برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ در مورد گیاهان : خرید و نگهداری

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
نکته این‌که خوشبختانه امسال برف اومده و این از نظر سال پرآب خیلییی خوب هست و باید سپاس‌گزار بود ولی شانس ما هم هست/ از زمانی که برف اومده همین طور نگران هستم. چون نهال های من یک ساله هستند و اسفند سال پیش کاشته شدند. دور نهال‌های میهوه پلاستیک و پارچه کشدم ولی دور نهال های سرو هیچ چیزی نکشیدم. نمی دونم دوام میارن یا نه چون دمای درچه به زیر -5 هم می رسه اونجا

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
سلام..دوستان گلدون کاکتوس رو چقدر باید اب داد؟

mahemah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای تهیه گلدان آپارتمانی ، کاکتوسهای زیبا و همچنین تراریوم گل؛ می تونید از وبلاگ من دیدن کنید:
www.irangol.persianblog.ir

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
دوست
سلام..دوستان گلدون کاکتوس رو چقدر باید اب داد؟
عزیز کاکتوس ها زیاد آب نمیخوان بنابراین اگر دقت کنید اونارو توی شن و ماسه میکارن و باید بزارید خاک کاملا خشک بشن سپس اقدام به آبیاری کنید

ultraviolet90

Registered User
لایک‌ها
87
سلام من عید ۹۱ ۴ تا گلدان شمعدانی خریدم همشون ۲ ماه نکشید خشک شدند ایتدا ساقشون سیاه میشد بعد کامل ازی بین میرفتند.یدونه گل خس یوسف هم داشتم اونم دقیقا به همی درد مبتلا شد.اصلا به این نتیجه رسیدم گل به من نمیاد !
یادم ابیاری هم هر ۲ روز یکبار انجام میدادم

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
دوست

عزیز کاکتوس ها زیاد آب نمیخوان بنابراین اگر دقت کنید اونارو توی شن و ماسه میکارن و باید بزارید خاک کاملا خشک بشن سپس اقدام به آبیاری کنید
اگه زیاد اب بدیم خراب میشن؟

amycus carrow

Registered User
لایک‌ها
7,568
سلام من عید ۹۱ ۴ تا گلدان شمعدانی خریدم همشون ۲ ماه نکشید خشک شدند ایتدا ساقشون سیاه میشد بعد کامل ازی بین میرفتند.یدونه گل خس یوسف هم داشتم اونم دقیقا به همی درد مبتلا شد.اصلا به این نتیجه رسیدم گل به من نمیاد !
یادم ابیاری هم هر ۲ روز یکبار انجام میدادم

سلام

نور کافی داشتن؟
خاک مناسب بود؟

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,507
سلام
میخوام یه باغچه گوشه حیاط درست کنم در ابعاد۱.۵ متر در۷۰ سانت برای گل و یک درخت.
با شرایط زیر چه درختی بکارم:
گوشه ی حیاطه و زیاد آفتابگیر نیست .درست رشد میکنه؟
سایه خوبی داشته باشه
مثل درخت گردو زیاد شیره نداشته باشه
دمای هوا اینجا در زمستان درشب ها اغلبا منفی بیست درجه هست و توی بیشتر خونه ها گردو و بید هست ولی از گردو و بید خوشم نمیاد
و برای گل چی پیشنهاد میدید؟

Sent from my C5303 using Tapatalk

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان گرامی باغ من در دامنه‌ی کوه هست و خاک این منطقه سنگ‌های زیادی داره و... من پارسال یک سری درخت‌های گوناگون کاشتم. بدبختانه در اون زمان نتونستم به خاک گوده‌ها کود آنچنلانی و کود برگ بیافزایم که خاک به خوبی پوک بشه.
امسال گرداگرد درخت‌ها رو نزدیک به 30 سانت کندم و بیرون ریختم و خاکش رو با مخلوطی از خاک + کود گوسفندی + کود برگ نیمه پوسیده و کمی هم کود کمپوست، جایگزین کردم.

راستش تا جایی که خوندم پوک بودن خاک خیلی خوب هست برای درخت ولی اکنون این کار شدنی نیست. نمی‌تونم خاک‌های زیرین و گرداگرد ریشه رو با برگ و... پوک کنم. با این شرایط هیچ راهی برای پو کردن لایه‌های زیرین‌تر وجود نداره؟ اهمیت این کار چقدر هست؟ همین که کودها رو در سایه‌اندازه درخت خاک کنیم بسه؟

با سپاس

8ali8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
سلام
تاپییک بسیار خوبی هست ،امیدوارم این روند ادامه داشته باشه .
سایتی می خوام که نام و تصاویر تمام گونه های کاکتوس رو داشته باشه ؟

ممنون

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,507
سلام
میخوام یه باغچه گوشه حیاط درست کنم در ابعاد۱.۵ متر در۷۰ سانت برای گل و یک درخت.
با شرایط زیر چه درختی بکارم:
گوشه ی حیاطه و زیاد آفتابگیر نیست .درست رشد میکنه؟
سایه خوبی داشته باشه
مثل درخت گردو زیاد شیره نداشته باشه
دمای هوا اینجا در زمستان درشب ها اغلبا منفی بیست درجه هست و توی بیشتر خونه ها گردو و بید هست ولی از گردو و بید خوشم نمیاد
و برای گل چی پیشنهاد میدید؟

اپ

Rammstein

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
56
سلام
دوستان گلخونه ما نور زیادی جذب میکنه برای نور زیاد چه گلی پیشنهاد میکنین؟ پیچک و بامبو دووم میاره؟

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk

aat_Faryad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام:
من کارمند یه شرکت خصوصی هستم و کارم پشت میزی هست و صبح تا شب زل میزنم به مانیتور و زونکن و پرونده! واسه همین میخوام یه گلدون کوچیک رو میزی بگیرم و بذارم کنار میزم و گهگاهی نگاهش کنم تا دلم باز بشه! یه گل میخوام که خوش رنگ باشه و ساقه کوتاه و گل های جون دار داشته باشه که سریع پژمرده نشه و با محیط اداری سازگار باشه! ریشه و حجمش هم در حد همون گلدون های کوچیک سفید باشه! یه کم بزرگتر از گلدونای کاکتوسا مثلا !!

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
http://forum.persiantools.com/threads/سوال-درباره-نحوه-کاشت-بذر-گل-از-کسانی-که-تجربه-دارن.562648/
سلام
دوستان من علاقه زیادی به گل و گل کاری دارم
چند تا سوال واسم پیش آمده
من میخام در منزل و توی گلدون گل پرور بدم
میخاستم بپرسم که
سوال یک : آیا باید اول بذر گل را در یک ظرف پلاستیکی بکاریم بعد که کمی جوانه زد نشاء کنیم داخل یک گلدون بزرگتر یا بهتره از همون اول داخل گلدون اصلی باشه ؟
سوال دوم : من بذر گل میگیرم خارجی هستن و داخلشون شاید حدود 20-30 تا بذر ریز هست - میخاستم بپرسم معمولا داخل یک گلدان یا ظرف چند تا دونه بذر باید کاشت ؟ آیا باید همه را خالی کرد یا فقط دو سه تاش ؟

ممنون میشم کسانی که میدونن کمک کنن و اگر اطلاعات اضافه ای هم بود دریغ نکنن
سپاس

bham100

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
۵ دلیل برای کاشتن گل شمعدانی:

1)خیلی سخته که شما با شمعدونی موفق نشید!از این واقعیت لذت ببرید که این گل ها جاهای آفتاب گیر رو دوست دارن و اینکه این گلها دوست ندارن زیاد بهشون آب بدید!
۲)شمعدانی ها می تونن باچیدنشون دو باره تکثیر بشن،به همین راحتی!پس شما می تونید اون ها رو بچینید و دو باره بکارید تا جوانه های جدیدی ایجاد کنید.
۳)گل های شمعدانی طیف وسیعی از رایحه ها را دارند، شما شاید فکر کنید که رایحه ی شمعدانی را دوست نداشته باشین،اما آیا شما می دونستید که این گل ها رایحه های رز،لیمو، نعنا،میوه و ادویه رو دارند؟؟!
با توجه به اين كه زندگي ها همه مكانيكي شده شهر پر از دود و دمه همه افسردن اعصابا خورده
من اين تاپيك باز كردم تا در كنار اون تاپيك ماهي ها باعث بشه از اين دلمردگي بيرون بيايم
و بتونيم طبيعت لمس كنيم
از دوستاني كه به اين امر علاقمندن و يا تو خونه گل و گياه نگهداري ميكنن خواهش ميكنم بيان اينجا و تجربيات و اطلاعات مفيدشون به ما هم انتقال بدن
نميدونم مسئله به اين مهمي چرا اينجا اصلا مطرح نشده
پ . ن: از اونجاييكه من دارم ميشم مهندس زراعت و اصلاح نباتات (البته يه يسالي هست و درسته بار علميم زير خط فقره) ولي خوب اگر كسي مشكلي داشت ميتونم با استادام يا دوستاي با تجربه ترم مطرح كنم جوابشم اينجا اعلام كنم
در سایت گل فروشی رضوان مطالب بیشتری نیز مطالعه کنید
جهت خرید اینترنتی نیز میتوانید به سایت اینترنتی گل فروشی رضوان مراجعه کنید

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
سلام
می خوام توی تعدادی قوطی کنسرو لوبیا و رب گل و گیاه بکارم.
چون امکان بازیافت نیست گفتم حرکتی بکنم.
چی بکارم؟

prn

Registered User
لایک‌ها
2,769
برای خونه (یعنی نور خورشید نیست ) چی پیشنهاد میدید ؟

عسل مجید

Registered User
لایک‌ها
105
یه گل هست هم زیبا و هم با دوام من الان 7 ساله که دارمش و خیلی خوب رشد کرده هر کی می بینه میگه مصنوعیه اسمش هم پاندانوس هست واریته های مختلفی داره مال من از این نوعه
20101031780_resize.jpg
120219pa_resize.jpg

Greenten

Registered User
لایک‌ها
15
سلام . ما گل لاله عباسی کاشتیم و خوب رشد کرده اما احساس میکنم جاش کوچیکه و اینکه شبا گل میده!!! :(

بالا