برگزیده های پرشین تولز

چند نکته کلیدی برنامه ریزی

majidmeratifashi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
برنامه ریزی درسی روزانه و هفتگی به روش جیمز باندِ فقید!!!
یه سریام خیلی باحالن . بهتون میگم کیا.
من یه خاله دارم که خیلی وسواسیه . یعنی کافیه انگشت کوچیکت خرده باشه یه گوشه سیاه شده باشه و حواست نباشه ، که توو این جور موارد یه حوله باید برداریو بری حموم دیگه تا قضیه ختم به خیر شه.حالا همه وسواس ها، پاکیزگیو نظافت نیس که. اون یه سری باحالایی که میگفتم واسه این یادم اومد، اینا وسواسشون توو جزئیات یه درسه ، میخوان کامل از اول یاد بگیرن برن جلو توو یه جلسه! بابا خود جیمز باند توو نیرو انتظامی که بود، میخواست یه دزدیو دستگیر کنه حداقل چند روز زمان میذاشت،مگه میشه یه روزه؟

آره بچه ها، همه قرار نیس یه روزه علامه دهر شن، این باعث میشه سرعت مطالعه تون هم کم شه (یه خاصیت مقاله های ما اینه،چون کنکور یه مقوله ایه که بحثاش به هم مرتبطه،ممکنه با خوندن دو تا مقاله،یه دونه از ایراداتونو بتونید حل کنید) بیخودی درجا نزنید، یه چیز دیگه…
چرا خیلیاتون خودتونو با بقیه مقایسه میکنین؟ تورو خدا اگه تویی که داری این مقاله رو میخونی مامان بابا های خوب بچتونو با کسی مقایسه نکنید.اگرم که دانش آموزی خودتو با کسی مقایسه نکن.خدا همه ی انسانهارو متفاوت خلق کرده، استعدادا فرق میکنه،علایق فرق میکنه و خیلی چیزای دیگه. پس حواستون به کار خودتون باشه لطفا.مهمترین رقیب هرکسی خودشه، توو این بازی کامپیوتریا دیدین؟ آخرین رکورد خودتون رو مینویسه و تو سعی میکنی از آخرین باری که رفتی بهتر بری. و از خودت سبقت بگیری…

همیشه منو یاد این موضوع میندازه، اینجوری آدم قدم به قدم پیشرفت میکنه چون همه ی پیشرفتا که یهویی نیست ، حالا توو ادامه ی مسیر مخصوصا نیمسال دوم بیشتر به این موضوعات میپردازیم . خلاصه که همه دوست دارن برسن به قله، یکی آروم میره،یکی تند، یکی سر راه حواسش پرت میشه، نا امید میشه، سر راش تیغ پاهاشو زخمی میکنه، هوا سرد میشه، بیخیال میشه، یکیَم نه… به این چیزا توجه نمیکنه میگه من میخوام برسم به قله، به این چیزام کاری ندارم چون قله مهمتره، چون هدفم اونقدر برام مهم هست که این سختیا ارزش هدفم رو داشته باشه (راجع به هدف یه مقاله داریم شاه نداره:) )
یادتون نره رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود، رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود.ا مام علی (ع) هم میگه: تعادل رو توو کاراتون حفظ کنید…
دیگه حضرت علی گفته… به شرفم قسم نتیجه میگیرید…

بالا