برگزیده های پرشین تولز

چه محصولی بکارم تا پول خوبی در بیارم

perespolis16

Registered User
لایک‌ها
39
سلام من در مازندران زندگی می کنم
به نظر شما کاشت چه محصولی سود خوبی دارد زمین هم دارم ولی کم است مثلا زعفران یا گردو یا میوه مثل سیب یا هلو
چه محصولی در استان ما خوب رشد می کند و چه محصولی با سرمایه خیلی کم میتوان ازش درامد داشت

Ehsan az esfaha

Registered User
لایک‌ها
1,428
اگه زیاد نمیخوای کار کنی ونمیخوای خرج کنی صنوبر بکار
چقدر هست مساحت زمینتون ؟
من خودم امسال 300 تا اوکالیپتوس کاشتم و 150 تا صنوبر - سال بعد 400 تا دیگه سنوبر میکارم
از کشاورزی بهتره . من تو مساحت 2000 متر اینارو کاشتم ! " در کل 1.5 هکتار زمین دارم سال بعد یا سیب زمینی میکارم یک هکتار دیگه رو یا باغ میکنم"
تو یک هکتار 2000 تا صنوبر میشه کاشت

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
کسی میدونه کاشت گندم بصورت دیم در هر هکتار چقدر سود داره ؟

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
چقدر هست مساحت زمینتون ؟
من خودم امسال 300 تا اوکالیپتوس کاشتم و 150 تا صنوبر - سال بعد 400 تا دیگه سنوبر میکارم
از کشاورزی بهتره . من تو مساحت 2000 متر اینارو کاشتم ! " در کل 1.5 هکتار زمین دارم سال بعد یا سیب زمینی میکارم یک هکتار دیگه رو یا باغ میکنم"
دوست عزیز شما ساکن شمالی؟
ما بغل خونمون یه زمین 500متری داریم، بنظر شما چی توش بکاریم خوبه(صنوبر رو خانواده راضی نمشن ! البته ما کنار زمین کشاورزیمون صنوبر میکاریم!!!
؟؟؟ چه باغی کنیم خوبه؟

Watch171

Registered User
لایک‌ها
166
دوست عزیز شما ساکن شمالی؟
ما بغل خونمون یه زمین 500متری داریم، بنظر شما چی توش بکاریم خوبه(صنوبر رو خانواده راضی نمشن ! البته ما کنار زمین کشاورزیمون صنوبر میکاریم!!!
؟؟؟ چه باغی کنیم خوبه؟
سلام من - گلستان هستم
500 متر کمه برای باغ کردن اما چون متراژ کمه میشه بیشتر روش مانور داد و بیشتر رسیدگی کرد
شما باید برید سازمان کشاورزی اونجا مهندس هایی هستند که بررسی میکنن خاک رو برای چه باغی مناسبه ! چون شمال هستید معمولا اینجا اکثر درخت ها رو میشه کاشت
نظر من روی کیوی و گلابی هست
هردو پر سود هستن !

کسی میدونه کاشت گندم بصورت دیم در هر هکتار چقدر سود داره ؟

سلام آب و هوا چطوره ؟ کدوم استان هستید ؟

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
سلام من - گلستان هستم
500 متر کمه برای باغ کردن اما چون متراژ کمه میشه بیشتر روش مانور داد و بیشتر رسیدگی کرد
شما باید برید سازمان کشاورزی اونجا مهندس هایی هستند که بررسی میکنن خاک رو برای چه باغی مناسبه ! چون شمال هستید معمولا اینجا اکثر درخت ها رو میشه کاشت
هردو پر سود هستن !

من تهرانم اما طرف اراک زمین خالی هست

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

perespolis16

Registered User
لایک‌ها
39
چقدر هست مساحت زمینتون ؟

زمین که داریم با متراژ کم زیاد هست ولی احتمالا یه زمین 750 متری هست که بنظرتون اینا رو بگارم خوبه صنوبر چقدر سود داره بیشتر توضیح بدید؟میوه به نظرتون چیا خوبه؟

Watch171

Registered User
لایک‌ها
166
صنوبر باید متراژ بیشتری داشته باشید .
صنوبر تو پنج سال با رسیدگی خیلی کمتر از درخت میوه فقط چند بار آب و... میخواد - حدود 200 300 کیلو میشه هر درخت قیمت چوب کیلویی 250 تومان = به طور میانگین شما 500 تا درخت 250 کیلویی داشته باشید
میشه 31.500.000 سودش تو 4 الی 5 سال = ممکنه بیشتر یا کمتر بشه
----
در مورد گوجه تو اینترنت یه سرچی کنید گوجه ریز خوبه - قیمتش گرون تر از گوجه های درشت هست فکر کنم

درخت میوه - هلو خوبه - آلو خوبه - اینا زود بازده - دیر بازده = گلابی - کیوی = سود بالا !! !

perespolis16

Registered User
لایک‌ها
39
صنوبر باید متراژ بیشتری داشته باشید .
صنوبر تو پنج سال با رسیدگی خیلی کمتر از درخت میوه فقط چند بار آب و... میخواد - حدود 200 300 کیلو میشه هر درخت قیمت چوب کیلویی 250 تومان = به طور میانگین شما 500 تا درخت 250 کیلویی داشته باشید
میشه 31.500.000 سودش تو 4 الی 5 سال = ممکنه بیشتر یا کمتر بشه
----
در مورد گوجه تو اینترنت یه سرچی کنید گوجه ریز خوبه - قیمتش گرون تر از گوجه های درشت هست فکر کنم

درخت میوه - هلو خوبه - آلو خوبه - اینا زود بازده - دیر بازده = گلابی - کیوی = سود بالا !! !
صنوبر اولین بار که بکاریم 4یا5سال طول میکشه؟؟
خوب بعد از اینکه قطع کردیم و چوب ان را فرختیم دوباره همین مقدار زمان نیاز تا رشد کنه؟
یه سوال دیگه دوستمون بالا گفت که 2برابر متراژ زمین میشه کاشت گفت یک هگتار میشه 2000 تا کاشت.
ویکی دیگه اینگه کیوی چقدر سود داره؟

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
سلام من - گلستان هستم
هردو پر سود هستن !

من مازندران
الان تو محله ما من ندیدم کسی کیوی و گلابی بکاره ومحصول بده!!!!
اکثرا پرتقال خوب می‌کارند و خوب جواب میده

من دنباله یهچیز غیر از پرتقالم...

perespolis16

Registered User
لایک‌ها
39
دوستان اگر پیشنهاد های دیگه هم دارند بدن و سوداوری و هزینه و زمان رو هم بگن.
ممنون

بالا