برگزیده های پرشین تولز

چي كار كنم كه پنجره پرسيدن رمز ، در ابتداي ويندوز نياد ؟

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
سلام

وقتي كامپيوتر رو روشن مي كنم و قبل از ورود به ويندوز ايكس پي ، يك پنجره مياد كه كلمه رمز مي خواد .

چون هيچ رمزي روي كامپيوتر نيست ، اون پنجره رو با يوزر پيش فرض Dear-user كه توي خودش نوشته ، بدون وارد كردن رمز ، ok مي كنم و ويندوز مياد !

حالا چي كار كنم كه اين پنجره بي فايده نياد !؟ :blink:

تقريبا مشابه اين پنجره است :

windowsxplogin.png

King.V@hid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا دقیقا همین سوال رو منم دارم .

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام babak22ir و King.V@hid عزيز
animsmilysmile.gif

. به Control Panel \ User Accounts رفته و از صفحه اصلي و زير Pick a Task روي گزينه سوم "Change the way users log on or off" كليك نماييد، در صفحه بعدي تيك گزينه "Use the Welcom Screen" را بگذاريد و Apply Options نماييد و سيستم را ريستارت كنيد....بايد درست شده باشد؟!

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/09
26.gif
103.gif

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
مرسي از راهنمايي شما . اين مراحل رو رفتم و ديدم كه اون گزينه use the welcome screen از قبل تيك خورده .

و باز هم همون پنجره پرسيدن رمز مياد !

عجيبه ! حالا چه كنيم !!!؟

H_128

Registered User
لایک‌ها
210
این مراحل رو هم تست کنید ببینید جواب میده :

براي اينکه ويندوز xp نياز به پرسيدن رمز عبور نداشته باشد و با يک کاربر خاص هميشه وارد شود دستور control USERPASSWORDS2 را درقسمت run اجرا کنيد.

کاربری را که مي خواهيد هميشه با آن وارد شويد انتخاب کنيد وعلامت کنار عبارت user must enter a user name and password را برداريد تا هميشه با اين کاربر وارد شويد.

برای برگشت به حالتی هم که رمز عبور پرسيده شود گزينه گفته شده را علامت بزنيد.
.

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام babak22ir عزيز
animsmilysmile.gif

مرسي از راهنمايي شما . اين مراحل رو رفتم و ديدم كه اون گزينه use the welcome screen از قبل تيك خورده .
و باز هم همون پنجره پرسيدن رمز مياد !
. خوب شما كه اينهمه راه رفتيد! خوب يبار تيكش را بر ميداشتيد و سيستم را ريستارت مي‌كردي و بار ديگه تيكش را مي‌گذاشتيد و باز ريستارت مي‌كرديد!

. اما خوب راه‌هاي مينبري هم هست، اگر راه فوق جواب نداد:

. اين روش كلن چه در حالت Classic login يا Windows Login باعث مي‌شود كه هيچ وقفه‌اي نباشد و مستقيم وارد ويندوز شويد:
1) بهStart\Run...o رفته و بنويسيد control userpasswords2
2) در پنجره User Accounts روي نام كاربري خودتان كليك كنيد و گزينه "Users must enter a username and password to use this computer" را خاموش نماييد و روي Apply كليك كنيد.
3) در پنجره بعدي نام و پسورد كاربري شما خواسته مي‌شود، اگر نام كاربري شما پسوردي ندارد فقط OK نماييد، در غير اينصورت در هردو Textbox زير نام كاربري خود پسورد خود را بنويسيد.

. راه ديگه استفاده از برنامه كوچك و مجاني TWeakUI هست. از اينجا "Microsoft PowerToys for Windows XP" دنلودش نماييد (لينكش در ستون سمت راست هست) و نصبش كنيد و در كنترل پنل اجراش كرده و به تب Logon ش رفته و تيك "Log on Automatically at startup" را روشن كنيد.

. راه ديگه اين هست كه به آدرس زير برويد:
o
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\Current Version\WinLogon

. و مقدار LogonType را از 0 به 1 تغيير دهيد. چون:
o
0 = Classic Mode
1 = Welcome Screen

موفق باشيد.
67.gif

خداحافظ
IgImAx
89/04/10
26.gif
103.gif

Last edited:

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
T0M62 و igimax ، مرسي از راهنمايي خوبتون . اين روش رو رفتم و درست شد !

مرسي از اينكه وقت مي ذارين و همچين سوالات به ظاهر ساده اي رو كه امثال من توش گير كرديم رو جواب ميدين !

Fouad-PES

Registered User
لایک‌ها
252
مرسی
منم بعضی وقتا این مشکل برام پیش میاد.
babak22ir جان با کدوم راه حل مشکلت حل شد؟

بالا