برگزیده های پرشین تولز

چطور اعداد فارسي را در frontpage بنويسيم

hamid1345

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من با frontpage کارهاي html خود را مينويسم .
مي‌خواستم بدانم چطور ميشود اعداد فارسي را بنويسيم . البته از Insert>symbol ميشود نوشت . آيا راه ساده‌تري هست ؟

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از hamid1345 :
من با frontpage کارهاي html خود را مينويسم .
مي‌خواستم بدانم چطور ميشود اعداد فارسي را بنويسيم . البته از Insert>symbol ميشود نوشت . آيا راه ساده‌تري هست ؟
فارسي نوشتن اعداد وابسته به تنظيماتيه که تو رجيونال اند ... تو کنترل پنل داده ميشه !
اگه ميخواي در هر شرايط فارسي بنويسه بايد از کدهاي اسکي اعداد استفاده کني

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
البته اینطور که دوستمون فرمودند یک مقداری به تنظیمات Regional and ... مربوط میشه ولی مشکل شما از صفحه کلید ویندوزتون است. که برای زبان فارسی فایل kbdfa.dll‌ این کار رو میکنه. متاسفانه اکثر شرکتهایی که این فایل رو دستکاری می‌کنند و روی ویندوزهای فارسی میزارن و همچنین فایل اورجینالی که روی خود ویندوز مایکروسافت گذاشته برای زبان فارسی روی صفحه کلید کد اعداد فارسی رو در نظر نگرفته. ولی اگر kbdfa.dll استاندارد رو نصب کنید مشکلتون بر طرف میشه. کیبوردی که من الان استفاده می‌کنم اگر با اعداد بالای حروف تایپ کنم فارسی ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰ و اگر با اعداد سمت راست (Numpad) تایپ کنم انگلیسی مینویسه: 1234567890
این فایل رو میتونید از سایت http://www.farsiweb.info/ دریافت کنید.

ویرایش: توضیح اینکه این اعدادی که من بالا نوشتم برای مثال، اگر توی IE ببینید هر دو فارسی نشون داده میشه(IE دیگه!) ولی اگر از FireFox استفاده می‌کنید سری اول را فارسی و سری دوم را انگلیسی خواهید دید.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از Parham.G :
البته اینطور که دوستمون فرمودند یک مقداری به تنظیمات Regional and ... مربوط میشه ولی مشکل شما از صفحه کلید ویندوزتون است. که برای زبان فارسی فایل kbdfa.dll‌ این کار رو میکنه. متاسفانه اکثر شرکتهایی که این فایل رو دستکاری می‌کنند و روی ویندوزهای فارسی میزارن و همچنین فایل اورجینالی که روی خود ویندوز مایکروسافت گذاشته برای زبان فارسی روی صفحه کلید کد اعداد فارسی رو در نظر نگرفته. ولی اگر kbdfa.dll استاندارد رو نصب کنید مشکلتون بر طرف میشه. کیبوردی که من الان استفاده می‌کنم اگر با اعداد بالای حروف تایپ کنم فارسی ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰ و اگر با اعداد سمت راست (Numpad) تایپ کنم انگلیسی مینویسه: 1234567890

ویرایش: توضیح اینکه این اعدادی که من بالا نوشتم برای مثال، اگر توی IE ببینید هر دو فارسی نشون داده میشه(IE دیگه!) ولی اگر از FireFox استفاده می‌کنید سری اول را فارسی و سری دوم را انگلیسی خواهید دید.
اين فارسي شدن اعداد سري اول بخاطر اينه که بين متن فارسي قرار دارن. ربطي هم به نوع تايپ يا اون فايل kbdfa نداره ! همش برميگرده به اون تنظيمات.

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Shahedr :
اين فارسي شدن اعداد سري اول بخاطر اينه که بين متن فارسي قرار دارن. ربطي هم به نوع تايپ يا اون فايل kbdfa نداره ! همش برميگرده به اون تنظيمات.
دوست عزیز،‌ حداقل به یکبار امتحان می ارزه! شما اون فایل kbdfa رو بگیرید و امتحان کنید. لطفا به منبع مذکور نیز مراجعه کنید که فکر میکنم منبع معتبری برای Persian Computing باشه: http://www.farsiweb.info/wiki/HOWTOS/HowToSetupWin2kb
اینکه IE به دلیل قرار داشتن اعداد انگلیسی داخل متن فارسی اون رو فارسی نشون میده ممکنه برای بعضیها خوب باشه ولی اگر در مواردی نیاز باشه که اینطور نباشه باعث دردسره .

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از Parham.G :
دوست عزیز،‌ حداقل به یکبار امتحان می ارزه! شما اون فایل kbdfa رو بگیرید و امتحان کنید. لطفا به منبع مذکور نیز مراجعه کنید که فکر میکنم منبع معتبری برای Persian Computing باشه: http://www.farsiweb.info/wiki/HOWTOS/HowToSetupWin2kb
اینکه IE به دلیل قرار داشتن اعداد انگلیسی داخل متن فارسی اون رو فارسی نشون میده ممکنه برای بعضیها خوب باشه ولی اگر در مواردی نیاز باشه که اینطور نباشه باعث دردسره .
اين kbdfa رو من حدود يک سال و نيم - دوسال پيش تو وبلاگم معرفي کردم !
الانم دارم هر دو تا دسته اعدادي که داديو فارسي ميبينم !
ميخواي اسکرين شات بدم؟ بازم ميگي به امتحانش ميارزه؟

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
شما حتما تو Regional Settings گزینه Number رو روی National ست کردید،‌ درسته؟

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
جناب رضامند خوب شد شما رو اینجا پیدا کردیم! :D هر چند به این تاپیک ربطی نداره ولی شما چرا وبلاگتون رو آپدیت نمیکنید؟ اون تاریخ شمسی که گذاشتید برای آفیس چی شد؟ ملت منتظرند!:happy: ثواب داره ها.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از Parham.G :
شما حتما تو Regional Settings گزینه Number رو روی National ست کردید،‌ درسته؟
آره ديگه ! يه ساعته ميگم بسته به اون تنظيماته ! دهه !

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از Parham.G :
جناب رضامند خوب شد شما رو اینجا پیدا کردیم! :D هر چند به این تاپیک ربطی نداره ولی شما چرا وبلاگتون رو آپدیت نمیکنید؟ اون تاریخ شمسی که گذاشتید برای آفیس چی شد؟ ملت منتظرند!:happy: ثواب داره ها.
خدايا توبه !!
159.gif
159.gif
155.gif
155.gif
يعني از کجا منو شناخت؟ آدم فروشا منو لوم دادن !
175.gif
175.gif

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Shahedr :
خدايا توبه !!
159.gif
159.gif
155.gif
155.gif
يعني از کجا منو شناخت؟ آدم فروشا منو لوم دادن !
175.gif
175.gif
دیگه توبه فایده نداره!;) ملت رو گذاشتید سرکار دیگه! لا اقل یک راهنمایی ای ، مرجعی ، تصحیحی، پاسخی و ...
به هر حال ثواب داره. لطف کنید جواب بدید.

در ضمن این تاپیک هم داره منحرف میشه! البته به صورت ناخواسته!;)

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از Shahedr :
آره ديگه ! يه ساعته ميگم بسته به اون تنظيماته ! دهه !
پس شما الان هیچ عددی رو تو سیستمتون انگلیسی نمیبینید و تمام اعداد در همه برنامه ها فارسی هستند؟ درسته؟
اگر که اینطور باشه ( که حتما با اون تنظیم National اینطور میشه) این راه حل درستی نیست. چون فقط شما فارسی میبنید و کاراکترها انگلیسی هستند. بنابراین بقیه خلق خدا که این تنظیم رو انجام ندادند انگلیسی خواهند دید.
اگر دقت کنید دوستمون هم که مشکل داشتند و الان معلوم نیست چرا نمیان جواب بگیرن، مشکل تایپ دارند و میتونند از طریق درج Symbol اون کاراکترهای فارسی رو انتخاب کنند و درج کنند و این کار رو از طریق صفحه کلید نمیتونند انجام بدهند. و این یعنی اینکه در نمایش اعداد فارسی مشکلی در حالت تنظیمات معمول وجود نداره و فقط تایپه که باید درست انجام بشه!:happy:

hamid1345

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Parham.G :

در مورد فاصله مجازي و باقي مشکلات "پ"و"ژ" و "ي" هم راهگشاست ؟

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از hamid1345 :
در مورد فاصله مجازي و باقي مشکلات "پ"و"ژ" و "ي" هم راهگشاست ؟
دقیقا! این صفحه کلیدی که لینک دادم طبق استاندارد ISIRI 2901 ویرایش سال ۱۹۹۴ طراحی شده که چیدمانش رو میتونید اینجا ببینید: http://crl.nmsu.edu/~mleisher/keyboards/persian.html
در برخی از کیبوردهای نادرست حروف پ و ژ از نظر چیدمان مشکل دارند و حرف ی و ک انتهایی نیز از نظر کاراکتر که عربی هستند: ي و ك (همونطور که میبینید در صفحه کلیدهایی که تنظیم نیستند حرف ی عربی با دو نقطه زیر و همچنین حرف کاف بدون سرکش است.)

hamid1345

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Parham.G :
دقیقا! این صفحه کلیدی که لینک دادم طبق استاندارد ISIRI 2901 ویرایش سال ۱۹۹۴ طراحی شده که چیدمانش رو میتونید اینجا ببینید: http://crl.nmsu.edu/~mleisher/keyboards/persian.html
در برخی از کیبوردهای نادرست حروف پ و ژ از نظر چیدمان مشکل دارند و حرف ی و ک انتهایی نیز از نظر کاراکتر که عربی هستند: ي و ك (همونطور که میبینید در صفحه کلیدهایی که تنظیم نیستند حرف ی عربی با دو نقطه زیر و همچنین حرف کاف بدون سرکش است.)

من اين را روي xp خودم نصب کردم .اما هرکاري کردم اين فايل را قبول نکرد و قبل از اينکه ويندوز کاملا بالا بيايد پيغام مي‌داد که اين kbdfa.dll شما مورد پسند ويندوز قرار نگرفته است. نمي‌دانم شايد اين روي ويندوز 2000 جواب مي‌دهد. من قبلا يک همچين تجربه‌اي داشته‌ام .

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
خوب شما احتمالا دستورات لازم برای تعویض این فایل رو رعایت نکردید اونطوری که تو راهنما نوشته شده بود. این فایلها توسط ویندوز Protect میشند و به همین دلیل تعویض مشکله.
ولی یک راه بی دردسر هم داره که هیچ مشکلی نداره: فایل ضمیمه رو دانلود کنید. بعد فایل kbdfa_d.dll رو بریزید تو شاخه system32 و سپس فایل kbdfa.reg رو اجرا کنید و yes رو بزنید تا تنظیمات انجام بشه. بعد از یک restart بدون هیچ مشکلی کیبوردتون عوض میشه.:D

فایل های ضمیمه

• kbdfa.zip
    2.8 KB · نمایش ها: 12

hamid1345

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Parham.G :
خوب شما احتمالا دستورات لازم برای تعویض این فایل رو رعایت نکردید اونطوری که تو راهنما نوشته شده بود. این فایلها توسط ویندوز Protect میشند و به همین دلیل تعویض مشکله.
ولی یک راه بی دردسر هم داره که هیچ مشکلی نداره: فایل ضمیمه رو دانلود کنید. بعد فایل kbdfa_d.dll رو بریزید تو شاخه system32 و سپس فایل kbdfa.reg رو اجرا کنید و yes رو بزنید تا تنظیمات انجام بشه. بعد از یک restart بدون هیچ مشکلی کیبوردتون عوض میشه.:D

کاملا درست بود و از آن هم خوشم آمد . متشکرم و یک خواهش دیگری که دارم : اگر یک لینک دارید که جدول کدهایی که با ALT+Numpad را داشته باشد آنرا معرفی کنید .

بالا