برگزیده های پرشین تولز

پی لاین، پارس پال، درگاه پرداخت و جهان پی فیلتر شدند!

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,632
سالی که نکوست از بهارش پیداست :general502:

• Like
Reactions: cms

adea1371

Registered User
لایک‌ها
217
نمیدونم چرا هر چی میشه همه فکر میکند

بی دلیل بوده یا پارتی بازی کردن

دلایل میتوانه عدم نظارت بر کاربران باشه

طبق قانون اینها نباید به سایتهای فروش وی پی ان و... کار کنند

من سربازم چند روز پیش یه ستوان دیدم باهش کلی حرف زدم

میگفت حدود 5 هزار نفر شاکی شده اند

از فیلتر نشدن سایتهای پاپ اپ به دلیل فروش محصولات هک و پی دی اف های زناشویی و...

گفت به زودی میخوانند از ریشه جلو این کار بگیرند

فکر کنم منظورش هم این بوده

نیازی هم نبوده به این سایتها اخطار بدهند

این سایتها قوانین ابلاغ شده

سالهای قبل را زیر پا گذاشتند

عدم سرویس به این سایتها و نتیجه الان میبیند

در ضمن دلایل زیاد دیگه هم میتوانه دخیل باشه

کل ما عادت کردیم هر چی میشه شاکی میشویم

ولی من خوشحالم چون کم کم داره دولت بیدار میشه و نظارت میکنه

و باعث اعتماد مردم به فضای امن در نت میشه

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
@adea1371 اگر بحث نظارت باشه بانک ملت و سایر درگاه های پرداخت بانکی (واسطه ها رو نمیگم ها) اون ها هم باید فیلتر بشن. چند تا از همین قند شکن قروش ها الکی سایت شارژ و یا... زدن براش درگاه مستفیم بانکی گرفتن و تراکنش های سایت قندشکن رو وصل کردن به اون سایت با درگاه مستقیم بانکی. پس وقتی میشه سر بانک ها رو شیره مالید شما انتظار داری درگاه های واسط رو نشه چنین کاری کرد؟
در خصوص پاپ آپ هایی هم که اشاره کردید، متناسب با موضوع اون سایت هستند پس اگر شما رفتی یک سایت زرد انتظار نداشته باش که چیز بهتری از اون نمایش داده بشه چون همون پاپ آپ منبع درآمد وبمستر هست واگر نخواهد اون رو هم بذاره باید جمع کنه بره.

shareads

Registered User
لایک‌ها
494
@adea1371
اول اینکه دلیل فیل شدن این سایتها دقیق مشخص نیست و به احتمال زیاد ارتباطی با چیز پی ان فروش ها و... نداره. مشکل گویا از مجوزشون است.

دوم اینکه فرضا مجوزشون مشکل داره یا به هر دلیل دیگه ای درگاه های واسط مشکل دارن. آیا مسدودکردن یک شبه این درگاه ها که ده ها هزار سایت نه تنها ازش استفاده می کنند، بلکه ابزار کسب درآمدشون است، کار درستی است؟ نمیشد قبلش یه اطلاع رسانی برای عموم انجام داد؟

سوم شما گفتید "عدم نظارت بر کاربران از سوی درگاه واسط". حتما میدونید که درگاه های واسط مشخصات کامل فروشنده رو دارن. اگه فروشنده ای خلاف کرده، کافیه یه نامه بزنن به درگاه تا هم اکانتش مسدود بشه و هم مشخصات متخلف اعلام بشه.

در مورد پاپ آپ، اگه شما هم سایت + نویسنده + اسکریپت اختصاصی و... داشته باشید، مجبور به گذاشتن پاپ آپ میشید. چرا؟ چون درآمد سایت به نسبت وقت و هزینه ای که می کنید به هیچ عنوان جوابگو نیست.

آیا میدونید تغییر به درگاه دیگه برای بعضی از اسکریپت ها ممکنه تا 100هزار تومان هزینه (اضافی) در بر داشته باشه. اونم به شرطی که برنامه نویسش در دسترس باشه. آیا به نظرتون وبمستر، این 100هزار تومان اضافه رو با رضایت خاطر هزینه می کنه؟ (پاپ آپ هم که میگید استفاده نکنه!)

شما اگه در زندگی خودتون هم دقت کنید، متوجه میشید که سیستم تنبیه و فیلتر کردن و جریمه کردن و... برای پیشگیری از جرم کمترین کارایی نداره. اونی که میخواد خلاف کنه، کار خودش رو انجام میده! به جای صرف وقت و هزینه برای فیلتر کردن بایستی بر روی فرهنگ سازی کار بشه تا نتیجه اش رو در نسل های بعد شاهد باشیم ولی چون پروسه فرهنگ سازی زمانبر است از دید اکثر افراد، جوابگو نیست! البته فرهنگ سازی هم باید با خواست جامعه هماهنگ باشد.

usef8000

Registered User
لایک‌ها
879
خب تعدادی از وبمسترا اونقدر بزرگوارن که با زدن کلی سایت اسپم و کلیک دزد پاپ فقط قصد کسب درامد دارن و به لطمه ها و الوده شدن فضای اینترنت فارسی اهمیتی نمیدن
تعدادی از وبمسترا هم چه ایرانی چه خارجی هم با زدن سایتهای پو.رن قصد درامد دارن و اهمیتی به خطوط قرمز نمیدن
مدیران داخلی هم زورشون میرسه که دستور فیلتر کیلویی بدن
پس مشکل از تعدادی وبمستر هست نه کارگروه فیلترینگ
فقط باید خدا رو شکر کنید که هنوز پی تی فیلتر نشده که پر شده از اسپم و قمار بازی (پیش بینی)(شاید بعضا ندونن) که خط قرمز هر فروم فارسیه

Last edited:

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
خب تعدادی از وبمسترا اونقدر بزرگوارن که با زدن کلی سایت اسپم و کلیک دزد پاپ فقط قصد کسب درامد دارن و به لطمه ها و الوده شدن فضای اینترنت فارسی اهمیتی نمیدن
تعدادی از وبمسترا هم چه ایرانی چه خارجی هم با زدن سایتهای پو.رن قصد درامد دارن و اهمیتی به خطوط قرمز نمیدن
مدیران داخلی هم زورشون میرسه که دستور فیلتر کیلویی بدن
پس مشکل از تعدادی وبمستر هست نه کارگروه فیلترینگ
فقط باید خدا رو شکر کنید که هنوز پی تی فیلتر نشده که پر شده از اسپم و قمار بازی (پیش بینی)(شاید بعضا ندونن) که خط قرمز هر فروم فارسیه
گفته های شما درست، یکسری ها مشکل دارن ولی مسئله اینجا تبعیض هست! اگر قرار بر فیلتر هست قانون باید برای همه اجرا بشه وگرنه اجرای ناقص قانون باعث هرج و مرج میشه. این تاپیک که در مورد درگاه های پرداخت هست و در موردشون گفته شده. از اون طرف یکسری سایت ها هم به خاطر مطالبی فیلتر شدن که سایت های دیگه برای نمونه سیمرغ منتشر کردن و مشکلی هم براشون پیش نیوده.
در مورد کمیته مذکور هم اونها اگر تخلفی صورت گرفته وظیفه شون هست به تارنمایی که تو ساماندهی ثبت شده اخطار بدن و اگر به اخطار توجهی داده نشد اون وقت فیلتر رو اعمال کنند نه اینکه بیان یهویی بزنن فیلتر کنند و بعد به بهانه های مختلف از قیبل عید پروسه رو برای بعد از تعطیلات نگه دارن.

adea1371

Registered User
لایک‌ها
217
تا جای که من میدونم یه شبه نبوده کلی وقت هست بهش اخطار میدن

Arshalia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
پی لاین هم زد که از امشب معلق میکنه همه چی رو که !

چیکار کنیم دوستان ؟

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,691
پی لاین هم زد که از امشب معلق میکنه همه چی رو که !

چیکار کنیم دوستان ؟
فعلا جهان پی بخوبی کار میکنه و میتونید استفاده کنید
پارس پال کمی قطعی داره

omidss3

Registered User
لایک‌ها
1,440
وقتی بستر مناسب نباشه همین میشه دیگه
توصیه میکنم از درگاه پرداخت استفاده کنید، پی لاین رو میذاره تو جیبش امیدوارم این یکیو دیگه فیلتر نکنن

Arshalia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
من سوییچ کردم به زرین پال؛ حدودا ده روزه استفاده میکنم، خوب بوده؛ امیدوارم مشکل نداشته باشه....

Amir9891

Registered User
لایک‌ها
399
وقتی بستر مناسب نباشه همین میشه دیگه
توصیه میکنم از درگاه پرداخت استفاده کنید، پی لاین رو میذاره تو جیبش امیدوارم این یکیو دیگه فیلتر نکنن
سلام

دوستان درگاه پرداخت برای شما هم مشکل پیدا کرده و از کار افتاده یا فقط برای من اینجوریه؟!

amin94z

Registered User
لایک‌ها
224

mort3za

Registered User
لایک‌ها
152
واسه من که از دیروز مشکل داشته انگار اینم دارن فیلتر می کنن با فیل میاد بالا بدونش نه

Amir9891

Registered User
لایک‌ها
399
چند ساعت قطع شد بعد درست شد...
واسه من که از دیروز مشکل داشته انگار اینم دارن فیلتر می کنن با فیل میاد بالا بدونش نه
خیالت راحت این یکی فیلتر نمیشه... وابسته به یکی از ارگانهاست که اسمشو نمیشه برد... :D علتث اصلی فیلتر کردن بقیه این بود که همه رو بکشن روی این سایت... ;)

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,691
سلام

دوستان درگاه پرداخت برای شما هم مشکل پیدا کرده و از کار افتاده یا فقط برای من اینجوریه؟!
تو کانالشون اطلاعیه دادند:
متاسفانه پس از مشکلاتی که اواخر سال گذشته برای چندین شرکت همکار و بزرگان این صنعت پیش آمد، سایت درگاه پرداخت تحت شدیدترین حملات ddos از طرف اشخاص ناشناس !!! از اولین روز های سال 95 بود که این حملات روز گذشته به اوج خود رسید و برای چند ساعتی مجبور به بستن آی پی های خارج از کشور شدیم تا شرایط را کنترل کنیم که بابت این مساله عذرخواهی می کنیم.
در طول مدت 1 سال و پنج ماه فعالیت سامانه الکترونیکی درگاه پرداخت همیشه سعی کردیم به دور از هرگونه حاشیه فعالیتی سالم و خدماتی جدید و کارآمد به وبمستران گرامی ارائه کنیم.
حتی در زمان حاشیه سازی ها نیز وارد این مباحث نشدیم و قضاوت را به عهده شما عزیزان قرار دادیم و همیشه به لطف خدا و به پشتوانه اعتماد شما، پیروز بودیم.
و صد البته پیروزی اصلی برای ما رضایت از خود بابت خدماتی نوین به بیش از 28900 کاربر و رضایت بیش از 99.2% این افراد می باشد.
در صورتی که حملاتی روزهای اخیر و مشکلاتی که برای همکاران ما در این صنعت به وحود آمد بر پایه رقابت ناسالم باشد، تیم درگاه پرداخت شدیدا این امر را محکوم و اعلام می نماید که این کار به دور از جوانمردی بوده است.
البته امیدواریم این موضع گیری از طرف ما، منجر به مشکلات مشابه برای شرکت درگاه پرداخت نشود.

Bahram241

همکار بخش صوتی وتصویری - خودرو _ فروشنده معتبر
مدیر انجمن
همکار انجمن
لایک‌ها
948
جهان پی هنوز مشکل داره درسته؟
پیشنهاد برای درگاه جایگزین چیست؟

بالا