برگزیده های پرشین تولز

چطور به کسی یا شرکتی برای طراحی سایت اعتماد کنیم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Superstitious

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
با سلام...

اخیرا یکی از دغدغه های بزرگ من این بوده که واقعا نمی دونم چطور سایتی رو بدم دست کسی یا شرکتی تا برام طراحی کنه. یه چند باری پروژه های کوچیک و بزرگی رو به سایت پونیشا سپردم اما دیدم واقعا بالای 90 درصد پیمانکاراشون آماتورن و بی خودی 5 تومن هزینه ایجاد پست می گیرن. تازه اگه کار به حل اختلاف بکشه حداقل باید 20-15 روز ول معطل بمونی تا بتونی پولتو بگیری (البته اگه حق رو به شما بدن).

به شرکت ها هم که ایمیل میدم کسی جواب نمیده (فعلا به دو سه تاشون فرستادم). به شخصه معتقدم که به افراد تو فورام هم نمیشه اعتمادی که باید صورت بگیره چون تو خود پونیشاش با اینکه نظارت وجود داره طرف میاد کارو ناقص بهت تحویل میده و کلی هم ادعاش میشه اونوقت چطور ممکنه با کسی کار کرد که هیچ نظارتی رو کارش وجود نداره و اگه اختلافی هم پیش بیاد طرف راحت می تونه ایگنورت کنه و به این ترتیب پولتو به راحتی از دست میدی. سوال اینجاست که آیا خود شرکت ها هم قابل اعتماد هستن ؟ (منظورم کار از راه دوره نه به صورت حضوری) اینو به این خاطر می پرسم چون بازم نظارت ها یه طرفه هستش اگه مشکلی پیش بیاد شرکت مربوطه هم به راحتی می تونه کار رو اونطوری که باید انجام نده و ادعا کنه که کارشو درست انجام داده و بازم پولتو از دست میدی.

حالا سایت مد نظرم وردپرسی هستش که می خوام هم تغییراتی به قالب سایت اعمال کنم و هم اینکه یه سری تغییرات customizable نیازه. الان واقعا موندم که چیکار کنم. ممنون میشم از دوستانی که تو این زمینه تجربه دارن کمی راهنمایی کنن.

با تشکر

Last edited:

Superstitious

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
پ.ا: بهتره ریسک کنید چند بار تا چند فرد مورد اعتماد پیدا کنید چاره دیگه ای نیست..
خب شمایی که رسیک کردین بگین چقدر ضرر کردین تا بالاخره تونستین فرد مورد اعتماد تون رو پیدا کنین ؟ صرف نظر از اینکه احتمالا این تجربه ای هم که در پیش گرفتین دردناک هم بوده.

Last edited by a moderator:

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
خب شمایی که رسیک کردین بگین چقدر ضرر کردین تا بالاخره تونستین فرد مورد اعتماد تون رو پیدا کنین ؟ صرف نظر از اینکه احتمالا این تجربه ای هم که در پیش گرفتین دردناک هم بوده.
شما سعی کن توقعتو کم کنی چون راه درازی در پیش داری
یا راه دوم فقط به کیفیت فکر کنی

Last edited:

totti2008

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
حتما قرارداد ببند به هرکی کار رو میسپاری چه شخص چه شرکت یا تسویه رو فاز به فاز انجام بده یعنی یه پیش پرداخت مختصر و بعد تسویه مرحله به مرحله، اگه قبول نکرد طرف که معلومه این کاره نبوده اگرم قبول کرد که پیش برید باهم

gamer5

Registered User
لایک‌ها
439
همکار ما یه سایت داد براش بزنن به یه شرکت طرف با جوملا براش زده 3 تومن ازش گرفته برا یه سایت فروشگاهی ساده تازه هر تغییری هم بخواد بده یه هزینه دیگه ازش میگیرن
به هیچکی اعتباری نیست

Hossein_Gh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
نوشتن قرار داد یکی از مهمترین گزینه ها هست اما از آنجایی که پروژه ها دور کاری انجام میگیرن و خیلی وقتم هست که این مدل کار کردن زیاد شده بهتره با پیشرفت کار بصورت درصدی توافق کنید و هزینه رو پرداخت کنید در این بین بهتره تمامی مکالمات بصورت ایمیلی و تنها از یک ایمیل باشه هر چقدر مکالمات کتبی باشه بهتره.

از این موارد پیش میاد و هرگز اعتماد نکنید. جالبه بنده هم به عنوان طراح و توسعه دهنده، تجربه اعتماد حتی به کسی که سالها باهاش همکاری کرده بودم چیزی جز بدهی چند تومنی ایشون و ضررو زیان برای من نبوده.

موفق باشید :)
www.HosseinGh.ir

Superstitious

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
والا سعی کردم با دوستان پرشن تولز همکاری کنم و اتفاقا با چند نفری که پیام دادن یکی از دوستان با سابقه (اما غیر حرفه ای در تعامل) حاضر به همکاری شدن که بعد از 4 روز الاف شدن سر مسائل بسیار ابتدایی و در نهایت گرو گذاشتن پول، پروژه مربوطه منحل شد. دلیل منحل شدن این پروژه رو هم می تونین تو این تاپیک مرور بفرمایین. واسه من بحث کاری اهمیت ویژه ای داره. خیلی تمایل دارم که با یه پیمانکار حرفه ای و متعهد همکاری کنم اما متاسفانه به نظر میرسه که شخص مربوطه رو نشه تو ایران پیدا کرد.
دوستان تجربه سایت های خارجی رو دارن ؟

Hossein_Gh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
والا سعی کردم با دوستان پرشن تولز همکاری کنم و اتفاقا با چند نفری که پیام دادن یکی از دوستان با سابقه (اما غیر حرفه ای در تعامل) حاضر به همکاری شدن که بعد از 4 روز الاف شدن سر مسائل بسیار ابتدایی و در نهایت گرو گذاشتن پول، پروژه مربوطه منحل شد. دلیل منحل شدن این پروژه رو هم می تونین تو این تاپیک مرور بفرمایین. واسه من بحث کاری اهمیت ویژه ای داره. خیلی تمایل دارم که با یه پیمانکار حرفه ای و متعهد همکاری کنم اما متاسفانه به نظر میرسه که شخص مربوطه رو نشه تو ایران پیدا کرد.
دوستان تجربه سایت های خارجی رو دارن ؟

حق با شماست متاسفانه دلیل این مسئله هم بر میگرده به اینکه اکثر برنامه نویسان البته به ظاهر برنامه نویسان ایرانی کاری جز کپی برداری از سایت های خارجی ندارند و بیشتر وقت برای انجام پروژه صرف جستجو سایت های خارجی میشه تا ابتکار و عمل

در مورد سایت های خارجی هم باید عرض کنم سایت های خارجی بسیاری هستند که کار شمارو انجام بدند و متعهدتر هستند اما بدلیل مسائل مالی و تحریم ها مشکلاتی برای اینکار وجود داره.

راستی گفتن این مورد هم خالی از لطف نیست گاها پروژه ای که کارفرما درخواست میکنه شاید در نظر بسیار ساده باشه اما پیاده سازی با زیرساخت ها و امکانات فریم ورک موجود شاید بسیار زمانبر و سخت باشه
اگر پروژه اهمیت بالایی برای شما داره پیشنهاد بنده عقد قرار داد و ذکر ضرر و زیان هست و پیمانکار داخلی.

موفق باشید
www.HosseinGh.ir

Superstitious

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
حق با شماست متاسفانه دلیل این مسئله هم بر میگرده به اینکه اکثر برنامه نویسان البته به ظاهر برنامه نویسان ایرانی کاری جز کپی برداری از سایت های خارجی ندارند و بیشتر وقت برای انجام پروژه صرف جستجو سایت های خارجی میشه تا ابتکار و عمل

در مورد سایت های خارجی هم باید عرض کنم سایت های خارجی بسیاری هستند که کار شمارو انجام بدند و متعهدتر هستند اما بدلیل مسائل مالی و تحریم ها مشکلاتی برای اینکار وجود داره.

راستی گفتن این مورد هم خالی از لطف نیست گاها پروژه ای که کارفرما درخواست میکنه شاید در نظر بسیار ساده باشه اما پیاده سازی با زیرساخت ها و امکانات فریم ورک موجود شاید بسیار زمانبر و سخت باشه
اگر پروژه اهمیت بالایی برای شما داره پیشنهاد بنده عقد قرار داد و ذکر ضرر و زیان هست و پیمانکار داخلی.

موفق باشید
www.HosseinGh.ir
راستش پیمانکاری که قرار بود کار رو باهاش شروع کنم از لحاظ قیمت بسیار منصفانه عمل کردن یعنی تمام شرایط رو سنجیدن و قیمت پیشنهادی شون رو ارائه دادن اما مهترین مشکل شون اطلاع رسانی درست بود که باعث شد بعد اینکه پول رو تو حساب امن براشون واریز کنم، موضوع بسیار ساده و بی اهمیتی رو بهونه کنن و همکاری هم شکل نگیره. البته تقصیر خودشونم بوده که توجه نکرده بودن و موضوع خیلی مهمی هم نبود که بخواد باعث به چالش کشیده شدن کار بشه. مسلما یه پیمانکار حرفه ای که به خودش اطمینان کافی داشته می تونست باهاش کنار بیاد اما متاسفانه اینطور نشد.

روی هم رفته بیشتر پیمانکارانی که باهاشون در ارتباط بودم به دو دسته بزرگ تقسیم میشن:

1. تو نحوه قیمت دادن مشکل دارن:
این دسته از ییمانکاران قیمت هایی فرضی-فضایی ارائه میدن و وقتی ازشون ریز قیمتی از کار خواسته میشه صحنه رو ترک می کنن. البته اگه پروژه ای هم قیمت واقعی قید شده رو هم داشته باشه از اونجاییکه کار در یک بازار رقابتی ارائه میشه مسلما قیمت ها هم شکل واقعی خودش رو از دست میده و رقابتی میشه.

2. آشنا به کار نیستن:
ادعای حرفه ای بودن تو کار می کنن اما بعدش اواسط کار متوجه میشین که اصلا این کاره نیستن و کلی وقت و انرژی صرف توضیح دادن و حل اختلاف و غیره میشه.

روی هم رفته به نظر من وضعیت درب و داغون اقتصاد کشور باعث به چالش کشیده شدن بحث کاری شده و این موضوع نه می تونه تقصیر پیمانکار باشه و نه کارفرما.

mohsenmusic

Registered User
لایک‌ها
43
سلام دوست عزیز
ابتدا با چند پروژه کوچک طرفتون رو امتحان کنید ببینید چقدر کارش درسته بعد یک نفرو انتخاب کنید
فرمایش شما کاملا متینه نمیشه امروزه به کسی که میشناسی اعتماد کرد چه برسه اونی که نمیشناسی
البته عکس فرموده شما هم هست
بنده روی حساب قول مردانه ، به چند مشتری اعتماد کردم کارو با بهترین کیفیت انجام دادم
ولی موقع تسویه بعد چند روز بازی در آوردن - وقتی بهم ثابت شد که لیاقت اعتماد ندارن علیرغم میلم از خجالتشون در آومدم
موفق باشید

senator020

Registered User
لایک‌ها
29
پیشنهاد بنده توافق درصدی به صورت دور کاری و نیز عقد قرار داد است !

البته دوستانی هستند که قابل اعتماد هستند و امتحانشون رو پس دادن !

hastina

Registered User
لایک‌ها
230
مسئله و مشکل مهم رو بازگو کردین دوست عزیز و فقط مشکل شماهم نیست.
یکی از دوستان سایت kaspid.com رو معرفی کردن که در جواب باید بگم شاید هرکسی بودجه لازم برای همکاری با کاسپید رو نداشته باشه. و کاسپید هم فکر کنم کلاً روی cms خودشون کار میکنن تا ورپرس.
به نظرم بهترین کار استفاده از مدیران انجمن وردپرس فارسی هستش. اگر گذری به انجمشون داشته باشید میبیند که اکثرشون توی پاسخ دهی به کاربران فعالند و این قسمت از فعالیتشون رایگانه حالا اگر یه خدمتی رو ازشون بگیرید که در ازاش پول پرداخت کنید یقیناً بهتر از بخش رایگانشون پاسخگوی شما هستند.
بنده شخصاً با چندتاشون همکاری هایی داشتم و راضی هستم. مثلاً: آقا پارسا و آقا مصطفی که خداییش راضیم ازشون.

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
این دردی است که درمان ندارد مگر با پول زیاد و استخدام دولاپرها

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا