برگزیده های پرشین تولز

چشمات چه رنگیه؟

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
تا حالا دقت نکردم:دی

زین العابدین

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ما که چشمان سیاهی داریم

اما درست می فرمایید افراد چشم آبی و چشم سبز ذات خبیثی دارند
در روایات است که از اختیار کردن زن چشم آبی اجتناب کنید زیرا در او فتنه خوابیدست

پیامبر صلوات الله علیه هم فرمود از سه چیز حذر کنید:دیوار شکسته,سگ درنده,زن چشم آبی

همچنین در بسیاری از روایات معتبر امده که امام زمان سلام االله علیه را یک زن ریش دار چشم آبی به قتل می رساند.
همچنین در روز عاشورا یک مرد چشم آبی پس از شهادت 72 تن وارد خیمه حضرت زین العابدین علیه السلام شدند و قصد قتل تنها حجت باقی مانده خدا در زمین را کردند که حضرت زینب مانع این امر شد.

Behzad M

Registered User
لایک‌ها
281
ما که چشمان سیاهی داریم

پیامبر صلوات الله علیه هم فرمود از سه چیز حذر کنید:دیوار شکسته,سگ درنده,زن چشم آبی

همچنین در بسیاری از روایات معتبر امده که امام زمان سلام االله علیه را یک زن ریش دار چشم آبی به قتل می رساند.
همچنین در روز عاشورا یک مرد چشم آبی پس از شهادت 72 تن وارد خیمه حضرت زین العابدین علیه السلام شدند و قصد قتل تنها حجت باقی مانده خدا در زمین را کردند که حضرت زینب مانع این امر شد.

به به فیض بردیم ممنان

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
رنگ چشم قهوه ای

چشم قهوه ای سنبل مهربانی و محبت است و هر چه تیره تر باشد مهر و محبت صاحبش بیشتر است. چشم قهوه ای ها بسیار خون سردند و هر چه را که می خواهند به راحتی تصاحب می کنند. چنین به نظر می رسد که این افراد معنای عصبانیت را نمی شناسند و از آرامشی تمام نشدنی بهره مندند.

والا من که مثل امبار باروتم ! همیشه فقط یه کبریت کم دارم !

در ضمن ایرانیا همشون چشم و چالشون قهوه ایه... همه هم در آرامش هستند !

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
گهوه ای روشن...

Immox

Registered User
لایک‌ها
3
ما که چشمان سیاهی داریم

تشکر ...

پ.ن : سیاه !

Last edited:

Kasandra

کاربر افتخاری و فعال خاطرات
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,889

سلام

از شما كه اين قدر ادعاي دينداريتان مي شود ديگر بعيد است چنين گفته هايي را باور داشته باشيد و از ان بدتر در مكان عمومي به ديگران هم انتقال بدهيد! :hmm: تا جايي كه همه مي دانند رسم پيامبران بر اين بوده كه توجه انسانها را از ظاهر به باطن معطوف كنند و اينكه شما در مورد آبي چشمان مي گوييد با اين اصل متناقض است. از چه زمان ، ظاهر افراد، كه در پيدايش آن هيچ نقشي نداشته اند، ملاك تصميم گيري درباره منش و كردار آنها شده؟!! :hmm:
جالب اينجاست كه تا پيش از اين ، اين روايت را درباره سبزچشمان مي گفتند و نمي دانستند و يا فراموش كرده بودند كه ماريه ، يكي از همسران پيامبر، هم از سبز چشمان بوده!

Immox

Registered User
لایک‌ها
3
سلام،

ابتدا باید عرض کنم تشکری که بابت پست جناب زین العابدین کردم، صرفا بابت ذات پست دادنشون بود،
در واقع از دید بنده ارزش پستی اینچنین " از جهاتی " بهتر از هزاران اسپم و ... هستش ...

اما
پیرو پست دوستمون جناب Kasandra باید مطالبی گفته بشه،

نکته ی مهم اینجاست که اگر عمل یا حرفی یک یا چند جا صدق کرد، دلیل بر این نیست که در حالت کلی هم صدق میکنه .
مثالی عرض میکنم،
حضرت علی (ع) در جنگی که با عایشه داشتند صحبت هایی علیه زنان فرمودند، بفرض مشورت با زن رو صحیح ندونستند و ... .
مطمئنا منظور امام عزیزمون تمام زنان نبود ( که صد البته حضار منظور امام رو گرفتند )، زنان با ویژگی های خاص مثل عایشه و ...
مگر حضرت علی (ع) با حضرت زهرا (س) مشورت نمیکردند؟ ...
به عبارت دیگه هر حدیث و سخنی از معصوم، حکمت و شان نزولی داره .
...

این احادیث هم ( با فرض صحیح بود و اطمینان از گفته شدن توسط خود پیامبر (ص) و معصوم ) بدون شک شان نزول و حکمتی با خود بهمراه داشتند.
مثلا شاید روی صحبت ایشون با زنان چشم آبی بی حیا و ناپاک بوده، که احتمالا
با توجه به جوی که پیامبر درش حضور داشته ، منظورش رو با خلاصه کردن "زن چشم آبی" به حضار رسونده .
شاید هم تحریف شده ...

ببینید، بدلایل زیادی مشخصه که این جمله حاصل ذهن ساده و سطحی نگر شماست ...

همونطور که جناب Kasandra عرض کردند، ظاهر نمایانگر باطن نیست، مخصوصا رنگ چشم که از بدو تولد( معصومیت ) با ماست ...
ضمنا، پیامبران و صد البته خدا ظاهر رو ملاک اعمال و افکار و ... فرد قرار نمیدند، ملاک تنها باطن فرد هست،
البته شکی نیست که باطن هم بر ظاهر از جهاتی میتونه ناثیر بزاره ، ولی نه روی رنگ چشم !

صحبت بسیار است ...

بنده کلا کم صحبتم، اما احساس کردم تشکر بنده از شما داره افکار رو نسبت به بنده و از این بسیار مهمتر، نسبت به روایات و احادیث و کلا دین منحرف میکنه .

جناب زین العابدین، بشخصه پست هاتون رو دوست دارم، کاش قبل از فرستادن، اندکی بیشتر تامل کنید ...

با مهر

نگین

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
71
من توي يه كتاب برعكسش خوندم كه پيامبرازدواج با زنان چشم رنگي وچشم روشن رو توصيه كرده وگفته حتي ثواب داره اسم كتابش هم نام گل هاي بهاري بود
منم شنيدم يكي ازهمسران پيامبر چشماي رنگي داشته
آخه رنگ چشم كه نشددليل براي بيگناهي يا گناه كاربودن آدما:blink:
جناب زين العابدين شما هم كه مثل سران عزيزمون فكرميكنيدكه هرچي اروپايي وچشم رنگيه دشمن قلمداد ميكنن

Last edited:

Princess NazaniN

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
2,442
من چشام مشکیه و توضیحاتش شدیدا درست بود...

Behzad M

Registered User
لایک‌ها
281
من توي يه كتاب برعكسش خوندم كه پيامبرازدواج با زنان چشم رنگي وچشم روشن رو توصيه كرده وگفته حتي ثواب داره اسم كتابش هم نام گل هاي بهاري بود
منم شنيدم يكي ازهمسران پيامبر چشماي رنگي داشته
آخه رنگ چشم كه نشددليل براي بيگناهي يا گناه كاربودن آدما:blink:
جناب زين العابدين شما هم كه مثل سران عزيزمون فكرميكنيدكه هرچي اروپايي وچشم رنگيه دشمن قلمداد ميكنن

نگفتی چشات چه رنگیه نگین؟:happy:
فکنم سبزه:blush:
من نظر شخصیمو گفتم که چه حسی دارم به کسی توهین نکردم:eek:

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498
قهوه ای تیره ی تیره

بالا