برگزیده های پرشین تولز

پکیج تصفیه فاضلاب در رستوران ها

faraztasfieh

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
26 اکتبر 2016
نوشته‌ها
6
لایک‌ها
0
سن
36
محل سکونت
تهران
امروزه تصفیه فاضلاب نه تنها در کاهش آلودگی زیست محیطی نقش موثری دارد بلکه با تصفیه ی تکمیلی می توان در حدود 90 درصد از آن را بازیافت و به چرخه ی مصرف بخصوص در بخش شستشو و یا آبیاری فضای سبز برگرداند .

در ایران و در سی سال گذشته ، رشد و توجه قابل ملاحضه ای در استفاده ی مجدد از فاضلاب های انسانی و حتی صنعتی و تبدیل آن ها به پساب هایی قابل مصرف برداشته شده است . فاضلاب هایی که در رستوران تولید می گردد به چند دسته قابل تقسیم می باشند .

1- فاضلاب ناشی از تخلیه ی روغن و یا آشغال ها موجود درآشپزخانه

2-فاضلاب ناشی از شستشوی ظروف معمولی

3- فاضلاب ناشی از سرویس های بهداشتی

1- فاضلاب ناشی از تخلیه ی روغن و آشغال ها

در تصفیه فاضلاب ، حذف مرحله به مرحله جهت کاهش آلودگی ، نقش مهمی را ایفا می نماید .

لذا آموزش پرسنل آشپزخانه و جلوگیری از ورود آشغال و روغن به شبکه ی فاضلاب از ضروریات اولیه می باشد .

همچنین ضروری است در کانال منتهی به شبکه ی فاضلاب ، از آشغالگیرهای مناسبی استفاده نمود و آشغال های درشت و قابل مشاهده را جدا نمود .

در نهایت می توان از شبکه ی آشغالگیری ریزتری در ورودی پکیج تصفیه فاضلاب استفاده نموده و اطمینان بیشتری جهت کاهش ذرات معلق ورودی ایجاد کرد .

میزان مواد معلق ورودی به پکیج تصفیه فاضلاب در رستوران ها در حدود 300 تا 600 میلیگرم در لیتر می باشد . دیده شده روغن مصرفی در پخت غذاها هم یکباره به کف سالن ، کانال تخلیه و یا کفشور موجود در آشپزخانه تخلیه می گردد که این امر نیز دارای ایرادات بسیار زیادی و ضمن افزایش هزینه ی تصفیه ی فاضلاب نهایی حجم و پیچیدگی در فرآیند تصفیه فاضلاب را بالا می برد و عملکرد میکروارگانیسم ها را در جهت تصفیه فاضلاب مشکل تر و یا مختل می سازد . همچنین موجب گرفتگی و انسداد خطوط لوله ی انتقال فاضلاب می شود . میزان روغن و چربی در حدود 100 تا 300 میلیگرم در لیتر در پساب خروجی خواهد بود . توصیه می شود این روغن ها داخل شبکه ی پلاستیکی معمولی تخلیه و حتی بصورت جداگانه به فروش برسد که به این ترتیب ضمن جلوگیری از افزایش هزینه ، درآمد زایی هم خواهد شد .

در غیر اینصورت میزان آلودگی از آنچه بصورت متعارف از میزان آلودگی در نظر گرفته شده بالاتر می رود .

2- فاضلاب ناشی از شستشوی ظروف معمولی

فاضلاب ناشی از ظروف با شوینده ها ، دترجنت ها و چربی و آشغال کمتری همراه خواهد بود .

به ترتیبی که گفتیم می توان جلوی ورودی آشغال را به شبکه ی فاضلاب گرفت ولی برای چربی و شوینده ها در خود پکیج تصفیه فاضلاب راه حل هایی را پیاده سازی نمود .

3- فاضلاب ناشی از سرویس های بهداشتی

فاضلاب ناشی از سرویس های بهداشتی شامل دستشویی ، توالت و شستن کف زمین بوده و معمولاً حمام را در آن لحاظ نمی نمایند .

این بخش از فاضلاب بر اساس کیفیت فاضلاب بیولوژیکی طبقه بندی می شود .

روش محاسبه و انتخاب حجم و مقدار فاضلاب

برای محاسبه ی مقدار فاضلاب تولیدی هم می توان بصورت مستند و واقعی از آب مصرفی روزانه یا ماهانه که توسط کنتور آب ورودی قابل قرائت می باشد استفاده نموده و آن را در ضریب مثلاً 90 درصد برای تعیین مقدار فاضلاب انتخاب کرد و هم می توان بر اساس وعده ی غذایی ، میزان 50 تا 70 لیتر را که معدل تمامی آیتم های یک تا سه بصورت متوسط می باشد لحاظ کرد . میزان آلودگی بیولوژیکی فاضلاب های ترکیبی بین 1000 تا 2000 میلیگرم در لیتر خواهد بود که در صورت تفکیک روغن و آشغال ها ، به زیر 1000 میلیگرم در لیتر میرسد . ممکن است در طول روز ، برای هر نفر لازم باشد سه وعده غذایی صبحانه ، نهار و شام را در نظر گرفت یا اینکه فقط یکی را محاسبه نمود که این موضوع با ارزیابی آماری موجود در هر رستوران قابل برآورد است .

پکیج تصفیه فاضلاب فراز تصفیه برای رستوران ها

پکیج های تصفیه فاضلاب ساخت شرکت فراز تصفیه در ظرفیت ها و مدل های مختلف ساخته می شوند که پس از دریافت اطلاعات اولیه از مشتری ، طراحی انجام گرفته و معمولا شامل بخش های آشغالگیری ، چربی گیری و سیستم های بیهوازی یا هوازی جهت کاهش آلودگی بیولوژیکی خواهند بود . ظرفیت تصفیه بین 2 تا 10 مترمکعب در روز متغیر می باشد .

استفاده ی مجدد از پساب تصفیه شده

با صرف هزینه ی بیشتری می توان پساب تصفیه شده ی خروجی را که بعد از طی فرآیند تصفیه ، قابلیت تخلیه به چاه ها یا رودخانه ها را دارد ، به چرخه ی مصرف مجدد برگردانده و از آب حاصله برای شستشوی ظروف ، کف سالن ها و یا آبیاری فضای سبز در پیرامون رستوران استفاده کرد .

مزایای استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب جهت رستوران ها

مزایای پکیج های تصفیه فاضلاب فراز تصفیه جهت رستوران ها به شرح زیر می باشند .

- کیفیت بالای تجهیزات و مواد مصرفی اولیه در ساخت پکیج تصفیه فاضلاب

- پوشش منحصر بفرد با اپوکسی و یا استفاده از پلیمرها در ساخت بدنه پکیج تصفیع فاضلاب

- بهینه بودن فضای اشغال شده

- امکان افزودن پایش آنلاین از کیفیت خروجی پکیج تصفیه فاضلاب

- ضمانت و خدمات پس از فروش

- قیمت مناسب همراه با نصب و راه اندازی در محل

تصفیه آب رستوران ها
 
بالا