برگزیده های پرشین تولز

Pianol

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پیانول
لذت لمس پیانو

about-banner.jpg

پیانو یکی از سازهای صفحه‌کلیددار و مشهورترین آن‌ها است. پیانو به عنوان مادر سازها و کامل‌ترین ساز نیز شناخته می‌شود؛ علت نسبت دادن این لقب‌ها به این ساز آن است که پیانو قادر است محدودهٔ بسیار گسترده‌ای از اصوات را تولید کند در حالی که سایر سازهای اصیل موسیقی تنها بخشی از این محدودهٔ صدا را تولید می‌کنند. پیانو در شکل فعلی‌اش به طور معمول هفت اکتاو دارد و قادر به تولید فرکانس‌هایی از حدود ۲۰ تا ۵۰۰۰ هرتز می‌باشد، در حالی که در مقام مقایسه ساز ویولن تنها قادر به تولید کمتر از چهار اکتاو و بهترین خواننده‌ها تنها قادر به خواندن کمتر از سه اکتاو صدا هستند.

به دلیل علاقه بسیار به ساز پیانو، سالها پیش تصمیم به راه اندازی وبلاگی با محوریت پیانو گرفتم، تا مطالبی درباره پیانو گردآوری کنم و به عبارتی مرجعی برای پیانو به زبان فارسی راه اندازی کنم. چون نام Piano ثبت شده بود، اولین کلمه ای که به ذهنم رسید، Pianol بود. «پیانول» معنای خاصی ندارد و در حقیقت بازی با کلمه پیانو است، و چون با اضافه کردن «ل» به انتهای آن، به نظرم تلفظ جالبی پیدا می کرد، نام «پیانول» را انتخاب کردم.
پیانول، در تیر ماه 1389 راه اندازی شد. ابتدا به صورت وبلاگ و روی یکی از سیستم های وبلاگ دهی رایگان راه اندازی شد. بعدها مدتی فعالیتش متوقف شد و در خرداد 1393 با ثبت دامنه pianol.ir فعالیت «پیانول» از سر گرفته شد.
هدف پیانول راه اندازی، مرجعی برای دوستداران ساز پیانو است. مرجعی که اخبار دنیای پیانو و کنسرت ها و … را پوشش دهد، به معرفی این ساز و سازندگان مطرح آن بپردازد، پیانیست های مطرح را معرفی کند و به عبارت بهتر بتواند تا جای ممکن نیازهای دوستداران پیانو را به عنوان یک مرجع فارسی برای پیانو برطرف کند.

پیانول، لذت لمس پیانو

بالا