برگزیده های پرشین تولز

پزشکی ورزشی

elyandryer

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
4 آگوست 2020
نوشته‌ها
8
لایک‌ها
2
سن
29
یک مطالعه جدید توسط دانشگاه جنوب دانمارک نشان می دهد که استخوان های بازیکنان فوتبال 70 ساله می تواند به اندازه استخوان های 25 ساله باشد.
بازیکنان فوتبالی که در طول زندگی خود هفته ای چند بازی می کنند، شانس خوبی برای داشتن استخوان های قوی در دوران بازنشستگی دارند. برخی حتی به اندازه افراد 25 ساله قوی هستند. به گزارش Videnskab.dk، محققان در مطالعه جدید دانشگاه جنوب دانمارک در اودنسه به این نتیجه رسیده اند.​
1202875302-fussball-dpa-3Zef.jpeg

تاثیر بازی فوتبال بر ساختار استخوان یکی از نویسندگان مطالعه جدید را شگفت زده کرد. «در تمام قسمت‌های ساختار استخوانی، افراد 70 ساله فوتبال‌آموز می‌توانند با افراد 25 ساله رقابت کنند. پیتر کروستروپ، استاد و مدیر تحقیقات موسسه ورزش در دانشگاه جنوب دانمارک، به Videnskab.dk می‌گوید: در برخی مناطق، سالمندان 7.3 درصد مواد معدنی بیشتری در استخوان‌های پا دارند. کروستروپ می‌گوید: «این افراد 70 ساله که آموزش دیده بودند، استخوان‌های قوی داشتند و این از نظر پیشگیری از پوکی استخوان جالب است.

مطالعه جدید مورد استقبال همکار پژوهشی او، بنته لانگدال، در آرهوس قرار گرفت. لنگدال می‌گوید: «نتایج جدید تأکید می‌کند که فعالیت بدنی، مانند پریدن و دویدن، برای بدن انسان مفید است». با این حال، او می‌خواهد یک چیز را روشن کند: "اگرچه بازیکنان فوتبال استخوان‌های قوی دارند، اما مسلم نیست که خطر شکستگی آنها نیز کمتر باشد."​
 

elyandryer

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
4 آگوست 2020
نوشته‌ها
8
لایک‌ها
2
سن
29
ورزش و پشت
به خصوص پس از المپیک لندن، بسیاری از مردم از خود می پرسند: آیا ورزش قتل است؟ چرا که رسانه ها اعلام کردند که یوسین بولت فوق ستاره بازی های المپیک و همچنین بسیاری از ورزشکاران سرشناس دیگر مانند ویتالی کلیچلو، ماریو بالوتلی، تیمو بول، مارک اسپیتز، میروسلاو کلوزه و یا ورزشکاران برتری که قبلا در مرکز ما با کمردرد گاهی شدید یا حتی از فتق دیسک رنج می برد.

حتی ورزشکاران برتر نیز از کمردرد در امان نیستند و از نظر آماری به اندازه هر فرد دیگری از شکایت رنج می برند. گاهی اوقات حتی بیشتر. ورزش با عملکرد بالا گاهی به معنای حداکثر استرس برای کل بدن و ارگانیسم است. به ویژه ورزشکارانی که دارای استعداد، یعنی استعداد (مانند خانوادگی یا ژنتیکی) مانند لغزش مهره هستند، می توانند در طول سالیان متمادی از طریق ورزش و آمادگی جسمانی جبران کنند، اما در اینجا نیز به دلیل استرس شدید دائمی اتفاق می افتد، دقیقاً چگونه در جمعیت عادی، گاهی اوقات کمردرد شدید، گردن درد و/یا حتی فتق دیسک.

بسیاری از خود می پرسند: چگونه ممکن است این اتفاق برای یک ورزشکار برتر خوب ورزیده بیفتد؟ پاسخ معمولاً به همان اندازه که منطقی است ساده است. ما با بسیاری از ورزشکاران رقابتی در مرکز خود رفتار می کنیم. مشکل بسیاری از ورزشکاران با عملکرد بالا و همچنین ورزشکاران تفریحی جاه طلب این است که تمرکز بیشتر بر روی قدرت پاها، قدرت بالای بدن شامل بازوها و شانه ها و کمتر بر روی عضلات شکم است. تقریباً همه ورزشکاران از عضلات پشت به طور کامل غفلت می کنند!

ماتیاس شومان-فینک قهرمان قایقرانی جهان که تحت درمان قرار گرفته است، یک مثال خوب است.در واقع می توان فرض کرد که مخصوصاً پاروزنان دارای عضلات پشت قوی هستند. پس از آزمایشی که با ما انجام دادیم، می‌توان خلاف آن را ثابت کرد. او پس از یک عمل جراحی آندوسکوپی موفق دیسک، امسال بار دیگر قهرمان جهان شد. تبریک می گویم!

دکتر عزیز. شوبرت، شومن-فینکس تمام شد! بالاخره این فصل یک عنوان قهرمانی جهان را برای من به ارمغان آورد! شنبه گذشته من و خدمه ام قهرمان جهان در هشت گانه سبک وزن در پلوووی بلغارستان شدیم! موفقیتی فوق‌العاده‌تر، زیرا من فقط سه بار در این کلاس قایق‌ها نقره کسب کرده‌ام و به‌ویژه از زمانی که مجبور بودم آخرین پیروزی یک هشت سبک وزن آلمانی در سال 2010 را در دوره توانبخشی از تلویزیون تماشا کنم! یک بار دیگر یک "غذای فکری" در مورد اینکه دیسک بین مهره ای در آن زمان چقدر خوب پیش می رفت!

کلید موفقیت مطمئناً نه تنها جراحی دیسک آندوسکوپی بود، بلکه این واقعیت بود که او پس از درمان افزایش یافت و خود را وقف ساخت عضلات پشت کرد!

نتیجه: ورزش قتل نیست! اما دوز مناسب و حرکت جبرانی و تقویت مناسب و همچنین جبران فیزیکی هدفمند مهم است. بنابراین، حتی در ورزش‌های با عملکرد بالا، می‌توان از بسیاری از کمردردها و شکایات کمر و شاید حتی فتق دیسک جلوگیری کرد. از طریق یک برنامه برگشت هدفمند!

ورزش منظم نه تنها برای قلب و گردش خون مفید است. ثابت شده است که فعالیت ورزشی با دوز مناسب از مشکلات کمر محافظت می کند، از سوی دیگر، فعالیت های ورزشی به کاهش کمردرد به طور خاص و مشکلات کمر به طور کلی کمک می کند. حتی اگر چنین اقدامات پیشگیرانه همیشه نتواند از کمردرد جلوگیری کند، جلوگیری از کمردرد به طور کلی با حرکت، حرکت، حرکت بسیار مهم است. ورزش هایی که برای مفاصل آسان هستند، مانند شنا، دوچرخه سواری و پیاده روی نوردیک، در اینجا به ویژه مناسب هستند.

در صفحات بعدی به شما نشان خواهیم داد که اگر مشکل کمر دارید کدام ورزش ها برای شما مفید است. همچنین نشان می‌دهیم که در صورت داشتن مشکلات کمر چگونه باید رفتار کنید و به‌ویژه کدام ورزش‌ها بعد از عمل کمر معنادار هستند و چه مواردی باید به طور خاص مورد توجه قرار گیرد.​
جراحی دیسک بین مهره ای در چرخه ملایم:
پزشک مونیخ، Skistar را مناسب می کند
اسکی باز سرشناس انگلیسی، توماس اس.، هفته گذشته سفری به مونیخ داشت. دلیل این کار یک تعطیلات کوتاه یا یک نمایش نبود، بلکه یک عمل دیسک آندوسکوپی با دکتر دکتر بود. مایکل شوبرت از مرکز ستون فقرات Apex مونیخ.

تشخیص "فتق دیسک کمر بزرگ" - یعنی یک حادثه در ستون فقرات کمر - برای ورزشکاری حرفه ای مانند توماس اس (39) دوچندان چشمگیر است: نه تنها فعالیت های زندگی خصوصی، بلکه تمرین شغل او نیز می تواند به طور قابل توجهی مختل شود. .

این مربی بین‌المللی اسکی و یکی از بهترین اسکی‌بازان حرفه‌ای خارج از پیست، یک روز قبل از تولدش به مرکز Apex Spine در مونیخ سفر کرد تا زیر چاقوی دکتر قرار بگیرد. به خوابیدن مایکل شوبرت. او ستاره اسکی را با بی حسی موضعی با خواب گرگ و میش از طریق برداشتن فتق دیسک آندوسکوپی - جراحی دیسک آندوسکوپی با موفقیت جراحی کرد. اسمیت تنها پس از یک شب در بیمارستان توانست در روز تولدش به خانه بازگردد. ورزشکار حرفه ای باید به مدت دو هفته از کرست حمایتی استفاده کند، در شش هفته دیگر می تواند به پیست بازگردد.

توماس اس سلامتی خود را در دستان مجرب دکتر قرار داد. شوبرت، که ملایم ترین عمل جراحی دیسک در جهان را در مرکز ستون فقرات مونیخ انجام می دهد - بدون بیهوشی عمومی. دکتر جراح ستون فقرات می گوید: به لطف این روش جراحی منحصر به فرد، فتق دیسک در ستون فقرات گردن، قفسه سینه و کمر می تواند با ملایمت تر و با خطر کمتری نسبت به قبل ترمیم شود. مایکل شوبرت به جای یک روش باز با برش پنج تا هشت سانتی متری، یک برش حداقل برای یک لوله کار با ضخامت 6.5 میلی متر در روش جدید کافی است. قسمت لیز خورده دیسک بین مهره ای در عرض 30 تا 45 دقیقه با ابزارهای کوچک برداشته می شود. متخصص ستون فقرات میکروابزارهای جراحی لازم را خودش ابداع کرد.

توماس اس تنها ورزشکار حرفه ای شناخته شده ای نیست که از دکتر الهام گرفته شده است. شوبرت به این شکل با آن برخورد کرد. ماتیاس شومان فینک قهرمان آلمانی قایقرانی جهان نیز در سال 2010 در آخرین سطح دیسک دچار فتق شدید دیسک شد. هر روش معمولی شکست خورد، توانبخشی کمکی نکرد - تا زمانی که او روی میز عمل دکتر نشست. شوبرت دراز کشید. این ورزشکار امروز بار دیگر در مسابقات قهرمانی قایقرانی جهان در بلد، اسلوونی، بار دیگر در کنار هم تیمی هایش در 4 نفره سبک وزن نشان داد که چقدر آماده است. این تیم به نیمه نهایی جام جهانی راه یافت.

در تقریبا 5000 بیمار، دکتر. مایکل شوبرت قبلاً با موفقیت از این روش جراحی اندوسکوپی کم تهاجمی دیسک استفاده کرده است. از آنجایی که هیچ درمان بعدی پیچیده، اقامت طولانی مدت در بیمارستان و توقف طولانی در زندگی حرفه ای وجود ندارد، هزینه های درمان نیز چندین برابر کمتر از عمل های دیسک معمولی است.
 

elyandryer

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
4 آگوست 2020
نوشته‌ها
8
لایک‌ها
2
سن
29
شما فقط می توانید به میله های پروتئینی فکر کنید؟ بله، بارها قطعا یکی از موفق ترین و محبوب ترین میان وعده ها برای طرفداران تناسب اندام هستند. از نوار کم کربوهیدرات بدون قند گرفته تا نوار پروتئینی کلاسیک گرفته تا نوار انرژی با کافئین از Guarana & Co. برای افزایش کمی انرژی در این بین. می توانید میله ها را به عنوان یک میان وعده قبل یا بعد از تمرین در زندگی روزمره خود بگنجانید و همیشه آنها را در دست داشته باشید.

اما اکنون انتخاب های بسیار بیشتری در قفسه میان وعده ها، به خصوص آنلاین وجود دارد. اما کدام محصولات واقعا خوشمزه و قابل توصیه هستند؟ از طرف ما، موسسه تحقیقات بازار مستقل Statista از بیش از 4600 نفر در مورد تمایل آنها برای توصیه به ما در زمینه "تغذیه ورزشی" سوال کرد. یکی از 5 دسته نظرسنجی مربوط به تنقلات و بارها است. کاربران رای دادند که با چه مارک هایی آشنا هستند و کدام را توصیه می کنند.

ما برخی از برندگان و تنقلات تناسب اندام مورد علاقه آنها را در اینجا برای شما گردآوری کرده ایم.

1. وافل کرانچی پروتئین از MyProtein
برند MyProtein در نظرسنجی ما امتیاز خوبی کسب کرد و 5 ستاره از کاربران دریافت کرد. علاوه بر پروتئین ها و مکمل ها، میان وعده های زیادی نیز در اینجا خواهید یافت. برجسته مطلق ما در این محدوده: وافل پروتئینی ترد، که در 5 طعم مختلف موجود است. هر بسته (2 وافل) 15 گرم پروتئین در بین وعده های غذایی و فقط حدود 5 گرم شکر برای شما فراهم می کند. این حدود 60 درصد شکر کمتر از محصولات مشابه است.

2. پودینگ پروتئین توسط ESN
شاید در حال حاضر یک پودر پروتئین یا مکمل های پروتئینی با نام تجاری ESN در خانه داشته باشید، زیرا این محصولات به دلایلی جزو محبوب ترین محصولات در آمازون هستند. اما ESN می تواند کارهای بیشتری انجام دهد - از جمله تنقلات تناسب اندام. مانند پودینگ پروتئینی (از 12.90 یورو) در شکلات یا وانیل. می توانید از آن برای تهیه دسر کم کالری و پروتئین بالا در کمترین زمان استفاده کنید.

به عنوان یک جایگزین ثابت، می‌توانید کوارک، ماست و شرکت کم‌چرب را با قطره‌های طعم (از 6.99 یورو) ارتقا دهید. طعم های بدون کالری با پیپت دوز می شوند و طعم و شیرینی بیشتری به کوارک خسته کننده می دهند.


3. کوکی های پروتئینی از منابع غذایی
آیا عاشق بیسکویت هستید، اما همیشه وقتی در حال حرکت هستید یک بسته کامل را از بین ببرید؟ مشکلی نیست، زیرا کوکی پروتئینی از فوداسپرینگ (رده بندی 5 ستاره) به صورت جداگانه بسته بندی می شود. بنابراین هیولای کوکی درونی شما هیچ شانسی برای تشدید ندارد. با این حال، هوس شما برای شیرینی جات ارضا خواهد شد، زیرا بیسکویت XXL بخش اضافی پروتئین را فراهم می کند که شما را سیر می کند. این به شما بستگی دارد که ترجیح می دهید میان وعده «بادام شکلاتی سفید» بخورید یا کوکی «تراشه شکلاتی» را استنشاق کنید.


KIRAYONAK YULIYA / Shutterstock.com
کوکی های پروتئینی میل شما به شیرینی را برطرف می کند
آیا یک بیسکویت کامل برای شما زیاد است؟ گاهی یک تکه کوچک شکلات یا یک قاشق خامه شکلاتی برای رفع هوس شدید شیرینی کافی است. سپس خودتان را با یک قاشق خامه پروتئینی که در انواع مختلف خوشمزه مانند پسته در چشمه های غذا در دسترس است، پذیرایی کنید.

4. Nut Butter Bar توسط CLIF Bar
برند CLIF یکی از بهترین توصیه های کاربران مورد بررسی بود. علاوه بر میله‌های انرژی‌زای کلاسیک و گیاهی مبتنی بر جو، اکنون نوار Nut Butter نیز برای همه طرفداران کره بادام‌زمینی وجود دارد. به لطف پروتئین نخود و بلغور جو دوسر، می‌توانید در هر بار ۷ گرم پروتئین مصرف کنید و انرژی خود را افزایش دهید. مرحله. اگر نمی‌توانید بین این سه نوع تصمیم بگیرید، می‌توانید همه انواع را با وجدان راحت سفارش دهید: کره بادام زمینی (از 26.91 یورو)، کره شکلات و بادام زمینی (از 26.00 یورو) یا کره شکلات و فندق. (از 23.50 یورو)

5. چیپس با پروتئین بالا از Layenberger
Layenberger توانست در نظرسنجی ما به 5 ستاره دست یابد. چیپس با پروتئین بالا (از 2.79 یورو) پرفروش ترین میان وعده های پروتئینی آمازون با بیش از 40 درصد پروتئین و محتوای چربی و کربوهیدرات کاهش یافته است. شما می توانید بین انواع پاپریکا، فلفل قرمز داغ و شیرین و کرم و پیاز خاردار یکی را انتخاب کنید.

اتفاقاً، Layenberger نه تنها تنقلات پروتئینی سالم مانند چیپس و بارها را می فروشد، بلکه پودر پروتئین یا مخلوط موسلی مانند موسلی پروتئین 3K (از 9.99 یورو) را نیز می فروشد که البته می توانید به عنوان یک میان وعده کوچک نیز از آن لذت ببرید.

6. میله های پروتئینی از کورنی
کورنی علاوه بر موسلی بارهای خود، اکنون انواع اسنک های متعدد دیگری نیز در بازار دارد، مانند بارهای انرژی و "بار پروتئین شما" با 30 درصد پروتئین. مورد علاقه ما: نوار با شکلات سفید "وانیل سفید کرانچ (از 19.08 یورو)". شما می توانید یک جعبه نمونه با هر 3 نوع خوشمزه را در اینجا سفارش دهید (از 5.07 یورو). کورنی در نظرسنجی ما به شدت توصیه شد و امتیاز 5 ستاره را دریافت کرد.

7. HEJ Bar Mix Pack
انتخاب نوار در HEJ بزرگ است، لیست مواد تشکیل دهنده کوتاه است - ما آن را دوست داریم. علاوه بر دو میله پروتئینی مختلف با شکر کمی، ما به ویژه تحت تاثیر نیش طبیعی آجیلی هستیم (از 23.49 یورو). آنها پاسخ مناسبی برای کسادی بعدازظهر شما هستند، زیرا میل شما به شیرینی را بدون هیچ موردی برآورده می کنند.​
 

elyandryer

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
4 آگوست 2020
نوشته‌ها
8
لایک‌ها
2
سن
29
مت ویتمور بعد از تمرین، یک پیمانه شیر در گلویش می ریزد. این مربی 25 ساله تناسب اندام اهل لندن می گوید: «این برای من یک ویژگی تقریباً مذهبی دارد. او مراسم شیر را حدود ده سال پیش آغاز کرد، زمانی که پول مکمل های پروتئینی گران قیمت را نداشت. ویتمور می‌گوید: «با شیر، من سریع‌تر بهبود پیدا می‌کنم و احساس خوبی دارم. دانشمندان اکنون آنچه ویتمور از روی تجربه استدلال می کند تأیید می کنند: شیر به همان اندازه خوب است، اگر نگوییم بهتر از نوشیدنی های ورزشی که ورزشکاران بعد از تمرین برای خود می ریزند.

کازئین و آب پنیر - رویایی برای عضلات

فواید شیر برای سلامتی - با کربوهیدرات ها، الکترولیت ها یا کلسیم - مدت هاست که مورد بحث قرار نگرفته است. اما ورزشکاران بیشترین علاقه را به دو پروتئین تحریک کننده بازسازی عضلات دارند: کازئین و آب پنیر. چون دویدن، دوچرخه سواری یا فوتبال اهمیتی ندارد: ماهیچه ها در حین ورزش شدید آسیب می بینند. برای بازسازی سریع آنها، بدن به کازئین و آب پنیر نیاز دارد. گلنیس جونز تأکید می کند که این باعث می شود شیر به نوشیدنی ورزشی ایده آل تبدیل شود. این محقق تغذیه در شورای تحقیقات پزشکی بریتانیا می گوید: شیر بلوک های ساختمانی برای ساخت عضلات جدید را فراهم می کند. بنابراین، در حالی که نوشیدYoung-man-drinking-a-glass-of-milk-clos.jpegنی‌های ورزشی جایگزین کربوهیدرات‌ها و الکترولیت‌های مورد استفاده می‌شوند، مواد مغذی مورد نیاز ماهیچه‌ها برای بازیابی را فراهم نمی‌کنند.

مزایای شیر در مقایسه با سایر نوشیدنی های ورزشی چیست؟

نشان دادن
بیشترین خوانده شده
شاه چارلز و خواهران و برادرانش: آیا هیچ یک از آنها در گذشته در یک نقشه سلطنتی نقش داشته اند؟
آیا باید از شاه شدن چارلز جلوگیری کرد؟
رمضان قدیروف از مخالفان وجدان روسی انتقاد کرد، اما نمی‌خواهد نیروهای چچنی خود را به جنگ اوکراین بفرستد.
قدیروف از فراریان شکایت می کند، اما هیچ سربازی نمی فرستد
علیشیر عثمانوف و یکی از ویلاهایش در Tegernsee: میلیاردر روسی می خواهد علیه اتهامات وارد عمل شود.
الیگارش Tegernsee به یورش به ویلاهایش پاسخ می دهد
با این حال، اینکه آیا شیر واقعاً بهتر از نوشیدنی های ورزشی عمل می کند قابل بحث است. اما کوکبرن، سرپرست این مطالعه از دانشگاه نورثومبریا در انگلستان، می گوید: «نوع کربوهیدرات ها و مواد مغذی مهم ترین آنها هستند. کوکبرن به ورزشکاران توصیه می کند بلافاصله پس از ورزش شیر بنوشند. او می گوید: «ورزش ساختارهای پروتئینی ماهیچه ها را از بین می برد، اما تنها پس از 24 تا 48 ساعت. اگر بلافاصله بعد از ورزش مصرف شود، ماهیچه ها می توانند شیر را زود جذب کنند و از این آسیب جلوگیری کنند. حتی اگر ورزشکاران مجبور باشند چندین بار در روز عملکرد بالایی داشته باشند، شیر باعث بازسازی می شود.

شیر برای مدت طولانی تری شما را سیر می کند

محققان دانشگاه لافبورو معتقدند که شیر کم چرب در جایگزینی مایعات از دست رفته نیز نسبت به نوشیدنی های ورزشی برتری دارد. از یک طرف، نوشیدنی حاوی مقدار زیادی الکترولیت است. علاوه بر این، در مقایسه با نوشیدنی های ورزشی، معده با شیر کندتر تخلیه می شود، بنابراین بدن مدت طولانی تری هیدراته می شود. مزیت دیگر: گفته می شود نسبت مواد مغذی فردی بهتر از مکمل ها یا شیر سویا است. این به کاهش چربی و ساخت توده عضلانی کمک می کند.

همه دانشمندان در مورد شیر متقاعد نشده اند

اما صداهای هشدار دهنده نیز وجود دارد. کاترین کالینز، سخنگوی انجمن **** غذایی بریتانیا، اذعان می کند که شیر ممکن است برای ورزشکارانی که هزاران کالری در روز می سوزانند، فوایدی داشته باشد. اما افرادی که به طور منظم به باشگاه می روند باید به جای آن از نوشیدنی های ورزشی یا آب استفاده کنند. او می گوید: "اگر می خواهید وزن کم کنید، آب بعد از تمرین احتمالا کافی است." و حتی بزرگترین حامیان شیر اذعان می کنند که شیر نمی تواند جایگزین نوشیدنی های ورزشی شود. دقیقاً به دلیل سختی هضم شیر، نباید در حین تمرین مصرف شود.
 

elyandryer

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
4 آگوست 2020
نوشته‌ها
8
لایک‌ها
2
سن
29
1. عسل: جایگزین قند سالم؟
قبل از اینکه بتوانید بگویید عسل سالم است، باید نگاهی به آنچه در آب نبات وجود دارد بیندازید.

عسل زنبور عسل یک غذای طبیعی، بدون چربی و مواد خطرناک مانند کلسترول یا پورین است، اما همچنین حاوی فیبر یا پروتئین نیست. عسل با حدود 320 کیلو کالری در هر 100 گرم، دقیقاً یک محصول لاغری نیست و فروکتوز موجود در آن نیز اثر اشتها آوری دارد - که می تواند برای افرادی که می خواهند وزن اضافه کنند، یک مزیت باشد.

مانند شکر، عسل عمدتاً حاوی قند انگور (گلوکز) و قند میوه (فروکتوز) است: 80 درصد عسل از این قندها تشکیل شده است و 20 درصد باقیمانده آب است.

به همین دلیل است که عسل باعث پوسیدگی دندان ها می شود و حتی از شکر سفید یا قهوه ای برای دندان ها مضرتر است زیرا به دلیل ماهیت چسبناکش مدت بیشتری به آن می چسبد. مانند شکر، بنابراین فقط باید به مقدار کم مصرف شود. اگر می خواهید مصرف قند خود را در زندگی روزمره کاهش دهید، Zuckerfrei! دوره آنلاین با دکتر. در این مورد از ریدل حمایت کنید.

انجمن آلمان برای تغذیه (DGE) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می کنند که مصرف شکر آزاد را به کمتر از ده درصد کل انرژی دریافتی، از جمله عسل محدود کنید (1).


31402pg.jpeg
واقعا چه غذاهایی برای دندان شما مفید است؟

غذاهایی که باید زیاد جویده شوند و به دندان نچسبند، برای دندان‌های شما مفید هستند، مانند محصولات غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات. غذای خام اثر پاک‌کنندگی دارد و جریان بزاق را تحریک می‌کند. دکتر دندانپزشک می گوید، دندان ها را تمیز می کند. کیتی داسترهفت

عسل علیرغم کم بودن ویتامین ها و مواد معدنی، سالم است زیرا حاوی برخی ترکیبات فعال زیستی و آنتی اکسیدان است. یک اثر مفید به اینهیبین ها، گروهی از عوامل ضد التهابی (آنزیم ها، رزین ها، فلاونوئیدها) نسبت داده می شود. با این حال، این مواد فعال سالم از دمای 40 درجه بی اثر می شوند.

کارشناسان می توانند با استفاده از مقدار HMF متوجه شوند که عسل چقدر تازه و طبیعی است. هر چه مقدار محصول تجزیه هیدروکسی متیل فورفورال (HMF) کمتری را در عسل تشخیص دهید، کیفیت بهتر و محتوای مواد شفابخش بالاتری دارد.

توجه داشته باشید!
عسل نسبت به شکر سفره کالری کمتری دارد، اما همچنین باعث پوسیدگی دندان می شود و می تواند اشتها را تحریک کند. با این وجود، عسل سالم است زیرا حاوی آنزیم های ضد التهابی است.
2. عسل حاوی آنتی اکسیدان های مهمی است
آنتی اکسیدان های مهم زیادی در عسل وجود دارد، از جمله فنل ها، آنزیم ها و مواد گیاهی مانند فلاونوئیدها و اسیدهای آلی. این ترکیب از مواد باعث سلامت عسل می شود. آنتی اکسیدان ها می توانند خطر سکته مغزی و حمله قلبی، برخی سرطان ها را کاهش دهند و تأثیر مثبتی بر بینایی داشته باشند (2).

فشار خون بالا می تواند باعث بیماری قلبی شود - آنتی اکسیدان های موجود در عسل می توانند فشار خون را کاهش دهند و به گشاد شدن بهتر شریان ها کمک کنند. این باعث افزایش جریان خون به قلب می شود. آنتی اکسیدان ها همچنین از لخته شدن خون جلوگیری می کنند که می تواند منجر به حملات قلبی و سکته شود (2).

در یک مطالعه، آنتی اکسیدان ها توانستند از قلب در برابر استرس اکسیداتیو محافظت کنند. با این حال، هنوز هیچ مطالعه طولانی مدت انسانی وجود ندارد که به اندازه کافی بررسی کند که آیا عسل برای قلب سالم است (3).

توجه داشته باشید!
آنتی اکسیدان های موجود در عسل می توانند اثرات مفیدی بر سلامت قلب و کاهش فشار خون داشته باشند. با این حال، مطالعات طولانی مدت هنوز در دسترس نیست.
3. آیا عسل برای دیابت مفید است؟
عسل می تواند قلب را تقویت کند زیرا تأثیر مثبتی بر سطح کلسترول دارد. کلسترول LDL بیش از حد می تواند منجر به تصلب شرایین، تصلب شرایین یا تصلب شرایین شود که در آن، از جمله، چربی های خون در رگ ها رسوب می کنند. در بدترین حالت، این می تواند منجر به حمله قلبی یا سکته شود.

عسل می تواند سطح کلسترول LDL "بد" را کاهش داده و سطح کلسترول "خوب" HDL را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در مقایسه با شکر، عسل حتی منجر به کاهش وزن 1.3 درصدی بیشتر، کاهش محتوای LDL به میزان 5.8 درصد و در عین حال افزایش محتوای HDL به میزان 3.3 درصد شد (4).

با این حال، مطالعات دیگر نیز نشان می دهد که عسل می تواند سطح قند خون را افزایش دهد، هرچند کمتر از شکر تصفیه شده. بنابراین عسل نیز مانند شکر باید با احتیاط در افراد دیابتی مصرف شود (5).

سطح ضعیف چربی خون می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد و نشانه مقاومت به انسولین، پدیده دیابت نوع 2 و عامل اصلی در ایجاد آن است.

سطوح ضعیف چربی خون در افرادی که **** غذایی سرشار از قند و کربوهیدرات های تصفیه شده مصرف می کنند، رایج است. برخی از مطالعات خوردن عسل را با سطوح خوب چربی خون مرتبط می دانند، به ویژه زمانی که به عنوان جایگزین قند مصرف شود.

سطح تری گلیسیرید در افراد عسل حدود 11 تا 19 درصد بود​
 
بالا