برگزیده های پرشین تولز

چند سوال مبتدیانه درباه phpmyadmin/mysql/xampp/php

confesseur

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
تشریح فاجعه(در لوکال) : من همیشه تا قبل نصب xampp از اینا استفاده میکردم
1-iis
2-php-zipmodeمنظورم اینه که اون ورژن ستاپ رو استفاده نمی کردم
3-mysqlبصورت همون فایل ستاپ رو از mysql.com دانلود می کردم و نصب می کردم و کدنویسی mysql رو در command-line انجام میدادم و وقتی یه بار mysql-gui-tools رو نصب کنم رو جدول ها که میخاستم برم ادیت کنم ارور میداد که :error library 6 که برنامه رو لعنتی فرستادمو بیخیال شدم(دیروز )
4-سر آخر این سری اومدم phpmyadmim نصب کنم که کار نمی داد

با توجه به بند چهار زدیم تو کار xampp:f34r:

حالا با این مشکلات طرف شدم:
1-در نظر بگیرید من که تو mysql با command-line می نوشتم و عادت دارم به این محیط چطوری میتونم تو xampp این محیطو داشته باشم و دستوراتو تایپ کنم یا یه فایل sql اماده که دارم بریزم تووش
2-من خاستم با توجه به اینکه xampp دارم بیام mysql روهم نصب کنم که نذاشت و می گفت پورت اشغاله در ادمه بازم نذاشت نصب کنم گیر میداد

3-نمیشه با همون mysql و command-line وmysql-gui-tools نوشت یعنی بدون PHPMYADMIN بعد رو هاست خاستم بریزم IMPORT کنم؟ که دیگه نیازی به نصب PHPMYADMIN روی لوکال نباشه؟
4-وقتی رفتم رو فایل ایندکس phpmyadmin پیغام داده بود یوزر root شما پسورد ندارهو این یه حفره امنیته گفتم چشم برا روت رمز میزارم خلاصه رمز گذاشتم برای روت از تو همون phpmyadmin که دیگه به سلامتی phpmyadmin بالا نمیادو میگه
Welcome to phpMyAdmin 2.10.1

phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in config.inc.php and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
Error
MySQL said:

Cannot connect: invalid settings.
این فایلو که میگم ادیت میکنم اما عمل نمی کنه باید کدوم لاین ها رو ادیت کنه؟

جوانان غیور خودتونو ثابت کنین با پاسخ هایی که میدین
در ضمن من یه مجید آنلانی هستم
مجددا در ضمن من بخاطر این زدم تو کار phpmyadmin چون هاستم هم phpmyadminرو گذاشته واسه management دیتابیس هاش و گرنه عمرا xampp نصب نمی کردم چون تو همون محیط خودم راحت تر بودم خب
در ضمن منبع فارسی سراغ دارین برا این phpmyadmin کارایی مثه import/export و غیره

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
اگه این قدر بالا و پایین نمیرفتی و تو دو سه خط مشکلتو می گفتی به نظر میاد خیلی بهتر و منطقی تر میشد و بچه ها زودتر جواب میدادند. پیشنهاد من اینه که همه چی رو پاک کن. دوباره XAMPP رو نصب کن. به اون پیام قرمزرنگ هشدار هم توجه نکن.

بالا