برگزیده های پرشین تولز

چرا "ف" ؟ چرا نمی گویید پارسی ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
دوستان فكر مي كنم داريد سر «هيچ» با هم بحث مي كنيد . در همه زبان ها واژه هاي صادراتي و وارداتي داريم. اين بخشي از رشد و تكامل زبان هاست . اگر قرار باشه سر تك تك كلمات عربي راه يافته به فارسي صحبت كنيم فكر نكنم عمر كسي كفاف بده. ضمن اينكه اين موضوع مختص عربي نيست سال هاست كه هيچ جايگزيني براي واژه هاي لاتين وارداتي نداريم . در اين مورد آنقدر مثال هست كه گفتنش كار بيهوده است.
شما و ما كه نمي توانيم جلوي اين رفت و آمد واژه ها بگيريم. تبادل اطلاعات ، وجود فرهنگ هاي مختلف و رشد تكنولوژي و صنعت از عواملي است كه باعث پويايي و زبان ها مي شود و اين قاعده براي تمامي زبان هاي پرگويش صادق است.

البته واضح و مبرهن بر همه است !! اما علت پیدایش این بحث ها از جای دیگری آب می خورد...

ShiaNews

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حالا چرا ترسیدی رفتی با یه آیدی دیگه اومدی ؟؟

به جا نمیارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز اگر بگین من چه چیزی رو مسخره کردم خوشهال میشم .
شما که مسلمون معتقد هستین حتما میدونین تهمت زدن از مسخره کردن گناهش بیشتره.

تو دیگه کی هستی که نگرفتی چی چی نوشتی؟
به نظر من تو اصلا مسلمان نیستی این جور توهین کردن به امامان شیعه و پیامبر فقط از یک کافر یا دشمن اسلام بر میاد

خیلی گنده حرف زدی. مراقب دهنت باش. :eek:
حرف های دوستان عزیزم 100% تائید می شه. ما اصلیتمون رو گم کردیم و همش هم 100% تقصیر عرب هاست.
در ضمن دوست من بت پرستی به نظر من خیلی بهتر از الله پرستی است. جون در بت پرستی باز یه چیزی هست که اونو بپرستی اما در الله پرستی چیزی که می پرستی رو اصلا نمی بینی :lol: (جمله ی آخر شوخی بود مسلمونا به دل نگیرید من به هیچ خدایی اعتقاد ندارم حالا چه برسه به این که بت بپرستم):happy:

خوب تو خفه بشی بهتره خیلی گستاخی فکر میکنی چی هستی که اینقدر منم منم میکنی و خدا را انکار میکنی
بهتره بدونی تو همون نطفه نجسی بیشتر نبودی که حالا داری منم منم میکنی و خدا را قبول نداری
بت پرست بی دین مرتد حیوان که حیوانه خدا را قبول داره واقعا انسان باید از حیوان کمتر باشه که اینطوری باد تو قبقبش بندازه و بگه که خدا را اعتقاد ندارم
دیگه تکرار نشه از این پستا بازم بزنی جوابتو محکمتر میدم

mehdidj

Registered User
لایک‌ها
14
خیلی گنده حرف زدی. مراقب دهنت باش. :eek:
حرف های دوستان عزیزم 100% تائید می شه. ما اصلیتمون رو گم کردیم و همش هم 100% تقصیر عرب هاست.
در ضمن دوست من بت پرستی به نظر من خیلی بهتر از الله پرستی است. جون در بت پرستی باز یه چیزی هست که اونو بپرستی اما در الله پرستی چیزی که می پرستی رو اصلا نمی بینی :lol: (جمله ی آخر شوخی بود مسلمونا به دل نگیرید من به هیچ خدایی اعتقاد ندارم حالا چه برسه به این که بت بپرستم):happy:

حالا اگه جدی هم بود مهم نبود...

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
چرا ؟
خیلی ساده چون ما اصلا ایرانی نیستیم بلکه عربیم !
میگین نه ؟
1. بیش از نود درصد ما اسم های عربی داریم !
2. به دنیا که میاییم در گوشمون عربی میخونن !
3. اسوه و مولای ما عرب هستن !
4. قوانین ما مستقیما مربوط به اعراب میشه ( حتی قانون اساسی و حتی قوانین جزایی ) !
5. سال نو پارسی که میشه اولین سخن ما عربی هست !
6. ازدواج که میکنیم عربی هست !
7. عزا داریمون برای عرب هاس !
8. با خدا هم عربی صحبت میکنیم !
9. سرانجام وقتی که میمیریم هم در گوشمون عربی چیزهایی میخونن !
10. شماره 9 آخریش نبود چون وقتی هم که میمیریم نکیر و منکر که اگر عرب نباشن حداقل اسمشون عربی هست میان سراغمون.

خب خانوما , آقایون با کی تعارف داریم ؟ ما عربیم دیگه ! فقط زبونمون یه کمی فرق داره که تازه اونم پر از لغت عربی هست .
اشتباه میکنم ؟
بدرود

زيبا بود.

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
تو دیگه کی هستی که نگرفتی چی چی نوشتی؟
به نظر من تو اصلا مسلمان نیستی این جور توهین کردن به امامان شیعه و پیامبر فقط از یک کافر یا دشمن اسلام بر میاد

خوب تو خفه بشی بهتره خیلی گستاخی فکر میکنی چی هستی که اینقدر منم منم میکنی و خدا را انکار میکنی
بهتره بدونی تو همون نطفه نجسی بیشتر نبودی که حالا داری منم منم میکنی و خدا را قبول نداری
بت پرست بی دین مرتد حیوان که حیوانه خدا را قبول داره واقعا انسان باید از حیوان کمتر باشه که اینطوری باد تو قبقبش بندازه و بگه که خدا را اعتقاد ندارم
دیگه تکرار نشه از این پستا بازم بزنی جوابتو محکمتر میدم
هر کس اعتقادی داره شما هم حق نداری به اعتقاد کسی بی احترامی کنی.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا