برگزیده های پرشین تولز

چطوری مبلغ برنامه ای را که نوشته ایم را محاسبه کنیم

mamizadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
با عرض تبریک عید سعید فطر بر تمام شما دوستان
سوال من این است که برنامه ای را که نوشته ایم چگونه مبلغ آن را حساب کنیم به عبارت بهتر فرمول و یا تعرفه ی این جور کار ها چی است؟

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
به نقل از mamizadeh :
با سلام
با عرض تبریک عید سعید فطر بر تمام شما دوستان
سوال من این است که برنامه ای را که نوشته ایم چگونه مبلغ آن را حساب کنیم به عبارت بهتر فرمول و یا تعرفه ی این جور کار ها چی است؟
شخصی یا شرکتی؟
هرکدوم نحوه محاسبه متفاوتی داره.

mamizadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نام صاحب تن
فرقی نمی کند ولی بیشتر شخصی
با تشکر

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
اگه برنامه طوری باشه که همه کس بتونه بنویسه اونوقت با توجه به اینکه شخص
1- هزینه های جاری شرکتی رو که نداره 2- هزینه های طرح و توسعه هم نداره 3- بیمه و مالیات هم نداره
4- هزینه های ماند حساب هم نداره 5- هزینه های پرداخت اصل و فرع وام رو هم نداره

لذا شخص بایستی میزان نفر ساعتی رو که روی اون برنامه صرف کرده حساب کنه .
بعد برحسب میزان حقوق یک برنامه ریز ( برای مثال ما در شرکت خودمون 60000000 ریال به برنامه نویس میدیم )
اون میزان ساعت رو محاسبه کنه . حال اگه قرار باشه گارانتی برنامه کنه بایستی 30 درصد هم بکشه روش.

برنامه ای که انصافا کار هرکسی نباشه بر اساس توافق انجام میشه. البته دیگه زمان خیلی مهمه اینجا.

mamizadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشکر از دوست عزیز
آقا ای ول واقعا دستت درد نکنه .خیلی به دردم خورد.
از قدیم گفتند که
خودم کردم که لعنت بر خودم باد
فقط این را بگویم که برنامه ای را که نوشته بودم را خیلی ارزان داده ام.
و یک سوال دیگر
اگر این برنامه ای را که نوشته شده به چهار و پنج نفره دیگر هم بدهیم( البته به صورت ثبت های متفاوت یعنی اینکه برنامه ای را که به یک شرکت داده ام مخصوص آن شرکت باشد.) باز این قرار ثابت است یا نه ؟ و هم اینکه اگر کسی به برنامه اش امور پشتیبانی را اضافه کند. (دو ماه پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری و آموزش و رفع اشکال).
آیا مبلغ افزایش می یابد و یا اینکه این امور پشتیبانی از وظایف برنامه نویس است.
سوال بعدی:
دوست عزیز برنامه نویسی که مثلا در شرکت شما فعالیت می کند به روزانه چند ساعت کار کرد شما مبلغ
6000000 ریال را به ایشان می دهید.
و سوال دیگر اینکه (البته اگر خواستید به این سوال جواب ندهید)
اشخاصی که در آنجا کار می کنند مدرک آنها چیست؟
شما بیشتر به مدرک اهمیت می دهید یا کارکرد؟
و اینکه اگر یک فرد بخواهد در این گونه سازمان ها فعالیت داشته باشد شما شرط را به دانستن کدام قسمت از علوم برنامه نویسی اهمیت می دهید؟( مثلا کدام زبان برنامه نویسی و اینکه در کدام قسمط پایگاه داده و یا سیستمی و یا سخت افزاری و یا ...) فرد تا چه حد به این امور گرایش داشته باشد برای این گونه شرکت های برنامه نویسی قابل قبول است؟
با تشکر
از اینکه کمی طولا نی شد شرمنده ام

psbazar

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوست عزيز
در حال حاضر قيمت تقريبي برنامه نويسي در بازار ايران ساعتي 3500 تا 10000 تومان هست كه بسته به نوع برنامه مي تونه اين مبلغ زيادو كم بشه البته در هرم تيم برنامه نويسي تحليلگر بالاترين دستمزد رو داره و كد نويس و تستر پايينترين. ولي معمولا كارهاي شخصي تمام اين مراحل رو يك نفر انجام ميده .
مثلا يك طراح و تحليلگر سيستم تا ساعتي 50 هزار تومان هم ممكنه بگيره و يا يك DBكار تا 30هزارتومان ميگيره كه يك بانك اطلاعاتي رو تحليل كنه ولي از اونجايي كه اين مراحل مدت زمان كمتري نسبت به برنامه نويسي و كد نويسي ميگيره در كل ممكنه مبلغ كليش كمتر از مزد يك مدير پروژه باشه.
اميدوارم كه مفيد باشه
در ضمن يك سري به سايت delphi.rayanir.com هم بزنيد يك وبلاگ جالب در مورد دلفي هست .

يا حق

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
البته به نظر من جمله اول دوستمون رو باید اینجوری تصحیح کرد:
در حال حاضر قيمت تقريبي برنامه نويسي در بازار تهران ساعتي 3500 تا 10000 تومان هست.
البته من مبالغ پایین تر هم خیلی زیاد دیده ام ( و گرفته ام:( )

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از amirhoman :
اگه برنامه طوری باشه که همه کس بتونه بنویسه اونوقت با توجه به اینکه شخص
1- هزینه های جاری شرکتی رو که نداره 2- هزینه های طرح و توسعه هم نداره 3- بیمه و مالیات هم نداره
4- هزینه های ماند حساب هم نداره 5- هزینه های پرداخت اصل و فرع وام رو هم نداره

لذا شخص بایستی میزان نفر ساعتی رو که روی اون برنامه صرف کرده حساب کنه .
بعد برحسب میزان حقوق یک برنامه ریز ( برای مثال ما در شرکت خودمون 60000000 ریال به برنامه نویس میدیم )
اون میزان ساعت رو محاسبه کنه . حال اگه قرار باشه گارانتی برنامه کنه بایستی 30 درصد هم بکشه روش.

برنامه ای که انصافا کار هرکسی نباشه بر اساس توافق انجام میشه. البته دیگه زمان خیلی مهمه اینجا.
جدا این مبالغ راسته؟
31.gif

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از mamizadeh :
...
فقط این را بگویم که برنامه ای را که نوشته بودم را خیلی ارزان داده ام.
...
حالا شما چی نوشته بودی و چقدر فروختی؟ بگو ما هم بدونیم...

psbazar

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
دوستان در نهايت قيمت رو بايد ما برنامه نويسان تعيين كنيم ... حالا اگه شما قيمت رو پايين تر بدين خوب بازار هم همونطوري مياد پايين ...
ولي من تو تهران نيستم و مشهد كار ميكنم با ه مين قيمتها...

موفق باشيد

.

mamizadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام حدمت دوست عزیزم. دیگر دوستان عزیزم
البته باید خدمت شما دوست گرامی برسانم که برنامه ای که من نوشته بودم برنامه ی کافی نت بود که حدود سه هقته یک ضرب روش مار کرده بودم.
و تا حالا به چهار تا کافی نت داده ام .
و برنامه خدا وکیلی حد اقل به نظر خودم حرفی نداره و از طرف دیگر کافی نت هایی که استفاده می کنند بسیار راضی هستند. و گفته ی خود آن ها است که در بعضی از موارد اصلی امکانات برنامه ی من در هیچ برنامه مشابه دیگری ندیده اند.
مبلغی که برای این برنامه من تعیین کرده بودم اولش 5000 ولی بعدا کمی پیشرفته تر کردم و 150000 کرده ام و بعدا از آن کمی هم پیشرفته تر کرده و مبلغ 30000 تومان برای آن تعیین کرده ام ولی حالا می بینم که خودم را مفد فروخته ام و از طرفی هم با ید از دوستانی مثل شما تشکر کنم که من راهنمایی کردید که حد اقل مبلغی که تعیین می کنم کم نباشد
به همین خاطر می خواهم برنامه ام را کمی هم پیشرفته تر کنم و مبلغ حد اقل 60000 را برایش تعیین کنم.
البته ممکن است بگویید که برنامه مشابه آن را در بیرون می توان 30000 گیر آ»ورد و لی این چنین نیست چون امکانات این برنامه متفاوت است به نحوی این برنامه تحلیل شده که هم از لحاظ قدرت و امنیت عملکرد بالا است و هم اینکه کار کردن با آن همه امکانات به نحوی ساده است که حتا یک فرد نا وارد نیز می تواند با آن کار کند.
و از طرفی از دوستان سوالی داشتم و آن هم اینکه اگر به برنامه ام گارانتی و پشتیبانی نیز اضلفه کنم آیا مبلغ را تا چه حدی باید بالا ببرم.
مثلا برای برنامه هایی که برای کافی نت ها نوشته ام پشتیبانی دو ماهه همراه با آموزش و رفع حتی کوچکترین خطلا ها را داده ام .
و نسبت به سوال شما از دوست دیگرمان که پرسیده بودید
به نقل از balabala :
با چه مدرکی همچین قیمتی؟
مگر مدرک در مبلغ برنامه فرق می کند؟
وقتی که عملکرد برنامه طوری باشد که مشتری پسند باشد چه فرقی می کند
از اینکه که کمی طولانی شد مستدعی بخششم.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به نقل از mamizadeh :
مگر مدرک در مبلغ برنامه فرق می کند؟
وقتی که عملکرد برنامه طوری باشد که مشتری پسند باشد چه فرقی می کند
از اینکه که کمی طولانی شد مستدعی بخششم.
خیلی ممنون از جوابتون. من هم با شما موافقم ولی اولین سوالهایی که برای استخدام برنامه نویس توی شرکتها میشه مدرک هست.

در مورد برنامه تون هم امید وارم موفق باشید، من فکر میکردم که شما سورس برنامه رو فروختید...

بالا