برگزیده های پرشین تولز

چطور با لینوکس کار کنیم؟ اصلا چطور باید تحملش کرد؟

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست عزیز این سیستم عامل به درد شما نمی خوره
شما دنباله یه چیزه شیک و پیک و جزابی که خوب این نیاز های شما رو برآورده نمی کنه

شما برو Windows Vista بریز

در مورد شبیه کردن لینوکس به ژیان هم باید بگم
درسته شاید شما خونه رفیق فامیل یا هر کسی بری لینوکس استفاده نکنه ! و بیشترشون اصلا نمی دنن دقیقا معنی و مفهموم Linux یعنی چی !
ولی شمایی که هر روز می یای تو اینترنت و این همه سایت باز می کنی بیشتره اینا رو سرورهای لینوکسه !
شاید از هر 10 تا سرور 9 تاش لینوکس باشه

حالا به نظرت چند نفر وقت می زارن سیستم من و شما هک کنن ؟ یا چند نفر وقت می زارن سایتها رو هک کنن ؟
دیگه شما خیلی آدم بدی باشی یک یا دو نفر هی بخوان برن که سیستم شما رو هک کنن که اون هم معلوم نیست از نظر معلومات در چه اندازه ای باشن
ولی مثلا همین persiantools که 40 هزار تا عضو داره و مطمئن باش خیلی ها هستن با این فروم مشکل دارن
پس چرا کاری نتونستن بکنن ؟
هزار و یک سایت تجاری وجود داره که رقیباشون دوست دارن هک بشه و مشتریاشون بیان واسه اونا
ولی اینجوری نمیشه !

تفاوت های خیلی زیادی دارن ...

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
خوب شما هنوز اول راهی و خیلی کم تحمل. تمام مشکلاتی که به نظر شما میاد رو تا حالا عین جمله بندی شما از دهها نفر شنیدم. این به این معنا نیست که من خودمو کاربر حرفه‌ای لینوکس بدونم چون هم من نیستم هم کمتر کسی میتونه چنین ادعایی بکنه.
اول از همه درباره مشکل شما با پخش MP3 و DAT و... . اینکه شما نتونید فرمت خاصی رو با توزیع لینوکس مشاهده کنید تنها دلیلش قرار نگرفتن codec مربوطه همراه نرم‌افزار پخش موسیقی یا فیلم همراه توزیع لینوکس مورد نظر شماست.
-redhat یک توزیع گنو/لینوکس هست، یعنی هسته‌ای(kernel) با نام لینوکس به همراه ابزارهای GNU اما به دلخواه و تنظیم مورد نظر Redhat-
اما چی میشه که یه codec همراه توزیع خاصی قرار نمی‌گیره:
۱- codec مربوطه قابل توزیع مجدد هست اما تجاری و سورس بسته هست و سازنده توزیع مورد نظر قصد داره توزیعش کاملا آزاد و OpenSource باشه برای همین از ورود هر چیز غیر آزادی به توزیعش جلوگیری می‌کنه.
۲- اون codec آزاد هست اما از طریق مهندسی معکوس ساخته شده یا patentها رو رعایت نکرده و... به همین دلیل در برخش کشورها استفاده و انتشار اون غیر قانونی هست. برای همین سازنده یه توزیع برای اینکه کاربران بعضی کشورها رو از دست نده از گذاشتن اون codec خودداری می‌کنه.
اما خوشبختانه اخیرا راه حلهایی هم آزاد و هم قانونی پیدا شده که از بسیاری فرمتهای مهم پشتیبانی بشه.
یه راه دیگه استفاده از توزیع linspire هست که با استفاده از codec های تجاری به صورت قانونی از اکثر فرمتها پشتیبانی می‌کنه.
سرعت boot شدن به شدت بستگی به توزیع مورد استفاده شما و محیط گرافیکی اون داره. مثلا KDE نسبتا کند و سنگین هست. Gnome یه مقدار سریعتره. XFCE و WindowMaker فوق العاده سریع هستن.
اکثر توزیعهای جدید به صورت خودکار درایوهای ویندوز شما رو شناسایی و mount می‌کنند. برای redhat هم اگر موقع نصب، با Disk Druid خودتون برای پارتیشنهای ویندوز mount point انتخاب می‌کردید خودکار از این به بعد mount می‌کرد.
برای وصل شدن به اینترنت اول باید مطمئن بشید مودم شما با لینوکس سازگاره یا نه. اگر مودم اینترنال یا اکسترنال USB دارید احتمال زیاد پشتیبانی نمی‌شه و باید براش driver دریافت و نصب کنید که دردسر زیاد داره و همیشه به نتیجه دلخواه نمی‌رسید. برای همین بهترین راه خرید یه مودم external سخت افزاری هست. یعنی مثل بقیه نرم‌افزاری و وابسته به سیستم عامل نباشه. به عبارت دیگه Winmodem نباشه.
OpenOffice.Org Draw اصلا قابل مقایسه با MS Paint نیست نه به خاطر بهتر یا بدتر بودن اصلا دو جور برنامه متفاوتن. GIMP هم خیلی پیشرفته‌تر و قویتر از اینه که با MS Paint مقایسه بشه.
این اواخر نصب لینوکس خیلی آسونتر شده فقط نصب کننده نباید با چشم بسته Next بزنه، وگرنه ویندوز در قسمت انتخاب پارتیشن و فرمت کردن اصلا سادگی و امکانات اکثر نصابهای لینوکس رو نداره.
لینوکس فقط یه ماشین حساب نداره یه کم بگردی شاید بیشتر از ۱۰ تا پیدا کنی که هرکدوم در یه زمینه‌ای پیشرفته هستن آخه مقایسه ماشین حساب ویندوز و لینوکس دیگه از اون حرفاست.
این عقیده شما که میگی چون لینوکس کمتر استفاده میشه حفره‌هاش کمتر شناسایی شده کاملا غلطه برای اینکه افرادی که روی گنو/لینوکس کار می‌کنن با نگاه بی‌رحمترین هکر کدهارو بررسی می‌کنن اما برای از بین بردن حفره‌ها. علاوه بر این همینجوریشم توزیعهای لینوکس خیلی بروزرسانی امنیتی دارن گاهی حتی شاید بیشتر از ویندوز اما مهم نوع آسیب پذیری هست که به دلایل اصول لینوکس و یونیکس یه کاربر عادی نمیتونه صدمه خاصی به سیستمش بزنه و... و خلاصه برای لینوکس و و یونیکس هیچوقت مواردی مثل Blaster پیش نمیاد که کاربر با وصل شدن به اینترنت آلوده به ویروس بشه.
اما آیا لینوکس برای شما و سایر کاربرهای خانگی مناسبه؟ به نظر من هنوز نه. مگر اینکه توزیعهایی مثل Ubuntu 6.06 و FreeSpire اوضاع رو تغییر بدن.
موفق باشید

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
شما برو Windows Vista بریز
فعلا چيزي که توي بازار هست نسخه ي Beta هست.
هنوز اصليش نيومده. وقتي اومد حتما ميريزم.

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
شمایی که هر روز می یای تو اینترنت و این همه سایت باز می کنی بیشتره اینا رو سرورهای لینوکسه !
اولا شما از کجا مي دوني من اين همه سايت باز مي کنم؟ دوما شما اين آمار رو از کجا آوردي که از هر 10 سايت 9 تاش لينوکسه؟! رفرنس بده لطفا

لینوکس فقط یه ماشین حساب نداره یه کم بگردی شاید بیشتر از ۱۰ تا پیدا کنی که هرکدوم در یه زمینه‌ای پیشرفته هستن آخه مقایسه ماشین حساب ویندوز و لینوکس دیگه از اون حرفاست.
اتفاقا من لينوکس رد هت ( Fedora ) نصب کردم و يه ماشين حساب هم داره. شما که لينوکس کار هستي چطور ميگي ماشين حساب نداره؟

دوباره ببين چي گفتي:
لینوکس فقط یه ماشین حساب نداره

اگه يه بار ديگه بگي ماشين حساب نداره از ماشين حسابش يه عکس مي گيرم ميزارم همينجا!
اجازه هست به لينوکس بگم لين؟ ( آخه به ويندوز ميگيم Win . اينجوري تبعيضه. من از حالا به لينوکس ميگم Lin. اي بابا... ببين اين سه تا حرف رو هم از ويندوز تقليد کرده. win و lin )
خب ميگفتم. از بحث منحرف نشم. وقتي من صحبت مي کنم کسي چيزي نگه. ببينيد يادم رفت چي داشتم مي گفتم. صبر کنين ببينم يادم مياد يا نه
.
.
.
.
.
.
آهان يادم اومد. مي خواستم از ماشين حساب يا بهتره بگيم چرتکه ي Lin عکس بگيرم. خب توي Lin هم مثل Win با دکمه ي Print Screen عکس ميگيره يا اونم درد سر داره؟ اصلا بي خيال با دوربين عکس مي گيرم. گفتم دوربين ياد ديجيتال افتادم. الان Nikon Cool pix P3 قيمتش چنده؟
چي؟
ديجيتالتون کجا بوده؟
منم ديجيتالم کجا بوده؟
اه... بازم حرف زدين از بحث منحرف شدم.

بله... عرض مي کردم خدمتتون
اگه سرور Lin (خيلي سعي مي کنم بنويسم لينوکس ولي نمي شه) بهتره چرا سرور Win گرون تره؟ همين PT. يه نگاه به قيمت سرور هاش بندازيد تا حساب کار دستتون بياد. يه زماني قديما زد به سرم اومدم سايت بزنم وقتي پرسيدم گفتن سرور لينوکس از بانک اطلاعاتي " SQL نمي دونم چي چي " حمايت نمي کنه و قص الي هذا. اما ويندوز ساپورتش مي کنه مثل بنز. توجه نکرديد چي شد... مثل بنز از اين پايگاه داده هاي نميدونم چي چي حمايت مي کرد. همينه قيمتش هم بالاتر بود. خفن چيزيه ويندوز

الو ... هنوز دارين مي خونين؟ پس ادامه مي دم

هي نگين لينوکس به درد تو ( يعني من ) نمي خوره
الان مساله اين نيست. مساله اينه که اولا 1500 تومن ضرر زده بهم بخاطر سي دي هاش. دوما کلي وقت با ارزشم رو گرفته. کم که الکي نيست
سوما من کنکور دارم بجاي اين که درس بخونم بايد بيام جواب شما رو بدم تا قانع بشيد ويندوز بهتره. البته بد هم نيست. چون کنکور کامپيوتر دارم وقتي با شما بحث مي کنم اطلاعاتم همچين بگي نگي زياد ميشه واسه کنکورم هم خوفه... اشتباه ننوشتما همين خوفه درسته هي ملت ميگه خوبه خوبه. حالا يکي نيست اين قضيه ي کلمات "دوگانه تلفظ شو" رو براشون توضيح بده. خودم ميگم براتون. يه مثال ميزنم کافيه. فارسي و پارسي. اگر گفتين کدومش درسته؟ آفرين. درست گفتي. حالا علتش رو هم مي دوني چيه؟ هااااااا از اينجا ديگه بحث تخصصيه. چه کل متني که تا حالا نوشتم چه از اينجا به بعدش... ببينيد در زمان ايران باستان زبان ما پارسي نام داشت وقتي اعراب به ايران حمله کردند چون حرف پ نداشتند گفتند فارسي.
خب ديگه
انگشتام درد گرفت بس که نوشتم و نوشتم و نوشتم ( اين آخر کاري کلمه ي "نوشتم" رو کپي نزدما... همينجوري دستي سه بار نوشتم ) چقدر در راه علم تلاش کنم
خب ديگه کاري ندارين؟ فعلا بدرود.
راستي گفتم بدرود دوباره يادم اومد. اون قديما مردم نمي گفتن سلام. چون سلام عربيه. مي گفتن بدرود. حرف، حرف زمان داريوش کبيره
يه چيز ديگه: اين عکس بيلي ( همون بيل گيتس خودمون رو ميگم) که گذاشتم توي دو تا پست قبل تر رو مي بينيد؟ اگر عصباني شدم همينو ميزارم جاي امضام. ولي خداييش چه ابهت و جذابيتي داره. اصلا آدم کيف مي کنه.

داشتم برنامه هاي فردام رو در همين حين که تايپ مي کنم چک مي کردم. ميبينم که بله بايد فردا برم دانشگاه ببينم براي کار آموزي قبولمون مي کنن يا نه. دعا کنين قبولم کنن. خفن جاييه. شبکه... واي اينترنت پرسرعت نميدونم چي Less. نه اصرار نکنين واير لس نبود. مطمئنم.
خب ديگه ببخشيد اگه اين دفه طولاني نوشتم. باي باي
اگر اين دفه زياد پرت و پلا گفتم اشکال نداره. الان تعادل روحي رواني ندارم

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
همين الان يه چيزي به ذهنم رسيد.
کاري به اون پست قبليه نداشته باشيد.
اين پست کاملا جديه:
ميگم حالا که اساتيد جمع هستند بيايم خودمون يه سيستم عامل بسازيم.
کارهاي بزرگ از يه اينطور ايده هايي و در چنين فضاهايي شکل ميگيرن.
مگه ما چيمون از خارجيا کمتره؟
همين ويندوز تا جايي که من اطلاع دارم، نصفش رو با Html نوشتن!
حالا هر کي حاظره تا با همکاري هم يه سيستم عامل خوب که بزنه رو دست ويندوز و لينوکس و ... بسازيم، اعلام آمادگي کنه.
ساختن سيستم عامل کار سختيه اما شدنيه
هر کاري که اراده کنيم مي تونيم انجام بديم

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
اگه يه بار ديگه بگي ماشين حساب نداره از ماشين حسابش يه عکس مي گيرم ميزارم همينجا!
دوست عزیز نگفت ماشین حساب نداره گفتیکی نداره بلکه چند تا داره لطفا یه کم دقیق بخون مطمئن باش ایشون از من و شما که تازه دو روزه لینوکس نصب کردی بیشتر وارد هست تو لینوکس
دلیل گرونتر بودن سرویس های ویندوز یکیش اینه که ویندوز server 2003 Enterprise رو باید 4000 دلار بخرن چون برای همچین جایی دیگه نمیشه از ویندوز مفتکی استفاده کرد در حالیکه لینوکس برای همچین کاری تقریبا مجانی در میاد براشون
ضمنا انشا.. که قبول بشی

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از XANTIA2007NEW :
همين الان يه چيزي به ذهنم رسيد.
کاري به اون پست قبليه نداشته باشيد.
اين پست کاملا جديه:
ميگم حالا که اساتيد جمع هستند بيايم خودمون يه سيستم عامل بسازيم.
کارهاي بزرگ از يه اينطور ايده هايي و در چنين فضاهايي شکل ميگيرن.
مگه ما چيمون از خارجيا کمتره؟
همين ويندوز تا جايي که من اطلاع دارم، نصفش رو با Html نوشتن!
حالا هر کي حاظره تا با همکاري هم يه سيستم عامل خوب که بزنه رو دست ويندوز و لينوکس و ... بسازيم، اعلام آمادگي کنه.
ساختن سيستم عامل کار سختيه اما شدنيه
هر کاري که اراده کنيم مي تونيم انجام بديم
65.gif

175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif
175.gif

شمایی که هر روز می یای تو اینترنت و این همه سایت باز می کنی بیشتره اینا رو سرورهای لینوکسه !
امار رسمی نشون که تقریبا نصف سرورها روی اینترنت apache هستن نصف دیگشون IIS ماکروسافت . البته apache اصلش برای یونیکس یا لینوکسه ولی apache تحت ویندوز هم داریم

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
بالایی تایید میشه 20 تا اسمایل دیگه هم روش

KonTix

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز لینوکس سیستم عامل بسیار عالی هست که جزو بهترین سیستم عاملهای (میشه گفت بعد از FreeBSD بهترین سیستم عامل محسوب میشه) اگه یک سری به سایت های Ranking بزنی بین کاربران بهترین امتیاز رو داره . تمام این کارایی که گفتی رو میشه در لینوکس انجام داد ولی باید کرنل لینوکس رو Update کنی بطور مثال دیدن درایوهای FAT و NTFS و اجرا کردن فایل با پسوند DAT و MP3 و فقط وفقط و فقط تلاش

first saeed

Registered User
لایک‌ها
2
من نوفهمم اینجا چه خبر ه؟

کی می خواد با html سیستم عامل بنویسه ؟؟ من پایم
55.gif

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
اتفاقا من لينوکس رد هت ( Fedora ) نصب کردم و يه ماشين حساب هم داره. شما که لينوکس کار هستي چطور ميگي ماشين حساب نداره؟

دوباره ببين چي گفتي:

«لینوکس فقط یه ماشین حساب نداره»

واقعا منظورمو نفهمیدی یا خودتو میزنی به اون راه؟ میگم لینوکس فقط یک ماشین حساب نداره، بیشتر از ده تا داره. برای همین نمیتونی اون یه دونه رو که دیدی با ماشین حساب ویندوز مقایسه کنی.
اگر واقعا دچار سو تفاهم شدی متن رو دوباره با معنای بالا بخون:
لینوکس فقط یه ماشین حساب نداره یه کم بگردی شاید بیشتر از ۱۰ تا پیدا کنی که هرکدوم در یه زمینه‌ای پیشرفته هستن
--
ببين اين سه تا حرف رو هم از ويندوز تقليد کرده. win و lin
من مطمئنم داری شوخی می‌کنی و می‌دونی اسم لینوکس از لینوس توروالدز اومده.
--
برای عکس گرفتن از محیط لینوکس یکی از روشها استفاده از برنامه ksnapshot هست.
--
اگر سر بحث سرور لینوکس و ویندوز جدی هستی لااقل یه اسم ببر، یه دلیل بیار. «یه SQL نمی‌دونم چی چی داشت و گرونتر بود» قابل بحث نیست. به هرحال من درمورد سرورها اطلاعاتم از سایر موارد هم کمتره و نمی‌تونم اظهار نظر کنم اما اینجوری لااقل سایر دوستان که صلاحیتشو دارن می‌تونن جواب بدن.
--
الان مساله اين نيست. مساله اينه که اولا 1500 تومن ضرر زده بهم بخاطر سي دي هاش. دوما کلي وقت با ارزشم رو گرفته. کم که الکي نيست.
اکثر توزیعهای لینوکس مجانی هستن از جمله Fedora که شما گرفتی. یعنی می‌تونستی به رایگان از اینترنت دریافت کنی. اینکه فروشنده‌ای که ازش خریدی ازت اینقدر پول گرفته هیچ ربطی به سازنده‌های توزیع Fedora نداره. وقتتم حیف شد از بین رفت، متاسفانه قابل جبران نیست!
--
به هر حال امیدوارم قبول بشی، این بحثها هرچند گاهی تند میشه اما دشمنی در کار نیست :)
موفق باشید

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
به نقل از shankimout :
احتمالا منظورش نصف interface ها بوده . من اینو قبول دارم . اما نمیگم نصف بلکه قسمت کوچکی !!
خب چه فرقي فوکوله؟
من هنوز سر حرف خودم هستم

نصف گرافيک اينترفيس ويندوز با Html نوشته شده
حالا فکر مي کنم درست تر شد.
Html که فقط براي صفحات وب استفاده نمي شه. کلي کاربرد داره

راستي شار عزيز
شما هميشه به من لطف داشتين. دعوتنامه ي جي ميل رو هم يادم رفت تشکر کنم. ببخشيد
واقعا از شما متشکرم.

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
واقعا منظورمو نفهمیدی یا خودتو میزنی به اون راه؟ میگم لینوکس فقط یک ماشین حساب نداره، بیشتر از ده تا داره. برای همین نمیتونی اون یه دونه رو که دیدی با ماشین حساب ویندوز مقایسه کنی.
irgamer جان سوء تفاهم شد. ببخشيد. من عذر مي خوام. من منظورتون رو درست متوجه نشدم. فکر کردم مي گي اصلا ماشين حساب نداره. حالا که دوباره مي خونم ديدم... بله... شما گفتي بيشتر از 10 تا ماشين حساب داره. خب ديگه... ما اينيم ديگه... پيش مياد ديگه... :blush:

لینوکس فقط یه ماشین حساب نداره یه کم بگردی شاید بیشتر از ۱۰ تا پیدا کنی که هرکدوم در یه زمینه‌ای پیشرفته هستن
فکر کردم مي گي توي اينترنت بگردم پيدا مي کنم. چيکار کنم ديگه. باز هم عذر مي خوام

من مطمئنم داری شوخی می‌کنی و می‌دونی اسم لینوکس از لینوس توروالدز اومده.
قضيه ي lin و win رو که شوخي کردم ولي نه. نميدونستم لينوکس يعني چي. آخه من تو کار ويندوزم. مثلا مي دونم xp از Experience اومده. يعني تجربه

برای عکس گرفتن از محیط لینوکس یکی از روشها استفاده از برنامه ksnapshot هست.
متشکرم. اما ببين همينجا هم ويندوز چقدر کار رو راحت کرده. فقط مي خاي يه دکمه بزني. همين! ديگه از اين ساده تر هم ميشه؟ نه واقعا ميشه؟

اگر سر بحث سرور لینوکس و ویندوز جدی هستی لااقل یه اسم ببر، یه دلیل بیار. «یه SQL نمی‌دونم چی چی داشت و گرونتر بود» قابل بحث نیست. به هرحال من درمورد سرورها اطلاعاتم از سایر موارد هم کمتره و نمی‌تونم اظهار نظر کنم اما اینجوری لااقل سایر دوستان که صلاحیتشو دارن می‌تونن جواب بدن.
قبول.
لينوکس توي سرور وب بودن از ويندوز قوي تره. اما براي مديريت شبکه ي Lan من فقط Novell netware رو قبول دارم.

به هر حال امیدوارم قبول بشی، این بحثها هرچند گاهی تند میشه اما دشمنی در کار نیست
موفق باشید
صد در صد همينطوره.
شما هم موفق باشيد
يه لبخند هم الان مي زنم تا کدورت ها رفع بشه
:) :D
خوبه؟

اصلا لينوکس بهتره ( البته شوخيه ها. جدي نگيرين يه وقت )

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
بسیار عالی که سوء تفامها برطرف شد :)
لینوس توروالدز(Linus Torvalds) نام نویسنده اصلی لینوکس(Linux Kernel) هست.
در لینوکس هم میشه با keyboard shortcut عکس گرفت. باید در محیط گرافیکی مورد نظر تنظیم کنید. چون چند وقتیه نتونستم لینوکس سازگار با سیستمم جور کنم نمی‌تونم دقیقا راهنمایی کنم. (از این نکته سوء استفاده نکنید! ویندوز اصلا بر روی سیستم من نصب نمیشه باز خوبه لینوکس نسخه PowerPC داره.)
خلاصه ماشین حساب و عکس گرفتن از محیط کار مشکل لینوکس نیست، لینوکس در مسائل خیلی اساسیتر باعث دردسر کاربر میشه مسائلی که در نگاه اول اصلا شاید به چشم نیان.
من هرگز نگفتم لینوکس در سرور وب بودن از ویندوز یا هر سیستم عامل دیگه‌ای بهتره یا بدتره چون اصلا صلاحیتش رو ندارم، افرادی هم که صلاحیتشو دارن اکثر اوقات سلیقه‌ای برخورد می‌کنن.
موفق باشید :)

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام irgamer خوبی .کم پیدایی.
من بازم میگم لینوکس فقط بدرد developer ها و کارهای شبکه میخوره و یسری کارهای دیگه برای کارهای روزمره و مالتی مدیا اصلا نمیشه لینوکس رو با ویندوز مقایسه کرد تازه من فکر میکنم با ورود ویستا اوضاع برای لینوکس خیلی بدتر هم میشه .ولی خب اگه یکمی develop کار باشی اوقته که میفهمی که ویندوز چقدر بدرد نخوره و لینوکس واقعا برای develop عالیه البته مثل اینکه تو ویستا یکمی وضعیت ویندوز بهتر شده . در کل لینوکس با اینکه یه سیستم عامل سورس باز هست ولی باید قبول کرد برای کاربرهای معمولی اصلا سیستم عامل مناسبی نیست و با اینکه تقریبا بیشتر ابزاری که در ویندوز وجود داره و میشه پیدا کرد تو نسخهای مختلف لینوکس وجود داره ولی این یه حقیقت که برای یه کاربر معمولی کار کردن با ویندوز خیلی راحت تره

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
من هم قبول دارم که از نظر yser friendly بودن نه فقط ویندوز که اکثر محصولات مایکروسافت خیلی عالی هستند اما فکر نمی کنم تفاوت اینقدر ها هم که گفته میشه باشه یکی از دلایل این تفاوت اینه که هر کی میره سراغ لینوکس چند سال با ویندوز کار کرده و به محیط و امکاناتش کاملا مسلطه
به نظر من مقایسه درست وقتی انجام میشه که چند نفر روکه تا حالا با کامپیوتر کار نکردن رو از اول بذاریشون پای لینوکس چند نفر دیگه رو هم بداری پای ویندوز بعد از یه ماه ببینی چند درصد از کاراشون رو انجام میدن من فکر میکنم در اون صورت تفاوت کمتر از این حرفاست

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
به نقل از saeid_2001 :
سلام irgamer خوبی .کم پیدایی.
من بازم میگم لینوکس فقط بدرد developer ها و کارهای شبکه میخوره و یسری کارهای دیگه برای کارهای روزمره و مالتی مدیا اصلا نمیشه لینوکس رو با ویندوز مقایسه کرد تازه من فکر میکنم با ورود ویستا اوضاع برای لینوکس خیلی بدتر هم میشه .ولی خب اگه یکمی develop کار باشی اوقته که میفهمی که ویندوز چقدر بدرد نخوره و لینوکس واقعا برای develop عالیه البته مثل اینکه تو ویستا یکمی وضعیت ویندوز بهتر شده . در کل لینوکس با اینکه یه سیستم عامل سورس باز هست ولی باید قبول کرد برای کاربرهای معمولی اصلا سیستم عامل مناسبی نیست و با اینکه تقریبا بیشتر ابزاری که در ویندوز وجود داره و میشه پیدا کرد تو نسخهای مختلف لینوکس وجود داره ولی این یه حقیقت که برای یه کاربر معمولی کار کردن با ویندوز خیلی راحت تره
بله درسته . لینوکس کلا user friendly نیست . بیشتر کار های مهم و حرفه ایش به صورت command line هست .

اما :

کی می خواد با html سیستم عامل بنویسه ؟؟ من پایم

در مورد interface ها . یک مثال میزنم : برنامه help center که در تمام ویندوز ها هست رابط کاربریش تماما با html و vbscript هست و قسمت kernel با چیز دیگه ( نمیدونم )

یا یه مثال دیگه : System Restore رو که تا حالا دیده اید ؟ اونهم رابطش html هست .

درست دقت کنید . رابط گرافیکی و یا کاربری ، نه kernel یا برنامه اصلی . ( فردا نگین این یارو خنگه )

بالا