نداری . اون فضایی هم که گفتی 8 مگ اکس پی میگرفت و اینجا 100 میگیره فضای mbr هارد هست که امار ایندکس فایل ها و تعداد پارتیشن ها و .... درون اون هست .
موفق باشی
با سلام
دوست عزیز کلی جا خوردم اصلا یادم نمیومد این پست رو زده باشم که الان شما نقل قول کردید فکر کردم اشتباهی شده
تا اینکه به تاریخش نگاه کردم دیدم برای 6 سال پیش بوده خخخخخخ
زیر خاکی در آوردید ها ;)

بالا