برگزیده های پرشین تولز

چند سالته ؟چی بودی چی شدی؟ چی می خواستی بشی؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
21 سالمه. به رشته ی کامپیوتر علاقه داشتم در کنارش از رشته ی ریاضی کاربردی و موسیقی هم خوشم می یومد. دفعه ی اول که کنکور دادم نتونستم از کامپیوتر قبول بشم ولی از رشته ریاضی کاربردی قبول شدم و پشت کنکور نموندم و الان ترم چهارم ریاضی کاربردی هستم. تو دانشگاه به هیچ وجه نتیجه ی مطلوب رو نگرفتم و تا اینجا موفق نبودم. الان به دانشگاه و تحصیل نه به عنوان کار اول زندگی بلکه به عنوان کار دوم نگاه می کنم. موسیقی رو هم کم و بیش دنبال می کنم.
با اینکه سختی ها و بدبختی های زیادی کشیدم و یا دیدم اما از زندگی کردن خوشم می یاد. (قابل توجه دوستانی که هنوز هیچی نشده از زندگی نا امید شدن). من بجز این چند سالی که زنده ام به هیچ چیز دیگه ای اعتقاد ندارم (خدا-زندگی بعد از مرگ-بهشت-جهنم) و این اعتقاد نداشتن رو با عقل خودم قبول کردم و برای خودم اثباتش کردم. به نظر خودم هم دلیل اینکه خیلی راحت زندگی می کنم و با مشکلات و بدبختی های بزرگ به راحتی کنار می یام و از زندگی نا امید نمی شم همین اعتقاداتمه.

از اینکه می بینم اینقدر با اعتماد بنفس و محکم هستی خوشحالم !
اما در مورد اینکه نوشتی به هیچی حتی خدا هم اعتقاد نداری
تعجب کردم! می خواستم بدونم امکانش هست که به من
بگی چطوری برا خودت اثبات کردی البته تو پی ام که
چون جاش اینجا نیست

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
دوستان لطفا توی این بحث شرکت کنید!
نتایج خوبی داریم میگیریم!

P.I.T.A

کاربر فعال فرهنگ و هنر و هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
11
انسان میتونه تو جهتی حرکت کنه که خودش میخواد :

اغلب دوستان اظهار میکنند که من هدف این بود اما به خاطر عواملی به هدفشون نرسیدند
من باید خدمت این دوستان بگم که شما واقعا دنبال هدفتون نبودید چرا چون اغلب ما خیلی سطحی به هدفهامون نگاه میکنیم اگر از ما بپرسند هدفت چیه میخوای چیکار کنی؟ احتما جواب میدیم ....خب.....من میخوام فلان کارو بکنم..| یا ....والا هنوز نمیدانم ولی میخوام این کارو بکنم....

میبینید که اکثر ما توی تعیین هدفهامون به قطعیت و یقین نرسیدیم..تازه تعدادی که تعدادی که هدفهاشون رو با قاطعیت انتخاب کردند باز ممکنه به هدفشون نرسند وقتی یک هدف رو انتخاب میکنیم باید شرایط و موقعیت رو بسنجیم ببینیم چه منابعی در اختیارمون هست برای رسیدن به هدفمون چه کارهایی میتونیم انجام بدیم؟
یک نکته مهم دیگه هم اینه که اهدافمون رو خودمان میتونیم انتخاب کنیم چرا باید بذاریم دیگران برامون مسیر تعیین کنند؟ "اگه خودمون برای زندگی مسیر تعیین نکنیم توی مسیر زندگی دیگران قرار میگیریم"

منتها موقع تصمیم گیری و انتخاب هدف باید همه شرایط رو در نظر گرفت و دانش و اطلاعات کافی راه درست رو انتخاب کرد.

دو عامل اساسی در رسیدن به اهدافمون : رنج و خوشی (Pain & Pleasure) :
هر کاری انجام میدیم براساس همین دو عامل هست هر کاری : موقعی که درس میخوانیم ممکنه بخاطر این باشه که به خوشی بعد از امتخان فکر میکنیم یا دوست نداریم دچار ناراحتی و پشیمانی بعد از امتحان دچار بشیم. یا خیلی موارد دیگه.

یک چیز دیگه داشت یادم رفت...
1655.gif

کلا وقتی هدفی رو انتخاب میکنیم باور و ایمان داشتن به هدفمون و رسیدن بهش خیلی مهمه ! این موردی که خودم ازش استفاده کردم و واقعا هم نتیجه دارد. خیلی موثر و کارا هم هست. خیلیش برمیگرده به تفکر مثبت اما خیلی فراتر از تفکر مثبت هست.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
با حرفهات موافقم!
چرا در مورد خودت و موفقیتی که داشتی توضیح ندادی!
خوشحالم میشم بشنوم!

P.I.T.A

کاربر فعال فرهنگ و هنر و هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
11
با حرفهات موافقم!
چرا در مورد خودت و موفقیتی که داشتی توضیح ندادی!
خوشحالم میشم بشنوم!

متاسفانه نمیتونم!
من به این دلیل به محیط های مجازی (مثل همین فروم) میام که هویت جدیدی برای خودم ایجاد کنم اما این به این معنی نیست بخوام از هویت اصلی و واقعی خودم فرار کنم! به همین خاطر دوست دارم ناشناس بمونم ..
ninja_hide_h4h.gif
وهمین ناشناس بودن خودش یک برگ برنده اگه روش کنم ممکنه ببازم!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
متاسفانه نمیتونم!
من به این دلیل به محیط های مجازی (مثل همین فروم) میام که هویت جدیدی برای خودم ایجاد کنم اما این به این معنی نیست بخوام از هویت اصلی و واقعی خودم فرار کنم! به همین خاطر دوست دارم ناشناس بمونم ..
ninja_hide_h4h.gif
وهمین ناشناس بودن خودش یک برگ برنده اگه روش کنم ممکنه ببازم!
ولی من که نگفتم هویت خودت رو فاش کن !
یعنی بخوای سنت و اینکه در چه زمینه ای مشغول هستی و به موفقیت رسیدی
باعث میشه که هویتت فاش بشه؟

اگه اینطوریه که هر جور راحتی!

بالا