برگزیده های پرشین تولز

چرا تصویر ویدئویی زیادی روشنه؟

Reza_Sadeghi

Registered User
لایک‌ها
6
سلام دوستان.
این تاپیک توی اون بخش دیگه هم ایجاد شد...اما مدیران اگه صلاح بدونن اجازه بدن اینجا هم بذارم ببینیم دوستای اینجا چه نظری دارن؟
ایرادی باسیستمم دارم به این صورت که تصاویر فایل های ویدئویی به شکل غیر عادی زیادی روشنه. فرقی نمیکنه در چه Playeri اجرا بشه.

مشخصات سیستم :
Mainboard :MSI-KM400 که یه گرافیک Onboard روی خودش داره.
Geforce fx 5200-128 : Graphic Card که در حال حاضر روی سیستم همراه با درایور مربوطه اش نصب شده و در Device Manager مشکلی نیست.
Divx Codec و MPEG4 هم نصب شده.
Graph Intervideo و Nvidia و Elecard هم نصب شدن.

مشکل :
Brightness تصویر فایل های ویدئویی خیلی بالاست.
علیرغم وجود گرافیک Onboard ترجیح میدم از گرافیک Nvidia روی AGP slot استفاده کنم.
یه Mainboard دوم با مدل MSI-K7N2 هم که گرافیک Onboard نداره در دسترسم هست که از جهات دیگه باهاش مشکل دارم.

سئوال :
1- دلیل شفافیت بیش از اندازه تصویر به خاطر وجود 2 تا گرافیک روی سیستم هستش یا Codec و Graph های لازم نصب نشده و تنظیمات خاص باید انجام بشه؟
2- وقتی یه سیستم به این شکل بسته میشه باید گرافیک Onboard از داخل Bios غیرفعال بشه؟ تنظیمات برای Disabale کردن گرافیک Onboard در کدوم قسمت هستش؟
3- این مشکل تصویری روی Mainboard MSI-K7N2 وجود نداره. اما ایرادی که هست اینه که با پورت USB برای GamePad ها مشکل داره. کابل تبدیل USB به Serial توی بازار ایران هست؟ قیمتش حدودا چنده؟ :rolleyes:

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
دوست عزیز تو قسمت COLOR CORECTION پراپرتیس کارتت COLOR CHANEL باید روی ALL باشه.دایور کارتت هم اپ دیت کن

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3
به نقل از reza_sadeghi :
سلام دوستان.
این تاپیک توی اون بخش دیگه هم ایجاد شد...اما مدیران اگه صلاح بدونن اجازه بدن اینجا هم بذارم ببینیم دوستای اینجا چه نظری دارن؟
ایرادی باسیستمم دارم به این صورت که تصاویر فایل های ویدئویی به شکل غیر عادی زیادی روشنه. فرقی نمیکنه در چه Playeri اجرا بشه.

مشخصات سیستم :
Mainboard :MSI-KM400 که یه گرافیک Onboard روی خودش داره.
Geforce fx 5200-128 : Graphic Card که در حال حاضر روی سیستم همراه با درایور مربوطه اش نصب شده و در Device Manager مشکلی نیست.
Divx Codec و MPEG4 هم نصب شده.
Graph Intervideo و Nvidia و Elecard هم نصب شدن.

مشکل :
Brightness تصویر فایل های ویدئویی خیلی بالاست.
علیرغم وجود گرافیک Onboard ترجیح میدم از گرافیک Nvidia روی AGP slot استفاده کنم.
یه Mainboard دوم با مدل MSI-K7N2 هم که گرافیک Onboard نداره در دسترسم هست که از جهات دیگه باهاش مشکل دارم.

سئوال :
1- دلیل شفافیت بیش از اندازه تصویر به خاطر وجود 2 تا گرافیک روی سیستم هستش یا Codec و Graph های لازم نصب نشده و تنظیمات خاص باید انجام بشه؟
2- وقتی یه سیستم به این شکل بسته میشه باید گرافیک Onboard از داخل Bios غیرفعال بشه؟ تنظیمات برای Disabale کردن گرافیک Onboard در کدوم قسمت هستش؟
3- این مشکل تصویری روی Mainboard MSI-K7N2 وجود نداره. اما ایرادی که هست اینه که با پورت USB برای GamePad ها مشکل داره. کابل تبدیل USB به Serial توی بازار ایران هست؟ قیمتش حدودا چنده؟ :rolleyes:
دوست عزیز،
برای تنظیم روشنایی فایلهای تصویری باید به قسمت Color Correction در تنظیمات مخصوص به کارت گرافیک رفته و رنگ و روشنایی و کنتراست رو تنظیم کنید.
من برای تغییر در این تنظیمات به این صورت عمل می کنم :
کلیک راست بر روی دسکتاپ :: انتخاب Properties :: انتخاب تب Setting :: كليك بر روي كليى Advanced :: انتخاب تب مربوط به کارت گرافیک :: انتخاب بخش Color Correction :: تغییر Desktop به Overlay :: تنظیم روشنایی.

کارت گرافیک من : Nvidia GeFoce4 MX440
این تنظیمات با کمی تفاوت برای اکثر کارتهای گرافیک قابل اجراست.

gray_wolf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم جواب سوال دومتون رو بدم
20.gif

فعال بودن دو كارت گرافيك روي يك سيستم هيچ مشكلي رو ايجاد نميكنه ولي باعث اشغال IRQ اضافي ميشه كه اگه سيستمتون اون IRQ رو share بكنه ممكنه به مشكل بر بخورين. بهتره هرچي گزينه آنبورد روي مادربورد هست كه ازشون استفاده نميكنين خاموش بكنين.

بالا